Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 134 966
  • 738
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 496
labrex, max-mama, и аз не спазих указаното количество масло - имах около 2/3 пакетче и добавих олио.  Embarassed Много ги харесаха, но ми се струва, че бакпулвера леко се усещаше. Да бъркам ли повече следващия път?  Thinking

# 436
  • Мнения: 22 867
labrex, max-mama, и аз не спазих указаното количество масло - имах около 2/3 пакетче и добавих олио.  Embarassed Много ги харесаха, но ми се струва, че бакпулвера леко се усещаше. Да бъркам ли повече следващия път?  Thinking

mimi flax, извинявай, но нещо не схващам въпроса newsm78, в какъв смисъл да бъркаш повече? Ако е за тестото, не му трябва кой знае какво разбиване. А за бакпулвера - да не би повече да си сложила? Не съм го усещала до сега, а доста съм правила от тях.

# 437
  • Мнения: 496
Да, да, за тестото питам, labrex. Четох, че мъфините не се бъркат много и внимавах да не прекалявам. Та се зачудих да не би малко да съм бъркала. Може и бакпулверът да е бил стар.  Rolling Eyes

Тези мъфини станаха любими на семейството и непременно ще ги правя пак, днес си взех шоколадов пудинг.  Simple Smile

# 438
  • Мнения: 22 867
Да, да, за тестото питам, labrex. Четох, че мъфините не се бъркат много и внимавах да не прекалявам. Та се зачудих да не би малко да съм бъркала. Може и бакпулверът да е бил стар.  Rolling Eyes

Тези мъфини станаха любими на семейството и непременно ще ги правя пак, днес си взех шоколадов пудинг.  Simple Smile

И аз вече се обърках, мнения всякакви за правене на мъфини и кексчета. Специално за тези разбивам за кратко с миксер, но съм ги правила и с тел на гости поради липса на миксер - получиха се. Така че, както ти стават. Пак се сетих за бакпулвера, всъщност аз използвам само на Йоткер, харесва ми и не ме е провалял. Запасявам се с по-повече пакетчета, но никога не съм го усетила в кекс или мъфини.

# 439
  • София
  • Мнения: 1 139
Аелис, заповядай:

Мъфини с тиква

2 яйца
1 ч.ч. захар
125 г тиква
1 ч.л. бакпулвер
75 мл олио
120г брашно
1 ч.л какао
1/2 ч.л. канела
3-4 с.л. нарязани орехи
ванилия

С миксер се разбива първо само яйцето до получаване на мехури, след това се прибавя захарта и продължава да се разбива.Прибавя се олиото и брашното смесено с бакпулвера,канелата,какаото и ванилията.Вече се бърка само с лъжица.Накрая се слага настърганата тиква и орехите.Формите за мъфини се напълват до средата,пекат се на 180 градуса 45-50 мин( това за печенето при мен беше около 35 мин и пак малко ги опърлих).
След като изстинат се поливат с разтопен шоколад.
Източник: Бон Апети

# 440
  • Мнения: 1 798
Постните мъфини на Pety    bouquet

# 441
  • Мнения: 164
Здравейте, отдавна се каня да пиша за пудинговите мъфини на Лабрекс. Когато ги забърках първия път станаха страхотни Heart Eyes, изядохме ги с голямо удоволствие,но след това още 2 пъти ги правих и нещо не бяха както трябва - не бяха така пухкави, а по-скоро сбити. Спазвала съм точно инструкциите и трите пъти, използвах пудинг ванилия на д-р Йоткер. Имате ли идея защо така се получава?

# 442
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Здравейте, отдавна се каня да пиша за пудинговите мъфини на Лабрекс. Когато ги забърках първия път станаха страхотни Heart Eyes, изядохме ги с голямо удоволствие,но след това още 2 пъти ги правих и нещо не бяха както трябва - не бяха така пухкави, а по-скоро сбити. Спазвала съм точно инструкциите и трите пъти, използвах пудинг ванилия на д-р Йоткер. Имате ли идея защо така се получава?


Да не би да е от брашното?
Днес ги направих много мързеливо,сложих сухите съставки в купа,отгоре мокрите,без да ги разбъркам предварително,без нищо,пуснах миксера и това е.Даже незнам колко ги бърках,но не съм прекалявала,де.Когато се смесиха съставките и спрях.

# 443
  • Мнения: 164
Ами, честно казано не знам, но е възможно и от брашното да е. Тези дни ще ги направя пак и ще отчета резултата при вас.

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 07:36 от viv-miv

# 444
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Pinki_81 , благодаря ти  bouquet.

# 445
  • Габрово
  • Мнения: 25
Pinki_81 , благодаря ти за отговора !  newsm51

Така и така съм почнала да питам - по коя рецепта да направя първите си мъфини , кои са най - хубавите според вас ?

# 446
  • Мнения: 22 867
Pinki_81 , благодаря ти за отговора !  newsm51

Така и така съм почнала да питам - по коя рецепта да направя първите си мъфини , кои са най - хубавите според вас ?

Пробвай с ябълковите с топинг на Танита, мисля, че няма какво да им се сбърка, пък са и много вкусни, а и красиви. Аз често ги правя на сладкиш за по-бързо. Пък после обърни на първа страница на темата и си харесвай, може и наред да караш!  bouquet

# 447
  • Габрово
  • Мнения: 25
Pinki_81 , благодаря ти за отговора !  newsm51

Така и така съм почнала да питам - по коя рецепта да направя първите си мъфини , кои са най - хубавите според вас ?

Пробвай с ябълковите с топинг на Танита, мисля, че няма какво да им се сбърка, пък са и много вкусни, а и красиви. Аз често ги правя на сладкиш за по-бързо. Пък после обърни на първа страница на темата и си харесвай, може и наред да караш!  bouquet


Благодаря за съвета - мисля да направя точно така - да карам наред , за да не пропусна нещо  newsm10

# 448
  • Мнения: 50
Момичета,за много години ,моля ви дайте ми линк за Пудинговите мъфини  ,че не мога да я намеря.Няколко пъти пробвах и все не ми се получават и ми се иска да пробвам и тези.

# 449
  • Мнения: 1 798
Момичета,за много години ,моля ви дайте ми линк за Пудинговите мъфини  ,че не мога да я намеря.Няколко пъти пробвах и все не ми се получават и ми се иска да пробвам и тези.
Заповядай - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg12700700#msg12700700

Общи условия

Активация на акаунт