Мнения за яслата в 8 ОДЗ в Борово

  • 17 684
  • 75
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 277
Някъде из форума бях попитала, но така и никой не се обади да каже нещо, та пак ще поразпитам Simple Smile
Живот и здраве ще тръгваме на ясли септември там и тъй като ще сме малки много се притеснявам, бързо ли се адаптират децата?, лелките как са?Аз съм чувала от тук от там по нещо-все суперлативи, но тук във форума инфото ми се вижда по достоверно Simple Smile
И най-вече искам да знам колко време е необходимо да се дава детето до обяд, а не по цял ден, тъй като работя и не мога да си позволя повече от една седмица да го давам до обяд...и в колко най-късно можеш да отидеш да си вземеш детенце
Благодаря ви предварително

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Това срещу 20та поликлиника ли е? Че аз не се сещам номера кой беше. Моя го давах на ясла в тази срещу поликлиниката.

# 2
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Базова е. Като студенти ни водеха да зяпаме как работят с дечицата. Много е голяма и базата е добра. Често ги посещават от Софийския и имат стажанти млади студентчета, дето си играят с дечицата. Друго не мога да кажа.

# 3
Синът ми е вече първи клас и беше в 8-мо ОДЗ от яслата до предучилищната. Много сме доволни и го водехме там, въпреки че ни беше далече от къщи.
Базата им е добра, персоналът е на ниво, а директорката е невероятно дейна и загрижена жена.
По отношение на това колко време ще ти е необходимо да даваш детето до обяд - това зависи от самото дете, колко бързо то ще се адаптира към яслата. На моят син му бяха необходими няколко дни, но той все пак беше на 2 години.
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 132
базета е много добра -за държавна
персоналът също е много сериозен
напливът е голям и ще е добре да си подготвиш нещата по отрано

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Базата им е супер и ремонти правят по-често от другите май. Стаите са просторни и слънчеви. Зимата е добре отоплявано. Дворът сигурно си го видяла, според мен е разкошен. Аз там записах детето веднага без чакане, след съответно спонсорство Wink
Иначе за лелките какво да ти кажа  Thinking абе като навсякъде май. Например в яслата имаха една пързалка в дворчето и не даваха на малките да се качват на нея, за да не се наранят. Ама малките се дразнят като я гледат така, а пък лелките вместо цигарки да пушат и да пият кафета могат да застанат до пързалката и да наглеждат децата. Работното време е нормално, като във всички детски ясли. Моя винаги майка ми го е взимала по-рано и не знам как ще реагират ако им го оставиш до края.
А до кога до обяд да го оставяш си зависи от детенце.
Желая ти късмет!

# 6
Да ,наистина базата е добра,но е трябвало да подадеш документи в 1 работен ден на януари...сега е късно и вероятността да ви приемат е срещу спонсорство.Аз подадох документо на 10 януари,детето ми беше 48 номер.Групите са по 20-25 деца и се надявах да ни приемат,но уви-когато извадиха списъците не бяхме там...

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 277
Цитат на: npi
Да ,наистина базата е добра,но е трябвало да подадеш документи в 1 работен ден на януари...сега е късно и вероятността да ви приемат е срещу спонсорство.Аз подадох документо на 10 януари,детето ми беше 48 номер.Групите са по 20-25 деца и се надявах да ни приемат,но уви-когато извадиха списъците не бяхме там...


Е ние сме под номер 6 Grinning, бях разбрала че трябва да подадеш по-рано и пратих мъжо на 03.01 в 5ч.там да се реди, надявам се да мина без спонсорство след като молбата ми е с номер 6.
Питах само за мнения, благодаря за отговорите

# 8
  • Мнения: 2 978
Една от лелките(сега им казвали сестри Wink ) ми е позната там...та си направи един ден труда да ме вкара вътре- при 2 годишните.
Вътре е много топло и приятно, а на вън бях замръзнала от студ. Чисто и подредено е.

Незнам как е по принцип в детските градини, ама имаше 3 жени при децата.

Живот и здраве и ние ще сме там #Milti

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
Здравейте мили мами
кажете ми отзиви за тази градина,по специално за яслата
Доволни ли сте
какви са условията
Кога да подадем документи за да имаме шанс да ни вземат:)
Благодаря ви предварително

# 10
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Там успях да запиша моите момчета. Дани е в яслата, като цяло съм доволна, но той е още много малък и така или иначе за сега мисля да го оставям само сутрин.
За да нямате проблеми и да се запишете лесно най-добре подай документите на 3 Януари догодина - така ще започнете от Септември. Иначе наплива е страхотен и става много трудно записването.
Ако те интересува нещо конкретно питай.
Успех

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 3 688
Благодаря ви момичета
И аз знам че наплива е голям и трудно става приемането,и на 3ти януари сме там, рано рано сутринта:)

# 13
  • Мнения: 62
Понеже ни е близо, най-вероятно ще се пробваме за там. Мъжът ми ходи миналата седмица да пита за приема, за да приемат детенце следващия септември, трявба да се подадат документи януари, така че на 3-ти може би и ние ще сме на опашката  Wink
Това, което са ми казвали съседки, на които децата са там, е че дори и да се запишеш първи, нямаш много големи шансове, ако не станеш спонсор  Sad  И винаги първо гледали в документите какво работят родителите  Sad Но нямам идея за какви суми става дума, смятам да проуча и ако са големи, може би е  по-добре да е в частна градина детето, поне ще знам за какво плащам  Confused

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
много хубава градина. Личи си, че яки спонсорства е имало

# 15
  • Мнения: 7 821
Миналата година беше станал скандал със спонсорството и не искаха. Приеха малкия без никакъв проблем, но трябва наистина на 3.01 в 7 часа да си там. И запази номера под който ти приемат документите!
Градината е хубава, общо взето съм доволна, но искат от време на време пари за туй-онуй. Тази година не съм ходила още на родителките срещи (и двамата ми синове са там), но като отида ще ти пиша колко пари искат този път  Simple Smile .
Успех

# 16
  • София
  • Мнения: 819
Мойта щерка от декември 2004г. посещава яслата към ОДЗ 8 "Таврия" в Борово и съм много доволна, добре ги гледат децата, и тя е добре, адаптира се доста бързо и си ходи без проблем.

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз направих опит да си запиша детенце там - на ясла, но ме отрязаха с мотива,че чакат 260 деца, а и не съм по адресна регистрация и...... се отказах!Ако търсиш връзки  или други странични пътища, знай, че тя е под опеката на Министерство на образованието!
Успех

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Наистина се оказва, че за там си трябвало връзки.....Съвсем случайно ги намерих, та от пролетта сме там на ясла, трябвало да занеса документите в началото на януари. Но пак казвам яки връзки за такива кратки срокове, освен това по местоживеене ще бъдем там, а и сама гледам малката - това били предимства.
Иначе доколкото разбрах от "връзката", която е учителка там условията са много добри, това е бившата база на Университета за обучение на педагози. Сега била към някакъв Европийски проект кооперирана с Италия....надявам се да е добра ясла/градина!

# 19
  • Мнения: 7 384
          Не е бивша база за обучение на студенти,а е една от най-добрите бази на Софииски университет и работи не само по един проект.Всички учители са хоноровани преподаватели по практика към СУ"Кл.Охридски".Желая ви успех в кандидатстването.

# 20
Как се влиза в ЦДГ 99 Брезичка?

# 21
Ура ние сме в 8 одз.Първа група.Искат книжки на децата,нещо като учебници,по които да работят.Болезнено са чувствителни,как ще изпратят децата на училище,да са първи във всичко.Препоръча мио я една учителка от 36 училище.Най много знаели в класовете техните деца.Засега вече месец сме доволни,да жиди по нататък.Сериозни са нема 5-4.Ясни правила на взаимоотношения без завъртулки.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 172
A какви документи трябват за да се запишеш там? Ние няма да имаме адресна регистрация януари месец, но до септември живот и здраве ще живеем наблизо до 8 ОДЗ  Praynig
Доколкото знам трябва да се правят някакви изследвания на детето... Thinking
Ще съм благодарна ако някоя мама обясни какво точно искат  Simple Smile

# 23
Ние също ходим в ОДЗ 8.Документите са молба по техен образец и удостоверение за раждане,заедно с паспортите на мама и тате.Мисля,че тожа беше.Все пак проверете си ,защото може да измислят някоя ножа пречка и да се явите неподготвени.
Ние кандидаствахме в три градини още,които са на близо ЦДГ 99,ОДЗ 93 и ЦДГ 67.
Искам да споделя,че деца след 2 години в ОДЗ8 е почти невъзможно да се жлезе,та даже и Кмета да ти е баща.Те попълват местата си  от детската ясла и тези деца стоят до 7 години,докато тръгнат на училище.Шанса е да напусне някои.
Успех!!!!!!!!!!
Славина

# 24
Моята дъщеря също посещава ОДЗ 8 и сме адски доволни.Много добре се грижат за децата, хранят ги, изобщо са много мили и учтиви.Директорката е НОМЕР 1.Страхотна е направо! LaughingБраво на целия "екип" на детската градина ОДЗ 8. Hug Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
ние сме с адресна регистрация в Бояна и тъй като тук няма нито ясла нито детска градина не е ли логично да търсим тези които са в близките райони?
посъветвайте ме какво трябва да направя за да имаме шанс за тази градина,освен висенето на опашка на 3ти януари
трябва ли да се срещнем с директорката преди това?

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Slan4ogled, пожелавам ти късмет с 8 ОДЗ!Аз също живея в Бояна и ме отрязаха доста грубо с израза "чакат 260 деца"! От опит мога да ти кажа, че това е най-доброто детско заведение "близо" до нас!
Успех

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 172
Ако не стане по "редовния" начин колко пари като спонсорство "ще стигнат" за да се запише детето там? newsm78

(колко абсурдно звучи, все едно ще даваме подкуп...... Sick)

# 28
                Не предлагайте спонсорство .Мисля,че няма да успеете по този начин.Отговора ми се отнася за Мимето 79.Доколкото разбирам сте на 3 години и нещо.Най-добре е да подадете документи в срок и да изчакате да се освободи място.Със сигурност знам,че ако детето ви е родено 2002 година места няма.Ние влязохме на магия.Наплива е голям и по-добре чакай ред.Документи се подават веднага след Нова година.Ако успееш със спонсорство пиши ще ми е интересно.Успех.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 172
До мимето02 - детето ми не е на три годинки, а остават 3 месеца до годинката, т.е. септември догодина ще бъде на година и половина. Мислите ли, че имаме шанс, след като сме още малки?
Само за по-големите ли деца няма места?
А за спонсорството прочетох темата ама там не става ясно колко е "достатъчно" за да ти обърнат внимание  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 9 990
Мимето-в първия работен ден от новата година/виж там как се пада/да си първа пред яслата.защото в 7 вече има и опашка.Та тогава имате шанс да приемат детето за септември.Внедри ли се в яслата-за детската си минава автоматично.
Малко OFF ма ви се чудя на ентусиазма за това ОДЗ.Успех!

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 172
Благодаря на всички мами за инфо-то, стискаме палци догодина да сме там  Laughing

# 32
Не опитвайте със спонсорство.Ще ви орежат,а и след това през цялото време ще ви гледат накриво и вас и детето.Имах приятелка,чиито син сега е 4 клас и казва,опитах,отрязаха ме , вечно ме подозираха в нелоялност.Най много места има за детската ясла,за другите,ако напусне някой.Колкото по рано сте там,толкова шанса е по голям.След това.ако сте доволно когато Ви приемат и след време спонсорирайте ги.Преди да сте приети те казват не ни купувайте,защото поемаме голямата отговорност за вашето дете,което е безценно.Мога да ви посъветвам дайде детето си в груга градина и подържайте кандидатурата си за одз8..........Успех!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 33

Здравейте ! Необходимо е да подадете молба- формуляр м. януари с ксерокс копие от акта за раждане за дете , което навършва 3 тодини 2006 г..Ако детето Ви е по-голямо можете да подадете молба по всяко време и да чакате , когато се освободи място.
Спонсорство  се приемат .Тъй като групите са пълни и е необходимо някой да напусне , за да се освободи място.
Телефоните са 8590112, 8585037.Имат сайт brezichka.info
Успех  !

# 34
  • Мнения: 2 978
Спонсорство  се приемат

Но  от вече приети..иначе не Naughty

# 35
  • Мнения: 3 861
Аз пък без бой няма да се дам Wink

# 36
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Спонсорство  се приемат

Но  от вече приети..иначе не Naughty
Преди време със спонсорство приемаха. Поне на мен не ми отказаха  Twisted Evil Както нямаше места в началото на септември, след спонсориране се намери едно и след седмица детето ми вече беше на ясла. Парите ги използваха да закупят нови играчки за яслата. Детето ми беше третирано както и другите деца, нито по-добре, нито по-зле. Мисля, че всички бяхме доволни  Mr. Green
После го прехвърлих в частна градина, но това беше по други причини Wink

