Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 134 897
  • 738
  •   1
Отговори
# 450
# 451
  • София
  • Мнения: 771
Момичета, искам да ви покажа днешните къпкейкс, изпробвах нова рецепта, която преведох от книга за къпкейкс. Мисля, че станаха добри на вкус, но със сигурност ще бъдат още по-вкусни, ако ги бях направила с крем.


# 452
  • Мнения: 22 867
kali , а тия красоти отгоре какви са? Напиши, ако обичаш и рецептата, щом е сполучлива.  bouquet

# 453
  • София
  • Мнения: 771
лабрекс, рисунката е моя, правена с бои, подходящи за рисуване върху захарни покрития. Рецептата ще напиша довечера, защото ми се изчерпа времето пред компютъра.

# 454
  • Мнения: 121
Кали, прекрасни са! Аз много държа на декорацията, не толкова на вкуса Laughing

# 455
  • София
  • Мнения: 771
Ето я рецептата.

Рецепта за къпкейк от книгата на Сузана Блейк

115 г масло на стайна Т
115 г Захар
2 яйца
115 г самонадигащо брашно
2 суп. Лъжици мляко
1 чаена л-ка ванилия, лимонова кора от 1 лимон или 2 чаени л-ки какао

Загрейте фурната на 180 градуса. Разбийте маслото и захарта до пухкавост. Добавете яйцата едно по едно и разбийте. Пресейте брашното върху сместа и разбъркайте на ръка. Добавете млякото и ароматизатора и разбийте до кремообразна смес. Печете 17 мин. докато се надигнат и порозовеят или докато клечката излезе суха.

(Забележка) Моите и правих с ванилия. Сместта ми стана доста гъста, за първи път ми се получи така, и се наложи да пълня кошничките с лъжица. Получи се малко неравномерно, но малко след слагане във фурната от топлината сместта се изравни. Аз нямах самонадигащо брашно, за това добавих 1 ч. л-ка Бакпулвер към обикновеното брашно.

ellyganova , благодаря, и аз съм на този принцип, сладките неща обичам да ги гледам, а солените предимно да ги ям  Wink

# 456
  • Мнения: 34
Много полезна тема. Записче...

# 457
  • Мнения: 610
kali- твоите къпкейк са си направо произведение на изкуството ... smile3555
Как ви дава сърце да ги хапвате ...не знам...?  Simple Smile
Записах си рецептата, благодаря ти .   bouquet

# 458
# 459
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 298
Днес направих двойно шоколадови мъфини ето по тази рецепта - http://vkusnoikrasivo.com/recepy/401/%D0%94%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0 … D0%B5%D1%82%D0%B0
получи се това

 

ето ги с украса  отгоре


лилавите са с шоколодаво тесто от бял шоколад оцветено, а тези с буквичките са са само намазани с крем, белите са чисто шоколадво тесто, а резедавото е Руска мастика2!

# 460
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кали, невероятна красота, браво  bouquet!

Ани_Д, и твоите са много красиви, а предполагам и вкусни Peace.

Ето и днешните ми солени мъфини - с шунка и с пресен лук и сирене:



# 461
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
mari_eta , може ли рецептата за солените мъфини?

# 462
# 463
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
mari_eta , благодаря  bouquet!

# 464
  • София
  • Мнения: 771
mari_eta , не мога да не отбележа, че твоите кулинарни произведения винаги са с невероятен стайлинг. Би ли споделила как и с какво снимаш.

Общи условия

Активация на акаунт