Проблем със саксийни цветя, на какво се дължи?

  • 8 814
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
От две седмици насам имаме проблеми със саксийните цветя в къщи и майка ми иска да ги изхвърля вече.Може би нищо им няма на цветята, но забелязахме, че около тях са се нароили едни дребни черни мушици. Лятото ги държахме на двора, но преди да ги върнем обратно в къщи им сменихме пръстта и съответно саксиите с по-големи на някои от тях.Та въпроса ми е дали тези мушици са резултат от смяната на пръста, ако сте имали такъв проблем, как сте го разрешили, с препарат ли?Когато бяха на вън такъв проблем не е имало, появи се като си ги внесохме пак вътре?Хич не ми се иска да изхвърляме цветята само заради тези мушици, защото са красиви.Ще съм благодарна на всякакви съвети.

# 1
  • Мнения: 4 916
Обикновено се появяват след системно преполиване. Ограничете поливането, би трябвало да намалеят. И забий повечко кибритени клечки с главичките надолу, също помага.

# 2
  • Мнения: 3 675
Поразрових се из интернет и там прочетох за един препарат Ектокил, въпроса ми е дали е ефективен, каква му е цената и къде да го търся - в магазините за цветя или в агроаптеките? newsm78

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 292
 
 Имах подобен проблем . Никакво химикали не помогнаха  Crossing Arms

 Единственото,което оказа ефект е...клечки кибрит ,забити с "главичките" в пръстта .  Peace

 
 

# 4
  • Мнения: 3 675
Направих, каквото ме посъветвахте, явно мушиците намаляха, но още не са изчезнали напълно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 292
gitadam , Ще изчезнат . Peace Имай малко търпение  Hug

# 6
  • Мнения: 147
Може и да е от преполиване и от оборска тор става понякога , може да намалиш поливането, няма да умрат цветята ,полей ги пак като позасъхне почвата .или ги полей отдолу на подложките , тези мушици живеят на повърхноста.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще ползвам темата да попитам и аз нещо. Едни кафяви буболечки, приличащи на листни въшки ми унищожиха около 50 корена с карамфилчета- постепенно изъхнаха. Много ме яд, защото се грижех за тях цяло лято. Та някой знае ли какви са тия гадинки и как за вбъдеще мога да се избавя от тях?

# 8
  • Мнения: 115
http://forum.flowersnet.info/viewforum.php?f=36 Рени  можеш да попиташ тук,или да поразгледаш другите теми  Peace

    Сега да кажа за мушичките;оттърване от тях няма.Какво ли не правих-клечки кибритени,отвара от пепел от цигари,пепел само,вода от фасове,препарат ,който ме уверяваха,че ще се справи-не и не!Гадините си живеят още по-добре  Twisted Evil
 Ипри мен стана,след,като прибрах саксиите за зимния сезон,гадните мушички направо в устата и очите ми влизаха. Стигнах до извода,че пръстта ми е калпава и,че трябвало преди да ги пресадя да я опека във фурната за 10-15 минути,да измрат ларвите им,които в момента прояждат и корена  ooooh!
   Единственото,което може да се направи е ново присаждане с хубава пръст.Имало такава в големите хипер маркети,която е точно за стайни растения.Ходих и я видях-6кила пръст е около 6 лева в Бриколажа,там само гледах,но като се опарича ще обиколя и другите.В Кауфланд май биле най-ефтини...
   При пресаждането,корена се мие добре от старат пръст(да не остане нищо от нея)и се дезинфекцира с разтвор от калиев перманганат-да е розово.Това е,което аз ще направя,като крайна мярка вече,после ще докладвам резултата.
  Успех в борбата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт