Отговори
# 195
  • Мнения: 2 590
petinka, противозачатъчнице създават благоприятна среда във влагалището за развитие на гъбички. И аз като ги пиех почти постоянно бях с гъбички, за капак от снощи мисля, че отново си имам гадинки, защото хванат ли се веднъж, много трудно се махат тези пусти тормозители- гъбите #Cussing out И аз съм с течение, направо ужас. Смятам да си уредя час за микробиология до края на седмицата.
Мен от кистите не ме боли. Thinking ама не са и големи, доста, но малки.

Валари, споко ще ги пребориш и ти твоите гадини.

Mindy, не е лошо да идеш на консултация при ендокринолог.

# 196
  • Мнения: 71
Радвам се,4е има форум,в който можем да обменяме опит... Hug

# 197
  • Мнения: 2 456
Mindy хубаво е да се консултираш с ендокринолог,не е задължително да се развие диабет 2,ако се спазва нормално тегло и по-здравословно хранене,което да не води до наднормено тегло...иначе ако не  целиш забременяване,консултирай се с аг-то ти да ти предпише противозачатъчни,те спират функцията на яйчниците,така не се появяват кисти и е добро решение,но временно...

# 198
  • Мнения: 335
Здравейте,при преглед ми казаха,че имам множество кисти и уголемен десен яйчник и съмнение за поликистоза.Пуснах си изследвания и днес си взех резултатите ,ако може да ми кажете дали са в норма.
 
TSH 2.131mU/l                    0.35 - 5.00
 
 
 Prolactin 133.45mlU/l        М(83.0 - 414), Ж(90 - 523)
 
 
 LH 3.99IU/l                        М(1.0-5. Ж(фол 1.9-8.0; овул 11.3-59.0; лут 0.8-
 
 
 FSH 3.25IU/l                      М(1.0-10.5) Ж(фол 2.4-9.3; овул 3.9-13.3; лут 0.6-
 
 
 Правени са на 3 ден от месечния цикъл.

# 199
  • Мнения: 2 590
vasileva80 , всичките ти изследвания са в норма.
LH е малко повече от FSH, а при тях по-важно е съотношението помежду им, но смятам, че не е фатално, може би са малко по-нисички от колкото би трябвало newsm78
Иначе за TSH се ширят много противоречиви мнения, едни лекари казват, че когато се цели забременяване е хубаво да е под 2, други го отричат. Не знам какво да кажа  по този въпрос, само виждам, че е в референтни граници.

# 200
  • Мнения: 356
 Добро утро!  Hug
 При мен се оказа, че резултатите от обременяването показват висок инсулин  Rolling Eyes Лекарката каза, че не иска да ми дава нищо за него тъй като теглото ми не е подходящо. Но също каза, че това няма да навреди на стимулацията с Кломифен цитрат. Като отида на гинеколог ще го питам той какво мисли.
 vasileva80, изследванията ти ми изглеждат съвсем добре, но трябва лекар да се произнесе  Wink

# 201
  • Мнения: 335
Благодаря ви за отговорите,но защо ми се върти нещо ,че  FSH   трябва да е по-високо от LH.

# 202
  • Мнения: 356
ФСХ не трябва е по-високо от ЛХ, споко  Wink

# 203
  • Мнения: 71
Барбалетка,има лекарства за предразположени към диабет със стойности в горната граница,не само за болни..А и про4ети за диабета..Трябва да се установи,ако си болна какъв вид е..Все пак спазила ли си вси4ки правила,за правилно проти4ане на изследвнията..Мен също са ме пращали на изследване за диабет,защото в един момент захарта ми беше 9,5,но после при профила се оказа 4е онзи резултат е бил      
 моментен-от напрежение и нерви,от притеснение..Когато ходиш да се изследваш трябва да си спокойна...А ето и една рецепта за възпаление на яй4ниците:50гр. хмел;100гр.от билката зърнастец;2-3 диви кестена;50гр.кукуряк..Кестените се с4укват и заедно с билките се пускат в един литър вряща вода,врат 10 мин.Пие се 3 пъти дневно по 100гр.преди хранене..        За кисти на яй4ниците помагат билките:Жаловник,Па4а трева и Кралски мъх..За втората ве4е ви писах,но открих 4е съм си записала и другите на едно място..На мен специално па4ата трева много ми помогна..  

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 12:01 от рос-мари

# 204
  • Мнения: 356
Захарта ми е ок, всички изисквания спазих както трябваше..  Sad Правиха ми обременяване, резултатите ги бях постнала. Не ми е поставена диагноза диабет. За билки съм склонна да опитам, но първо ми се иска да се консултирам с док, да видим и той какво ще каже. Ще го питам и за FertilAid

# 205
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен Накратко моята история.на мен ми направиха лапароскопия защото имах големи кисти и на двата яйчника и ми казаха че до 6 мес няма да имам никакви проблеми ,но за съжаление не беше така.4 мес след операцията отидох на лекар и нестига че яй4ниците ми се бяха възпалили,оголемили ами съм се здобила и с поликистозни яйчници. Бях 6 месеца на диане 35 и в момвнта резолтата от хапчетата е на лице бременна съм в 7 седмица.Много ще се радвам ако съм била полезна. Така че моми4ета вярвайте  и пожелавам на всички  EFP   Hug

# 206
  • Мнения: 71
Захарта ми е ок, всички изисквания спазих както трябваше..  Sad Правиха ми обременяване, резултатите ги бях постнала. Не ми е поставена диагноза диабет. За билки съм склонна да опитам, но първо ми се иска да се консултирам с док, да видим и той какво ще каже. Ще го питам и за FertilAid
Не про4етох внимателно целия пост..Извинявай,Барбалетка.По принцип дали вдигаш кръвната захар може да се разбере по това:сърби те "отдолу"и ануса...На мен ми праиха профил с обременване и също беше OK...

# 207
  • Мнения: 356
рос-мари, слава Богу нямам тези симптоми.  Wink
megi_desko , честито за  EFP !!! Лека и безпроблемна preggo и после здраво newsm32!!! Дано и ние последваме примера ти!   bouquet  bouquet  bouquet

# 208
  • Мнения: 9
barbaletka мерси за пожеланията. Ще стискам палци на всички,и го пожелавам от цялото си сърце защото съм минала по този път и знам какво е.

# 209
  • София
  • Мнения: 303
от снощи мисля, че отново си имам гадинки, защото хванат ли се веднъж, много трудно се махат тези пусти тормозители- гъбите #Cussing out И аз съм с течение, направо ужас.
Бенджи, аз снощи си направих 1 промивка със смрадлика и да ти кажа сега съм по-добре. Мислех да повторя, но днес ми дойде (вече съм сигурна). Ако искаш пробвай и ти,докато идеш на д-р. На опаковката отзад пише как да го направиш  Simple Smile
Дано се отървем от тия гадове или да сме разбрали погрешно и да ги нямаме  Hug

Общи условия

Активация на акаунт