Какво мислите за надпис "НЕ ПИПАЙ" в магазин за детски играчки?

  • 3 786
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Само на мен ли не ми се струва нормален този надпис?

Днес отидох в голям детски магазин на два етажа, вторият от които е само с играчки, колички и други приспособления за деца.

С ужас видях, че са сложили (ходила съм няколко пъти в последните месеци) надписи  "НЕ ПИПАЙ" на всички детски коли, проходилки и други такива, които са разположени на пода обаче.

В магазина няма никаква обособена зона за деца, въпреки, че е детски и доста голям и съответно нищо, което децата могат да докосват.

Как да обясня на детето ми, което не е навършило 2 години, че не трябва да докосва нищо?
Как да разгледам и купя нещо, докато държа дето си на ръце, а то пищи и се протяга към всичко, което вижда?

Чувствам се някак обидена от това отношение, което казва не идвайте в магазина ни с деца, въпреки, че е детски магазин!

Била съм в много европейски градове, но никъда не съм видяла подобно враждебно отношение към майките с деца!

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 17:02 от water

# 1
  • София
  • Мнения: 8 280
И без да има табели озаптявам децата си. Държа детето/децата си и повтарям"Не пипай!", пък и не ми се плаща нещо счупено.
Едва ли ще купиш добре опипано нещо, което е било изложено или не си виждала повредени "експонати".

# 2
  • Мнения: 202
хората са прави-но в цивилизованите страни правят детски кътове в подобни големи магазини,иначе и ние сме кошмар с пазаруването Mr. Green

# 3
  • Мнения: 9 973
а как да купиш нещо без да го видиш какво е?!?Искам играчка в кутия,но не ми я отварят да я погледна-не можело,дъра-бъра... Shocked

# 4
  • Мнения: 3 157
Не се чуствам обидена от това,но избягвам да влизам в такъв магазин.Близо до нас има един магазин за детски дрешки-наредени на една закачалка 101 парцала,съответно не можеш да видиш какво точно има и кой размер,но има табела ,,НЕ ПИПАЙ'' и аз просто го подминавам магазина.Варианта да не пипам,е да има една продавачка,която да ми разопакова всичко едно по едно за да мога да разгледам,а на това повечето продавачки се цупят и те карат да се чустваш длъжен едва ли не след това да си купиш нещо,за да им оправдаем усилията.

# 5
  • Мнения: 623
изключително ме дразнят такива надписи в магазините. аз съм страшно любопитна и винаги преди да купя нещо искам много добре да го разгледам (особенно ако много скъпо).
как по дяволите мога да разбера дали това нещо ще ми хареса да си го купя,ако не го пипна и разгледам.
ох чак се напрегнах сега...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 735
Едва ли ще купиш добре опипано нещо, което е било изложено или не си виждала повредени "експонати".
Първо,че нещата са поставени на място,което е достъпно за деца и разопаковани и такива надписи ми се струват доста безумни.Второ-то затова има мостри,които обикновено след това се продават на по-ниска цена.Ако искат дадена стака да не се пипа,да я поставят така,че бързите и сръчни детски ръчички да не могат да я стигат.За мен е неприемлив такъв надпис в магазин за детски стоки.
Иначе и аз на дъщеря ми не и давам да пипа всичко,но това е дете и е доста трудно и да разглеждаш,избираш стока т.е. да им правиш оборот,но и да озаптяваш детето.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Просто не посещавам такива магазини.  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 2 523
В детски магазин ми е ясно какво ще се случи - не пипай е всяка моя дума. Преценявам дали да отида с детето или не според това , което избирам. Примерно, когато избирахме триколка отидох с детето именно с целта да го поставя вътре и да видя дали се чувства добре.
Мен ме дразни друго: маркетингова политика на някои нямащи нищо общо с детски стоки магазин да излагат на достъпно място дребни детски играчки.
Пример първи: квартално магазинче за кафе, алкохол, цигари, в което продават и храни в пакетиран вид, които купувам на малчо за разходка - солети, кроасан и подбни. Та там тезгяха в долната му част е от стъкло и са наредени точно до касата на видимостта на детето метални колички. Познайте какво става - не си тръгваме без количка, иначе ще си строши главата в стъклото от яд.
Пример две: аптека с отделение за догерия и бебешки неща, поставени на открити рафтове. И на най-долния рафт - почти на пода поставени част от героите на  филмчето "Колите" пълни с душ-гел, който след като се употреби си стават на играчка . Не че е от значение, но удовлоствието на такъв артикул струва 19 лева . Моят син си награби една кола и при обясненията ми, че мама няма парички, просто го метна по пода на аптеката. Ми купих го от неудобство, защото беше надран от хвърлянето.

# 9
  • Мнения: 8
надписът "не пипай" ме дразни във всеки един магазин Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 66
това лято видях с очите си в мола в слънчев бряг дете ядящо мазна пица как опипва дрехите и си бърше ръцете в тях - то просто си играеше докато майка му разглежда стоките... майката един път не направи забележка на детето, че унищожава дрехите.
много криво разбираме фразата "клиента винаги е прав"
аз съм за забраните да се пипа просто за спорта и да се унищожава , загледайте се колко много хора унищожават и крадът по магазините.
има магазини с детски кътове с лего конструктори, а знаете ли колко пълни джобове си тръгват от там? ! ?

# 11
  • София
  • Мнения: 44 098
аз в такъв магазин просто не бих поторила да вляза...за радост - магазини много.

не, че давам на детето да пипа вс подред...напротив, гледам нищо да не пипа....ако има колички в магазина - паркирвам го в нея, взимам му някаква малка играчка, която ест ще платя и му я давам да се занимава докато стигнем до касите...всъщност на 2 години най-често си беше вързан в неговата си количка пи пазарувания и почти съм нямала проблеми...сега е по-сложно....

та - не че бих му дала да пипа наред, но със сигурност самото отношение би ми било крайно неприятно и просто заради него бих пазарувала другаде.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 044
Не давам да пипа в магазина,обаче ако видя такъв надпис,с 200 излизам от магазина Mr. GreenКак ще си купиш нещо без да го видиш,а на продавачката с чингел трябва да и вадиш думите

# 13
  • Мнения: 9 903
тук може да се пипа спокойно, може да се тества - играчките са с поставени батерии, от всеки вид има по една играчка със стикер "try me", и ние купуваме с ясното съзнание, че вероятно играчката е опитвана и с нея е играно. Чудо голямо, че е пипана. Ако е повредена или изцапана, то се вижда.

в България се налага във всеки магазин да съскам след сина ми, само за да избегна плащане. Въпреки че една играчка не би трябвало да се счупи от обикновено пробване, но знае ли човек....

този двуетажен магазин да не е онзи до завод Витоша? Забравих му името, но там открай време имаше подобни надписи.
в Скай сити на втория етаж има щанд с дървени часовници и други джвъчки - там продавачката като види дете и почти изпада в истерия:"не пипаш!Не пипаш!"
напротив, децата пипат. Като не щете да пипат, не слагайте стоки на тяхното ниво. Или като не върви оборотът, се надяват някое дете да счупи нещо, та родителят да го плати?  Tired

# 14
  • Мнения: 479
Мисля, че за Вис Виталис става въпрос.
Видях се в чудо как да обясня на Катето да не пипа наредените на пода детски колички за бутане и накрая си тръгнахме с една.

Общи условия

Активация на акаунт