Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 134 963
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 353
Благодаря ти за отговора Лабрекс   bouquet, спести ми главоболия... Мекички са капсулките не са много твърди. Ще си взема като тавата за мъфинки по-нагоре имаше снимка

# 646
  • София
  • Мнения: 771
Форми за крем карамел също нямам, защото го правя в едни купички - като паничките от столовата едно време...

Ако са ти малки паничките, защо не пробваш в тях? Аз нямам форма, а ползвам едни алуминиеви формички за еднократна употреба от Фантастико. Целта е хартиената кошничка да е в някакъв съд, за да не се разлее настрани.

# 647
# 648
  • Мнения: X
Могат ли да се пекат както са си формичките в тава, или ще се разтворят и въобще да не пробвам.
Могат,но се ползват по няколко броя един в друг/примерно три/ от хартиените кошнички,за да са устойчиви стените им.Малко по-назад в темата една дама беше дала и снимки как си ги е пекла така само в хатийките.Ако те интересува върни се двайсетина страници назад. Hug

п.п. ето ги

# 649
# 650
# 651
  • София
  • Мнения: 3 249
Солените мъфини на Снежко - и малкия ги одобри  Hug

# 652
  • Мнения: 170
Харесах си тази рецепта - стискайте палци Laughing
http://berina-berina.blogspot.com/2009/11/blog-post.html

# 653
  • Мнения: 289
Ето и еднипортокалови мъфиниот мен.

# 654
  • Мнения: 646
Ето и моите мъфинки на labrex   bouquet


# 655
  • Мнения: 22 867
Момичета, страхотни мъфинки показвате!  chef  bouquet

Доника , твоите са едни такива апетитни бомбички, нищо чудно, че са одобрени от малкия! Значи си получила висока оценка!  bouquet

danito1988, представям си твоите колко са ароматни!  bouquet

Veseto_, много красиви са твоите, и напудрени и ненапудрени!  bouquet

От мен едни баничкомъфини измишльотина от останали кори за баница.



Ето и отвътре:

 

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 13:21 от labrex

# 656
  • Мнения: 289
labrexтези дни щенаправя и твоте баничкови мъфини.
Тези портокалови мъфини са супер,наистина многоароматни и от всички които съм правила досега най-вкусни.Другия път щесложа и парченцашоколад вътре.

# 657
  • София
  • Мнения: 3 249
Мда, баничкомъфините впечатлиха и мен Simple Smile Обаче какви са пропорциите за плънката? Понеже аз баница през живота си съм правила веднъж (беше ужасна) и от тогава не съм се престрашавала...

# 658
  • Мнения: 22 867
Мда, баничкомъфините впечатлиха и мен Simple Smile Обаче какви са пропорциите за плънката? Понеже аз баница през живота си съм правила веднъж (беше ужасна) и от тогава не съм се престрашавала...

Доника, ето копвам от другата тема "рецептата" - просто направих само 6 бр, защото толкова кори ми останаха от една баклава.

За 6 такива баничкомъфинки - три кори Бела слагам една над друга, вземам малка чинийка с диам. 11см и изрязвам с остър нож шест кръгчета. Трите кори на кръгчетата намазвам с мазнина и слагам в гнездата на форма за мъфини. В купа разбивам две малки яйца, сирене, олио, 2-3 с.л. кисело мляко, 1 с.л брашно, 1/2 ч.л. бакпулвер и нарязани наситно остатъците от изрязаните кори. Сипвам сместта във формичките и пека на 160-170 град. на предпоследно ниво на фурната. За 20-25 мин стават готови. Хубави стават.

# 659
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря   bouquet Ще се пробвам значи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт