Целуват ли

  • 6 322
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
мъжете ви бебетата и децата по устните??  newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Не.Мъжа ми целува детето само по челото или бузата.А като беше бебе не го целуваше изобщо по лицето.

# 2
  • Мнения: 803
Не.
Дори и аз не го правя.

# 3
  • Мнения: 2 960
не ,само по бузките Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 10 313
Ами да. Случвало се е. И по дупето, и по крачетата, и по коремчето. По принцип се опитваме да я отучим от този навик (да се анхвърли да ни целува по устата), но малката ни изненадва на моменти.
Каква е разликата между мъжете и жените? От хигиенна гледна точка си е еднакво неприемливо, но честно казано за мен е по-важно дедето ми да се чувства обичано и да не му отказвам милувка и целувка.

# 5
  • Мнения: 167
Каква е разликата между мъжете и жените?

не знам какво и защо, но вчера цяла лекция ми четоха по въпроса  #Crazy

# 6
  • Мнения: 803
не знам какво и защо, но вчера цяла лекция ми четоха по въпроса  #Crazy
Каква лекция? Би ли споделила, моля? Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 10 313
Каква е разликата между мъжете и жените?

не знам какво и защо, но вчера цяла лекция ми четоха по въпроса  #Crazy
А, сетих се! Малката не ще дядо й да я целува изобщо, защото много му дере брадата. Човекът се бръсне чинно вече близо 40 години и е твърдичка.

Кая,  Heart Eyes. Никът ти е като името на щерката ми.

# 8
  • Мнения: 167
Каква е разликата между мъжете и жените?

не знам какво и защо, но вчера цяла лекция ми четоха по въпроса  #Crazy
А, сетих се! Малката не ще дядо й да я целува изобщо, защото много му дере брадата. Човекът се бръсне чинно вече близо 40 години и е твърдичка.

Кая,  Heart Eyes. Никът ти е като името на щерката ми.

 Hug  Аз съм всъщност Каиа, но искам и аз с Я!

пепел_от_рози, ами, баща й го прави от раждането и никога не съм се замисляла. до вчера! явно има хора, които намират това за леко казано ненормално. на въпроса ми щеше ли да е така, ако беше момче, ми отговориха *е как мъж с мъж ще се целуват*  Shocked  и не една госпожа ми го натресе това!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Да, целуваги и двамата. Едва ли се съсредоточава точно да целуне устата, но и това се случва. Не виждам нищо притеснително. А понякога дъщеря ми се втурва към мен или баща си, казва че много ме/го обича и ни целува(понякога и по устата). Какво да и кажа? "Не така, не трябва" newsm78. А може ли майка да целува сина си? Tired

# 10
  • Мнения: 803
пепел_от_рози, ами, баща й го прави от раждането и никога не съм се замисляла. до вчера! явно има хора, които намират това за леко казано ненормално. на въпроса ми щеше ли да е така, ако беше момче, ми отговориха *е как мъж с мъж ще се целуват*  Shocked  и не една госпожа ми го натресе това!
Shocked Ей, ся ме разби!
По тая логика, татковците не бива да целуват синовете си, а майките-дъщерите си.
Аз от друга гледна точка не ги целувам по устата-хигиенична демек.
Иначе като го почна малкия, та от главата до петите го намлясквам и дори го хапя съвсем лекичко, колкото да му причиня гъдел де.
Има си един такъв период, в който това е начина да покажем на децата си колко ги обичаме-с целувки.
После вече като пораснат не дават. Mr. Green
Така че, Kaя, хич не се впечатлявай от мъдрите изказвания на такива госпожи.  Peace

# 11
  • Мнения: 131
Да, целуваги и двамата. Едва ли се съсредоточава точно да целуне устата, но и това се случва. Не виждам нищо притеснително. А понякога дъщеря ми се втурва към мен или баща си, казва че много ме/го обича и ни целува(понякога и по устата). Какво да и кажа? "Не така, не трябва" newsm78. А може ли майка да целува сина си? Tired
И при нас е така. И аз не виждам ниЩо притеснително.

# 12
  • Мнения: 3 456
Не, по устата не.

# 13
  • Мнения: 1 489
И ние така,от хигиенна гледна точка.

# 14
  • Мнения: 3 550
Когато беше по-малък - рядко, сега - не.

# 15
  • Мнения: 800
Да целувам го навсякъде.така съм го свикнала.Друг не го целува поради простата пречина че той не дава

# 16
  • София
  • Мнения: 12 067
По устините никой не го целува, но не по изброените съображения, а защото много бактерии свързани със здравето на зъбите и венците се предават по този начин. Срещала съм няколко човека, които смятат за ненормално целуването на момче като цяло. Shocked

# 17
  • Мнения: 991
Каква е разликата между мъжете и жените?

не знам какво и защо, но вчера цяла лекция ми четоха по въпроса  #Crazy
А, сетих се! Малката не ще дядо й да я целува изобщо, защото много му дере брадата. Човекът се бръсне чинно вече близо 40 години и е твърдичка.

