Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 8-ма тема

  • 154 770
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
# 391
  • Мнения: 8 929
Момичета, помоооооЩ.
Опитвам се да намеря рецептата със схемата на Питка (пита) Слънце( Цвете) . Преди време я правих за проЩъпулката на дъщеря ми и всички останаха очаровани. Тогава я принтирах, но я дадох на свекървата и от тогава я търся, но без резултат. Сещам се само Че някой беше нарисувал как се подреждат .....

За тази или за тази питаш? Или за някоя друга?


Hug

# 392
  • Мнения: 22 867
Здравейте, момичета. От известно време следя темата, пробвах много от рецептите. Всички са невероятни.
Представям ви и нашата любима питка с ракия. Става невероятно вкусна и мека.
ЕТО И РЕЦЕПТАТА

toni_nikolova, интересна рецепта, каква е ролята на ракията в тестото?

bicho malo, дай жокер, някоя подробност, че то разни питки-слънца има. Ще се намери рецептата със схемата,  няма къде да избяга.  bouquet

# 393
  • Мнения: 151
Здравейте момичета,ето и днешната питка пак от тестото на Пепика,страхотно е!!!
Винаги страхотен успех и много конци.БЛАГОДАРЯ пак!  newsm10


и парче:

Дитсан би ли ми казала по-точно кое е това чудно тесто на Пепика

# 394
  • Мнения: 148
Разбира се gerber4e,пробвала съм десетина вида теста но това стои на конци и е като козунак.Дори на другия ден е страхотна питката все така мека без да се рони.Отговори на вкуса на цялото семейство.Ето и рецептата ,така както ми я прати kapri z.
200 гр. прясно мляко
1/2 кофичка кисело
1200 гр брашно
1 с.л. сол
1 с.л. захар
4 яйца - единия жълтък за намазване
1/2 ч.ч. олио
2 бр. мая на д-р Йоткер

това е .Месиш , втасва , премесваш , оформяш , пак втасва и печеш 

# 395
  • Мнения: 151
Дитсан мерси за бързия отговор ще я пробвам  че ме запали с тези конци които спомена пък и на вид ти е страхотна питката

# 396
  • Мнения: 9 776
Здравейте, баш майсторки Hug!
Не следях досега тази тема, но нещо се закрастих напоследък по питките и затова айде и аз тук Laughing. Ще ви чета  с удоволствие и ще попивам съвети от вас Hug!
Вместо запис, един поздрав от мен с новогодишната ми питка, направена с любезното съдействие по рецептата на max-mama с едно втасване, и на labrex  bouquet! Нека да е спорна за всички Новата година!

# 397
  • Мнения: 4 970
http://media.snimka.bg/5225/016705713.jpg http://media.snimka.bg/5225/016705711.jpg
Tова е питката, която направих за тази НГ .Вкусна беше, но  миналогодишната ми е по-на сърце Heart Eyes http://media.snimka.bg/5225/016705717.jpg Мисля да експериментирам отсега нататък основно с формите, и да се спря на винаги получаващи се  няколко  теста за тях Peace

# 398
  • Мнения: 58
Прекрасни питки има тук! Браво на всички майсторки!

Ето и нашата новогодишна питка:



Направих я по образец на http://gourmandine.ro/aluaturi-sarate/paine-floarea-soarelui/ тази питка, но с тестото на  maxmama, предоставено от Labrex.  Благодаря!  Hug

# 399
  • Мнения: 292
bicho malo, дай жокер, някоя подробност, че то разни питки-слънца има. Ще се намери рецептата със схемата,  няма къде да избяга.  bouquet

Ами , сеЩам се само Че я гледах тук във форума, може и да е питка "Цвете". И съЩо така Че наЧина на формиране беШе направен като рисунка. Въртими се в главата отговор с рисунката на "Биляна?" .....  Но в едно съм сигурна, подреждането не беШе в снимки. ВсъЩност е като тази  .... Oххх незнам, отивам пак да я търся ......

# 400
  • Мнения: 293
 smile3501 smile3501 smile3501 Страхотни питки , девойки!  newsm10

labrex Надявам се велоенергометъра да даде ефект  Blush Аз го мъча всяка вечер по 20 мин, че то у нас напоследък с тия питки  хляб не се е купувало....

toni_nikolova и аз съм месила питка с ракия и гарантирам , че наистина става , но вкуса и беше по-скоро като на хляб доколкото имам спомен.И на мен ми е интересно защо се слага ракията  newsm78

ditsan Супер ти е питката , браво  newsm10 Рецептата е на Пепика и там мисля беше с жива мая  Thinking , но аз никога не съм пробвала друга освен на д-р Йоткер...Дали има разлика в тестото месено с жива мая и тестото месено със суха  Thinking Ако има кое е по-вкусно? Все си мисля , че няма да успея да замеся с живата  мая Blush


Аз днес , да не се излъжа случайно да ида до магазинада купя хляб   омесих Хлебчета з … 77;ри .Ето как станаха





Много вкусни , но имам въпрос.Отгоре се напукаха леко , а тестото си беше много меко и се работеше лесно с него.Освен това коричката отдолу стана по-твърда и хрупкаше .Нещо май с печенето не нацелих нещата newsm78 Сложих на хартия за печена в тава на второто ниво във фурната отдолу нагоре.Загрях на 80 градуса на вентилатор и след 5 мин засилих градусите на 180. Не засякох време  за изпичане , но около 30 мин. беше , докато се зачервят отгоре.










# 401
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!!
Да сте ми живи и здрави, желая много щастие на всички вас и на семействата ви!


Labrex, сръбската ти погачица е просто перфектна,  за вкус знам вече, че е също чудесна.

За Нова година, не бяхме вкъщи, но да ви покажа парченце от новогодишната баклава.



А вчера и днес имахме гости, че не ме оставиха да се добера до компютъра.
От днес кроасани и питка с пълнеж.




Последна редакция: нд, 03 яну 2010, 17:24 от Venetta

# 402
  • Мнения: 319
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !!!

Ех момичета страхотни питки сте правили, аз скоро не съм месила нищо, но влязох да се порадвам на вашите   bouquet

bicho malo ако е за тази която показваш ето как се прави:Пита цвете

# 403
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Честита Нова Година. Hug  bouquet

Много красиви питки правите,момичета. Peace  bouquet Браво. Peace

Капри,ще ти кажа защо така са се получили питките ти.Пекла си ги с вентилатор,а когато се пече така,много бързо се изпича изделието отвън,а отвътре тестото още е било сурово и е втасвало,преди да се изпече и съответно коричката отгоре се пропуква под натиска на тестото.Другото,което си мисля е,че е можело още мъничко да втасат преди да се опекат.Аз затова в първите минути включвам само долен реотан,за да си довтаса тестото,после включвам и горният реотан.Така питката ми не става *разкрачена*,както казва Пина.

# 404
  • Мнения: 65


Цитат
toni_nikolova, интересна рецепта, каква е ролята на ракията в тестото?

Ракията прави тестото много леко, стабилизира го.
Не се притеснявайте, няма и помен от миризмата на ракия.
Питката става мека като дунапрен.  Заслужава си да я пробвате!

Общи условия

Активация на акаунт