Търся парнаджия в София

  • 7 483
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте, трябва да сложим обезвъздушители на стари чугунени радиатори. Някой може ли да ми даде контакти на парнаджия или фирма занимаваща се с подобна дейност. Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 742
Сега при пуснато парно няма как да сложите обезвъздушители.

# 2
  • Мнения: 72
не може ли да се спре на входа парното докато се слагат?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако имате два крана на радиатора става.Но ако имате само един кран на входа.то тогава дори да го затворите връщащата вода е под налягане и ще протече.Няма да имате време за реагиране.Сега можете да направите следното.С един водопроводен ключ внимателно развивате гайката,но не до край.Щом протече вода затягате гайката.По този начин ще излезе въздуха от радиатора.А лятото можете да си сложите обезвъздушители.Но вежте гайката дали е с лява или дясна резба.За да знаете какво точно да купите.

# 4
  • Мнения: 72
а тази гайка на входа ли е, или на парното у нас? (сигурно въпроса ти звучи много тъпо, но изобщо не ги разбирам)

# 5
  • Мнения: 1 047
а тази гайка на входа ли е, или на парното у нас? (сигурно въпроса ти звучи много тъпо, но изобщо не ги разбирам)
Всеки радиатор има от дясно две дупки и отляво две дупки съответно горе и долу.
Общо 4 дупки. В едната влиза водата, от другата излиза. На третата, която трябва да е горна се монтира обезвъздушителя бил той автоматичен или не. Четвъртата е или затапена или има кран за източване.
При условие, че радиатора ви е стар чугунен, предполагам боядисван няколко пъти при развиване на коя да е от гайките (тапите) има опасност да се разкъса уплътнението. Тогава става лошо. При така описаната ситуация лично аз не бих пипал каквото и да е сега, при условие, че нямам подготовка да спра водата в системата.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 742
А по принцип докъде ви са топли радиаторите.

# 7
  • Мнения: 72
благодаря за подробното описание, но наистина предпочитам някой който разбира да го види, а не аз да пипам, че наистина ще стане страшно.
Работи само по 1 ребро на радиатор.

# 8
  • Мнения: 170
Има голяма вероятност да не се полу4и с обезвъздушаване, защото радиаторите са стари и може да са запушени. Съпругът ми се занимава само с това и по- добрия вариант е да се сменят радиаторите. Това не е реклама....

# 9
  • Мнения: 1 047
...радиаторите са стари и може да са запушени...по- добрия вариант е да се сменят радиаторите...
То най-добрия вариант е ново жилище, ама всичко е въпрос на пари и приоритети.
Един радиатор струва около 200лв.
Има вероятност радиаторите да са запушени, но могат да се отпушат.


---------------------------------------------------------------
Когато спукам гума не сменям колата, а лепя гумата.

Общи условия

Активация на акаунт