Диета с жито

  • 70 298
  • 37
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Искате ли да “почистите” тялото си, да го освободите от “баластрата” и от токсините? Искате ли да имате ясна мисъл и желание за работа? Да се чувствате силни? Предлагаме ви тридневна диета.
Измийте 500г жито, варете го в 2-3 литра вода около 10-15 минути (от момента на завирането), свалете го от огъня и го оставете да се задушва под капак и с кърпа върху него. От така приготвеното жито изяждайте по една голяма чаена чаша три пъти дневно. Във всяка чаша преди консумацията слагайте по 1 чаена лъжичка мед и разбърквайте добре. Житото ще ви стигне за около 3-4 дни.
По време на житената диета можете да пиете кафе, чай, прясно мляко, водата от свареното жито, минерална вода. Но само това, без никаква друга храна. Склонните към запек да пият повече вода и чай. Можете да изяждате и по 1-2 добре измити ябълки с кората дневно.
Заедно с “почистването” на тялото за тези 3-4 дни ще свалите 1-2 килограма. Но не забравяйте: както по време на диетата, така и винаги когато се храните, дъвчете добре и продължително храната. Това е едно от важните условия както за здраве, така и за елегантна фигура.
След приключването на диетата не се “нахвърляйте” веднага на трудносмилаема и в големи количества храна. Преминаването към обичайната храна трябва да става постепенно, от по- лека към по-тежка храна.

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Реших, че си заслужава отделна тема. Моя позната (лекар) ми я даде. Тя отслабна за 12 дни - осем килограма. И не ги връща (но все пак внимава какво яде).  Беше пълничка доста време, така и не успя да отслабне след второто раждане. Сега обаче изглежда страхотно.
Аз ще се пробвам два-три дена, като подготовка за новия сезон. За съжаление, няма как да ви се отчета със свалени килограми, защото няма какво да свалям.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 356
Това много ми допада като диета. От днес съм решила да направя 3 дена прочистване с ориз, а после нямам нищо против да се прочистя и с жито/ особено ако ще сваля и още някой килограм/. А иначе имам нужда от това, че след тези продължителни НВД -та сигурно съм се задръстила.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2005, 12:49 от andulina

# 3
  • Мнения: 6 315
И аз съм правила тази диета преди години Simple Smile. Има ефект и не е тежка - житото засища достатъчно и не огладняваш. Само дето те заболяват челюстите Wink.

# 4
  • Мнения: 463
Направо ме замисли с тази диетка.Майка ми прави нещо подобно и знам ,че има ефект,обаче аз нали кърмя дали е подходящо?(а нали препоръчват да ядеш жито за повече кърма Thinking)

# 5
  • София
  • Мнения: 3 328
Моята майка също правеше подобна диета навремето, периодично я правеше, си спомням...обаче резултат от минус 8 кг за 12 дни ми се вижда доста насилен  и насилствен Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 111
няма ли да има ефект ако вместо жито се ядат овесени ядки?
А за кг знам,че е нормално да се отслабва с най-много 1,5-2 кг на месец...вредно е за малко време-много кг

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вярно е, че 8 кг за 12 дни е много, но в случая ставаше дума за задържане на течности и голямата част от тези килограми са били течност. Та затова такива хипер резултати.  Wink
Не знам дали е подходяща за бременни и кърмачки, за това непременно трябва да се посъветвате с доктор. Предполагам, че ако се спазва един-два дена, няма да е от вреда.
Не знам дали ще има ефект, ако житото се замени с овесени ядки. Може би е съвсем същото?  newsm78

# 8
  • Мнения: 614
Чувала съм за диетата, трябва да я пробвам  Rolling Eyes Моя позната свали доста килца с нея, само че житото го ядеше с настъргана ябълка, и я прави цял месец #Crazy То да ти се отще и жито и ябълки Tired

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ходих да си купя жито, сега ще го варя. Че то и много евтино излиза да се храниш така- по 20 ст. на ден за жито и малко отгоре за останалото  Mr. Green И няма нищо сложно за приготвяне... Пък и житото засища. Ако има и желаният ефект е голяма далавера тая диета  Grinning

# 10
  • Мнения: 356
Сложила съм житото да се вари. От утре започвам за 3 дена. Да видим какво ще се получи.

# 11
  • Мнения: 1 002
моята бивша  шефка така отслабна поне 6-7 кг , за около 10 дена , и направо се подмлади в лицето

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Еееех, тъкмо се бях затъжила за диетите Mr. GreenИ житце обичам Heart EyesАма със захарче, орехи и лимонова кора Mr. Green

# 13
  • Мнения: 6 901
Много обичам жито. Ще взема да я пробвам за няколко дена тази диета, но няма да е точно сега. Вкъщи ако ме видят, че ям само това ще ме убият.

# 14
  • Мнения: 2 032
Само да кажа, че изкарах 2 дена на житеното пречистване. Не се чуствах гладна.
Обаче не съм свалила нито грам, но това не е показателно за диетата, а просто и миналия път забелязах докато кърмя, че нещо става с метаболизма ми и не мога да свалям, ако ще и да не ям. Даже не си изядох дажбите жито, повече от половината остана. Сега в знак на протест се наядох....

Общи условия

Активация на акаунт