Подсъзнанието може всичко 20 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 125 139
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 753
Мимина, Hug точно книгата за новите деца искам да прочета, но май няма да е скоро, не я намирам в тукашните онлайн магазини

# 676
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Милла, когато имаш такива сериозни колебания - по-добре откажи.
И аз бях в подобна позициа. Във фирмата, в която съм сега, правят големи промени. Не знам до какво ще доведат, освен съкращения. Има разни свободни позиции, предлагат на хората да ги заемат, аз дори се явявах на изпити за тях, но ... някак не се виждах та след 1-2-3 години. За разлика от картинката, ако напусна. С хубаво обезщететие, впрочем.  Laughing  Ходих на изпитите по-скоро защото другите очакваха това, заради страхът да се разделиш с нещо и да се впуснеш ... някъде. Осъзнах го. Чувствах се по-притеснена, когато си мислех какво ще стане с мен, ако остана, отколкото, когато си мислех какво да правя, ако бъда съкратена. Интуицията ми подсказва, че ставащото с мен е правилно, за доброто на мен и семейството ми. Довери се и ти на твоята. Опитай се да си представиш всички възможни варианти на ситуацията, в която си. Всички възможни развития. Кое от тях ти харесва най-много и те води къв някое твое голямо и съкровено желание? Къде и каква се виждаш (би искала да си) след година, две ... пет?
А аз си бях поискала миналата година промяна в заплащането, която в сегашната фирма някак няма начин да стане. И някои други неща си бях поискала, дето сегашната ми работа е пречка .. и ето - като не предприех аз стъпки, Съдбата ме позасили в правилната посока.
При теб единственото, което ми хрумва, като "за" приемането на офертата е да не се усъмнят, че се занимаваш и с друго и да поискат да се махнеш от фирмата съвсем, след като не искаш да се развиваш при тях.  newsm78

# 677
  • Мнения: 10 685
Тъй като тези дни пак беше ставала дума за Прошката и как да простим, ето нещо интересно и, надявам се, полезно:

Писмо-освобождение

Дата: _____________________ Име: ________________________________

Уважаеми  Висш „Аз”

Аз,________________________, с настоящото писмо потвърждавам, че Ти, моят  Висш  «Аз», моята  Душа, моето Свръхсъзнание, моята ДНК, моята клетъчна памет и всички мои части, които по някаква причина се държат за не-прощаването, - всички вие можете да се освободите от всички заблуждения, необосновани убеждения, лъжливи  интерпретации и грешни емоции, независимо къде се намират  те – дали в тялото или в подсъзнанието, в ДНК, в съзнании, в безсъзнателното, в чакрите или даже в душата. И аз моля всички, които ми желаят доброто, за помощи в това дело.

Аз, __________________, ти благодаря на теб, моя душа, за това, че ти ми даде опита на не-прощаването и разбирам, че на някакво ниво всички тези ситуации са допринесли за моето обучение и ръст. Аз приемам целия този опит без осъждане и чрез това  писмо го пускам в небитието, — откъдето той е и дошъл.

Аз , ______________, прощавам чрез това писмо на _________________.  и го освобождавам заедно с моите пожелания за добро. Благодаря на този човек  за това, че той се е съгласил да бъде мой учител. Аз прекъсвам  всички нездравословни връзки  с този човек и заявявам своята безусловна любв към него и готовността си да му се притека на помощ.

Аз,______________, прощавам чрез това писмо на себе си и се приемам такава, каквато съм и без всякакви  предварителни условия обичам себе си  такава – могъществена и велиполепна.

Аз,___________________, чрез това писмо  освобождавам себе си за получаване на висшето  благо и заявявам своето намерение да бъда щастлива  и здрава, да се изпълнят моите желания, да живея изобилен живот,  да постигна  целите си, да се развивам и да творя.

Подпис:____________________________ Дата: ______________________

Свидетел:_____________________Дата: ____________________


Бланката се попълва, а после я прочетете внимателно на глас. След това дайте на някой да засвидетелства, а после я изгорете. Желателно е при това да се чете молитва или да се пее мантра. Добре е ако по време на изгарянето на писмото сте запалили аромалампа или ароматизирана пръчка.
Попълвнете бланката толкова пъти, колкото почувствате за нужно.

Повече инфо тук - Радикалното прощаване или как да се избавим от негативните емоции

# 678
  • Мнения: 620
Millla , нивото което очевидно си постигнала е последната стъпка на пирамидата на Маслоу. Това ниво не бива да го връщаш в първа степен Wink мое мнение. Освобождаването съм сигурна , че ще е уникално. Прави това, което обичаш  Heart Eyes и то ще ти донесе всичките нуж Hug ни  пари.
 

# 679
  • Мнения: 73
Момичета мили, искам да споделя с вас една красива притча. Защото съдържа мисли, които са толкова истинни, че е хубаво да си ги припомняме Heart Eyes
Мога да споделя, че чудесата при нас вкъщи продължават, та всички опитващи- вяра и кураж, доброто време е винаги толкова близо- на един поглед разстояние...
Прочетох една прекрасна и езотерична книга- ''В името на светлината'' от Марион Брадли. Някой чел ли я е?Много истинско описание на духовния път, според мен. Много се радвам, че попаднах на тая книга, ще търся още от М. Брадли...
А сега притчата-
Едно време, на далечен остров, живели всички чувства: Щастието, Тъгата, Знанието и останалите. И разбира се - Любовта.

