Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 134 894
  • 738
  •   1
Отговори
# 390
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
mimi flax , без тефлонови или силиконови форми ще ти станат на питки.

# 391
  • Мнения: 3 499
Момичета, а мога ли да слагам тестото направо в хартиени формички, наредени в обикновена тавичка, или се разтварят от тежестта му? От много четене на рецепти, за да избера идеалната за начинаещ, съвсем се обърках.  Embarassed
Не съм опитвала този начин, но някъде бях чела, че и така се получава.

# 392
  • Мнения: 12
Момичета- да се похваля!
Първият ми опит за мъфини е успешен и както казах по- рано е за подарък в комплект тава и хартийки!
Направих три различни рецепти-ябълкови с хрупкав топинг,портокалови, и шоколадови с млечно яйчен сос!
Най -добре изглеждат тези с ябълките , а според дъщеря ми са най- вкусните! Но и другите не са лоши -аз много не съм ги пробвала но изглеждат добре-довечера ще стане ясно дали ги одобряват на партито. Хартийките са много готини в различни цветове! Абе получи се добър подарък ! http://picasaweb.google.bg/lh/photo/-99q_UrPQCR3wzUoph7W7w?feat=directlink
Пожелавам ви само хубави неща за новата година и до нови срещи! newsm68 newsm44 smile3521

# 393
  • под тепетата
  • Мнения: 9 170
duma-nova , чудесни са се получили! А и хрумването за подаръка ми харесва - обичам такива подаръци!

# 394
  • Мнения: X
Момичета, а мога ли да слагам тестото направо в хартиени формички, наредени в обикновена тавичка, или се разтварят от тежестта му? От много четене на рецепти, за да избера идеалната за начинаещ, съвсем се обърках.  Embarassed
Сигурно вече си намерила решение,но точно на предната страница  nelinka_stz е показала първите си мъфини,които е успяла да опече без тефлонови или силиконови гнезда.И добре са й се получили.Може би единствено би било добре да слагаш по две-три хартийки,за да имат упора стените на кошничките.

# 395
  • Мнения: 767
  хлебни мъфини, при това пълнозърнести Blush

# 396
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
petu6ka63 , ако са вкусни давай рецептата Heart Eyes.

# 397
  • Мнения: 767
О, разбира се, че са вкусни - това е тесто, от което правя питки, франзелки, пека хляб в пекарната и просто реших да разнообразя вида. всичко това е от едно и също тесто.
рецептата е на Диана - не я познавам, но браво на нея  bouquet
1 ч.ч хладна вода или по 1/2 вода и прясно мляко
1.5 ч.л суха мая или 1/4 жива
1ч.л мед
1ч.л бакпулвер
1ч.л сол
3с.л зехтин
2с.л овесени ядки
1ч.ч пълнозърнесто брашно
1ч.ч типово
1ч.ч бяло брашно
правя различни варианти, като променям количеството на отделните брашна, но запазвам общото
понякога слагам семена - счукано ленено, тиквено, слънчогледово, маково
обичам да овкусявам тестото със самардала - една уханна подправка
омесвам в пекарната, но съм го правила и на ръка
втасва един час, после се оформят произведенията и пак почиват 30-40 минути и тогава се пекат на загрята фурна
тестото е божествено и стават едни мекички питчици - душички

# 398
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
А формата за мъфини намазни ли я , преди да сложиш вътре питките?

# 399
  • Мнения: 767
Направила съм си смес за мазане от равни части олио, разтопено масло и брашно–не помня колко беше то (рецептата е от тук някъде) и винаги си омазвам тавичките. Особено като ми свърши хартията за печене Embarassed
точната рецепта е:
80 гр масло
125гр олио
80 гр брашно
и ...в хладилника

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 16:43 от petu6ka63

# 400
  • Мнения: 690
Мами, помагайте! Къде в Пловдив мога да намеря формички за мъфини? Кауфланд обиколих, консултантките не знаят що е то мъфин, ама продават готова смес, нали... Crossing Arms Отделно в два магазина за домашни потреби проверих, но без успех...

# 401
  • Мнения: 767
В нашия Кауфланд ги има, а аз съм от пикливия Димитровград.

# 402
  • Мнения: 103
Сарафина, аз съм си купувала от пловдивския Кауфланд. При останалите продукти на Факелман са - тави, бъркалки, джиджавки.. Проблемът е, че трябва да дебнеш - не ги държат в наличност явно, защото ако ида 5 пъти в месеца, само веднъж има.
Успех Simple Smile

Последна редакция: нд, 03 яну 2010, 03:51 от 3axap

# 403
  • Мнения: 690
Мерси Peace От форума прочетох, че понякога има и в Евроленд, та ще проверя и там. По принцип ако някоя стока е свършила в Кауфланд, поставят табели...

# 404

Общи условия

Активация на акаунт