Тwilight/Здрач- тема 54 - СЛЕД НОВОЛУНИЕ ! .... идва Затъмнение!

  • 34 650
  • 724
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 595






Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар. 




Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"                Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                           
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                 www.funnytwilight.wordpress.com

Блогове на български, в които се публикуват бюлетините и фенфикшъните, за които се говори в темата тук
www.twifanzone.wordpress.com и www.twifun.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук



Предишни теми
Тема 53 /Тема 52 Тема 51 /Тема 50 /Тема 49 /тЕМА 48 /Teма 47/Тема 46 Teма 45/ Teма 44/ Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

     
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"


Съобщение за феновете:  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Тина на old_og_new@yahoo.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

# 1
  • София
  • Мнения: 504
Цвети, Цветиии Crazy

Ужасна си, сега почва великото лик енд сейв Mr. Green
Знаеш ли, че се оказа, че в папката с нови снимки имам 200 броя и още не съм почвала да сейфам от промото hahaha
Положението е сериозно болно Laughing


Леле, момичета, нямате спирка!

# 2
  • Мнения: 6
хахахахах Мона, с един куршум..... Joy
Сега ми трябва малко психическо възстановяване Whistling Мон?

п.п. Мон вече се е отчела....много подобаващо при това Crazy
*припад*

# 3
  • София, България
  • Мнения: 5 595
Момичета, обичам ви мноого  Hug

(вие си го знаете де  Heart Eyes  )

Това беше кратко лирично отклонение! Хайде чакаме снимки.

# 4
  • София
  • Мнения: 504
Между другото, не само ние сме заслепени от Роб... Laughing

(и ето ги маратонките ми, хихи Laughing)


Отивам да търся една снимка за...загряване че нещо сме флегматични тази вечер Mr. Green

# 5
  • Мнения: 6
Монааа Heart Eyes Hug

Мон, да маратонките, само тях гледам на снимката Mr. Green



на къде без Роб в Кан Whistling


Дайте да имитираме разговор, да се правим, че не зяпаме пезпаметно  Mr. Green
Коледна тема? Коледни клипчета? Whistling

# 6
  • Мнения: 354
Ох, искам такива маратонки
(това вместо запис) Предполагам докато се появя, ще есвършила темата, но..такъв е живота.

ТИЙМ ЕДУАРД ТИЙМ ЕДУАРД ТИЙМ ЕДУАРД (OOOOO, Себастиян!)

# 7
  • Мнения: 3 818
Записвам се да следя докъде ще стигне тазвечершната снимкова лудост Laughing Heart Eyes
Не забравяйте и нас простосмъртните от време на време  Flutter

# 8
  • София
  • Мнения: 504
Ох, искам такива маратонки


Жани, искаш ли инфо къде ги има в женски вариант? (добре де, имаше преди месец), само че са в София Simple Smile


 Коледни клипчета...дай де Mr. Green


# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 942
ООО, Себастиан  Crazy Mr. Green
Тийм Робуърд, гоу-гоу Blush
Снимките по-късно

# 10
  • Мнения: 229
 Hug Ето ви снимки Heart Eyes
 
 
 

# 11
  • Мнения: 0

Дайте да имитираме разговор, да се правим, че не зяпаме пезпаметно  Mr. Green
Коледна тема? Коледни клипчета? Whistling


Коледно клипче 1 Коледно клипче 2 Коледно клипче 3 Коледно клипче 4 Това само за имитация  Mr. Green а иначе
   

# 12
  • Мнения: 0
И аз да се включа.
Имам толкова много работа, че вместо да се хвана да я свърша зяпам ли зяпам снимки и клипове...  Crazy



И нали съм мастърка в постването на снимки, естествено само една е успяла да излезе... а другите къде са...  newsm78  Mr. Green  Както и да е, отивам да поработя, по-късно ще намина да видя какви ги вършите  Grinning .

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Ето една, ама каква  Crazy


Иванова, на последната физиономията на Роб е супер, много сладка снимка

# 14
  • Мнения: 6
Записвам се да следя докъде ще стигне тазвечершната снимкова лудост Laughing Heart Eyes
Не забравяйте и нас простосмъртните от време на време  Flutter
Чудя се аз какво да ти пусна.....това ли....това ли..... Mr. Green




Кристабел Heart Eyes Много свежо включване Flutter
Иванова, Оооо Себастиан!

Гледам всички се задействаха - добре добре Grinning


п.п. Красеееееее, душа нямаш! Страшна!

Общи условия

Активация на акаунт