Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 134 974
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: X
A от къде ги купувате силиконовите форми? Тук във Варна за тефлоновите ме гледаха изумени по магазините, а за силиконови съвсем няма да са чували..
Първите си ги взех от магазина за кухненско оборудване,който е срещу ІІ РПУ,а вторите -от Технополис,когато си купувах хлебопекарната се оказаха на рафта точно срещу нея-има цял ред с тигани на Тефал и разни силиконови форми-италиански. Peace

# 511
  • Варна
  • Мнения: 1 179
A от къде ги купувате силиконовите форми? Тук във Варна за тефлоновите ме гледаха изумени по магазините, а за силиконови съвсем няма да са чували..
Първите си ги взех от магазина за кухненско оборудване,който е срещу ІІ РПУ,а вторите -от Технополис,когато си купувах хлебопекарната се оказаха на рафта точно срещу нея-има цял ред с тигани на Тефал и разни силиконови форми-италиански. Peace
Супер, много ти благодаря  Hug

# 512
  • Мнения: 121
Скоро не бях правила мъфини, но нещо ми изостанаха плодове и трябваше да ги оползотворя. Ползвах рецепта от Кухнята на Звездев - http://ellyganova.blogspot.com/2010/01/blog-post.html Оригиналът е с тиква, орехи и стафиди, но аз ползвах ябълки.

# 513
  • Мнения: 12
преди време ви питах дали стават мъфините с подсладител и в по - диетичен вариант . Днес намерих рецепта при момичетата на диета на Дюкан и я пробвах. В интерес на истината стават вкусни  въпреки че са от трици и извара.  Това е рецептата -копирала съм я буквално от сайта с рецепти по Дюкан

Рецепта Сноучева

1 яйце
125 мл. прясно мляко
лъжичка бакпулвер
2 с. л. извара
4 с. л. овесени
2 с. л. пшенични трици
1 ванилия
канела
подсладител на вкус
Разбива се в горната последователност и се пече на 180 градуса с вентилатор. Излизат 6 мъфина – дозата е за 2 дни.

Аз си добавих и какао и ги изпекох в силиконови формички
Скоро ще пробвам някоя рецепта  и вместо захар ще сложа течен подсладител

# 514
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 416
Момичета, можете ли да ми препоръчате рецепта, по която мъфините да не се наддигат много. Трябват ми по възможност да станат равнички отгоре. Досега винаги са ми ставали като кулички и напукани отгоре. Дали има такива които са без набухвател вътре?  newsm78

# 515
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
ani_d , мъфините , които съм показала на 33 стр. се надигат малко, но не се напукват, ако ти харесат - пробвай ги Wink.

# 516
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Момичета, можете ли да ми препоръчате рецепта, по която мъфините да не се наддигат много. Трябват ми по възможност да станат равнички отгоре. Досега винаги са ми ставали като кулички и напукани отгоре. Дали има такива които са без набухвател вътре?  newsm78

Ако ги сложиш да се пекат във вече загрята фурна, не се надигат - особено тези с плодове.

# 517
  • Мнения: 121
Момичета, можете ли да ми препоръчате рецепта, по която мъфините да не се наддигат много. Трябват ми по възможност да станат равнички отгоре. Досега винаги са ми ставали като кулички и напукани отгоре. Дали има такива които са без набухвател вътре?  newsm78

Ако ги сложиш да се пекат във вече загрята фурна, не се надигат - особено тези с плодове.
На мен ми се надигат. Не много, но никога не стават идеално равни Rolling Eyes
Мисля си, че браунитата са подходящи - те няма да се надигнат. На първа страница има рецепта. Аз не ги харесвам на външен вид, но са много вкусни Peace

# 518
  • София
  • Мнения: 15 453
   Здравейте, случайно някой да помни, в коя тема имаше даден адрес на е-магазин за хартиени подложки за мъфини? Имаше най-различни размери и цветове.

# 519
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
ani_d , ето тези не се надуват, почти http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/holiday/Christmas/recipe_886.php така ми се получиха на мен http://dianastoimenova.multiply.com/photos/album/14/vkusno#photo=1

# 520
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 416
Благодаря ви момичета. Направих Нежните мъфини на Лабрекс със шоколадов пудинг. Изрязох им куличките и се получи ето това.




Дъщеря ми утре е рожденничка и искаше нещо по различно за почерпка!
Мисля, че се получи добре. Все пак ми е първи опит за нещо по-сложно Mr. Green

# 521
  • Мнения: 22 867
ani_d , ти ме уби! Хич не си познах нежните мъфинки.......... Grinning Шегата настрана, разкошни са, много красиви и идеята ти е чудесна! Децата ще са много приятно изненадани!  bouquet  chef

# 522
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Ani_d, много са красиви

# 523
# 524

Общи условия

Активация на акаунт