Отговори
  • Мнения: 4 414
В българското законодателство не е достатъчно ясно формулирано кой и при какви обстоятелства може да се откаже от определените според Закона за здравето профилактични манипулации на децата.

Това създава предпоставки за нееднозначно тълкуване на Закона  за здравето по отношение правото на информиран избор.

Въпреки, че по закон, след като бъде информиран от лекуващия лекар относно планираните профилактични дейности, както и за рисковете, свързани с тях, родителят/настойникът има право на избор, децата, които не са ваксинирани или са частично ваксинирани, се дискриминират при прием в детски ясли и градини. Това нарушава правата на детето, като ограничава развитието на неговата социална адаптация, която се формира само в ранна детска възраст.
В повечето европейски държави имунизационният календар е препоръчителен и всеки има право да реши дали да ползва ваксините като метод за превенция на инфекциозните заболявания. Ние сме на мнение, че правата на  родителите в България трябва да се уважават. Това означава, че преди всяка медицинска манипулация лекуващият лекар е длъжен да предостави на пациента (съответно на неговия родител, настойник или попечител) своевременно и в подходящ вид медицинска информация относно вероятността за благоприятно повлияване, потенциалните рискове, свързани с предлаганите манипулации, включително странични ефекти и нежелани лекарствени реакции, болка и други неудобства.

Това е петиция, която цели да привлечем общественото внимание към съществуващите в момента противоречия между Закона за здравето и по-висшестоящи от него закони.
ПЕТИЦИЯТА

# 1
  • Мнения: 2 176
 Peace
Благодаря, agneshka.   bouquet

# 2
  • Мнения: 730
Подкрепям я, влагайки много енергия и позитивно чувство.   Nature Sunny
Благодаря agneshka   bouquet

# 3
  • Мнения: 4 753
айде и аз тук - е къде без мене     Mr. Green

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Подкрепа и от мен.  Peace

# 5
  • Мнения: 277
Поздравления момичета   bouquet
Мисля ,че петицията е много точно формулирана  и добре обоснована.
Подкрепихме ви цялото семейство.
Успех !  Praynig

# 6
  • Мнения: 306
Подписах петицията с радост  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 869
Аз съм ГБП, само подпис си сложих, но мъжът ми я разпратил на всичките си контакти! Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 715
Подписах и ще я разпратя на познати Simple Smile Благодаря Hug

# 9
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Подписах, благодаря   bouquet

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Ето коментарите за петицията в един друг форум: http://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=1247355&t=1247355  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 753
Ето коментарите за петицията в един друг форум: http://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=1247355&t=1247355  Mr. Green

 Joy   Я да ми дойдат да ми спорят тука...

# 12
  • Мнения: 5 713
Хубава дискусия се е заформила във фото форума.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 176
Страшни разбирачи има сред тях.   Joy Joy
Особено ми хареса ето това писание, анти-логиката е присъща на този човек определено.
Цитат
Мда, в днешно време често се случва децата, на които не е слагана ваксина, да НЕ СЕ разболеят. И една от основните причини за това е... че на други деца Е сложена ваксина, и така болестта не може да се разпространява поради липса на приемници. Така че аз съм за задължителното ваксиниране за някои болести, тъй като така силно се ограничава разпространението на болестите.

# 14
  • Мнения: 4 414
адвентистите са написали петицията, разбрахте ли сега Laughing

Общи условия

Активация на акаунт