Кая,  Heart Eyes. Никът ти е като името на щерката ми.

 Hug  Аз съм всъщност Каиа, но искам и аз с Я!

пепел_от_рози, ами, баща й го прави от раждането и никога не съм се замисляла. до вчера! явно има хора, които намират това за леко казано ненормално. на въпроса ми щеше ли да е така, ако беше момче, ми отговориха *е как мъж с мъж ще се целуват*  Shocked  и не една госпожа ми го натресе това!


Глупости. Имаше преди време една такава тема, където на дълго и широко обсъждахме целуването по устата. Мисля, че причината да възприемаме така целувките по устата е чисто културална. Не е прието. Иначе целувките далеч не са само сексуални. Много хора не са свикнали на друга физическа близост, освен сексуалната и поради това възприемат всеки по-близък физически контакт като сексуален. Имах познати, които даже смятаха, че да целуна приятелка за рождения й ден например е едва ли не лесбийска проява.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 204
Не таткото.. щерката целува татко си по устата  Wink Wink
И аз я целувам.. но колкото пораства по-малко го правим.. по устата имам предвид. Иначе се скъсваме да я мачкаме и целуваме. Тя си обича  Grinning

# 19
  • Мнения: 197
 Децата ни сами решават кого и къде да целунат, не ги насилваме и не си просим целувки, и двете са момичета, гальовни са и обичат да се гушкат и целуват, но не винаги... Не виждам нищо лошо в целувката по устата между баща и дете... Лошо е, когато е насила : "Айде цункай сега мама          (тати, баба, дядо, леля и т.н.) заради еди какво си ! Против съм и целувката да се смята за отплата за каквото и да било (подарък или друго), целувката и прегръдката са изблик на емоция, и трябва да бъдат спонтанни, а не насилени

# 20
  • Мнения: 413
Homesick, напълно съгласна съм с теб;
пример: В Гърция се целуват и мъжете и жените по бузата, дори и да не са близки познати...а Гърция ни е съседна страна; в България това е неприемливо; В Германия дори и най-близките много много не се целуват...Ние сме под влияние на западна и източна култура, при нас си е шарено.
Как е у дома - нашия фъстък и двамата го целуваме навсякъде, но само ние двамата, той на друг не дава...Мъжът ми е с арабска кръв и показва повече чувства то повечето българи  Simple Smile
А това, че момчетата се целуват само докато спят съм го чувала от баба ми, която докато беше жива също го целуваше  Simple Smile
И майка ми смята, че е по-добре да не го целувам често да не го разглезвам, но винаги си проси целувки от него  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 484
Да  целувам ги  и  баща му  също.Дразня се  ако  други  го  правят  и  права  забележки.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да случва се, но много рядко.

# 23
  • Мнения: 31 129
Аз я целувам, таткото рядко.

# 24
  • Мнения: 1 334
Мъжа ми не съм го виждала да ги целува по устата, но аз го правя, как да не целуна най-сладките устенца на света Simple Smile Не виждам какъв е проблема?! Целувам си децата много и ги гушкам и галя; нека са ми глезени! Сега е момента да бъдат обсипвани с нежност и целувки.  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 298
Да, целува я. Въобще не виждам проблем в това.
И аз я целувам. Дори не съм се сетила за хигиената. newsm78

Ние, като се замисля доста се целуваме, хаха.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 296
Въпрос на вътрешно усещане и темперамент е,според мен.
Аз съм от "много целуващите".Целувана съм и лигавена като дете,много!
Съпругът ми е израснал в по-студена среда,без ласки и подобни "лиготии".
Но,откакто  сме семейство,особено откакто  се родиха децата,той е доста по-различен.
Много е нежен и любвеобилен с децата.Целува ги,мачка ги и като цяло дава цялата
любов и нежност,която(според мен) на него му е липсвала в детството!

# 27
  • София
  • Мнения: 17 591
Не. Нито пък аз. Или който и да било друг. Дай Боже ще се влюби - тогава... е, може пък и да не е толкова влюбен - кой знае? - но във всеки случай първият човек, който ще целува синът ми в устата, ще има еротични намерения... надявам се...

ПП
Целувам го къде ли не... естествено, извън ерогенните зони...

# 28
  • София
  • Мнения: 10 313
Не. Нито пък аз. Или който и да било друг. Дай Боже ще се влюби - тогава... е, може пък и да не е толкова влюбен - кой знае? - но във всеки случай първият човек, който ще целува синът ми в устата, ще има еротични намерения... надявам се...

ПП
Целувам го къде ли не... естествено, извън ерогенните зони...
Кати, ти сериозно ли си наясно къде са му ерогенните зони? По главичката никога ли не си го целувала?
Защото една от моите е била винаги косата. Laughing Но на фризьор оргазъм не получвам.

