Twilight/Здрач- сагата- тема 47 (а.к.а. "Треска за Новолуние")

  • 22 046
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229



 

Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар. 




Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"                Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                           
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                 www.funnytwilight.wordpress.com

Блогове на български, в които се публикуват бюлетините и фенфикшъните, за които се говори в темата тук
www.twifanzone.wordpress.com и www.twifun.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук



Предишни теми
Тема 46 Teма 45/ Teма 44/ Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

     
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"


Съобщение за феновете:  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Тина на old_og_new@yahoo.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

# 1
  • Мнения: 21
Ау, нов заглавен материал...  Heart Eyes Какъв е този гръб на олимпийски плувец на колажа с Джейкъб?  Млъквам и ще си гледам Едуард и Волвото...

Чакай да видя анкетата...

П.П. Гласувах, че няма да ходя на премиерата... нито в БГ нито тук, не искам пищящи девойки.. но виж, ако спретнем една повторна (а за някои по-N-на) прожекция като си дойда в БГ, и ако крещим само ние в киносалона, нямам нищо напротив  Joy  Но след като съм гледала вече филма, де- и ми е за купона... иначе мразя да ме разсейват...премиера? това просто няма да го издържа

Последна редакция: пн, 09 ное 2009, 21:34 от staro-novo

# 2
  • Мнения: 2 897
Само още 10 дни!!!!!!! Grinning

# 3
  • Мнения: 6
Честита ни нова тема Mr. Green
Аз съм за първа опция (колко непредвидимо от моя страна, нали Laughing)
обаче ако си намеря карирана червена риза и отдолу съм с новолунска теника ще е готино....друг е въпрсът какво ще си помислят колежките, които не подозират здрачните ми наклонности до какви размери са. Както беше писала Бела един път - никой вече не ми разбира смешките, ако не е от тук Crazy

# 4
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 761
Само гол запис Wink

# 5
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз с определена доза съжаление гласувах с последна опция. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 712
Ако успея да се класирам за премиерата, избирам опция "Гол до кръста"  Mr. Green

Сега сериозно, ако успея да си харесам карирана ризка, може и да се включа в Тийм Едуард. Но по-вероятно, съвсем като мис Суон, да се появя с дънки и т-шъртка, без особени отличителни белези. Приемам по презумпция, че в голямата си част феновете (тъй де, фенките) ще са тематично облечени, така че вкарвам стария си принцип - ако всички са на така, аз съм наопъки  Laughing

# 7
  • Мнения: 222
запис!аз от работа нямам време да пиша,ама чета и следя за нови материали!  bouquet

# 8
  • Мнения: 3
.......друг е въпрсът какво ще си помислят колежките, които не подозират здрачните ми наклонности до какви размери са. Както беше писала Бела един път - никой вече не ми разбира смешките, ако не е от тук Crazy

 Joy   

Цвети, свалям Adventureland  Simple Smile   Май по азбучен ред ще започна, но ще гледам утре.

За анкетата - няма да се отличавам. Външно. Защото най-после ще си сложа под каквото съм облекла Едуард тениската   Sunglasses

Ааа, Джейкъб гърбът е впечатляващ! И гледа лошо!       

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Няма да изпъквам, няма за кога и с какво да се пазари вече..
Четох това Eight Years Later
Няма да кажа какво се случва, за да се изненадате. Лично аз до последно не знаех как ще се свърши.

# 10
  • Мнения: 712
Момичета, току що стигнах до извода, че наш Едуард (не) е умрял от свински грип  Joy
Тази статия ме наведе на тези размисли http://dnes.dir.bg/2009/11/09/news5352366.html
"От 1918 г., когато е обявена първата грипна пандемия през миналия век, до 1957 г. доминиращият и циркулиращ вирус в света е бил H1N1. " Т.е, хванал е точно първата вълна  Laughing.
Значи, ако сега се разболея и взема да бера душа, теоретично има шанс някой милосърден Карлайл да ме дари с безсмъртие...  newsm78 Ама и тоя грип точно навреме се завъртя  Joy!

# 11
  • Мнения: 1 343
Аз съвсем набързо, че се очертава от утре да съм в болничен Sad Малкия нещо не го бива никак Sad
На премиерата подкрепям мнението на roxanne25 след цялата масова истерия Simple Smile и костюми ще се забелязват изключенията от лудоста Simple Smile
Мъжа ми вчера ми вика : КОга беше филма ? викам му 27-ми
отговора от него : Уууу най - после да минава и това вече, че ......
Горкия Simple Smile Така ли незабеляза 4-те книги, които са постоянно на една ръка разстояние, че живее в самозаблудата, че с Новолуние всичко свършва ?  newsm78  Joy Joy Joy

# 12
  • Мнения: 6
Сега пак преглеждам клипчетата с Шийн от бюлетина и направо тооооолкова се е вживял в ролята с глас, маниери и т.н. Същински Аро е! А иналианският акцент ми е много зловещ, бррррр...

Лили, истина е, ти ще си ми опора. Вие тук ми знаете истинското здрачно "Аз"  Laughing

Съфорумки, гледам доста от вас имате тениски, хаейде да ги снимате и да се похвалите Flutter

п.п. Роксан, не прибягвай до там, моля ти се Crazy

# 13
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Aхахахха  Peace
страшна анкета ... за миг си представих какво ли ще е ако се появя в Джейк екип гола до кръста  Joy Joy Joy

Обмислям още как ще гласувам  Mr. Green


Обмисляйки изпаднах в голяма чуденка - точно реших, че в чест на Кристабел ще се накипря с моята готик-черна- дантелено-ръкавена блуза и се оказа че незнам къде съм я прибрала  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 343
Момичета, току що стигнах до извода, че наш Едуард (не) е умрял от свински грип  Joy
Тази статия ме наведе на тези размисли http://dnes.dir.bg/2009/11/09/news5352366.html
"От 1918 г., когато е обявена първата грипна пандемия през миналия век, до 1957 г. доминиращият и циркулиращ вирус в света е бил H1N1. " Т.е, хванал е точно първата вълна  Laughing.
Значи, ако сега се разболея и взема да бера душа, теоретично има шанс някой милосърден Карлайл да ме дари с безсмъртие...  newsm78 Ама и тоя грип точно навреме се завъртя  Joy!

Малеееееее мерсиииии Simple Smile Аз мислех от утре с маска ама вече не  Naughty Маска само на детето и мъжа Simple Smile Аз съм късметлийка по принцип Simple Smile
Предлагам да се запишете Simple Smile Ако примерно аз се попревърна лекинко Simple Smile Коя да посетя първа за да ми е дружка по съдба  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт