За д-р Спок

  • 4 210
  • 10
  •   1
Отговори
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Здравейте, момичета Simple Smile 
Напоследък  около мен  много се говори за д-р Спок и неговите съвети за отглеждане  на детето. Моята  мишка  е  още мъничка, но  напоследък често се случва  да  ме поставя  в ситуации, с които  засега  успявам да се справя, но  не  се знае   колко ще продължи  късметът ми. А не ми се иска да допускам   груби грешки в   отглеждането й. Затова искам да ви помоля, ако   можете,  да ми посочите  адрес в интернет, откъдето  мога да си  дръпна книгата. Както и да споделите    какви са резултатите   от  следването  на  съветите на  добрия доктор, ако някоя от вас ги е прилагала Laughing Благодаря предварително Hug 

# 1
# 2
  • Мнения: 5 776
за съжаление не знам от къде можеш да я дръпнеш,но на мен много ми допада,най-вече че ми вдъхна увереност в собствените ми способности и от там нататък вече нямах никакви проблеми и страхове,изядох я тази книга преди раждането,много ме беше страх,тъй като ми се налага да се справям съвсем самичка,много далеч от всичките ми близки,дано да я намериш

# 3
  • Мнения: 157
Бронте, заповядай:
 http://www.biblioteka-bg.com/index.php?option=com_jdownloads& … load&cid=2136

Дано да ти е от полза! Някои моменти ми допадат, други не толкова. По важното е да не забравяме, че децата не се гледат по книга. Ние сме тези, които трябва да преценим и усетим, как точно е редно да се постъпи в дадена ситуация!

Поздрави:)

# 4
  • Мнения: 4 965
Според мен, подходът на д-р Спок е леееко остарял за сегашната ситуация, а по отношение на съветите за отглеждането на близнаци /каквито са моите деца/ открих категорично разминаване със собствените си виждания.
Според мен, детето само води родителя си как той да се отнася с него, а и вътрешният майчин инстинкт е по-добър от която и да е "универсална" книга. Но няма лошо да се прочете. Peace

# 5
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Голя-я-ямо благодаря Heart EyesАко някой ден имам добре  възпитана  щерка, то ще е благодарение  на   вас, на д-р Спок и  на  сполучливото  ми  хрумване  да потърся инфо във форума  bouquet
Аз  по принцип нямам съмнения, че  е най- добре майката  да се  води  по детето, от една страна, и от друга-  че  трябва да се довери  на  инстинкта  си.  Така  се  справям досега с  моето момиченце. Резултатът- почти  не  усетихме, че имаме  бебе. Преминахме през първото сериозно изпитание - коликите- почти неусетно, с много гушкане  и  търпение. Без да  я насилвам  по какъвто и да е начин, Мария   се отказа сама  от нощното  хранене след  първия  месец    и  си   избра сама   режим  на сън и будуване през деня. Имам  лъчезарно, усмихнато, щастливо и  кротко  бебче, което, ако се наложи  да го оставя  само  в стаята  с някоя  играчка, понякога откарва  и  по  час, без да се  оплаква.  Това, че я оставям  самичка, ми тормози съвестта. От друга страна, не мога  да се наситя  да я гушкам, мачкам и разсмивам,  което вероятно също е грешка, но  не мога да устоя  на беззъбата бебешка   усмивка   и    на пърхането  на ръчички  и крачета, когато  приближа към креватчето й. Та затова исках да  прочета съветите  на д-р Спок, ако не  за друго, то поне да придобия   напълно увереност в  себе си / както каза Мария П/, че  се грижа добре   за детето си.  Имам много любов, но опитът ми  куца Grinning
Още веднъж- благодаря за инфото Hug

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 22:35 от Бронте

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Още първата глава на д-р Спок започва с "Вярвайте в себе си".Няма нещо,което да се поддържа повече в тази книга,отколкото увереността на родителя в собствените му сили и инстинкти.Също страшно много ми харесва лекият и закачлив стил,с който те уверява,че бебето не е лесно чупеща се вещ,че престараването е излишно,че е нормално да си ядосана,да се чувстваш зле и виновна в някои моменти,че идеални родители няма.Според мен книгата като цяло е вечно актуална.Леко разминаване има по отношение на възпитанието с "неглезене" и захранването,но е нормално, имайки се предвид времето,през което е писана книгата.Друга много ценна част е брилянтното описание на всички най-разпространени детски болести.

# 7
  • Мнения: 85
Трудовете на Др Спок вече ги смятат за много остарели-има много нови проучвания-аз лично се интересувам от Др Карп-интересно е потърси из нета.А ако се интересувате от книгите на др Спок имам 1 в удобен за пращане по нета вариант.Който иска да ми пише на лични.Когато мога ще я пратя.

# 8
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз съм доволна от книгата на д-р Спок. PeaceСъветите на Карп единствено
за коликите съм чела.Но някой от тях бяха абсолютно неприложими върху
синът ми,а другите не помагаха.Хубавото е,че има много литература за
майки и бебета и всеки има право на избор.

# 9
  • Мнения: 529
.Хубавото е,че има много литература за
майки и бебета и всеки има право на избор.
Много точно.

# 10
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте, аз също прегледах доста литература по темата. Бих могла да ви препоръчам поредицата на Арлийин Айзенберг, Хайди Мъркоф, Санди Хатауей - "Какво те чака, когато чакаш бебе" "Какво те чака през първата година на детето" и др. Може да си ги поръчате и онлайн в нет-а Wink

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 20:53 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт