Чудеса и магии в ДГ БУКАТА

  • 3 310
  • 23
  •   1
Отговори
Провокирана съм от поста от преди няколко дни на една от мамите тук Фуссии в темата за подкупите:
Цитат
Моя приятелка ходи в ДГ "Буката", да разпитва и за чест на директорката трябва да кажа, че жената категорично отказа. Знам, че легенди се носят за тази ДГ, но това, което аз лично съм видяла е различно.
Директорката посъветва приятелката ми да се обърне в инспектората по образование в общи ната.

Драга Фуссии или приятелката ти не е била достатъчно приятелка на директорката или в тази ДГ се случват истински чудеса.
Вчера бяхме на родителска среща. Има две първи групи - дотук добре. В системата са обявени - http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=10&k=14
48 - записани през системата деца
2 деца по СОП
Това по мои изчисления, дано не бъркам, прави 50 нали?
В нашата група има 27 деца
В първаА група - с това ви поздравявам - има 34 деца, като се чувало за още 2.  Shocked Това ни беше съобщено вчера...
Отново по мои изчисления, тук вече е по-сложно,  27 плюс 34 прави 61.

Моето дете е прието по всички правила, обаче защо се чувствам пълен идиот... нямало подкупи, нямало втори начин.... ами страшно ме е яд. Да си обявят една квота с наддаване - публичен търг за място, нямам нищо против, ама така на балъци ни правят всички.


Фуссии, много поздрави от мен имаш  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 827
Ок, разбирам, че вие сте родител на дете от тази градина. Защо не подадете сигнал?

# 2
  • Мнения: 2 123
Благодаря за милите поздрави, не съм ги заслужила  Joy

Първо, написах че това са мои ЛИЧНИ впечатления и продължавам да твърдя, че това, което писах е истина.
Второ, можеш да се обърнеш към Столичния инспекторат по образование с молба да се извърши проверка.

П.С
моят син също е приет в тази ДГ,
Цитат
по всички павила
още на първото класиране. Честно казано не знам колко деца са в групата, макар, че бях на въпросната среща, това съобщение, за което пишеш, съм го пропуснала и не мога да твърдя, че не е вярно.

# 3
Моят син също е приет в първа А група в Буката и моето възмущение произтича от факта, че реално една учителка и една помощник-възпитателка не могат да обърне почти никакво внимание на децата ни. Имам чувството, че съм изпратила детето си не на детска градина, а просто  на отглеждане от нямайкъде. Безобразно много е тази бройка. Направо се чудя дали да не отпиша детето си?

# 4
  • Мнения: 2 123
наистина ли сте 34 деца

# 5
  • Мнения: 827
Ама защо се включвате като гости само?

И пак да попитам - защо не подадете сигнал???

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Ама защо се включвате като гости само?

И пак да попитам - защо не подадете сигнал???

Логично е да ги е страх от специално отношение после. В БГ не можеш да разчиташ, ако ти обещаят анонимност.


Въпреки, че ако се съберете повече родители от първите групи, според мен е малко вероятно да имате персонално отношение или да се запомни само едно име.

Наистина си плаче за сигнал. Въпреки, че съм далеч от мисълта, че от Образование или общината не знаят.....

# 7
  • Мнения: 827
Логиката определено ми убягва - и сега на децата не считам, че им е прекрасно положението, ако наистина са тридесет и кусур в група.

Твърди се (тук из форума четох някъде, май в темата за класиранията), че има по-голяма вероятност да обърнат внимание на неанонимен сигнал. Обаче, никой не твърди, че сигналът непременно трябва да е от майка/баща на дете в съответната група/градина, нали? Естествено е, че по-голяма тежест ще има, ако се подаде от родителите на съответните деца, ама пък и само на принципа "страх лозе пази" всякакви опити за прозрачност и некорумпираност ще си останат само опити.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Абсолютно съм съгласна, че на този етап борбата с корупцията е много, много трудна....да не кажа, че за да изобличиш корупция пак трябва да имаш връзки или да платиш на който трябва за да си свърши работата Crazy

Логиката определено ми убягва - и сега на децата не считам, че им е прекрасно положението, ако наистина са тридесет и кусур в група.

Логиката е да се търси персонално отношение.
Никой не коментира факта, че в цяла София всички деца са в препълнени групи.

Хората не дойдоха на протест, ти сигнали искаш да пускат.

Това е...всеки, който има оплаквания да се оправя сам. А не да си кюта на местенцето без да поеме инициатива и после да мрънка, че са много децата в групата (това не е лично към авторката на темата, разбирам че е в друга връзка).
Аз лично мога да си мрънкам, защото съм се опитала да променя нещо. Останалите- да си бият главите защо не присъстваха на двата протеста, а сега го отнасят децата им.  Crossing Arms Тююю...днес съм много люта на тази тема.

