Twilght/Здрач- сагата- тема 44 (за романтични вампири и буйни върколаци)

  • 25 921
  • 727
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 594
   

Наближава Новолуние! Готови ли сте за него?




 Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар. 



Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"                Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                           
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                 www.funnytwilight.wordpress.com

Едни от дневните бюлетини и фен-материали от съфорумки в темата- включително фенфикшъни, писан от Christabel- можете да намерите на www.twifanzone.wordpress.com
Другите бюлетини, както и фенфикшъните на Womanitka и Miriel можете да намерите и тук http://twifun.wordpress.com/

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук





Предишни теми
Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

     
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"



Съобщение за феновете  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Тина на old_og_new@yahoo.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

# 1
  • Мнения: 1 343
Не няма подтекст Simple Smile Wink

# 2
  • Мнения: 0
За анкетата - откога индианците станаха бледолики, та всички персонажи са бели  hahaha

# 3
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 722
И моя отговор "НЕ" го няма Sad

Сетих се още един отговор - "Да, вампирите искат да се легитимират пред хората"

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Сега ще поправя и ще добавя  Peace

# 5
  • Мнения: 2 897
Сетих се още един отговор - "Да, вампирите искат да се легитимират пред хората"
Joy Joy Joy

# 6
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Е иската да кажете, че сагата не е повлияна от религиозните убеждения на Стефани  Shocked

# 7
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 722
Сетих се още един отговор - "Да, вампирите искат да се легитимират пред хората"
Joy Joy Joy


Готино нали? Така де какво по-добро от това. Всички се влюбват във вампир и искат да бъдат ухапани от него Joy


Мона, аз лично не откривам никакъв религиозен мотив. Това с душата просто не го приемам. Смятам го за изсмукано от пръстите. Я дайте примери за да ги коментираме. По едно време го разисквахме, но толкова неща сме потваряли досега, че това ли няма.

# 8
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Аз по-скоро мислех, за внушенията, че задължително трябва да има брак преди секса и тн

Нали и имаше ншкъде писано, че подчиняването на Алфата и привличането на младите върколаци било препратка към вербуването за мормонството.

# 9
  • Мнения: 25
Здравейте момичета!
За 1-ви път гледах филма Здрач през септември,оттогава съм го гледала около 100 пъти,а книгите съм ги чела около 2 пъти всяка Hug.Опитвам се да прочеа всичко написано досега от вас,но ми е много трудно,защото е наистина много.Не ми е приятно да го споделя,но нямам познати,с които мога да коментирам книгите и филма,а и обожанието ми към Роб,снимките му направо ме изчервяват на моменти,аз съм толкова луднала по него както и вие,а сега чета,че и срещи си правите.Наистина би ми било много приятно да дойда до Пловдив на следващата ви среща,за да мога да се позабавлявам и поговоря с вас,имам идея дори да поръчам торта с образа на Роб,но трябва да стане 10 дни преди срещата,за да може да я направят.А за Новолуние само чакам да започне продажбата на билети и си купувам 1-вите 2 за мен и за мъжа ми,филма му хареса и на него  Crazy
  bouquet - за всички които изготвят бюлетините

# 10
  • Мнения: 2 897
Мириел, не готино, ами... много готино Crazy

Религиозен мотив не мисля, че има.. Точно изсмукано от пръстите е. Дори Стефани да е искала да има религиозен мотив, не й се е получило.

# 11
  • Мнения: 6
Според мен повечето неща са продиктувани имено от убежденията на Стефани.
За примери, могат да бъдат посочени според мен....бях чела, че за мормоните брака е знак за вечнот - вечност=любовта на Едуард и Бела и всъщност техият брак, цялата работа с "целомъдрието" Laughing, имаше и нещо, че раят им е да са в добро здраве с хубаво семейство или нещо такова, ще намеря и ще пиша пак ...

# 12
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Според мен повечето неща са продиктувани имено от убежденията на Стефани.
За примери, могат да бъдат посочени според мен....бях чела, че за мормоните брака е знак за вечнот - вечност=любовта на Едуард и Бела и всъщност техият брак, цялата работа с "целомъдрието" Laughing, имаше и нещо, че раят им е да са в добро здраве с хубаво семейство или нещо такова, ще намеря и ще пиша пак ...


точно  Peace

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
Според мен влагате твърде много смисъл в тая книга, доста повече отколкото Майер би могла да вложи в нея. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 0
Ураааа! Най сетне снимки от срещата в Пловдив! То май най-сниман е моя лаптоп  Joy Не че не съм го снимала по разни места в другия край на света - но тук компанията му определено е супер  Joy Много точно са докуменирани моментите на директните включвания.  А къде са снимките от боулинг срещата - особено тази с табелката с резултата??? Laughing

Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 14:10 от Неси-Веси

Общи условия

Активация на акаунт