Един ден всички те разбрали, че островът е на път да потъне, така че решили да построят кораб и да го напуснат. Всички без Любовта.

Любовта била единствената, която останала. Тя толкова обичала този остров, че искала да бъде там, с него до края му, до последния възможен момент. Когато островът почти потънал, Любовта решила, че е време да потърси помощ. ......

Богатството минало покрай Любовта в огромен, луксозен кораб. Любовта попитала: “Богатство, ще ме вземеш ли с теб?”. Богатството отговорило: “Не, не мога. Имам толкова много злато и сребро на кораба, че на него просто няма место за теб”.

Любовта решила да пита Суетата, която също минавала наоколо в голям кораб. “Суета, моля те, помогни ми!” “Не мога да ти помогна, Любов. Ти си мокра цялата, ще изпоцапаш новият ми кораб, ще стане целият в петна.”

Тъгата била наблизо и тя. “Тъга, нека дойда с теб”, помолила Любовта. “Ох, Любов, толкова съм тъжна, че имам нужда да бъда насаме”

Щастието минало покрай Любовта, но то било толкова щастливо, че въобще не чуло, че Любовта го вика.

Изведнъв Любовта чула глас: “Ела с мен, Любов, аз ще те взема”.

Гласът бил на един старец. Любовта била толкова доволна от спасението си, че въобще забравила да пита кой е нейния спасител.

Когато пристигнали в новата земя, старецът се обърнал и се изгубил в далечината. Осъзнавайки колко е задължена на спасителя си, Любовта попитала Познанието, един друг такъв старец “Кой беше този, който ме спаси?” “Това беше Време”, отговорило Познанието.

“Време? Но защо точно Времето ми помогна?”, попитала отново Любовта.

Познанието се усмихнало с усмивка, зад която личала дълбоката му мъдрост. “Защото единствено Време знае каква е цената на любовта”.

Някой е успял да открие в тази притча тези неща:

1. Никога не чакайте нещата просто да се случат - борете се за това. Не очаквайте нещо да ви се даде наготово, създавайте го, търсете го, бъдете активни.

2. Ако капка вода падне в езерото, губи идентичността си и изчезва. Но ако тя падне върху лист от лотос, тя ще блести като перла. Винаги има начин и вие да заблестите.

3. Когато паднеш, все още не си победен. Истински победен си тогава, когато откажеш да станеш и да пробваш отново.

4. Закотвен в пристанището, корабът е на най-сигурното възможно место… но неговото предназначение не е той да стои там.

5. Когато имате успех, имате много доброжелатели. Когато обаче го загубите, тогава наистина разбирате кои са вашите доброжелателите.

6. Иска се много доверие, за да споделиш недостатъците си с приятел. Иска се обаче много повече, за да споделиш неговите. Никога не приемайте някой просто за даденост. Прегърнете го близко до сърцето си, защото може да дойде момент, в който да разберете, че сте загубиил диамант, докато сте били твърде заети да колекционирате камъни.----------

Хубав ден, мили феи Heart Eyes

# 680
  • Мнения: 112
koral    сменила си си аватара   много е хубав Heart Eyes

# 681
  • Мнения: 73
Нали, Христии, ''повика'' ме Heart Eyes

# 682
  • Мнения: 121
здравейте момичета!
отдавна не съм писала в темата , но през изминалата седмица присъствах на едно събитие и пожелах да споделя с вас.
В Пловдив имаше представяне на един курс по метода на Луиз Хей, между другото такива ще има във Варна и в София, но не зная кога.
Докато ни въвеждаха в темата , водещата Татяна Рачева напомни нещо, което често забравяме: с каквото и да се захванем трябва да действаме, не само да четем, но и да прилагаме даден метод, за да оберем реколта след като сме посяли семената.

# 683
  • Мнения: 13 512
Получих pokana za tozi kurs, но само за Пловдив. Там  ще се провеждат всяка седмица такива семинари в продължение на 6 месеца. Надявам се след това да  има и  във Варна.
Сподели впечатления, моля.

# 684
  • Мнения: 112
райска ябълка     би  ли споделила повече от семинарчето на което си присъствала.  Praynig

# 685
  • Мнения: 121
Получих pokana za tozi kurs, но само за Пловдив. Там  ще се провеждат всяка седмица такива семинари в продължение на 6 месеца. Надявам се след това да  има и  във Варна.
Сподели впечатления, моля.

не е 6 месечен, а 6 седмичен, аз няма да ходя на него, но тази предварителна лекция беше интересна. Прожектираха част от филма - Излекувай живота си, който мисля, че всички тук са гледали, най-малкото защото го има на първа страница.
Водещата разказа за себе си и как е стигнала до момента да се занимава точно с това, освен това имаше няколко упражнения с огледалото. Курса във Варна ще стартира на 21.03, а в София на 06.03, предполагам, че на всяко едно от местата ще има встъпителна лекция, както беше в пловдив една седмица по-рано.

# 686
  • Мнения: 112
а упражннията с огледалото какви бяха

# 687
  • Мнения: 121
да си кажем , че се обичаме.
да кажем на някого че му прощаваме

# 688
# 689
  • Мнения: 998
Здравейте Hug
Как не се сетих, че трябва да има подобна тема. Открих я случайно. Миналата година изкарах първо ниво на семинара на фондация "Същност". Оттогава чета повече книги за самопомощ. Но четенето е едно, действията и промяната на дългогодишно прилагани модели друго, а подкрепящата за това среда е трето.
Радвам се, че ви открих  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт