Twilght/Здрач- сагата- тема 45 (за романтични вампири и буйни върколаци)

  • 30 926
  • 727
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 594
 

Наближава Новолуние! Готови ли сте за него?


   


 Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.  



Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Едни от дневните бюлетини и фен-материали от съфорумки в темата- включително фенфикшъни, писан от Christabel- можете да намерите на www.twifanzone.wordpress.com
Другите бюлетини, както и фенфикшъните на Womanitka и Miriel можете да намерите и тук http://twifun.wordpress.com/

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук





Предишни теми
Тема 44/Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"




Съобщение за феновете  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Тина на old_og_new@yahoo.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 15:42 от мона лиза

# 1
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Такава анкета вече е имало преди време, но има много нови попълнения, пък и ние не преставаме да четем  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 897
Новата снимка леко пипната (контраст, заглаждане.. сама си ги направих дори хихи) вече е wallpaper на телефона ми Crazy

Ето снимката + снимка на телефона ми хехе



Нова цел. Да си купя ай фоун. Има по-голям дисплей. И по-удобни туитър функции. Не не съм луда. Само малко.

# 3
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 721
Peace

# 4
  • Мнения: 0
Ако аз мога да дам мнение (освен, че примирам за качулат Робуард) - само ще ви припомян да го погледнето отново в подпида на Иванова.  Аз като го видя там и съм - ................ newsm09
Охоо обсъждали сте подписа ми....  Mr. Green
И като стана въпрос за качулат Робуард
   

# 5
  • Мнения: 6
Аз съм чела веднъж първата и втората книга, другите още не съм ги чела ...

# 6
  • Мнения: 54
ЦЪК ТУК ЗА КАЧУЛАТИЧЪК РОБ

Аз също мисля да започна с препрочитането на Новонуние ... ама като знам какво си причинявам .... (пак ще се дразня яко на "кученцето")  hahaha


Еха, Иванова ...  Hug се трябва да дотичам до кухнята, за да си взема валериана...

Мерси, Благодаря! Hug

Мерси, Благодаря! Hug

Мерси, Благодаря! Hug

Мерси, Благодаря! Hug

Мерси, Благодаря! Hug Danke schön! - Thank you!

# 7
  • Мнения: 6
thgiliwTwilight , и немски ли поназнайваме  Grinning Да си по шпрехаме на немски за Роб нещо  Laughing

# 8
  • Мнения: 3
Aни, навалириани ли се   Laughing 

За анкетата - по 2 пъти, само Зазоряване веднъж, защото не ми е любима.

На Дени телефона, така разкрасен е сърцеразбивач !  Не го изпускай от поглед   Mr. Green

# 9
  • Мнения: 354
Здравейте,
мъжете ми спят, та се възползвам от момента да се разпиша...
Леле, момичета, усещам че вече тотално изтрещявате - снимки, снимки, снимки...ако беше вярна приказката за това, че като говорят за теб и ти пламват ушите, то горкия Роб... ( и малко Тейлър)
thgiliwTwilight , и немски ли поназнайваме  Grinning Да си по шпрехаме на немски за Роб нещо  Laughing
Ти чакай Кристабел да се появи...с нея може да си шпрехете der ganzen Tag.

# 10
  • Мнения: 885
А на мен Кристен много ми харесва в подписа на Иванова.Много е свежа и нежна.
За Роб си знаем,че е прекрасен.

# 11
  • София, България
  • Мнения: 5 594
ДНЕВЕН БЮЛЕТИН
изготвен от Мона Лиза




НОВИНИ



- Започвам разбира се с произведението на нашата Бела !  Hug


Какво по дяволите се случи с мъжа ми?

или какво си мисли Бела Суон във втора част на филма



Хмммм... Дали много жени са си задавали този въпрос? На колко ли им се е случвало да погледнат съпруга или гаджето си след определено време от връзката си, за да осъзнаят, че той... се е променил, и то не в онази положителна посока, в която вие все го ръчкате. Онова момче, в което сте се влюбили навремето, вече го няма... Няма ги младежкото държание, чаровните усмивки и изведнъж сякаш на нягово място свои някаква по-стара версия.
За вас не знам, но съм сигурна за Бела... за Бела Суон, имам предвид Simple Smile
Една година по-късно или даже няколко месеца май според действието в книгата, Едуард е нов човек – упс. нито нов, нито човек са ок щом става дума за Едуард – ами тогава една година по-късно Едуард е стар вампир.

цялата статия ТУК





- Време за тениски! BITE ME!!!



всички тениски тук




- Gil Birmingham в Лондон!

