подсъзнанието може всичко 19

  • 79 815
  • 712
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 112
Наистина колкото повече стават темите толкова повече хубави и полезни неща има . Hug

# 31
  • Мнения: 258
Ето ме и мен  Hug Heart Eyes
Приемам поздравленията за аватара си, много му се радвам. Доста време чаках да се намерим  Wink Освен това е във връзка с индигово-зеления ми период в момента, иначе и аз имам дълги лилаво-виолетови периоди... като повечето от вас Hug

http://www.fengshuibg.com//forums/showthread.php?tid=85
малко инфо за Кристалите на Крион и други интересни неща има на този сайт Wink

Благодаря ти, Мише, за сентенцията. Сигурно съм чакала да я съ-твориш, за да си имам аватар Hug

# 32
  • Мнения: 54
Здравейте мили дами   bouquetПреди време бях писала как многo желая да си имаме дом нашето семейство и от няколко дена или седмици имам чувството, че вече е на път това да стане въпреки, че нямам пари за закупуването му ,но много е страно даже се радвам вече на него.Също бях писала, че нямам работа все още и познайте днес бях на интервю за работа и всички изисквания ,които имах за работата се покриваха с моите.Даже като ни викаха една по една преди да ме извикат аз вече знаех ,че аз ще съм следващата която ще поканят.Не са казали още кой ще изберат, но пак имам усещането, че ще съм аз.Луда работа Crazy с всяка прочетена книга аз вече знам, че всичко в моя живот ще се нареди.Написах това, защото това нямаше да стне ако не ви бях прочела от 2 месеца практикувам техниките, но виждам резултата.БЛАГОДАРЯ ВИ ,че ви има и че давате подкрепата си и вярата.Ще пиша какво е станало с работата.Щастлив ден на всички  bouquet

# 33
  • Мнения: 7 201
Здравейте в новата тема!
Мише, Hug
А какво ще кажеш за синият цвят?Мноого го обичам. Simple Smile

# 34
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Здравейте мили дами   bouquetПреди време бях писала как многo желая да си имаме дом нашето семейство и от няколко дена или седмици имам чувството, че вече е на път това да стане въпреки, че нямам пари за закупуването му ,но много е страно даже се радвам вече на него.Също бях писала, че нямам работа все още и познайте днес бях на интервю за работа и всички изисквания ,които имах за работата се покриваха с моите.Даже като ни викаха една по една преди да ме извикат аз вече знаех ,че аз ще съм следващата която ще поканят.Не са казали още кой ще изберат, но пак имам усещането, че ще съм аз.Луда работа Crazy с всяка прочетена книга аз вече знам, че всичко в моя живот ще се нареди.Написах това, защото това нямаше да стне ако не ви бях прочела от 2 месеца практикувам техниките, но виждам резултата.БЛАГОДАРЯ ВИ ,че ви има и че давате подкрепата си и вярата.Ще пиша какво е станало с работата.Щастлив ден на всички  bouquet
Мише, успех!!!И аз имам усещането, че ще стане!!Да почерпиш!!! Hug

# 35
  • Мнения: 10 680
Ето какво намерих за значенията на различните цветовe според Учителя Дънов:

"Червеният цвят има разни нюанси. Известен негов нюанс означава борба и ако преобладава в теб, ти имаш желание да воюваш. Червеното е марсов цвят, възбужда и се отнася до човешката воля. Щом някой е ленив, да тури дреха с червен цвят. Червеният цвят прави човека активен. Тази краска означава Живот и нека я носи онзи, който е анемичен. Който е болен, да тури кърпа или шал, червен като пламък. Червеният цвят действа на сърцето. Розовият цвят е на Любовта.

Портокаленият цвят е цвят на човешкото Аз и на индивидуализирането. Когато ти е смачкан фасонът, когато си омърлушен, съзерцавай в съзнанието си портокален цвят, за да добиеш чувство за собствено достойнство.

Жълтият цвят
е на Мъдростта и означава интелигентност. Ако в теб преобладава жълт цвят, ти искаш да работиш умствено. Ако искаш да мислиш добре, носи дрехи с жълт цвят и ще се развиеш умствено. Той е цвят на нервната система, дава простор, урегулира, уравновесява.

Зеленият цвят е свързан със сетивата и повече успокоява. Той е магнетичен цвят, чрез него се образува растеж.

Синият цвят е на Вярата и на Истината. Ако нямаш хубаво разположение, тури пред себе си синия цвят; той внася енергия и Мир, успокоява. Дрехи от син цвят тонират. Синият цвят е за духовния живот на човека. Тогава можем да растем духовно. При Вярата имаш син цвят в своята аура. При Вярата ти приемаш и без нея ти не можеш да служиш на Бога. Служенето на Бога се състои в следното: ще служим на Бога с това, което ни е дадено от Него.

При тъмносиния цвят ще почувстваш малко скръб. Това е в запас и трябва да се разредява.

Виолетовият цвят е на Духа. Означава Сила и носи Сила. Той е юпитеров цвят. Отнася се до човешката воля и до човешкия Дух.

Черен цвят да носи онзи, който е нервен, а за онзи, който е здрав, бялото е хубаво. Шапки, чадъри и пр. да не бъдат черни. Който носи черен цвят, става користолюбив. При белия цвят даваш, а при черния - вземаш. Белият цвят означава Чистота, при него има интензивен вътрешен живот. Ако искаш вътрешно да работиш, тури белия цвят за основа.

Поетът описва едно цвете, защото зад цветето седи нещо разумно. Бялото цвете ни казва: "Бъдете чисти!". Моравото цвете ни казва: "Бъдете силни!". Жълтото цвете ни казва: "Мисли добре, бъди разумен!". Червеното и розовото цвете ни казват: "Употребете Любовта!". Човек да има цветя с различни краски в градината си.

Вие обичате някого заради червения цвят или розовия цвят в аурата му. Обичате едного заради жълтия цвят, другиго - заради вярата му или за синия му цвят, трети обичате заради силата му или за виолетовия цвят, понеже ви го предава. Та вие обичате другите за това, което могат да ви дадат. И хората ви обичат за това, което можете да им дадете. Когато човек обича някой цвят, той има нужда от него и нека да го носи

Изобщо, като правило: колкото една краска е с по-светъл цвят, толкова има по-голямо и по-добро духовно влияние. Има краски електрически и магнетични. Например червен, жълт, ясносин и виолетов - биха могли да бъдат електрични, а портокаленият, зеленият, тъмносиният- магнетични., Успокоителни цветове са ясносиният, яснозеленият и ясножълтият.

Днес в медицината се употребява лекуване с краски - т. нар. хромо-терапия. Обаче, тук важи един окултен закон, че при лекуване умствените краски действат по-силно от физическите. Човек може да се лекува с краски по-добре като си ги представи умствено, отколкото с физическите краски. Например, ще облива умствено цялото си тяло или болния орган със сноп лъчи от дадена краска. С мисълта си човек действително създава мисъл-форма със съответната краска и тя действа по-силно, понеже има по-къси вълни."

# 36
  • Мнения: 719
Момичета, благодаря ви за прекрасната тема.   bouquet
Записвам се с едно есе на Робърт Хейстингс, на което попаднах тези дни:  Hug
Гарата