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Не опитвайте със спонсорство.Ще ви орежат,а и след това през цялото време ще ви гледат накриво и вас и детето.Имах приятелка,чиито син сега е 4 клас и казва,опитах,отрязаха ме , вечно ме подозираха в нелоялност.
Детето ми е по-малко, но както писах нямах проблеми в далечната 99 година Wink Малкият тогава беше на 2 и половина години.
Мимето, за онова време аз предложих 100 лева, но мисля че едно от децата в неговата група го бяха приели само с 50  Laughing Аз обаче исках да залагам на сигурното, а и идеята ми хрумна на момента, когато ми казаха че няма места. Попитах, ако спонсорирам, дали ще можем да ускорим процеса. Казаха ми да, аз попитах колко ще го ускорим, те казаха ще се намери място и попитаха колко и на мен 100 ми дойдоха в главата. Въобще не предполагах, че ще стане и то ВЕДНАГА.
Но като чета другите мнения, може и да са затегнали положението сега  Thinking Според мен от проба не боли. Ти подай редовно документите, а прати татито да спонсорира. Нали знаеш мъжете по-добре се разбират с лелките   Flutter

# 38
Спонсорства приемат,ако детете Вие  е там и то поне е свикнало най-малко една година.Истината е да отидете сутринта на първия работен ден  и да подадете документи.Зависи  от това кой по ред сте.Зачитат социални предимства.Не рискувайте с предлагане на спонсорство не е полезно за самото дете.Това може и да не го забележите,а по късно в училище  да разберете какво сте направили.Държат да имат много неща за обучението и възпитанието на децата.Работят по Европейски проекти и са най-дългогодишната база  за обучение на студенти на СУ.
Традициа е след като отидат децата на училище да се събират в детската градина.Миналата година децата на г-жа Чолакова се срещна с нас възпитаниците преди 30 години.Бяхме 15 деца .Моето дете   завърши ОДЗ 8 и сега е ученик в трети клас.Преди Коледа ще се съберем в ОДЗ-то.Тожа е  8 ОДЗ
 

# 39
До мимето02 - детето ми не е на три годинки, а остават 3 месеца до годинката, т.е. септември догодина ще бъде на година и половина. Мислите ли, че имаме шанс, след като сме още малки?
Само за по-големите ли деца няма места?
А за спонсорството прочетох темата ама там не става ясно колко е "достатъчно" за да ти обърнат внимание  Rolling Eyes
Имате голям шанс.От вас зависи да не го проспите в първия работен ден на януари  !!!!!!!!!!!!!!!!! От опит казвам.Две години кандидатствах и тази година бях поканена  януари ,но бях съвсем първа.

# 40
  • Мнения: 2 978
Детето ми е по-малко, но както писах нямах проблеми в далечната 99 година Wink Малкият тогава беше на 2 и половина години.


Аааа ето защо сега директорката е нова Joy майтап.

Сега е друга и може би затова не приемат newsm78..абе знам ли... Wink

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 172
Мами пратих мейл до градината да питам дали предварително да си взема документи от там и дали е пречка адресната регистрация. Мислите ли че ще ми направят проблем след като още не живеем там наблизо? До септември 100% обаче трябва да сме се преместили. Кой ще чака с мен сутринта на 3 януари?  Laughing

# 42
Има ли закон,който забранява спонсорството в България.Аз живеа в Италия и тук хората с гордост заявайват  и желайт да спонсорират образованието и култирата,а у нас все още този проблем е дискусионен, не се приема да има хора.

Последна редакция: пт, 02 дек 2005, 17:34 от Vivi

# 43
  • Мнения: 3 537
Мами пратих мейл до градината да питам дали предварително да си взема документи от там и дали е пречка адресната регистрация. Мислите ли че ще ми направят проблем след като още не живеем там наблизо? До септември 100% обаче трябва да сме се преместили. Кой ще чака с мен сутринта на 3 януари?  Laughing
Аз ще чакам с теб  Mr. GreenPeaceМоя сладур трябва да го записвам също в ОДЗ 8.Тези дни ще ходя да видя каква беше точно молбата и да я напиша предварително ,да са ми готови всички документи.Дано стане Praynig Wink

# 44
  • Мнения: 2 978
Ima li zakon,kojto zabranqwa sponsorstwoto w Bylgaria.Az jivea v Italia i tuk horata s gordost zaiavaivat  i jelait da sponsorirat obrazovanieto i kultirata,a u nas vse oste tozi problem e diskusionen, ne se priema da ima hora.

Става дума за друго..не за доброволно спонсорство, а за даване на пари, за да те приемат в държавно учреждение...т.е. да приемат детето по документи- както е по закон.

Спонсорството БИ ТРЯБВАЛО да е доброволно, кой когато и колкото има, ако реши  да дава....а не да те питат къде работиш и с какво се занимаваш и ТЕ да преценяват, по колко да даваш за да се чуства детето ти добре. newsm78

Родителите оправят градините, правят ремонти на училищата...това е доброволно, въпреки, че това БИ ТРЯБВАЛО държавата да го осигури на СОБСТВЕНИТЕ си деца...е, да, ама не Naughty

И какво става накрая, даваш пари за да ти приемат детето и после пак даваш за да се чуства и живее добре Sick

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 172
отговориха ми от 8 ОДЗ - януари 2005 година, първи работен ден - 84 молби до 10 часа сутринта  #Crazy
Тая година трябва да спим пред градината  newsm78
Мимис, стискаме палци   Praynig

# 46

В район "Красно село" всички детски градини и ясли са много добри,казвам го от опит.

# 47
В детските градини ти искат пари само за учебните помагала по които сe учат дечицата  Laughing Laughing Laughing :lol:i

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 18:01 от Vivi

# 48
Една от лелките(сега им казвали сестри Wink ) ми е позната там...та си направи един ден труда да ме вкара вътре- при 2 годишните.
Вътре е много топло и приятно, а на вън бях замръзнала от студ. Чисто и подредено е.

Незнам как е по принцип в детските градини, ама имаше 3 жени при децата.

Живот и здраве и ние ще сме там #Milti
Моля ви, отнасяйте се с необходимото уважение към медицинския персонал в детските ясли.
Питайте вашата позната от колко години е дипломирана медицинска сестра и кога по-точно са ги наричали "ЛЕЛКИ".
Яслата е супр, на всички които са вътре - БРАВО!
На тези които се надяват да влезнат - УСПЕХ. Трудничко е.

# 49
  • Мнения: 2 978
Една от лелките(сега им казвали сестри Wink )

Моля ви, отнасяйте се с необходимото уважение към медицинския персонал в детските ясли.
Питайте вашата позната от колко години е дипломирана медицинска сестра и кога по-точно са ги наричали "ЛЕЛКИ".

Дори и грешката да е моя и да не съм разбрала правилно....

Някъде да видяхте да обиждам??? newsm78

# 50
Една от лелките(сега им казвали сестри Wink )

Моля ви, отнасяйте се с необходимото уважение към медицинския персонал в детските ясли.
Питайте вашата позната от колко години е дипломирана медицинска сестра и кога по-точно са ги наричали "ЛЕЛКИ".

Дори и грешката да е моя и да не съм разбрала правилно....

Някъде да видяхте да обиждам??? newsm78

Никои не говори за обида, скобите които сте поставили, изглеждат неуважително. Тези дами все пак гледат малките ни съкровища.

# 51
  • Мнения: 2 978
Една от лелките(сега им казвали сестри Wink )

Моля ви, отнасяйте се с необходимото уважение към медицинския персонал в детските ясли.
Питайте вашата позната от колко години е дипломирана медицинска сестра и кога по-точно са ги наричали "ЛЕЛКИ".



Дори и грешката да е моя и да не съм разбрала правилно....

Някъде да видяхте да обиждам??? newsm78

Никои не говори за обида, скобите които сте поставили, изглеждат неуважително. Тези дами все пак гледат малките ни съкровища.


Това са скоби, а не кавички!!!!!!!!

Боже, незнаех, че има хора, които се хващат за едни скоби.... Praynig

Скобите може дасе четат и така:

Цитат:
- "Една от лелките - (тире или скоба за уточнение) сега им казвали сестри Wink"

Тук е цитат...затова слагам кавички!!!! Mr. Green

Така по - ясна ли съм?

# 52
  • Мнения: 3 034
 newsm10  и яслата е супер,и градината е супер.
 

# 53


Това са скоби, а не кавички!!!!!!!!

Боже, незнаех, че има хора, които се хващат за едни скоби.... Praynig

Скобите може дасе четат и така:

Цитат:
- "Една от лелките - (тире или скоба за уточнение) сега им казвали сестри Wink"

Тук е цитат...затова слагам кавички!!!! Mr. Green

Така по - ясна ли съм?


