Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 7

  • 72 047
  • 747
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 262
Заповядайте в новата тема, дано преборим заедно всички кашлици и пристъпи! Стискам ви палци мили деца!

Астма, информация за заболяването, странични ефекти от лекарствата - обща тема
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 3
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 4
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 5
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 6

Благодарение на всички тук, и систематизацията на gergandi е събрана много ценна информация, дано помогнем така на новите страдалци попаднали тук!

Пулмолози

Д-р Анни Куфарджиева,
Тел. 02 9420700 – записват се часове, работи и със ЗК, и частно
МЦ „Закрила” на Дженерали
бул. Дондуков №79-81.
личен телефон – 0898881849
четни дати – сутрин
нечетни - следобед
http://www.generali.bg/main/bg/medical_centre.php

Д-р Филчев

V Градска болница
тел. 0887 300074


УНГ


д-р Огнян Попов
Военно Медицинска Академия
Тел. 0888 84 31 95.

Д-р Френгов,
Транспортна болница
Тел: 0888 37 09 60

др. Николай Улевинов
приема в гр. СОфия, ул. Здраве № 2
ДЕтска клиника по белодробни болести към МА
сл. тел. 02/9230429
мобилен. 0888 208 343

доц. Тодоров
 ИСУЛ - тел. 9432 426.
Тел. 865 10 71
 адрес ул. "Димитър Хаджикоцев" № 102 - частен кабинет

д-р. Първолетка Кирилова
адрес: София, ул. Позитано 10 (3 ет)
телефон: 02 9803382
четни - сутрин
нечетни - следобед


Алерголози

Д-р Албена Бъчварова

МЦ "Детско Здраве"
Ами Буе № 27, София
Телефони: 02/952-42-97; 02/952-57-37
Пон-Пет 7:30 - 20:00
Съб-Нед 9:00-15:00


Д-р Иванова
Трета градска болница (входът е откъм ДКЦ-то, това е централният вход)
втори етаж, кабинет по алергология
Понеделник и сряда е следобед от 15,30 - до 19,30
 Вторник и четвъртък е сутрин от 8 до 1
Тел. 0887435010

Д-р Мустаков(частен кабинет)
София-1606
бул.Прага 14
тел.9525940
..........................................
Служебен адрес на Мустаков
Детско-юношески кабинет
Клиника по-алергология МБАЛ"Александровска
София-1431
бул.Св.Георги Софийски 1
(02)92-30-231
e-mail cabinet@mustakov.com
www.mustakov.com



Дерматолози


д-р Албена Ангелова
29-та поликлиника
ул. "Г. Измирлиев" № 8
тел. 0899419181

Ревматолози

доц. Върбанова
(преглежда като педиатър на общо основание в Детски  медицински център, ул. Гурко)
Тел. 052611116



Хомеопати


Мария Влахова
(на Lucky Plam)
Записва часове на 0888/908121.
Приема в поликлиника Младост
това е в квартал Младост 1, близо до 125 училище, зад блок 43.



ТЕЛК и астмата

За София
В София, документи се подават на ул. Макариополска, в частта към бул. Сливница и бул. Христо Ботев. Взима се протокол от личният лекар в който са описани заболяванията на децата. Ако заболяването е основно астма , ТЕЛК-комисията е на ул. Веслец 55. Обикновено до месец на посоченият адрес се получава писмо с нужните изследвания - кръвна картина, рентгенова снимка, копия на цялата налична документация, етапни епикризи за състоянието на детето в момента от пулмолог или педиатър.
Необходими са 50 и над 50 % за да има полза от ТЕЛК решението. В този случай, с решението се отива в съответните социални служби по адресна регистрация, след 14 дневен срок, подавам се молби и се получават двойни детски, помощи по чл. 43. Подава се молба и за социална оценка на детето, на базата на която се отпускат допълнително пари за диетично хранене и лекарства, транспорт, обучение, но те са по преценка на соц. служител.

За други градове ще очакваме допълнение.


Други

Болница Тоукуда София

Линк към педиатрията и всички специалисти http://www.tokudabolnica.bg/show_page.aspx?key=departments&dId=7
тел. 02/4034000 - централна регистратура
        02/4034948 - регистратура педиатрия за записване   на часове и информация.
Кабинети: 02/403 4139, 02/403 4143 и 02/403 4142
(изрично доволни от др. Веделина Кендерова, др. Калин Лисички, др. Лазарова, но и другите се препоръчват)


Детски  медицински център, ул. Гурко
Други специалисти, които преглеждат там: д-р Шивачев - кардиолог; д-р Христов - пулмолог; д-р Павлова, общ педиатър; д-р Георгиева, гастроентеролог. Центърът е частен, но всички работят в педиатричното отделение в Терапията, при нужда хоспитализират направо, освен това извършват на място спешни инхалации, инжекции и други манипулации, има много добър ехограф. Пиша всичко това, защото може да се наложи да се ползват услугите на центъра от гости на града. Работи всеки ден (и неделя) от 8.30 до 19.30ч.

Последна редакция: чт, 26 ное 2009, 19:14 от Igi_

# 1
  • София
  • Мнения: 2 901
Привет! Записвам се! Момичета, да са живи и здрави децата ни! Дано тази зима да е по-лека от предишната и по-тежка от следващата!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте.  Grinning
Първа в новата тема.  Peace Аааа...втора.  Laughing
Дано да е изпълнена само с добри новини и здрави деца.  Praynig

# 3
  • Мнения: 136
И аз при вас.Дано наистина дечицата ни да са добре,и да го израстат този тежък проблем.

# 4
  • Мнения: 202
Пали, Бранхамела Катаралис или както се казваше Мораксела Катаралис е бактерия, която причинява възпаления на ГДП и средното ухо. Имахме и такава гадина на нашите носни проби преди време. Лекува се продължително с АБ - много е упорита тази гадина. И по принцип често прави рецидив. По мои наблюдения с месеци сме били с хрема, варираща по цвят и консистенция и рядко повлияваща се от нещо, кой знае колко. И от момента в който се отървахме от третата сливица нещата тотално се промениха. Е, промених и местоживеенето ни...но детето е по-важно от удобствата. Тази бактерия се загнездва в тези аденоиди и така предизвиква възпаления и изтечения. Дано се излекувате!

# 5
  • Мнения: 646
  Peace  желая здраве на всички от сърце  Peace

# 6
  • Мнения: 5 531
Здравейте и от нас.  Hug Желая много здрави дечица.

# 7
  • Мнения: 118
Здравейте и от мен,дано само за хубави неща да пишем тук smile3525

# 8
  • Мнения: 872
Иги, благодаря за новата темичка!
Пожелавам ви да не ви се налага да пишете в темата!
Желая ви здрави дечица най вече!

# 9
  • Мнения: 3 146
Игиsmile3525

Валентина, браво за ТЕЛК-а. Hug

То, имам чувството, че само аз не съм водила моя на ТЕЛК.  Blush Но, честно да ви кажа, май няма и да го направя...

Пали, дано, като се махне тази гад, всичко с Ади да се оправи!!!  bouquet

Ние още сме си със сополи - и аз, и малкият... АБ-то уж ми действа, но вчера от работата пак ми стана гадно на гърлото и всичко си текна... ooooh!

# 10
  • Мнения: 5 531
Момичета, съжалявам за отклонението от темата, но ми трябва бебешки кантар за няколко дена. Имам си племеничка на 5 дена, но сестра ми няма много кърма, и ни е необходимо да се ориентираме колко изяжда бебето.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 957
Здравейте! На болничките - бързо, бързо да оздравяват! На здравите - още повече здраве!
У нас децата са добре, но аз не се оправям нещо - два дена не дишах кортикостероид и снощи пак направих пристъп!
marychery, да ти е жива и здрава племеницата! Много да ви радва и бързо да надебелее! Уви, не мога да помогна с кантар.

# 12
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Момичета, да са живи и здрави децата ни! Дано тази зима да е по-лека от предишната и по-тежка от следващата!
Присъединявам се и аз към пожеланието.

# 13
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Здравейте! Със съжаление ще разваля положително заредената темичка.Ние с Цвети и татко и лежахме в инфекциозна болница със положителна проба свински грип CryОт днес с нея сме си у дома, тя е добре, лекуваха я с тамифлу и (по мое настояване) хомеопатични препарати. Днес чакам хомеопатичката да дойде да ни чуе и прегледа, но тя няма свиркане или хрипове, по мое наблюдение. Хубавото е, че не направи бронхоспазъм този път, което ми дава надежда, че сме започнали да го израстваме вече проблема.Това са добрите новини. Лошите са, че съпругът ми все още се лекува, преместихме го вчера в токуда, с усложнения от грипа-двустранна бронхопневмония. Моля ви момичета, знам силата на нашите положителни мисли-помолете се за него. Като го приеха вчера казаха, че състоянието му е критично. Не знам колко време ще се лекува, но си го искам при нас, жив и здрав, след колкото време му е необходимо.Сега е на системи и подават кислород, но вече в пъти по-добре изглежда.Приеха го колабирал в инфекциозна в четвъртък и до неделя не беше много ясно дали ще се пребори. Знам, че все още положението ни не е много розово, но вече поне имам някаква надежда че ще се оправи.Помолете се за нас, ние имаме нужда от него.Аз имам нужда и от двамата, просто не мога да ви опиша какво е чувството да виждате как и двамата ви любими хора се борят с болест, която е така силна и коварна.И се пазете-при най-малкото съмнение за болест търсете специалист, не се самолекувайте и не доверявайте живовта си на личните си лекари. Има защо да го пиша, повярвайте ми и бъдете внимателни.Слагайте маски когато ходите на места с много хора, мийте често ръцете-всеки ден постъпваха нови и нови случаи.Не вярвайте на успокоенията по телевизията, пазете се-когато те признаят проблема, някои не така късметливи вече сме част от статистиката. Бъдете здрави-пожелавам ви го от все сърце!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Лъки, ще се моля за съпруга ти, и за вас да бъдете силни!  Praynig Hug
Когато имаш време, сподели с какви симптоми ви приеха

Маги днес се събуди с обилна хрема и сълзящи очички, вирусна инфекция според докторката. Засега атакуваме с капки за нос, изопринозин, и имуностимулатора който пие от седмица. От утре май ще спирам и каката от градина, че да не влоши положението.

Общи условия

Активация на акаунт