Скрито някъде в нашето подсъзнание е идиличното видение. Виждаме себе си на дълго пътуване през целия континент.  Пътуваме с влак.
Гледаме през прозорците и се опиваме от бързината на преминаващите коли по успоредните на линията магистрали, радваме се на децата, които махат с ръка по прелезите, на добитъка, пасящ по далечните хълмове, заглеждаме се в пушека, който се издига от комините на заводи, радваме се на нива след нива, след нива, царевица и пшеница, на градски контури и на селски къщурки.
Но най-важното в ума ни е е крайната точка. Може би ще има музика и знамена. Само да стигнем там и мечтите ни ще станат реалност, а парченцата от пъзела сами ще се наредят.
Колко неспокойно минаваме по пътеките...докато чакаме и чакаме и чакаме нашата гара.
Когато стигнем гарата, ще сме постигнали всичко, мислим си.
Когато най-сетне стана на 18...
Когато си купя последния модел Мерцедес...
Когато и най-малкото дете се изучи...
Когато изплатя ипотеката...
Когато ме повишат...
Когато се пенсионирам, ще заживея дълго и щастливо
Рани или късно трябва да осъзнаем, че няма гара, нито място, където да е крайната спирка. Истинската радост в живота е в пътуването.  Гарата е само мечта. Тя непрестанно се отдалечава от нас.

“Наслади се на момента”
  bouquet

# 37
  • GYM
  • Мнения: 814
  bouquet Научавам ценни уроци от всички вас, благодаря  bouquet

# 38
  • Португалия
  • Мнения: 3 877
това с цветовете е интересно  Thinking
никога не бях носила черно,но последните месеци ми се иска просто,...в черно се обличам основно, и то след дълъг лилаво-виолетов период !
сега се замислих какво ли ми се облича утре,....и познайте-май не е черно  Grinning  остана да измисля какво  Joy

# 39
  • Мнения: 730
И аз намерих още нещо за цветовете, дано да е полезно за всички.  Simple Smile

Цветът, който избираме 
   Червеният цвят е въплъщение на жизнена енергия, активност. Това е цветът на страстта. Обичат го смелите, волеви и любознателни хора, живеещи пълноценен и съдържателен живот. Те са силно емоционални натури, склонни да рискуват.
  "Червените", като цяло са общителни и доброжелателни, но ако усетят противодействие, могат и да избухнат. Те често вземат решения вместо другите, честолюбиви са и не са равнодушни към житейските блага. Психолозите отбелязват, че не е трудно да бъде съблазнена жената в червено.
  Жълтият цвят символизира интелект, непринуденост и интуиция. Избират го хора с висока самооценка, уверени в себе си. Те изпитват потребност от емоционално общуване, обичат да им се възхищават.
  "Жълтите" като цяло са оптимисти. Те са независими, нетърпеливи, понякога са непоследователни. Често пъти се стремят към пълно освобождаване от проблеми и грижи. Обичат всичко ново и непознато, адаптират се лесно.
  Зеленият цвят е знак за стабилност и увереност. Той се харесва на хора, които са способни да претеглят и  преценяват вярно благоприятните възможности. В обществото те предпочитат лидерската позиция, понякога потискат околните с авторитета си, при това обаче са склонни да помагат на другите дори в личен ущърб. Те са настойчиви, понякога твърде упорити при достигане на целите си, акуратни и педантични.
  "Зелените" хора са приветливи, но доста потайни, стараят се да не пускат никого в своя личен свят. Те са доста придирчиви в запознанствата си - заради прекалената си критичност не винаги се разбират добре с околните. 
  Синия цвят предпочитат хора, които се стремят към емоционален комфорт, спокойствие. Те ценят подредения живот и държат на доброжелателното отношение на околните. Често пъти тези хора са чувствителни, нерешителни и, като правило, изпитват страх пред трудностите.
  "Дамите в  синьо" са по-често затворени, склонни към самоанализ, срамежливи, но при това се справят добре с традиционно женските си задължения.
  Оранжевия цвят предпочитат хора свободолюбиви, емоционални, хора, които умеят да се владеят. Притежават богата интуиция, мечтателни и склонни към размисъл. Любителките на оранжевия цвят нерядко се влюбват до пълно самоотричане.
 Оранжево-жълт цвят харесват хора "демонстративни", стремящи се да бъдат в центъра на вниманието. Като правило те нямат особени проблеми със здравето, нито с общуването. Те са рационални, късметлии и дружелюбни, готови са да се притичат на помощ. Добри познавачи на чувствените удоволствия.
  Кафявия цвят избират хора, които се стремят към спокоен живот, онези, които твърдо и сигурно са стъпили на земята. Най-високо от всичко те поставят дома, семейството, приятелите и традициите. Нерядко кафявият цвят привлича онези, които са в конфликтна ситуация или изпитват физически дискомфорт и се нуждаят от почивка.
  Синьозелен цвят обичат онези, които се смятат за избрани. За тях са характерни студено-любезен маниер на общуване, високомерие, известен снобизъм. Хора, които предпочитат по-тъмните оттенъци на синьозеленото, са по-необщителни и са склонни към самолюбуване.
  Тревистозелено харесват властните и волеви личности. Това е цветът на мизантропи и циници, които умеят да заобикалят сложните ситуации. Те често пъти се стремят да наложат своята воля на другите, но предпочитат да действат не веднага, за да не изпаднат в неудобно положение.
  Виолетовият цвят издава подсъзнателно желание да бъдеш харесван и кокетство. Обичат го творческите натури, намиращи се в душевен смут. Доста често деликатни и емоционални хора, с високи духовни претенции, изпитващи понякога потребност да избягат от реалността в света на копнежите и мечтите, също избират облекло именно в този цвят. Тези хора имат особен естетически усет и нерядко създават около себе си атмосфера на хармония и съгласие, макар че са склонни да подлагат всичко на съмнение.
  Лимонено жълто се харесва на хора проницателни, активни и любознателни. Те мислят нестандартно и са твърде критични, но не понасят критиката, отправена към тях лично. Добре се владеят и умеят ловко да избягват компрометиращи ситуации. На пръв поглед радушни и скромни, понякога са завистливи и не приемат да им се отказва. Нерядко любителите на лимоненожълтия цвят страдат от сексуална студенина.
  Розовият цвят е популярен сред романтичните и нежни натури, изпитващи потребност от любов и ласка. Предпочитат го и хора лекомислени, сантиментални, понякога незрели, дори инфантилни. Те са пасивни, но и емоционални и понякога се нуждаят да бъдат ръководени. Ярко розови тоалети обичат съвсем младите дами, склонни да се показват пред всички.
   Небесносиният цвят символизира мечти и копнежи. Избират го онези, които се стремят към равновесие, хармония и съгласие. Любителите на небесносиньото се привързват лесно, умеят да бъдат верни. Сред тях има много фантазьори, безгрижни и лекомислени натури, които в моменти на беди лесно се отчайват.
  Белият цвят традиционно символизира невинност и чистота. Той се асоциира едновременно със студ, сняг, но и със сиянието на светлината. Харесва се на онези, които се стремят към лекота и свобода. Хора, които искат да подчертаят чистотата,  акуратностността си, които умеят да избягват неприятностите, отхвърлящи всичко мрачно и "мръсно", обичат да се показват в обществото изцяло "в бяло". В известен смисъл те са малко темерути и скучни хора. Понякога белият костюм говори за стремежа на собственика си към обновление, издава желанието му "да започне нов живот".
  Черният цвят е символ на тайнственото, загадъчното, дори зловещото. Изборът на черния цвят говори за отсъствие, липса на нещо важно за човека. Черното облекло като че ли огражда, защитава от външни въздействия.
   Любителите на черното са склонни към негативно възприятие на действителността и често търпят поражение в битките със съдбата. Като правило, те имат повишена потребност от независимост, съпротивляват се на външните влияния и не признават чуждия авторитет. "Черните" обичат да спорят и се отличават с краен субективизъм. Смятат своите идеали за непостижими.
   Сивото е неутрален, "неемоционален" цвят. Предпочитат го, онези, които съзнателно се изолират от външните въздействия, за да съхранят спокойствието и вътрешната си стабилност. "Хората в сиво" най-често са потайни, не обичат да афишират чувствата си. Те са благоразумни, предпазливи, предпочитат да остават в сянка и да контролират ситуацията (често ги наричат "сивите кардинали").

