Моля помогнете - болнаво дете

  • 10 393
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте!!!Аз съм мама на детенце което е  на 3 години и 10 месеца.Синът ми  се роди 4 650кг ( голяма ми е гордост това) ! Такова голямо дете не  е боледувало до момента когато постъпи на ясла. Разбира се като повечето деца,които ходят на ясла. И като се почна една....кашлици след кашлици антибиотици след антибиотици.... и така  се стигна в крайна сметка до 13!!!антибиотика в рамките на 3 месеца (зимата). След което му дадох Бромховаксом  после  се обърнахме към хомеопат .Като че ли останахме доволни от него до момента в който спешно не го потърсихме понеже на малкия му свиреха дробчетата и се задъхва и температура.Каза че не може да ни приеме и ни прати при негова колежка...Какво точно му предписа тази жена....през нощта направи криза с постоянна непрестанна кашлица и температура.Бяха ни предписали Флексотид и Вентолин. Когато му пръснах от тези препарати и той за момент се задуши ,защото плачеше и не искаше да му се пръска и не можеше да си поеме дъх и много се уплаших.Така като че ли преключихме с хомеопатията. Много важно е да уточня ,че имунитета е много слаб понеже не мога и не мога да го накарам да яде плодове и зеленчуци.Към края на зимата направи плеумония и се наложи да бием гентамицин в крачето...което беше много гадно и силно токсично . След това общо взето не се е разболявал пролетта лятото и есента не е проблем.Но като дойде зимата.... изкара един месец на градината и от миналата седмица всичко взе да се повтаря.Пак много суха кашлица ,задъхване свирещи гърди ...
Правихме алергограма няма алергия към нищо..което за мен е странно.Мисля че с праха има проблем.Имахме папагал и морско свинче..махнахме ги миналата година ,след като започнаха проблемите.
Уви защо тази година всичко се повтаря не мога да разбера.След като съм изолирала максимално дразнителите които си мисля че съществуват. Преди няколко дена пак така не спираше да кашля и се преместихме в друга стая да спим на отворен прозорец дадох му едно сиропче на билкова осонова и чист въздух... и си доизкарахме нощта спокойно.Или поне той аз не можах да заспя защото все умувам какво мога да направя за него защото ме е страх да не стане астма...за сега по диагноза се води "спастичен бронхит".Знам за трявна и сандански и морето и йодните пари ...ще се пробваме сега идното лято . Но до тогава има много време.Какво мога да направя за детето си за да не се влошава толкова много както миналата година .Благодаря на всички предварително

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 17:55 от Mamma

# 1
  • Мнения: 225
Аз май мога само да ти съчувствам...
И да ти дам съвет за плодовете - яж пред него, да види, че ти ядеш - може да се излъже да опита, както и да стискаш на сок - моята дъщеря основно така ги консумира, иначе й застават на гърлото и не ги иска.
Също според мен можеш да даваш някакъв имуностимулатор (по препоръка на доктора ви, аз съм доволна от марсианците) и да опитваш да го каляваш. Лятото задължително на море и това е.
Успех!

# 2
  • Мнения: 9 814
Давай витамини под формата на сиропи, хапчета...

# 3
  • Мнения: 4 473
Какво мога да направя за детето си за да не се влошава толкова много както миналата година.

Минах през подобен сценарий с голямата ми дъщеря. АБ и лежане в болница - беше точно на 3.5 г.

Спри синът си от детска градина. Дано да можеш да си го позволиш, разбира се.

# 4
  • Мнения: 23
Благодаря ви , че веднага се отзовахте,мили мами!Да в момента не ходи на градина стана вече месец ...и уви както днес така и снощи му давах помпичка вентолин.Ходихме на лекар и ни казаха че може да се получи пристрастяване и не трябва да се прекалява. За имунитет му давам сироп "фор кидс" плюс  респивакс който се пие по схема.Чистя всеки ден да няма прах,проветряваме, Но защо придължава да кашляяя .Започвам да се отчайвам вече.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 953
А, за алтернативната медицина какво мислиш?!
Спри детето от градина и гледай да го укрепиш .Пробва ли с хомеопатия ?
виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=62.0

# 6
  • Мнения: 1 677
Извеждай детенцето всеки ден да играе навън, запиши го да спортува нещо.
Плодовете ги изцеждай и да пие сок щом не иска да ги яде.

# 7
  • Мнения: 23
Искам да попитам strelche как точно се стигна до болница? Лекар ли ви препоръча или пък дъщеря ти е направила криза? И съответно с какво се лекува?
Относно антибиотиците аз вече(за жалост чак сега,след една година мъки) много го пазя от тях,лекарката ни каза че се от тия 13 антибиотика миналата зима е възможно да се направи астма... вероятно ,не че  е доказана. Ето съвсем преди малко (преди 5 минути) пак много кашляше и се давеше и му дадох вентолин(той вече даже сам се обслужва) и сега е спокоен.Но се притеснявам да не се пристрасти ,така каза лекарката.
За излизане всеки ден излизаме но не му давам да бяга много щото се задъхва бързо и почва да кашля.
Цеден сок?!?! абсурд  пробвала съм ,изля ми го на килима  .Сега наскоро пробвах със сокоизтисквачка му направих един банан и 2 ябълки и му ги сложих с една спринцовка в картонена кутийка от негови си купешки сокове  за да не вижда и помирисва за какво става дума.
И ..какво стана опита със сламката.... и с извинение ..нямаше време да реагирам да донеса легена.
Тоест отвратен тотално от плодове и зеленчуци също.

# 8
  • Мнения: 46 492
Не разбрах - от какво боледува детето?

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 239
Пробвай с Цитросепт. Много е добър и става за малки деца.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Според мен изцяло трябва да се смени подхода по които се лекува това дете.
До тук повече му е навредено отколкото помогнато...

# 11
  • Мнения: 23
Честно казано и на мен не ми е ясно.Бронхиални спазми прави ..докторите уж викат че не е астма.
Водила съм го на алергограма -няма алергия към нищо ...но мисля , че не е така.Мисля,че има проблем с праха (чистя постоянно рабира се) но като влезе на затворено пространство и се почва.А на вън също се случва но далеч по рядко. Конктретна диагноза най-основно казано
бронхиални спазми.
А за хомеопатията -да пробвали сме и от там такава криза получиииии много страшно и температура даже имаше и от тогава мен много ме е страх.Сега може би предстои лечение с билки. Това обмислям

Как да сменя подхода изцяло ? Какво да правя?

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 12:48 от AnMary

# 12
  • Мнения: 46 492
Сменете доктора. Няма как заради такова нещо да тъпчете детето с 13 АБ за 1 месец.
Всъщност АБ влошават положението. Ходили ли сте в ИСУЛ?

# 13
  • Мнения: 23
13 антибиотика за един сезон  не за месец.Да наистина лекарката в виновна,защото на нея май и се оказа любимо да изписва антибиотици.И постоянно сменяше групите антибиотици.. от този не става , да пробваме този , а и от този не става  трета група антибиотици.Нейната идея бе да намери подходящата група която да му помогне...много тъпо мисля. и ние нали едни такива отчаяни на всичко сме съгласни само и само детето да е добре ..а то все по зле ставаше. Всъшност миналата година спря да кашля от Гентамицина (така лекувахме плеумония пак по предписание на въпросната лекарка) и то е много силно и много токсично даже после разбрах че и слуха на детето може да се влоши но слава Богу... това ни се размина.
Какво е това ИСУЛ?

# 14
  • Мнения: 556
И аз те съветвам да го спреш от градината, та  да поукрепне.
Казват, че с възрастта се надрастват болестите. Незнам дали е вярно, защото моето дете вече  е на 5г. и щом тръгнем на градина следва познатия сценарии с болестите.

Общи условия

Активация на акаунт