Точите ли кори за баница?

  • 17 594
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 305
И аз точа, ама само за специални случай, че иначе ме мързи. А мъжа ми само ме тормози за домашна баница. Ще взема да спретна през уикенда   

# 16
  • Мнения: 930
не мога, или по-точно не съм пробвала Embarassed Rolling Eyes, иначе домашно точените наистина ми харесват повече Peace

# 17
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
От скоро се нучих да точа и  вече имам правени три баници.
Точа когато съм сама и нямя никой около мен да ми пречи,но за по бързо прибягвам до готовите.

# 18
  • Мнения: 11 747
И съм точила, и съм дърпала, и съм въртяла - всичко поне по 3 пъти...  Laughing  но напоследък мноооого рядко.

# 19
  • Мнения: 1 798
Точа повече през зимата.

# 20
  • Мнения: 221
Точила съм, но много отдавна си правя баниците с готови кори. Е вкусът не може да се сравни разбира се, с домашно точените.

# 21
  • София
  • Мнения: 210
Аз все още не съм точила, но имам намерение да се пробвам. Рецепта имам, само чакам удобен случай Simple Smile 

# 22
  • Мнения: 72
аз не точа,защото купувам от Турция /там им казват юфка/

# 23
  • Мнения: 1 740
не мога, или по-точно не съм пробвала Embarassed Rolling Eyes, иначе домашно точените наистина ми харесват повече Peace
и аз така, ама смятам скоро да пробвам.

# 24
  • Мнения: 11 747
От тази тема ме засърбяха ръцете  Simple Smile че да видим... Ще ли, или пак ще ме домързи...

# 25
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
От тази тема ме засърбяха ръцете  Simple Smile че да видим... Ще ли, или пак ще ме домързи...

Пък като си начешеш сърбежа с една баница може да ме поканиш  Blush. Жадувам за домашна вита баница. Това е нещото, което не умея. Мама точеше перфектно, но аз така и не се научих  Sad

# 26
  • Мнения: 11 747
Марулка, знаеш ли рецептата, която беше дала Айля? Тя е за баклава, но с тези кори хората и баница правят. Ти, като разточиш, дали ще е баница, дали баклава или тиквеник - няма значение.
Аз съм се учила да дърпам с гледане, ама за точене - не бях точила, не бях и виждала от години, години - от дете. Реших да пробвам тази рецепта и толкова леко се точи.... Става супер тънко, фино, много вкусно и наистина е лесно. Нямах дори тънка точилка и си купих за 2лв.
Пробвах да точа и за къпана баница, там тестото е яйца и брашно - много по- трудно е, лепне... Не, че не става. ама по тази рецепта е адски лесно. Аз вече 1 година я рекламирам и няма да спра....  Grinning

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229455
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229455

същото е и в двата линка, но във втория някои жени споделят, че са правили баница с корите  Wink  Има снимки стъпка по стъпка

# 27
  • Мнения: 7 418
  Точа и дърпам,да! Grinning
  Такава баница се топи в уста направо. Flutter
  Баниците от точени кори нямат нищо общо с истинските дърпани.По някои рецепти се получават много хубави,да.Но си остават съвсем различно печиво.

# 28
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
До сега съм точила 2 пъти,няма време за това Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 521
аз не точа,защото купувам от Турция /там им казват юфка/
И на мен ми носят оттам като си поръчам.Ръчно точени и леко запечени са.
Иначе и аз точа понякога,но в последно време рядко ми се случва.Като има по-лесно Laughing

Общи условия

Активация на акаунт