# 29
  • Мнения: 830
Да, целува!

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Да целувам го и баща му също . Не виждам нищо нередно . Naughty

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Целуваше ги, да. Когато бяха по-малки. Даже една от най-най-най-любимите ми снимки е как дъщеря ми и баща й се целуват, и това придружено с много сладка гримаса. После той реши, че това вече не е редно и спря. Мисля, че когато дъщеря ми стана на около 4-5 той спря да целува всички деца. Сега вече само децата го целуват, той тях - не. И мен отучи да ги целувам. Сега и аз ги целувам само по бузките. И до ден-днешен целувам и трите деца и грам не се тревожа за хигиената или човешките предразсъдъци. Докато децата не покажат, че им е неприятно няма да спра да ги целувам. Към настоящия момент такава опасност не съществува.  Simple Smile

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не съм ги засичала в таз любовна задявка... Wink
Има някои хора, които се чудят как да хабят въздуха с приказките си...

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 529
Не съм обръщала внимание newsm78 По-скоро - по големите бузи и по челото Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 2 129
Не.Само по челото от бебе и до днес!

# 35
  • София
  • Мнения: 3 064
По устата не го целувам, щото смятам, че не е хубаво да си разменяме бактериите, без да съм маниак.
И друг не го целува също.
Но иначе, навсякъде, като че ли - без пишката и устата Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 44 045
не, нито пък аз целувам детето по устата....
освен ако той мн не настоява, което става мноооооооооггоооо рядко Wink

# 37
  • Мнения: 2 011
Не. Не го целувам по устата. А и той не дава  на никой да го прави - "Там ще целувам гаджетата като порасна" - така казва  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 587
Преди да.Сега вече сама подава челце или бузка,по устата целували само гаджетата. Grinning

# 39
  • Мнения: 5 393
Не, целува го по бузите и по челото.

# 40
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не,нито аз ,нито таткой ,а камо ли някой друг.Чисто и просто от хигиена.Има достатъчно болести сега.

# 41
  • Мнения: 1 155
Не и аз не го правя! Смятам, че не е редно.

# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 3 820
От хигиенна гледна точка никой не ги целува по устата Naughty.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 097
Случвало се е, и аз и той.

# 45
  • Мнения: 321
Да целуваме си ги разбира се ... е синчето вече спря   Laughing
но малката хваща главата с две ръце и центрира точно по устните  kiss
аз и позволявам но гледам че таткото се опитва да го избегне ако е възможно де  Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 7 097
но малката хваща главата с две ръце и центрира точно по устните  kiss

И дъщеря ми прави така.
Мен бузките й ме привличат за щипане и целуване  Grinning

# 47
  • Мнения: 625
Не. Той смята, че това не е редно, така си го чувства.Целува ги по бузките, челото...

# 48
  • Мнения: 1 740
Не,не го целува и аз не го правя.

# 49
  • Мнения: 182
Нашия татко не ги целува по устата ,но виж аз ги целувам и двамата  Blush

# 50
  • Мнения: 1 364
И ние така,от хигиенна гледна точка.


И аз така мисля

# 51
  • Мнения: X
Да, целува я. Въобще не виждам проблем в това.
И аз я целувам. Дори не съм се сетила за хигиената. newsm78

Ние, като се замисля доста се целуваме, хаха.

Хаха и ние.
Направо я размазвам от целувки. Татко й също. По устата никога целенасочено не я целуваме. Само ако сама се хвърли да ни целува и тя го прави де. Не виждам нищо толкова нередно, дори и за момченцата. Деца са и имат нужда от любов. Ако не сега, кога. Не спирам детето да целува и гушка когото поиска, дори и бабите си целува понякога по устата. Само за слабо познати или непознати хора бих се възпротивила, но пък и тя не им се хвърля на такива.

# 52
  • Мнения: 3 804

И при нас е така. Peace

# 53
  • Мнения: 9 431
Нито аз,нито той я целуваме по устните.

# 54
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Не целуваме децата по устните. Виж, по бузки, чело, носле, главичката и двамата ги разсипваме от целувки.  Grinning

# 55
  • София
  • Мнения: 3 123
да и двамата ежедневно по много пъти.

# 56
  • Мнения: 1 488
Днес във влака видях един татко и щерка, колкото твоята може би да се целуват по устните. Беше продължително и ми стана неприятно.
Аз целувам дъщеря ми по устните и тя мен също. Баща и я целува по бузките, а тя него по устните, набързо., ако въобще се сети.
Децата се целят в устата, защото с нея се дава целувката,предполагам.

# 57
  • София
  • Мнения: 10 313
Днес във влака видях един татко и щерка, колкото твоята може би да се целуват по устните. Беше продължително и ми стана неприятно.
Добре, че не си видяла моята щерка как придружава продължителното целуване с мучене "Ммммммммммммм!". Според нея целувката трябва да е звучна и мокра, затова често ближе или хапе.

# 58
  • Мнения: 3 929
Днес във влака видях един татко и щерка, колкото твоята може би да се целуват по устните. Беше продължително и ми стана неприятно.
Аз целувам дъщеря ми по устните и тя мен също. Баща и я целува по бузките, а тя него по устните, набързо., ако въобще се сети.
Децата се целят в устата, защото с нея се дава целувката,предполагам.

Това ми напомни също така, че с майка ми и баща ми, лека му пръст, се целувахме по устата, еднократно и бързо, когато се срещаме след дълга раздяла. така съм възприела да се целувам с най-близките си хора. А останалите изобщо избягвам да целувам. Не обичам да целувам по принцип и не обичам да ме целуват.

# 59
  • Мнения: 1 677
Нито аз, нито мъжа ми, нито някой друг целува децата по устата.

# 60
  • Мнения: 4 511
мъжете ви бебетата и децата по устните??  newsm78

Не, мъжът ми не си пада много по тези неща. Гушка ги, но рядко ги целува - предимно по главичките, по челото. Аз, като майка, съм по-чувствителна и повече ги 'мляскам', но избягвам по устните. Виж, по бузките се счупвам да ги целувам, особено по-малкия, че е по-пухкав и много обича да се гушка.  Blush Големият ми син по принцип се дразни, като го целуват много-много.

# 61
  • София
  • Мнения: 442
По-скоро бебето целува таткото където докопа с лигавата си устичка.  Grinning А таткото също може да цунка баткото, но случаайно, не специално да се цели в устата. Аз ги целувам навсякъде, по муцунките също  Grinning  Баткото вече знае, че само мама или гадже може по муцунката. (Нямаме още, само на теория  Crazy)

# 62
  • Мнения: 405
И аз си го целувам където ми падне! И по сладките устнички ( но не всеки ден де), не мога да издържа, особено като ми направи "човчица"... Mr. Green И като му кажа да ми даде "цунка" ми дава устичката, понякога и на татето, но той се опъва. Татето явно не е свикнал и затова, но се е случвало, де, в крайна сметка целува го, не го бие!!! Е докато са още малки дечица не мисля, че е странно. После вече те сами не дават да ги "мляскаме". Кой каквото ще да ти казва и изнася лекции, то как и кога да обичаш детето си и как да го показваш -  и тук ли има правила??! Shocked Нека си гледат работата! Crossing Arms
 Хигиена, та той ако намери нещо интересно на земята и го лапа, разни играчки, пипат навсякъде и после си лапат пръстчетата (не можеш постоянно да си над главата им), а аз да не мога да си го млясна по устичката...! ooooh!

# 63
  • Мнения: 1 547
Не ни е хрумвало даже...  Rolling Eyes Аз съм консерва и смятам, че целувките по устата са си за възрастните - за тези, които имат помежду си специални отношения.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 735
Никой не я целува по устата.Не е хигиенично.Тя понякога ни изненадва,може би като ни е виждала нас.Даже понякога иска да ме ухапе по носа и изпадам в ужас и отбрана. Mr. Green

# 65
  • Мнения: 514
По устата никой не го целува с изключение на мен - защото не мога да се сдържа Laughing
Баща му го целува по бузите, челцето, нослето

# 66
  • Мнения: 1 725
Питах баща и - казва, че не. Аз дори не съм се замисляла досега и съответно не съм забелязала. Аз я целувам навсякъде, включително и по мъничките устнички. Тя още не умее да ги издава напред за целувка, т.е. "целува" само като ги допира, съответно няма звук, но понякога издава едно м-м (сигурно от някой от нас го е видяла). С майка ми не се целуваме, тя не е по целувките. Баща ми пък е "целувач"  Laughing  (и аз съм с тоя ген), но аз се дърпам, не зная точно защо, по-рядко се случва да отвърна с охота. Затова искам да променя това с моето дете и да си се целуваме на воля, без задръжки.  Heart Eyes  Не зная как щеше да е, ако имах момче. Докато е малък лесно, но като поотрастне, не бих искала да го засрамвам на публични места, но вкъщи не бих се въздържала, ако той няма против. Т.е. не смятам, че може да му навреди. Е, не зная до каква възраст точно. Май руснаците доста се целуват по устите, семейно - нали са много емоционални, но за мен си е странно чак толкова. Докато са малки дечицата няма проблем, обаче.

# 67
  • Мнения: 458
аз не целувам, нито баща му., Но звяра сам налита да ни целува по устните. Видял е, че с баща му така се целуваме и смята, че така трябва. Едвам го отучих  Twisted Evil

# 68
  • плевен
  • Мнения: 644
Не,не го целува по устните.Навсякъде другаде-чело,бузки,ръчички,вратле и тн,но по устата не  Peace

# 69
  • Мнения: 959
Не. По устните нито баща им, нито аз - никой не ги целува ...
И не че виждаме нещо супер ненормално - просто ще повторя останалите - не е никак хигиенично ...  Peace

# 70
  • Мнения: 59
Не, а и аз не го правя. Целувките по устата не са между децата и родителите

# 71
  • Мнения: 884
Малката целувам навсякъде, където успея, баща И също. Не се сдържам просто. баткото-само по вратлето за лека нощ.

# 72
  • Мнения: 2 448
Да, целуваме се и тримата по устните. На други хора малкия не позволява почти никакви целувки, но с нас обича да се целува.
Не си пускаме езици, че да смятам, че това е целувка за възрастни.
Какво значи нехигиенично? Аз не го целувам когато съм болна.

# 73
  • Мнения: 534
Да целуват се по устата.Малкия го гушка и го целува и по устата и по бузките и навсякъде.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 296
Не, мъжът ми не е много по целувките. Но ако все пак целуне малката, то го прави по бузките.

# 75
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Целувам го къде ли не,дори по устата.Това си го позволявам само аз.Половинката е твърдо против да го провя,но...

# 76
  • Мнения: 2 090
И баща им,и аз,ги целуваме.

# 77
  • Мнения: 1 305
И двамата с мъжа ми я целуваме навсякъде, но гледаме да избягваме по устата, но тя понякога се нахвърля и ни изненадва.

# 78
  • Мнения: 989
Само по бузките и челото. Особено в това грипно време  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 167
Момичета, благодаря на всички за отговорите!

Бях потресена, че жени на възраст търсят нещо сексуално в подобни невинни жестове и това бе причината за темата! Мина ми!  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 128
Ние пък се целуваме и то много - по устата, по бузките, по косичката, по гушката, абе където се сетите. Дребната е стнала толкова обичлива, че направо ме задушава от целувки и прегръдка, и аз разбира се  smile3521 нямам нищо против. Каква сексуалност, какви щуротии говорите, та това са собствените ви деца!!!

# 81
  • Мнения: 197
Момичета, благодаря на всички за отговорите!

Бях потресена, че жени на възраст търсят нещо сексуално в подобни невинни жестове и това бе причината за темата! Мина ми!  Simple Smile
Ми те точно щот са на възраст де, гладна кокошка просо сънува  Laughing

# 82
  • Мнения: 1 547
Бях потресена, че жени на възраст търсят нещо сексуално в подобни невинни жестове и това бе причината за темата! Мина ми!  Simple Smile

И какво те потресе? Това, че хората се целуват по устата предимно със сексуален подтекст? След като има двузначност, няма какво да се тресеш, нормално е да срещаш подобни реакции.

# 83
  • Мнения: 6 713
До преди малко точно аз и баща й сме застанали от единия и от другия край на коридора и милата тичкаше ту към единия, ту към другия да дава целувки!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Цунка ме мене и тича към баща си за същото и обратно! Ама баш в устата ни се цели! Crazy Абе как няма да си целувам детето, абсурд. Wink Grinning

# 84
  • Мнения: 1 820
Целуваме я да,кой къде свари.Ама,убий ме ,никога не са ми минали сексуални наклоности,нито пък на баща и!Направо ми се повдигна  ooooh!
Мниго филми ,много нещо,това са собственните ви деца бе  хора! Shocked

# 85
  • Мнения: 2 478
Аз го целувам и баща му също. За нас това е естествено, както за някои е неестествено. Не ме вълнува дали околните го приемат или харесват!

# 86
  • Мнения: 8 999
Мъжът ми и аз не търсим устните на децата за целувка, но децата ни се целят в устните ни, особено като бяха съвсем малки и раздаваха първите си целувки. Явно логиката е, че щом излиза от устата, трябва да е насочена към друга уста.

# 87
  • Мнения: 167
Бях потресена, че жени на възраст търсят нещо сексуално в подобни невинни жестове и това бе причината за темата! Мина ми!  Simple Smile

И какво те потресе? Това, че хората се целуват по устата предимно със сексуален подтекст? След като има двузначност, няма какво да се тресеш, нормално е да срещаш подобни реакции.


Да!
Потресе ме фактът, че зрели жени с деца, търсят сексуални подбуди в такива нормални жестове!
Или за тебе не е нормално, бащите да целуват децата си? Не разбрах гледната ти точка!  newsm78

# 88
  • Мнения: 1 547
Или за тебе не е нормално, бащите да целуват децата си? Не разбрах гледната ти точка!


Думата "ненормално" не бих употребила, но ми се вижда крайно озадачаващо едно подобно действие. Определено не бих посрещнала с разтворени обятия гледката на баща, който целува по устните дъщеря си. Както каза baibibi, нормално е децата да го правят, но не виждам причина родителят да отвръща. И никой не търси умишлено сексуалния подтекст, той просто съществува. Не за целуващите родители, много ясно, а за страничните наблюдатели. Тоест всеки може да целува когото където реши, но няма смисъл да се скандализира от чуждите асоциации, защото в случая те са естествени.