[/quote]

 #Cussing out Аз вас ви разбрах перфектно, но вие мен явно НЕ.
Със скоби или без, медициннския персонал в яслата никога, ама никога не се е наричал "ЛЕЛКИ"
Надявам се сега и вие да ме рабрахте!!! Peace

# 54
  • Мнения: 9 990
Лелките са жените, които се грижат за хигиената и обрижват децата преди и след сън, помагат при ходенето до тоалетна/ гърне, памперси/, мият децата.Сестрите винаги са си били сестри-това е мед. персонал и е задължителен-проверяват сутрин децата и при нужда през деня се отзовават-при пострадало дете, при случай с температура или правят нагревките с кварцова лампа и други  .Учителката е тази, която провежда заниманията с децата-песни, игри и т.н.
Извинете за Офф-а Wink

# 55
Права сте Пенелопа, но ако говорим за  детската градина след 3 годишна възраст. В яслата "учителки" са дипломирани медицински сестри с педагогически профил - 3 на брой и една помощник възпитателка (както ние ги на ричаме - лели). Познавам достатъчно такива и затова си позволявам да го твърдя. Аз съм учителка по професия, макър да не я практикувам. Никой не упрквам, не сте длъжни да знаете всичко, само исках да изясня, нещо елементарно. Желая късмет на всички от форума!
 Peace Grinning

# 56
  • Мнения: 2 978
Благодаря ви, че уточнихте една мноооого важна част!!! Rolling Eyes

Лелки или сестри все тая..ако не се грижат за децата това няма никакво значение какви са!!! Crossing Arms

п.п. Вие само заради това ли се включихте тук...за да ми поправите скобите? newsm78


Може и да не ми отговаряте...прави впетчатление, че точно в тази тема, а и във всички останали, където се пише за 8-мо ОДЗ все гости има....защо ли?

Голяма защита, голямо нещо.... Whistling


# 57
  • out of space
  • Мнения: 8 573
По мое време, когато ходех на градина, лелки наричахме жените, които ни сервираха храната и раздигаха чиниите.
Вини може леко да се е объркала или наистина във въпросната ДГ сестрите да се наричат лелки, но какво от това? Лелка обидна дума ли е вече? Що за дребнавост?

# 58
  • Мнения: 9 990
Извинете, но аз в теми за ОДЗ-то не се включвам за първи път Crossing ArmsЛелка не е обидна дума, но и не смятам това за дребнавост.Когато учиш 5 години за инженер пред името си слагаш едно "инж." след дипломирането.Когато учиш 3 години за сестра и още 2 за педагог също смятам за кофти да нарека сестрата-лелка.Също така смятам, че каквото отношение дадем на този персонал в яслите-те го връщат на децата ни.Уважение е точната думичка.Тогава всички "лелки" изведнъж ще станат-г-жа Едикояси за децата ви.Процеса е двустранен.Не се обръщам еднолично към никоя от вас, а към всички "недоволни" родители.Ако някой е следил изказванията ми по теми за ясли му е ясна позицията ми.Апропо-точно за 8 ОДЗ аз самата не съм се изказвала ласкаво, а напротив-лудницата покрай нощния прием на децата тогава ме накара да споделя, че има и други добри ясли в района.
 Peace Peace Peace

# 59
Уважаеми Ерика и Вини,
няма нужда да Ви отговарям, Пенелопа го направи заради мен - за което съм й особено благодарна.
Мога само да кажа, че нямам нищо общо с 8мо ОДЗ, освен наблюденията които сме провели докато учих в СУ.

# 60
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Е хубаво- кофти е...и сега какво ще правим? Никога ли не ви се е случвало да използвате една дума, вместо друга? Особено след като постинга на Вини не целеше обида, а напротив- изказа се колко доволна е. Дребнавост е да се хващаме за определени думички като пренебрегваме смисъла на казаното.

# 61
  • Мнения: 2 978
Уважение????

Само не ме карайте да ставам крайна в изказванията си, защото и без това съм им набрала много...
На тази лежаща на лаврите си детска градина!!!


Когато почнат да си вършат работата както трябва, тогава ще ги уважавам...


Не ме карайте да ви давам и доказателства, защото мога да го направя...но на този етап ще си замълча, за да видя, докъде може да им стигне наглостта там!!!

Приятен ден на всички лелки, сестри и тем подобни уважаващи тази професия, защото НЯКОИ от вас я занемарихте!!!
Казвам някои, защото знам, че има МНОГО съвестни хора!!!

Това е!!!

# 62
  • Мнения: 9 990
Вини-аз лично обобщих.Не съм искала да те засегна.Просто исках да споделя  как бихме могли да излезнем от този коловоз.Не навсякъде персонала в яслите е адекватен, това е ясно.Дано нещата се променят и там наистина да започнат да работят хора с призвание и адекватно заплащане.Но има и такива места, където децата се гледат прекрасно и персонала заслужава повече от уважение.
Колкото до въпросното ОДЗ-върнете се на темата за среднощното записване да ми видите постингите-абсолютно по слухове колко е велико там се юрват всички и наистина се получава прехвалена и лежаща на стара слава .Тогава аз бидох нападната, че плюя по ОДЗ-то защото видите ли детето ми не са го приели.
С разграничаването на лелка от сестра не съм целила да оневинявам персонала на 8 ОДЗ.Говорих обобщено.
Ерика-може и да е дребнавост това разграничаване, но все от някъде се започва този двустранен процес- на градене на взаимно доверие и сработване между родители и учители да ги наречем...на децата ни в тази най-крехка възраст.Разбрах, че Вини не цели обида и не съм я упреквала за абсолютно нищо.Просто така се случи, че тя е употребила думичката и така...нищо лошо няма в думата и не се хващам за нея.

# 63
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ерика-може и да е дребнавост това разграничаване, но все от някъде се започва този двустранен процес- на градене на взаимно доверие и сработване между родители и учители да ги наречем...на децата ни в тази най-крехка възраст.Разбрах, че Вини не цели обида и не съм я упреквала за абсолютно нищо.Просто така се случи, че тя е употребила думичката и така...нищо лошо няма в думата и не се хващам за нея.

Чудесно! Аз те разбрах!   bouquet

# 64
ОДЗ 8 е детска градина като всички останали.Не е неоходимо да й отделяме толкова много внимание,за да й правим реклама.Както навсякъде има добри и не толкова добри сестри и учители.Ако се разбираш добре с учителите и сме единни по отношението на детето ми ,това е достатъчно.Сигурна съм,че никоя учителка или сестра или леля няма да ни позволи да изграждаме   нейната работа на основата на нашите изисквания.Трябва да се доверим на професионалистите,които и да са,ако не аз бух си дала детето в частна градина,където децата са два пъти и повече са по малко и може да му се обърне внимание.

# 65
  • Мнения: 2 978
1. ОДЗ 8 е детска градина като всички останали.Не е неоходимо да й отделяме толкова много внимание,за да й правим реклама.

2. Ако се разбираш добре с учителите и сме единни по отношението на детето ми ,това е достатъчно.

3. Сигурна съм,че никоя учителка или сестра или леля няма да ни позволи да изграждаме   нейната работа на основата на нашите изисквания.

4. Трябва да се доверим на професионалистите.......

1. В случая темата е за мнения за тази детска градина..затова и се отделя внимание!

2. А това с разбирането няма нищо общо с отношението и професионализма на един учител към децата.

Аз се разбирам перфектно с всички, но това не значи, че те се грижат добре или зле за детето ми, само защото се разбират или не с мен!

Ако всички мислим така, значи никога няма да се оправим..

Какво ли ще стане ако аз се скарам с дадена учителка?
Като си отида в къщи, тя  ще си го изкара ли на детето ми?
Или ще се опита да ме разбере или да ми покаже, че греша, ако е така?

3. Никоя учителка няма да иска ние да променяме начина и на работа, но може да се опита да ни разбере, има деца и деца...не всички са еднакви!!!

4. Ще се доверя на професионализма...само когато го видя!!! А не с гледане отгоре отгоре, колкото да не е без хич!!!

Искренно се надявам това да са само мои наблюдения Praynig


# 66
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аз не бях доволна от 8 ОДЗ. Както казах и по-горе базата е супер, имат страхотна зелена градина, но персонала не ми допадна. Спонсорирах яслата, за да ни приемат бързо.
На следващата година преместих сина в частна. Много съм доволна от там. Не бяха перфектни, но разликата се усещаше  Peace
Спорът е безсмислен, колкото хора толкова мнения.
Между другото и аз казвам лелки на възпитателките  Embarassed Едно време така ги наричахме, лелка или другарка, никога не сме ползвали титлата сестра  newsm78
Погледнах поста си от преди година, колко пъти съм написала лелки   Crazy Embarassed

# 67
  • Мнения: 9 990
Момичета, не се хващайте за думата, не е обидно, не е и срамно за нас, че сме я използвали.Такива са ни времената-на промени-та и ние се лашкаме от другарка в госпожа и т.н.Това, което аз бях споделила е една думичка-уважение.Вини за себе си е права и с разбиране само нещата не стават.Децата са различни наистина и учителката за това е учила-как да вникне в душицата на всяко-различно по своему.Как да му даде най-доброто за него-индивидуално.Естествено, че понякога нещата малко се размиват-на фона на големите групи и малкото персонал.
Вини- в никакъв случай не си променяй приоритета -а за теб до колкото виждам той е детето ти да е добре!Просто се опитвай да говориш с учителката/сестра/ или каквато ви е там в групата.На много такива места-прехвалени градини-си позволяват малко повечко свобода на действията именно защото живеят с мисълта,че за тях се редят по опашки през ноща.Дано всичко се нареди.Успех.  bouquet

# 68
  • Мнения: 2 978
.................Дано всичко се нареди.Успех.  bouquet

Благодаря ти Пенелопа....сори, че не отговорих още на първият ти пост...но просто исках да поспра малко, защото вчер ми беше много обидно, относно някои случки там.....но както и да е...

Да, ще говоря с лелките..то е ясно...

Благодаря  bouquet

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 172
Момичета, колкото и да се изписа за тази велика детска градина фактът, че ще ни бъде най-близката си остава факт! Хич не ми е приятно да ви кажа, че точно пък тази се оказа една от най-великите в София и затова да се чудя как да вкарам детето там  #2gunfire В списъка от 3 януари сме номер 67, не знам дали ще стане. Ама ако не стане, другите ОДЗ-та ми се падат доста далеч и какво правим? Ще има да го разнасяме това дете зимата по студа  #Cussing out
А и доколкото разбрах, истерията тепърва започва, след това ще има да се борим живот и здраве и с опашки за градина, за първи клас и т.н. Това е нелепо.  Crossing Arms

# 70
В района има още много детски градини с чудесни учители и условия.Не пропускайте шанса да го използвате.За да се чувства детето добре,трябва да  сме  изпълнени с положителни чувства и да търсим и създаваме условия за това като майки, иначе тази отрицателна енергия зарежда най напред нашите деца.Сега може би не го усещаме,но то се проявява по късно и с много голяма сила за неуспех на нашето дете,но тогава е късно.Да създаваме непрекъснато добра ведра изпълнена с положителна енергия обстановка около нашето дете.Това,което изписвате  негативно тук се лепи първо на него,защото майката и детето са свързани   най напред енергиино и това се отразява.
Моя приятелка има деца в тази детска градина и тук преди няколко дни е имало  уроци заедно с родителите.не мога да опиша с какво удоволствие ми разказа за всичко това,а децата се чувстваха още по щастливи.Учителките са Алексиева и Луканова ,Димитрова,Янкова и Филева.

# 71
  • Мнения: 9 990
Мимето-фокусът тук е да вкараш детето в ОДЗ-Обединено Детско Заведение-ясла и детска градина.От яслата детето автоматично го прехвърлят в градината и си спестяваш ново истерясване по опашки и класации.ОДЗ има и на КР. село.Все пак ви е в района, не е толкова далече.Ако ти кажа аз на колко километра отстояние от дома ми си водя детето-ще ти се стори направо вашето все едно ви е у дома.Тъй че не мисли толкова , че ще походите 5 минути сутрин, а детето да е вредено в яслата.То пък в днешно време не може всичко да ни е на 6.... Hug

# 72
  • Мнения: 121
mimeto79, класирахте ли се за яслата? Моят син беше в списъка и вече го записах за Септември.
Има ли и други дечица-ясленчета от есента?

# 73
  • Мнения: 5 468
Синът ми е вече първи клас и беше в 8-мо ОДЗ от яслата до предучилищната. Много сме доволни и го водехме там, въпреки че ни беше далече от къщи.
Базата им е добра, персоналът е на ниво, а директорката е невероятно дейна и загрижена жена.
По отношение на това колко време ще ти е необходимо да даваш детето до обяд - това зависи от самото дете, колко бързо то ще се адаптира към яслата. На моят син му бяха необходими няколко дни, но той все пак беше на 2 години.
Успех!
Хайде като има тема за хвалебствия, да не се разписват нерегистрирани с хвала Богу, а? Щото се забелязва, че когато стане въпрос за 8 ОДЗ и вкупом се появяват редичка нерегистрирани никчета, които хвалят ли, хвалят. И кьоравия разбра, че са приближени, служители или един дявол знае какви на тази ОДЗ. И на кьоравия му се набиха на очи тези хвалебственици.
Има достатъчно положителни отзиви от майките във форума, за да четем и напълно безсмислените "розови" мнения.

# 74
  • Мнения: 9 990
Ню-това е старо-те вече списъците вадят с приетите, та затова някой е повдигнал темата Crazy

# 75
  • София
  • Мнения: 3 688
Честото на успелите да се преборят за тази детска ясла:)!
ние не сме в списъците,но здраве да е.

Общи условия

Активация на акаунт