Тwilight/Здрач- тема 52 НОВОЛУНИЕ СЕГА!!!!

  • 21 733
  • 726
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 596



 

Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар. 




Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"                Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                           
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                 www.funnytwilight.wordpress.com

Блогове на български, в които се публикуват бюлетините и фенфикшъните, за които се говори в темата тук
www.twifanzone.wordpress.com и www.twifun.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук



Предишни теми
Тема 51 /Тема 50 /Тема 49 /тЕМА 48 /Teма 47/Тема 46 Teма 45/ Teма 44/ Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

     
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"


Съобщение за феновете:  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Тина на old_og_new@yahoo.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

# 1
  • Мнения: 3 818
Бре, такова чудо не ми се е случвало - да се запиша първа в тема.
Гласувах с последната опция Grinning

# 2
  • Мнения: 6
Хайде и аз да се запиша, честита ни нова тема Mr. Green

Въпрос за анкетата - само на кино или изобщо колко сме го гледали? Flutter

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 942
1 път на кино и 2 пъти в къщи, а любимите моменти Едуардови поне 10 пъти  Blush Crazy

# 4
  • Мнения: 1 160
Аз засега съм го гледала само 1 път. На кино. Искам поне още веднъж на кино и ако не стане тази неделя в Пловдив, ще го гледам на компютъра. Здрач съм гледала 11 пъти.

# 5
  • Мнения: 1 343
1 път на кино имам го в нас но не го отварям искам да е със прилично качество ...

# 6
# 7
  • Мнения: 354
Гледах го веднъж на торент, веднъж на кино и отчасти после в търсене на гафове на торент

# 8
  • София
  • Мнения: 504
Запис Simple Smile

Гледала съм само един път на кино, евентуално в петък пак и другата седмица се почва интензивно Mr. Green

# 9
  • Мнения: 116
Ами веднъж у нас на кофти качество преди премиерата, но не видях почти нищо и после на премиерата!!!!

А иначе забравих да ви кажа, че миналата седмица ходих на концерта на Милена и умрях от кеф, особено когато пя песента за Робърт.

Ето поздравявам ви отново

# 10
  • Мнения: 75
От къде мога да си го дръпна да го гледам на PC-то  bouquet

# 11
  • Мнения: 21
Цоп  Mr. Green

По анкетата- гледах Новолуние 1 път.... ще изчакам ДВД рипа за още един-два....

А я признайте, Здрач дотук колко пъти сте го гледали? Аз май само 4...  newsm78  Чудех се дали да го гледам преди прожекцията на Новолуние, но реших да отида на кино с чисто въображение... и не съжалявам

Мона май още не може да се съвземе от шока, че Новолуние ми е харесал... ама така е, като се пази човек.... слушайте Стефени/Едуард- въздържанието му е цаката   Joy  Joy
 

# 12
  • Мнения: 6
Ясно - общи гледания на Новолуние - 3 на кино и няколко на торент...

Тина, бройката на Здрач не я знам, имаше периоди дето всеки ден си го гледах по малко Mr. Green цифрата ще е неприлична Joy

Бела, благородно завиждам за концерта и мерси за поздрава Hug

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Не мога да се сетя колко пъти съм гледала Здрач  Mr. Green По едно време и на телефона го гледах, докато чаках пред лекарския кабинет  Joy
Май не повече от 6-7  Blush

# 14
  • Мнения: 3
Дотук равносметката е - два пъти на кино и един път вкъщи. Утре ще се промени резултатът  Mr. Green

А за Здрач ми е трудно да си спомня, но много дълго време не бях се връщала към него чак до предпремиерата на Новолуние.

Общи условия

Активация на акаунт