# 89
  • Мнения: 167
Както каза baibibi, нормално е децата да го правят, но не виждам причина родителят да отвръща.

Какво точно намираш за *отвръщане*?? Не я притиска до себе си, не я гони за целувка, не я лигави! По тази логика не трябва да я къпе, да я прегръща и да я оставя да сяда в скута му! 

Тоест всеки може да целува когото където реши, но няма смисъл да се скандализира от чуждите асоциации, защото в случая те са естествени.

Айде да не спорим кое е по-естествено, а! Бащата да целува дъщеричката си или един наблюдател да намира това за сексуално!  ooooh!

# 90
  • Мнения: 1 725
crazy chick, според мен по-важното е не това другите как се чувстват, виждайки баща да целува дъщеря си, а това как се чувстват самите участници от това - бащата и дъщерята. Така, че смятам, че докато това не ги притеснява (поне единия от двамата), могат да си го правят, т.е. има възраст, до която това НЯМА как да е проблем! Оттам нататък, вече точно поради обществените предразсъдъци, единият (поне) от двамата  ще се чувства притеснен от такава близост. Аз в предния си пост, например, писах, че се дърпам от целувки от страна на баща ми (понякога), предполагам, от предразсъдъците си (какво друго!), но в никакъв случай не си мисля, че той влага нещо сексуално в това. Просто си е такъв - целувач, обвеобилен, докато майка ми е сдържан човек, не е по ласките - тя пък поради други предразсъдъци, ми се струва - да не ни разглези.  Laughing  По принцип тя е лошата /възпитателката вкъщи.
Аз, примерно, не мога да си представя да спя в едно легло с някой от семейството си - баща си, брат си, включително и майка си! Но това, не означава, че поради подобни мои предразсъдъци, бих заклеймила такива неща - най-обикновени жестове на близост и обич. Говоря за целувките между дете и родител, в крайна сметка аз не съм дете, нали, и така да се каже, имам право на предразсъдъци, щото не съм живяла в джунгла. Но бих се радвала да бях живяла и да нямах подобни глупави предразсъдъци, натресени в съзнанието ми.

# 91
  • Мнения: 1 547
Моля те, Кая, бъди така любезна да не ми се караш. Пуснала си тема, отговарям. Не ме интересува кой кого гони и лигави - ваши си истории. Бащата иска да целува дъщерята, нека да го прави тогава. Моето мнение обаче остава непроменяемо и се налага да го приемеш, след като си ангажирала форумското пространство с въпросите си.


P.S. desi, съгласна съм с теб като цяло, но не бъркай думата "предразсъдък" със социалните норми. Голямо момиче няма място в леглото на баща си и това не е предразсъдък, а здравомислие. Темата е посветена на авторова възмута от реакциите на околните при бащини целувки и от изнесените в тази връзка лекции. Ако касаеше вътресемейно решение за поголовно целуване, щеше да е друго. Както и да е.

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 17:23 от crazy chick

# 92
  • Мнения: 1 725
crazy chick, теб, казваш, не те интересува, но ето, виждаш, има хора, които твърде много се вълнуват от това дали някой баща целува детето си. В това е въпросът, според мен, дали е редно някой да си натрапва разбиранията и да прави открити отрицателни коментари и забележки?

п.п. Е, аз нямах предвид постоянно да спя с някой от семейството си. Имах предвид при непридвидени обстоятелства - при липса на достатъчно легла - че няма да се чувствам комфортно, но в никакъв случай не бих заклеймила друга жена, ако не изпитва подобни чувства, още по-малко ще си позволя да и направя забележка.

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 17:29 от desi_sunshine

# 93
  • Мнения: 167
Моля те, бъди така любезна да не ми се караш. Пуснала си тема, отговарям. Не ме интересува кой кого гони и лигави - ваши си истории. Бащата иска да целува дъщерята, нека да го прави тогава. Моето мнение обаче остава непроменяемо и се налага да го приемеш, след като си ангажирала форумското пространство с въпросите си.

Не, бе, маце! Не ти се карам! Съжалявам, ако си останала с такова впечатление. Разбира се, че всеки има право на мнение. Но това, което за мен е естествено, е неестествено за теб! Naughty
 

# 94
  • Мнения: 83
Моят татко не ме целуваше много( Flowers Rose Flowers Roseмир на праха му),но ако ме целуваше ,ме целуваше по бузата,за него да целуваш дете по челото е ужасно-само мъртвите се били целували по челото Thinking
А мъжо целува на всякъде ,но не и по устата въпреки ,че малкия все там налита да ни целува(а ние го избягваме като го целуваме по нослето),а каката не обича много да я целува татко и ,че все и боде Wink

# 95
  • Мнения: 83
По нормално от това родители да целуват децата си не виждам. Ние нашия го целуваме навсякъде,където ни падне. Като не го целувам сега кога ще го целувам като стане на 30, едва ли. А и според мен децата растът от любов,растът спокойни и щастливи,когато се чувстват обичани.