# 9
  • Мнения: 7 362

Логично е да ги е страх от специално отношение после. В БГ не можеш да разчиташ, ако ти обещаят анонимност.
                  НЕ Е ЛОГИЧНО! Директорката не гледа децата ви,а учителките не са приели САМИ 34 деца.Според мен ЛОГИЧНОТО Е учителките да гледат като писано яйце детето ти ,ако не се запази анонимността ти ,защото си успяла да намалиш бройката чрез подадения сигнал. Laughing Да не мислиш,че персонала не се съпротивлява на "уплътняването" на групите , но си остава сам без подкрепа от никъде.

# 10
Ще ти кажа защо не е логично...
Защото, в конкретния случай,  са нарушени правата ей на тези хора:http://kg.sofia.bg/?page=stat-rating&stat=YTo3OntzOjk6InJhdGluZ19pZCI7aTo1NTtzOjk6InJlZ2lvbl9pZCI7czoyOiIxMCI7czo5OiJnYXJkZW5faWQiO3M6MjoiMTQiO3M6ODoiZ3JvdXBfaWQiO3M6MzoiNTc1IjtzOjg6ImdycF90eXBlIjtzOjE6IjMiO3M6MzoiZXh0IjtzOjY6Imxzd2FpdCI7czozOiJvcmQiO3M6MToiOSI7fQ==
Лично моите права не са нарушени. Моето дете е прието, да 34 деца са в групата, но това е положението. Кондидатствал съм - приети сме. Целия списък с чакащи - да се информира, да пише жалби.
Аз за какво да пиша жалба - че ме дразни, че директорката си записва деца както и скимне... ми ще се дразня, дразня и ще ми мине. Но редовно чакащите деца няма да бъдат приети - докато не се размърдат тези, които са ощетени, да не се оплакват

# 11
  • Мнения: 827
Е, как така?!
Верно ли мислиш, че най-нормалното нещо е детето ти да прекарва деня си с още 33 деца в помещение колкото хола ти, примерно?

# 12
  • Мнения: 7 362
              Къртиче,аз не те упреквам,че не пишеш жалби  Laughing, а просто ти обяснявам,че аз,като учител,бих била благодарна на човека,който успее да намали бройката в групите.Няма значение дали знам кой е или не знам.При това съм убедена,че всяко едно дете има правото да ходи в ДЗ и изобщо няма виновно дете за създалото се положение и не си представям КАКВО отношение мога да имам към едно 3 годишно малчуганче , което се е вкопчило в мен поради липсата на мама.Освен да го утешавам и да се опитам да се чувства добре ,без значение ,че такива малчуганчета имам над 25. Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 2 437
Дидиа, знаем, че ти си изключение и като мислене, и като поведение, и малко са като теб Peace Смея да твърдя, че учителките на моето дете приличат на теб и аз ги уважавам неимоверно много.

Вие наистина ли не разбирате защо хората не пускат жалби или се опитвате да ме убедите в някакъв друг отговор?!?  Thinking
Родителите ги е страх от лошо отношение след това и толкова.
Допълнителните бройки не са отпуснати за Сульо или Пульо, а точно за тези, към които ще пуснат жалбата. Кое е нелогичното по-точно?

Ей го къртичето..ми запознат е с положението дет' се вика от кухнята, ама си трайка. Що не пусне жалба, че децата са повече от обявеното? Тези от списъците от къде да имат информацията от родителската среща?

Къртичето, ми и моето дете е прието преди две години, ама организирам протести  Laughing Ей заради хора с твоето мислене сме на този хал  Peace


Класика просто...
....
Лично моите права не са нарушени. Моето дете е прието, да 34 деца са в групата, но това е положението. Кондидатствал съм - приети сме. Целия списък с чакащи - да се информира, да пише жалби.
Аз за какво да пиша жалба - че ме дразни, че директорката си записва деца както и скимне... ми ще се дразня, дразня и ще ми мине. Но редовно чакащите деца няма да бъдат приети - докато не се размърдат тези, които са ощетени, да не се оплакват

Аплодисменти!Желязна логика!

# 14
  • Мнения: 7 640
директорката записва тези, които дойдат със заповед- от общината, от министерството, от Филанкишията...
Как си въобразявата да ги върне, щом е наредено от преките й началници Shocked Вие шефове нямате ли newsm78

И не мога да разбера родителите, които си набутват там децата по втореия начин-не само внимание от учителките няма как да получат, то въздух няма в стаите, ама зор, нали се носи, че е супер елитна ooooh!
Освен на еснафски манталитет и лично отношение, на друго не мога да го отдам.
Отделно, че не е тази градина и не само Първа група. В Малкия принц е същото пложение, сигурно и в други, нямам преки впечатления.

За жалбите- какво ще стане, нима ще отпишат децата, чиито имена не са в сайта- едва ли.

Общи условия

Активация на акаунт