Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 204
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754

1. МОже ли да ми вземе детето (казва, че имал свидетели, които ще ме изкарат луда)
2. Възможно ли е на мен да отсъдят жилището?
3. Цялата покъщнина е на негово име, но е купувана с финанси на родителите ми - чия е дефакто? Мога ли да си я взема?
4. Детето като остане при мене(надявам се), до каква възраст мога да присъствам на срещите им? Тъй като той от сега я настройва, обижда мен като говори на детето.
5. Делата по развода, трябва ли да са в града където е сключен брака?
6. Мога ли по някакъв начин да го накарам, да платиме данъците, сумата разделена на две, за д апусна детето на ясла, тъй като той така ме стопира в къщи?
Благодаря ви предварително!!!!.
Отговор 1 Едва ли. По-скоро не
Отговор 2 Твърде вероятно;
Отговор 3 На двамата е. По равно;
Отговор 4 Обикновено до 3-4 годинки;
Отговор 5 Не, по местожителство на ответника.
Отговор 6 На практика- не.


Здравейте и от мен Таис! Чета с интерес темата и съм ви безкрайно благодарна за търпението и отдадеността!
Тук нещо ме притесни във въпрос и отговор номер 5. Наистина ли трябва да се води дело в града на ответника? Мислех, че е на ищцата.
Накратко: имам син на 3 г. и 7 месеца, баща му го призна, преди месец и сега заведох в моя град, където живеем аз и малкия,  дело за родителски права, издръжка и РК. Въпросът ми е: Може ли той да изиска делото да се гледа в неговия град?
Можеш с една искова молба да водиш и трите иска, като образуваш делото в твоят град. Ако обаче ответника направи възражение за подсъдност, делото ще се гледа от съда, по неговото мастожителство.

# 376
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
здравейте Тайс. Имам ли право при развод по вина (не моя), да получа дял от наследствено жилище на БНД където живеем от години заедно, много благодаря предварително  bouquet
Не.

# 377
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Какво са лични вещи след развод? Мога ли да си взема гардероба, пералнята, дивана, пианото или ще си имам работа с прокуратурата, като присвоила чужди вещи?
Вещите, свързани с личността на лицето или неговата работа, занятие.
От описаните от теб, пианото със сигурност е сред тях.

# 378
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Съжалявам, ако е питано, но нямам време да търся. Мога ли сама /тоест без адвокат/ да подам иск за едни няколко пропуснати издръжки? И ако да, какво да напиша и къде да го подам? Просто абсурд да харча в момента за каквото и да било, а скоро ще мине година и доколкото знам, след това няма да мога да си ги искам.
Ако имаш изп. лист отиваш с него при съдебен изпълнител и той събира вземането ти.

Отидох и ми поискаха 152 лв., за да започнат изпълнително дело. Излиза, че щом нямам средства за харчене напред, никога няма да си взема дължимото. На неподходящо място ли съм отишла /ЧСИ/ или има и държавни съдебни изпълнители? Извинявай, че пак те занимавам със себе си, просто съм в шах.


Редактирам се за още един въпрос, дано имаш време.
Според новия закон с всеки един следващ месец, в който живея в това жилище, трупам дълг към бившия във вид на наем за неговата част, мога ли да се отърва от това? Имам ли право да искам да продадем апартамента /за да не завися с нищо повече от него/, да му освободя "неговата" половина /халал да му е, да заповяда да си я ползва!/ или въобще нещо друго? Звучи ми по-разумно да се преместим в някаква стаичка в краен квартал, отколкото да трупам задължения, дето не се знае как ще ги плащам. Издържам си детето и не живеем зле, но докато тя стане на 18, ще се окажа закопана с дълг към баща й и това много ме притеснява.
Делата за издръжба биха могли да водят и без предварително събиране на такса.
Мажеш да искаш да продадете апартамента, можеш да заведеш дело за делба, можеш и да се изнесеш и ако той влезе там, да ти дължи наем.

# 379
  • Мнения: 1
Здравейте,
искам да попитам нещо за което много много не съм на ясно. Моята баба иска да си направи завещание което да включва само 2-ма от внуците с право на ползване от нейна страна и от страна на децата и, но примерно нейните деца да не могат да я продават или кредитори да я отнемат ако е преписана на внуците. възможно ли е и горе долу за какви цени става дума.

благодаря предварително

# 380
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
здравейте спешно искам да ми кажете ако заведа дело за родителски права - аз съм майката и искам да получа правата и колко пари трябва да внеса в съда за да депозирам исковата молба ??? всичко общо? нямам брак с башата!
30лв.

# 381
  • Мнения: 22
Здравейте, Таис!
Нуждая се от Вашата помощ! Не става дума за мен, но момичето, което пита, има своите съображения да не пише тук.

Накратко ситуацията е следната:
Моя близка приятелка от няколко години има връзка с мъж, от когото има дете. Нямат сключен брак. Хлапето е припознато от бащата. Той, обаче, не полага никакви грижи за детенцето. Живеят под наем, тя плаща наема, тя е поела и дитигледачката. Всичко това е доказуемо. Също така мъжът пие. Това също е много лесно доказуемо – свидетели са всички хора наоколо.
Няма да се впускам в емоции как цялата тази идилия се отразява и на майката, и на детето...

Въпросът ми е – трудно ли е отнемането на родителски права в този случай?
Каква е процедурата и ориентировъчно колко време отнема?

Благодаря Ви предварително!   Simple Smile

# 382
  • Мнения: 76
здравейте спешно искам да ми кажете ако заведа дело за родителски права - аз съм майката и искам да получа правата и колко пари трябва да внеса в съда за да депозирам исковата молба ??? всичко общо? нямам брак с башата!
30лв.

лелееее е кой е тоя дето ми каза 300 + някакви си 50 и още 20 и не знам си какви , понеже се консултирах с много юристи и някой ми е писал така ..
благодаря и още ми казаха наи-малко 500 за хонорар и за командировачни 3-4 пъти по 120 наи малко ..  то колко стана ...
нещо са ме объркали с тази начална такса ..

# 383
  • Мнения: 76
наложително ли е да имам собствено жилище за да ми дадат родителските права? защото бащата ще парадира с такова ??/
почти всичките ми приятелки са в родителите си или на квартири с децата си и пак съда им е дал родителските права .. и се чудя ..
аз също съм в родителите си .. това има ли голямо значение и какво се има впредвид доходите ми? след като получавам майчинство какви други доходи да имам, почти всичко ми покриват нашите а аз майчинските ги пестя за по-важни неща ..
след като мине този срок или дори може след една годинка на детето да започна работа разбира се .. имам образование и желание да работя
какво точно е важно за решението на съда?

# 384
  • Мнения: 16
наложително ли е да имам собствено жилище за да ми дадат родителските права? защото бащата ще парадира с такова ??/
почти всичките ми приятелки са в родителите си или на квартири с децата си и пак съда им е дал родителските права .. и се чудя ..
аз също съм в родителите си .. това има ли голямо значение и какво се има впредвид доходите ми? след като получавам майчинство какви други доходи да имам, почти всичко ми покриват нашите а аз майчинските ги пестя за по-важни неща ..
след като мине този срок или дори може след една годинка на детето да започна работа разбира се .. имам образование и желание да работя
какво точно е важно за решението на съда?
Писано е много по този въпрос, просто трябва да прочетеш  Peace

Съда не гледа доходите или недвижимо имущество при определяне на родителските права, родителските права са на майката...

# 385
  • Мнения: 2 927
Писано е много по този въпрос, просто трябва да прочетеш  Peace[/b]

Съда не гледа доходите или недвижимо имущество при определяне на родителските права, родителските права са на майката...
Това не е вярно. Моля не заблуждавайте потребителите, ако нямате нужните познания.

Не е зле Вие да прочетете първия пост по темата.

# 386
  • София
  • Мнения: 1 120
Наскоро моя близка приятелка почина и остави две дечица сирачета .
Нейният съпруг е отговорен и изключително грижовен, убедена съм, че за децата й ще се прави всичко най-добро.
Не така стоят нещата с нашия татко. Дадох си сметка, че ако нещо се случи с мен, БНД ще има права върху наследството на дъщеря ми, което много ме плаши.
Има ли законова възможност чрез завещание или друг документ мой близък или друг доверен човек да управлява имуществото до навършване пълнолетие на детето?

# 387
  • Мнения: 76
Писано е много по този въпрос, просто трябва да прочетеш  Peace[/b]

Съда не гледа доходите или недвижимо имущество при определяне на родителските права, родителските права са на майката...
Това не е вярно. Моля не заблуждавайте потребителите, ако нямате нужните познания.

Не е зле Вие да прочетете първия пост по темата.


леле тукмо ме успокои жената по-горе и сега пак с епритесних ... къд е еписано толкова и то различни мнения ????
дайте линк!

# 388
  • Мнения: 16
Здравей, tais,
пиша от името на една мама, която се чувства в безисходица.
Ситуацията е следната: Тя живее с мъжа си (без брак) и детето си (11 г.), което е припознато от него, в дома на родителите на мъжа - общо 5 души. Тя няма собствен имот, иска да напусне това семейство, но проблемът е, че трудно ще се справи сама и в началото може да не успее да вземе детето. Въпросите са:
1. може ли мъжа й да я съди за родителски права, ако тя остави детето при него, докато се установи.
2. може ли мъжа й да я съди за родителски права, поради ниски доходи.
3. друго какво може да се случи.

Отговор 1- По- добре е да не оставя детето.
Отговор 2- Много пъти е писано по този въпрос- Не.
Отговор 3- Директна връзка с Дядо Божо нямам  Heart Eyes

Nemesea 

# 389
  • Мнения: 16
при какви обстоятелства съпруга ми може да ми вземе детето?
Това с вземането на детето е трудна работа.
Прочети малко от темата.

Общи условия

Активация на акаунт