# 96
  • Мнения: 83
Като тъпите разсъждения на свекърва ми,че дете се целува само като спи. Дрън-дрън,та пляс

# 97
  • Мнения: 2 011
Като тъпите разсъждения на свекърва ми,че дете се целува само като спи. Дрън-дрън,та пляс
Shocked Shocked
разсмях се на това !
Особено  когато децата  са мънички - целувайте ги ..... както си искате !  Peace
После порастват  и започват да се дърпат ....  Rolling Eyes
Докато  ми  е малко детето ще  го спуквам от гушкане и целувки - не целувам по устата , но  пък  супер много си се гушкаме , целуваме , мачкаме... - цяла борба си  е , която  ни доставя удоволствие и  приятни мигове ....  Hug Hug

# 98
  • Мнения: 803
Особено  когато децата  са мънички - целувайте ги ..... както си искате !  Peace
После порастват  и започват да се дърпат ....  Rolling Eyes
Мда, така е.
Големият вече не само, че се дърпа, ами и се смее на такива желания.
Аз, разбира се съобразявам с него, но направо побеснява, когато някоя от бабите го "докопа".
Мисията с целуването при него вече е НЕВЪЗМОЖНА! Mr. Green

# 99
  • Мнения: 1 174
Каката - да, но бебето по нослето и бузките. Simple Smile

# 100
  • Мнения: 1 174
Не. Нито пък аз. Или който и да било друг. Дай Боже ще се влюби - тогава... е, може пък и да не е толкова влюбен - кой знае? - но във всеки случай първият човек, който ще целува синът ми в устата, ще има еротични намерения... надявам се...

ПП
Целувам го къде ли не... естествено, извън ерогенните зони...
Кати, ти сериозно ли си наясно къде са му ерогенните зони? По главичката никога ли не си го целувала?
Защото една от моите е била винаги косата. Laughing Но на фризьор оргазъм не получвам.

 Joy Joy Joy

# 101
# 102
  • Мнения: 83
Племенникът ми е на 5 години и половина и вече почти не дава да го целуват Cry ,затова се възползвам докато сина ми е още малък та да си го мачкам колкото си искам  Wink

# 103
  • Мнения: 167
Благодаря! Успокоих се, че има и други като нас, които не гледат на целувката само като сексуален елемент! За съжаление моите госпожи не спират да ровят в поведението на съпруга ми! Разбрах, че и другаде са повдигнали такъв спор. Не разбират ли какво ми причиняват с този род съмнения и намеци!!!  Tired

# 104
  • Мнения: 83
  Кая може да прозвучи грубо,но според мен тези "госпожи" са за психиатър Twisted Evil

# 105
  • Мнения: 2 478
Синът ми отксоро не дава да го целуваме никъде другаде освен по главата. А той нас ни дава само въздушни целувки.
Колко бързо растат децата....до преди месец сам идваше и ни целуваше по устата.

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 15:25 от Le Soleil

# 106
  • София
  • Мнения: 619
Целуваме се и по устата и по бузите-навсякъде,включително и таткото. Нямаме никакви задръжки  Heart Eyes

# 107
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 205
Целува я сега, като беше бебе не го е правил сякаш.
Аз я целувам от новородена навсякъде. Наслаждавам се на целувките, докато мога. Знам, че скоро ще започне да избягва целувките ни.

# 108
  • Благоевград
  • Мнения: 79
Ние се целуваме навсякъде и по всяко време.Така сме си научили и детето.Естествено,забелязвам,че от други хора го е гнус и не иска да получава целувки дори от дядо си и баба си.Но при нас няма спирка.

# 109
  • Мнения: 417
Целуваме го и двамата навсякъде, включително и по устните, той обича и не ме притеснява какво мислят някои.

# 110
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 И мъжът ми го целува, и аз го целувам. Не мога дори да си помисля, че някой извратен тип ще вложи сексуален подтекст в ласките между дете и родители  Sick. Синът ми си подава бузката за целувки, но когато целува мен или баща си винаги ни целува по устата ( предполагам, защото ни е виждал, че ние така се целуваме  Simple Smile).

# 111
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Бях потресена, че жени на възраст търсят нещо сексуално в подобни невинни жестове и това бе причината за темата! Мина ми!  Simple Smile

И какво те потресе? Това, че хората се целуват по устата предимно със сексуален подтекст? След като има двузначност, няма какво да се тресеш, нормално е да срещаш подобни реакции.
Ежедневно виждам бащи и майки да целуват децата си, момчета и момичета по устата. Лично аз и мъжът ми не обичаме да целуваме децата по устата, не че те не са пробвали, като бяха по-малки  Laughing И въпреки, че не го правим и не ни е приятно, такива сексуални подтекстове не са ми минавали през главата  Crazy  newsm78 Явно си опира до човека и разбиранията му Wink

# 112
  • Мнения: 2 774
Целуваме ги да .
И нея и него .
И аз и той .
Странен ми стана поста  Thinking

# 113
# 114
  • Мнения: 89
Целува го много и предимно по бузките и косата.По устните рядко.

# 115
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Докато дъщеря ни беше бебе почти не си спомням да сме я целували по устата.Сега е на почти 3г.и от известно време насам сама търси този вид целувка с мен и баща и.Вечер мъжът ми като се прибере от работа в повечето случаи го посрещам с целувка(без еротичен намек)и не само тогава,знаете,просто миг на нежност и разбиране изразен с целувка.Никога не сме обсъждали дали е правилно  пред детето,но и не виждам нищо нередно.Сега и тя се ,,нарежда'' преди мен даже за целувка от баща ти(така се обръща към него) по устата,или редовното -мамо/тати,обичам те- и да ти залепи някоя целувка по устата Simple SmileПредполагам ,че и момче да имаме ,пак няма да ми е странно мъжът ми да го целува по устата.Дай Боже да разбера...

# 116
  • Мнения: 9 814
Мъжътми постоянно гушка и целува децата.  Мен също, но вече по-рядко.  Mr. Green
Какво лошо има в това?

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мъжът ми целува и гушка дъщеря ми, но не по устата.

# 118
  • Мнения: 227
Целуваме ги да и двама.Баткото дори винаги ни целува по устата за лека нощ и добро утро.

# 119
  • Мнения: 510
По устата не, само веднъж случайно..понеже се извъртя  Laughing Целувам го навсякъде другаде, най- много по бузките, мъжът ми също  Heart Eyes На площадката веднъж майка и дъщеря се целунаха 10000 пъти по устата пред мен и малкия, а после момиченцето реши да целува моя син по устата  Shocked Та моя юнак беше към 1 год. и явно се е полигавил нещо, при което майката на момиченцето беше  #Shocked
 Laughing

# 120
  • Мнения: 1 820
Не съм се замисляла къде я целуваме,никога не ми е минавало през ума кой какво влага  Sick Тая тема прилича на "ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА"
По устата не, само веднъж случайно..понеже се извъртя  Laughing Целувам го навсякъде другаде, най- много по бузките, мъжът ми също  Heart Eyes На площадката веднъж майка и дъщеря се целунаха 10000 пъти по устата пред мен и малкия, а после момиченцето реши да целува моя син по устата  Shocked Та моя юнак беше към 1 год. и явно се е полигавил нещо, при което майката на момиченцето беше  #Shocked
 Laughing

Това че детето ти копира е напълно нормално,дали ще копира целувки по устата,или това че някой си слага сутиена е все едно.от тук нататък ти си човекът/и мъжат ти/който ще обяснявате кое е правилно,кое не,и кое как се прави,и ЗАЩО!

# 121
  • Мнения: 2 028
не, нито татито, нито аз ги целуваме по устата, най-много да целуна бебето по бибата, когато му е в устата  Laughing

# 122
  • Мнения: 48
да и аз и татко й но съвсем леко и отдалече

# 123
  • София
  • Мнения: 932
Да, целуваме я и аз и баща й, не виждам нищо нередно, лошо или не хигиенно. Не й пускаме език все пак  Stop.

# 124
  • Мнения: 67
Аз редовно , откакто са се родили.Баткото целува само мен по устата, защото аз така правя от началото, а тати навсякъде другаде без устата.
А бебка я целуваме и двамата навсякъде, като че ли мъжа ми с нея се отпуска повече, нали е неговата принцеса!! Според мен просто с времето се научи да показва любовта си, защото в тяхното семейство това не се е правило.Дори и сега вмайка му почти не целува децата ни -внучетата й, не казвам, че не ги обича....
Така че смятам за задължително да показваме обичта си и да научим децата си да обичати да го показват
Госпожите да си .....гледат работата Hug  bouquet

# 125
  • Мнения: 183
Да, и двамата, не виждам абсолютно нищо странно или нехигиенично.

# 126
  • Мнения: 3 695
Не, само по бузките.  Peace

# 127
  • Мнения: 1 629
Аз го цунквам понякога по устата, баща му никога, даже ми се кара. Рядко се случва де и е почти случайно, ако не се налучкаме. Повечето пъти аз го хапя, не го целувам.

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Забранила съм да се целува по устата-така се разнасят най-много микроби.А и съпругът ми е пушач и още по-малко бих му позволила да я целува по устичката и не само на него съм забранила.

# 129
  • Мнения: 1 322
И аз съм забранила, но мъжът ми продължава да се крие и да го целува.

# 130
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не, целува го по бузките и по главичката

Общи условия

Активация на акаунт