Камина в апартамент

  • 21 976
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 373
Ами аз казах. От един чичка , инженер, който се докопал до схемата и сътворил същата камина , като австралийската. Даже и надписите е изпипал. Mr. Green
Едит: ето клипчето
 
За спирта - довечера ще питам мъжа ми и ще пиша.

Последна редакция: вт, 22 дек 2009, 16:23 от Mina_21

# 31
  • Мнения: 1
един познат прави метални камини по поръчка на клиенти.мога да ви дам телефона.ако някой се интересува да ми пише

# 32
  • Мнения: 2
Здравейте! Много ме заинтригува темата за камини на биоетанол.Бихте ли дали някакви кординати на човека ,който ги изработва и от къде се купува спирта за камината.

# 33
  • Мнения: 2
Mina 21, моля дай координати на чичката инженер за камината и от къде купуваш спирта!

# 34
  • София
  • Мнения: 3 972
Ами аз казах. От един чичка , инженер, който се докопал до схемата и сътворил същата камина , като австралийската. Даже и надписите е изпипал. Mr. Green
Едит: ето клипчето
 
За спирта - довечера ще питам мъжа ми и ще пиша.

Mina_21 , моля те и на ме координатите ( може и а личи)! Hug Praynig

# 35
  • Мнения: 21
Здравейте:)
Аз съм каменар и покрай това правя и камини. Мога да ви пратя снимки на мои неща и да разговаряме, но ако искате погледнете ми уеб сайта и ми се обадете.  Но като цяло има много и различни варианти - все действащи - затова не избързвайте:)
Краси

# 36
  • Мнения: X
Тази статия е от НАПРАВИСАМ.bg
Прилагам една схема на комин и отдушник, на която е показан един общ случай на изграждане на комин и отдушник.

Предназначението на комина е осигури отвеждането на пушек от печки с твърдо гориво или нафта. Както се вижда общият комин минава през всички етажи и обслужва всички апартаменти, като всеки етаж се свързва към него не директно, а на по-високо ниво над самия етаж. Изключение прави само последния етаж, при който пушека се отвежда директно към комина на покрива. Пушекът е загрят въздух, който е по-лек от студения въздух и създава тяга нагоре. Движейки се нагоре по общия комин пушекът осигурява добра тяга за всеки от етажите (закон на Бернули). За всеки етаж за разстоянието от розетката на етажа до мястото, където пушека се влива в общия комин, се създава тяга, която е достатъчна да не позволява обратно връщане на пушека, който се движи по общия комин, към по-долу разположения етаж.

Няма проблем да се свърже аспиратор към комина на етажа. Не е редно да се включва аспиратор директно към общия комин. Недопустимо е да се свързва аспиратор към отдушника за баните (тоалетните).

Предназначението на отдушниците за баните (тоалетните) е да се осигури естествена вентилация на помещения, например за отвеждане на парата от банята. Естествената вентилация е с малък дебит. Отдушниците на баните и тоалетните обикновено са с по-малко сечение отколкото на комина.

В отдушника за баните (тоалетните) може да се монтира вентилатор за подобряване на естествената вентилация. В банята това ще доведе до по-бързо отвеждане на парата. Дебитът на такъв вентилатор не трябва да е много голям.

Когато се включи мощен аспиратор в отдушника на баните (тоалетните) дебитът на нагнетявания въздух е голям и естествената тяга на отдушника не може да насочи потока само нагоре и част от потока тръгва надолу по отдушника. Повишеното налягане в отдушника довежда до това, че потока излиза през вентилационните отвори както на горните, така и на долните етажи и съответно миризмите от готвене навлизат в баните (тоалетните) на съседите.

В някои от панелните блокове, при които се е предполагало отопление само с парно, няма комини, а само отдушници. В тези случаи аспираторите не бива да се включват към отдушниците, а би трябвало да се извеждат направо навън през стената.

Надявам се тези пояснения да са полезни комуто е необходимо.

# 37
  • Мнения: 21
Абсолютно вярно - благодаря и аз, защото ми спестихте още някоя издънка:)
Краси

Общи условия

Активация на акаунт