# 40
  • Мнения: 515
Винаги съм избирала синия цвят като цвят за дрехи, подъзнателно за мебели, прибори... Но някак си самите обяснения за него, като че ли не са за мен.. Аз съм огън..никак не съм спокойна, по скоро обяснението за червения по би ми подхождал, и се връзва с зодията ми-Овен..  Flutter Но незнам защо постоянно избирам синьото като цвят.. обожавам го  Crazy

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 17:52 от VIKI_I

# 41
  • Португалия
  • Мнения: 3 877
 Dani Avramova  Hug
според дадената от вас класификация- била съм в дълъг период на душевен смут, след което съм осъзнала липса на нещо важно !Обаче вече смятам моите идеали за постижими,затова нямам нужда вече от него!     bouquet

# 42
  • Мнения: 112
Dani Avramova  това е направо невероятно със цветовете ,когато ги прочетох доста сходни неща има наистина
особенно впечатление ми направи синия цвят -казвам точно за него защото имам доста познати и то жени които обичат този цвят и наистина описанието отговаря на 100% за тях  hahaha
 

# 43
  • Мнения: 2 241
Аз харесвам всякакви разновидности на синьото и определено, това което пише, е доста вярно  Grinning

# 44
  • Мнения: 258
http://www.photoaura.ru/linear_test_folder.php?&docId=3490&start_test=1
Мисля, че съм поствала този тест и преди, имам наблюдения при много хора,  доста е точен ... От него може да разберете кои са преобладаващите цветове  в аурата ви. Тяхното описание в резултата ще ви покаже вашето себеусещане. Има и друго интересно инфо на сайта, както и снимки на аура. Тъмносиньото (индиго) в наше време има много по-различно значение... Peace Дани Аврамова, не знам кой е източника на посочената от вас информация, но с описанието на синьозеления цвят категорично не съм съгласна  Peace

Люди с аурой цвета индиго имеют сильную потребность выражать собственную духовность. Индиго рождаются, прекрасно осознавая, кем они являются и какова их миссия. Людям этого типа невозможно давать советы: что делать, как мыслить и чувствовать или объяснять в чём состоит правда. Они и так знают.
 
Индиго чрезвычайно правдивы. У них существует потребность жить в соответствии с высокими принципами и идеалами. Их внутренняя сила и власть питаются от связи с Богом или Любовью.

Индиго - это новые лидеры человечества, люди будущего. Им дано понимать законы человеческой жизни и правила, по которым живёт Вселенная и сила подтолкнуть человечество к духовному росту. Им не нужны факты и данные статистики, чтобы понять, что наша планета находится на пороге новых изменений.

Зелёный цвет в ауре - это цвет роста. Он отражает чувствительную, миролюбивую натуру, в сердце которой живет любовь и желание прожить жизнь в радости. Это - самый внутренне сбалансированный тип во всем цветовом спектре.
Эти люди - открыты, выразительны, дружелюбны и общительны. У них сильная связь с природой. Те, кто связан с врачеванием людей и животных, имеют много зеленого в своем аурическом «цвете лица».При наличии выбора, для жизни предпочитают побережье или место за городом.   


VIKI_I, възможно е да се чувстваш силно привлечена от даден цвят и в двата случая - когато имаш недостиг на съответния цвят в аурата и се стремиш да компенсираш, или ако ти е преобладаващ - определени периоди може да си на такава вълна, особено ако периода ти е силно изразено творчески. Като при мен Grinning Добре е да се прави комплексен анализ - според зодията, елемента по фън шуй, тест на чакрите и колкото може повече други компоненти. Често интуицията ни подсказва  Wink
Интересна тема, има доста информация по нея. Цветовете са много важни за хармонията...
 Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт