Децата и животните - кога, как, какво?

  • 10 271
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 390
Привет
между морското свинче, малкото зайче и хамстера кое е най гальовно да ви попитам?
Искам за децата някое от тези животни и искам да се ориентирам - а никога не съм имала животно в къщи...
Без много грижи, и да има контакт с децата...
Рибките поради липса на контакт - ги смятам за неподходящи...

Вие какви домашни любимци имате, и какво е отношението на децата към тях?
Съвети всякакви приемам!
Мерси

# 1
  • Мнения: 395
Моите са съответно на 4г и 2г. Започнахме с морско свинче, което за съжаление умря след 1 месец. Сега имаме 2 хамстера, 9 бебета хамстери и едно ангорско зайче на около годинка, което някой изостави пред един детски кът и ние го осиновихме. И аз никога не съм имала дом любимци, но нашия татко е Англичанин, а при тях е почти необяснимо да нямат животинче, та таткото започна да ги носи едно по едно. Със заека пада голяма гонитба, когато е извън клетката, единствения проблем, е , че първата вечер като го пуснахме и не се усетихме и ни изяде кабелите на компютъра  #Cussing out Иначе мисля, че като цяло им се отразява много добре....

# 2
  • Мнения: 5 790
Ели, смятам, че куче или коте е най-добрия вариант.
Ние имаме две котки още доста преди Виктория да се роди.
Едната котка е на 16 години, другата - на 8.
И двамата са много търпеливи към нея и гальовни.
Освен това, по-малкият е персиец и е супер спокоен.
Вози го в количката за кукли цял ден, облича му дрешки, завива го и той стои.
Котките не искат кой знае каква грижа - не се разхождат сутрин и вечер.
Сипвам им сутрин една паница суха храна и вода и до другата сутрин забравям за яденето им.
Научени са да ходят на канала в банята, което се почиства доста лесно и не се налага да купувам пясък.
Забравих - и двамата са кастрирани и не миришат.

# 3
  • Мнения: 4 187
Всички изброени са подходящи според мен ! Хубаво е децата да растат с животинки. Стига родителите да имат нерви  и сили да се гржат за питомците, може животните да са и повече  Grinning

На три стартирахме с рибки, на четири добавхме и коте  Heart Eyes. Рая иска и куче, но нито имам място, нито нерви за такова .

# 4
  • Мнения: 991
Записвам се да следя темата, защото аз също не съм гледала домашно животно, а искам да вземем някакво на дъщеря ми. Тя страшно обича кучета и ако живеехме в къща с двор щях да й взема кученце. Но иначе ми се струва прекалено ангажиращо и създаващо допълнителни грижи с чистене, косми, гризане на мебели...

# 5
  • Мнения: 2 478
Гласувах с никакво. Най-гнусното нещо ми е животно на дивана или в спалнята. Ако някой ден живея в къща, ще имам лабрадор на двора, но дотогава не!

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Всички изброени са подходящи според мен ! Хубаво е децата да растат с животинки. Стига родителите да имат нерви  и сили да се гржат за питомците, може животните да са и повече  Grinning
Е, това ми е на мен проблема! Иначе евала на майка ми, имали сме и папагали, и риби, и котка, а накрая и куче  Crazy И тъй като знам какъв ангажимент е, не се наемам да взема едно сега, въпреки че децата много искат. Тук много често процедират да взимат животни от приюти, да ги погледат малко в къщи и ако видят че не се справят ги връщат пак там  Rolling Eyes Аз лично считам, че щом веднъж си го взел, трябва да си носиш отговорността. Между другото, скоро се замислих за зайче, но да го гледам в двора. Проблемът с тях обаче бил, че лесно се разболявали, така ми казаха хора, които гледат зайчета  Confused

# 7
  • Мнения: 3
Аз също не гласувах,тъй като все още нямам дете и може би не е редно да давам съвет,живот и здраве чак април ще стана мама,но аз имах персийска котка и като забременях всички мои познати ми казаха че трябва да я махна,послушах ги(въпреки че обичам котки) защото при първата бременност родих мъртво бебе въпреки че тогава нямах котка, не искам да рискувам.Личното ми мнение е че не е удачно да има домашен любимец с дълга козина при прекалено малки деца(2-3г.) които примерно не осъзнават че трябва да си измият ръцете след като са го пипали,а и техните ръце са вечно в устите им.

# 8
  • Мнения: 4 965
Зависи къде живееш и от ритъма на живот на семейството ви /животните са като малките деца - искат непрестанни грижи/.
В апартамент не бих затворила животинка, която на открито се чувства по-добре. Имали сме риби, но умряха за около година - аз пътувам много, мъжът ми гледа децата, децата са малки - т.е. рибите се грижеха често сами за себе си.
Иначе, на вилата имаме куче и котка, които се чувстват превъзходно "на свобода", а в съседната къща живее /вече постоянно/ пенсионираната леля на мъжа ми, която се грижи за тях, докато ни няма. За децата е невероятно ценно общуването с животните /от една страна/ и научаването от рано, че самите те трябва да спазват лична хигиена след общуване със животните /от друга страна/.

# 9
  • Мнения: 5 393
Куче или рибки. Морските свинчета са симпатични, но са големи беладжии(поне моето беше такова), котка не бих взела, хамстер също, заека е в категорията на свинчето.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
От тези, които си изброила, ние сме имали само хамстери, но не смятам, че са подходящи за малки деца, нашите много гризкаха пръстите и миришеха  Tired
Сега имаме лабрадор в къщи и котка на двора Peace

Животните не са плюшена играчка , а отговорност, за съжаление обаче много майки за да угодят на децата си взимат някаква животинка, но като се наситят децата я натирват  ooooh!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Гласувах за рибки. Голяма красота са  Heart Eyes
Не се гледат толкова лесно, колкото изглежда.

# 12
  • StZ
  • Мнения: 220
Ние си имаме лабрадор у дома - иска си грижите и времето, но е прекрасен любимец - гальовен, търпелив, игрив и много красив.
Аз гласувах за куче и коте - имала съм и морско свинче като малка - ами никак не ми хареса като порасна.

# 13
  • Мнения: 4 187
Гласувах за рибки. Голяма красота са  Heart Eyes
Не се гледат толкова лесно, колкото изглежда.


Определено ! Рибките в къщи са моя отговорност, на Рая и мина меракът, мъжът ми не ги поглежда. Наложи се да вляза в час с акваристиката , ако не искам да има чести  жертви.
Понякога съм чела по цяла нощ специализирани форуми, докато стабилизирам аквариума ! Честно да си призная, ако преди две години знаех какъв ангажимент са, нямаше да се навия  Crazy !

# 14
  • Мнения: 6 390
Живеем в къща, имаме и място и двор... но точно че се опасявам че е възможно бързо ще отшуми интереса а грижите ми е ясно че ще са за мен главно....

Общи условия

Активация на акаунт