Неси - Веси  Mr. Green   - ето го батко бее  Mr. Green

 

още снимки тук



- The Brand new beauty unit „A Rob“… (a.k.a. Top 10 pics)

или да надникнем в света на Монка  Mr. Green





Тук можете да видите останалите снимки от класацията на агент Мон!   Mr. Green






- Да се върнем една година назад…

или агент Мон я хваща носталгията ....  Mr. Green

 Sunglasses

Тъй като премиерата на New Moon наближава все повече пък и:

-Първо – Се надяваме на доста нови-нови интервюта;

и

-Второ – Уверявам ви, че Робстиненцията е по-тежка болест и от хроничният ми синузит (три седмици  …);

Реших, че е време да загреем малко със стари интервюта, които си признавам са адски забавни : ))

Като за начало започваме с едно интервю точно отпреди година, не пропускайте самия край, ще видите как Роб се превъплъщава в Бела и докарва по-добър женски глас и от моя 

цялата статия тук





- Сутрешно-усмихната порция Роб! Rob Pattinson – I feel good – funny video.   клипчето тук




- Christian Serratos и Anna Kendrick на летището в L.A.



много снимки тук




- ПИСМОТО НА JACOB – МНОГО СЛАДЪК ФЕН АРТ!



източник



- ДОБРЕ ДОШЛИ В TEAM QUILEUTES!!!



източник



- TAYLOR LAUTNER В 15 a 20 MAGAZINE (Мексико) ! – сканове!+ БОНУС: ЗДРАЧ-МАТЕРИАЛИ!

   


всички сканове тук



- WOWWW – ЕТО , КАЗАХ ВИ! ДНЕС Е ПРЕКРАСЕН ДЕН! СНИМКИ – TAYLOR LAUTNER НАПУСКА ВАНКУВЪР!

   

всички снимки тук





- Ashley Greene напуска Ванкувър след края на снимките на Eclipse!



всички снимки тук





- ПОЕМА ЗА ВОЛТУРИТЕ!

Кристабел - тази нежна душа  hahaha   - ни намери това да си го четем  Mr. Green





поемата ТУК






- МНОГО СПОЛУЧЛИВ ФЕН APT НА РОБЪРТ ПАТИНСЪН!



източник




- АШЛИ ПРИСТИГА В ЛОС АНДЖЕЛИС!



още снимки тук



- Jacob Black – Let it rock! (даже има рима) Simple Smile   клипчето тук




- Taylor Lautner – Sexy Slideshow  клипчето тук



- И ЕСТЕСТВЕНО РОБ , РОБ И ПАК РОБ !

     

източник

# 12
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 721
Поздравявам ви с тази песничка. Много й се кефя. Не е свързана със "Здрач" макар, че половинката казва, че има нещо общо във визията само - http://www.youtube.com/watch?v=xzO5Hudsr4k

А ето това е моя телефон - кофти качество е, но я свимах със старичък телефон Wink Поне добивате представа Grinning

# 13
  • Мнения: 2 897
Oфициален Български постер на Новолуние и още…

Мона, 1ите 2 снимки от последните 3 на Роб в бюлетина са причина сорс-а да НЕ искат вече да показват ексклузивни такива.. Бяха много ядосани днес. Повечето блогове, включително ние, смъкнахме снимките веднага щом разбрахме, че не са били ън-тагнати с тяхно съгласие. А и в знак на добра воля. Все пак си искаме дозата ексклузивни снимки...
Мисълта ми е... само вие ле сте над тези неща?!
Свалете си ги... гледайте си ги... всички го направихме... но показването им в публичен форум/блог и т.н. е меко казано неуважение, имайки предвид цялата история.

П.С. Цитат от сайта на Арена "В ролите: Мелиса Росенберг"
 Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 17:07 от Dеничка

# 14
  • Мнения: 54
thgiliwTwilight , и немски ли поназнайваме  Grinning Да си по шпрехаме на немски за Роб нещо  Laughing

O, Не!  Shocked Спомням си само откъснати фрази и думи ...  Crazy Колкото да седя и да гледам малоумно ...

Не си спомням нищо от 9-12 клас ... но след като си ъпгрейдна B2 ниво по английски, може да се върна към немския ...  Rolling Eyes

Засега на раздума с Кристабел, аз само ще се пуля (Това какво беше??? Тази дума какво означаваше???)!!!  :lol:

Люси,
Овалерианих се, надрусах се и с кафе с много сметана...  food010 И сега отновов почвам да се "дрогирам" със снимките, който Иванова беше така мила и добра да ме дари и почвам да подскачам на стола с движенията от моя подпис!!!

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 17:12 от thgiliwTwilight

Общи условия

Активация на акаунт