Twilght/Здрач- сагата- тема 41

  • 27 468
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
   

Наближава Новолуние! Готови ли сте за него?




 Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.  



Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Едни от дневните бюлетини и фен-материали от съфорумки в темата- включително фенфикшъни, писан от Christabel- можете да намерите на www.twifanzone.wordpress.com
Другите бюлетини, както и фенфикшъните на Womanitka и Miriel можете да намерите и тук http://twifun.wordpress.com/

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук





Предишни теми
Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"



Съобщение за феновете  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Тина на old_og_new@yahoo.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 13:01 от staro-novo

# 1
  • Мнения: 34
ДНЕВЕН БЮЛЕТИН


ЕРАТА НА ВАМПИРИТЕ



Годината на чесъна /според кой ли календар?/ е 1997, което за всяко друго десетилетие би била фантастична година за вампирите, но не и за 90-те. Един единствен филм за вампирите е пуснат тогава /Vampire Journals, да несе бърка с The Vampire Diaries/ и само една книга на тази тематика  е публикувана – „Dracula the Undead”. Но и двете произведения не намират място в сърцата на вамп-феновете. Единственото изключение? Разбира се: Бъфи /Buffy the Vampire Slayer/, който сериал дебютира в ефира през март. ...
И „възкресението” идва: Бъфи отваря вратите за много от вида Вампир – Блайд, поредицата „Подземен свят”, „Ван Хелзинг” и разбира се „Здрач”.

ЗАТЪМНЕНИЕ ...да надникнем /епизод 8/

Сега Ашли/Алис ни загатва за нещо много вълнуващо, което предстои :



Фен-репортаж от снимачната площадка



Вчера, досега, беше най-добрия ден, който имах на снимачната площадка. Всъщност, ако си много близо да сцената/площадката не можеш да видиш нищо. И тъй като не съм катерач...на дървета или професионалист, се опитах да  гледам от улицата, както и всички останали. Което пък означава, че можеш само мъничко да видиш това,което не е покрито от параваните или чадърите. НО вчера бе много по-различно. За около 20 минути успях да снимам Дейвид Слейд и профила на Роб, което само по себе си определяше деня като УСПЕХ!  .Да видиш каквото и да си е победа, базирано на предишният ми опит.
Снимаха и в Полицейския участък на Форкс. Опитах си да си спомня коя е тази сцена от Затъмнение, която да включва участъка? Най-доброто предположение е,че това е сцена свързана с Новородените и в сценария може би е включено как Бела и Едуард отиват при Чарли, за да говорят за този проблем. Но ако имате други предположения, ще са точно толкова верни, колкото и моето.
И още малко фенски снимки, но от офиса на Шериф Стоун



Лейни информира:
Косата на Джоан Джет се е появила вчера рано сутринта на снимачната площадка, което със сигурност е по-добре от онази перука. И двамата /Роб и Кристен/ изглеждаха отпочинали, пиеха кафе и се подготвяха за дългия ден снимки.
Били Бърк също снима ранно сутринта – сцена пред полицейския участък.
Бела и Едуард във Волвото /видяхме вече доста снимки от тази сцена/ - тя е любопитна да разбере всичко, а той се чуди как да й спести истината, защото ТЯ е крехка и емоционална, но тогава идва Чарли със самолетни билети и говори за заминаване.
По-ранно тази седмица, Роб снима, със втория екип, боя с вампирите, а основния екип снима Кристен, Джейкъб, върколаците и трансформиращата се Лия.

Още снимки от Затъмнение

Новолуние

След като вече е известен саундтрака за Новолуние, нека се запознаем с част от изпълнителите в него:
За начало „мега” известната Lykke Li
Както всички песни от саундтрака и нейната песен е записана специално за филма Но за разлика от повечето утърдени групи, като The Killers,Lykke е в музикалната инсдустрия от около две години. Чрез Myspace и YouTube, тя успява да спечели публика в САЩ и дори да осъществи турне из страната. Миналата година, MTV  направи филм за нея в който тя споделя: Публиката е това, коетоме връща в САЩ.Аз имах публика, преди да имам истински записи.”
Тук можете да я чуете

Тийм Робстен

Роб и Кристен „излизат на светло”?!



Аха, ама  очаквайте една голяма засечка пред това! Според  In Touch Weekly, двамата ще се разкрият като двойка през декември.Двойката, /бррр/ пък вече била потвърдила връзката си /още повече бррррр/ в интервю и фотосесия за Харпърс Базар.А може би от  In Touch имат грешна информация ???Източник казва: „Роб и Кристен са относително откровенни за връзката си”. Нашият най-лош кошмар започва да се превръща в реалност, но пък може и да разберем какво вижда ТОЙ в тази кисела девойка!

Тийм Джейкъб/Тайлър


Ето нещо, което ще ви оправи деня! Вижте скан на голия до кръста Тайлър и така „безличната” Кристен



Има голяма вероятност Тай-Тай да прекара голяма част от филма в този си вид. Мисля си,че повечето фенове ще го оценят!

Още една добра новина!

Тайлър няма нищо против да се среща с фенка



Дръжте се за своите Тийм Джейкъб-тениски, дами! Защото вашата мечта може да стане реалност. Когато питат Тайлър има ли верояност да се „среща” с фенка, той отговаря така: „Ами , не изключвам никой”. Музика за вашите уши!
Колкото за това как би изглеждала мечтаната среща...мога само да ви кажа, че няма да има проблем да гледате романтични филми, защото той обожава „Тетрадката” – „Не мисля, че трябва да се срамувам-това е велик филм”.
Така, сега остана само да си признае, че харесва пазаруването и ходенето на фризьор

Тийм Келън/Емет

Вампирите  с добри сърца!




Келън се присъедини към Брук Шийлдс, Кристин Дейвис, Кристина Апългейт, подписвайки петиция в защита на животните. Целта й е  да се алармира ООН за проблемите с животинското благосъстояние.Това ще се случи по време на  Светоната седмица на животните 4-10 октомври. Можете и вие да подкрепита инициативата на  www.animalsmatterusa.org.

Тийм Розали/Ники


Да, да, знаем, че феновете на Розали се броят на пръстите на едната ми ръка, но със сигурност този е един от тях – Парис Лацис с може би тату на ръката, с името на Ники



Много стари снимки на Ники, но пък много сладки



Райли говори 2:


Продължение на интервюто с Ксавие.
Въпрос:Имаш някаква връзка с геоинята на Кристен Бела?
Самюел:Това е коварен въпрос. Не мога да отговоря без да разкрия фабулата.
Въпрос:Дейвид Слейд е третия режисьор ангажиран с франчайза.
Самюел: О, да. Дейвид е удивителен!
Въпрос: Сега, аз се чудя дали той успява да предаде суровата чувствителност на третата част от сагата?.
Самюел: Той е толкова интелигентен, много земен режисьор. Според мен, той ще направи много по-различен филм от предходните два
Въпрос: Подготвен ли си за вниманието на женската аудитория?
Самюел /смее се/ Вижте, незнам как можеш да се подготвиш за нещо такова. Предполагам, че продължаваш да се опитваш да водиш нормален живот, докато хората те преследват.

Малък върколак:



BooBoo a.k.a. Маугли туитва нова снимка

КРАСОТА И СТИЛ С АШЛИ ГРИЙН

Днес съветът е един, но важен: Не носете твърде високи обувки /11.5см е добре/, ако нямате подръка Личен асистент!

 

О, БОЖЕ ИСКАМ ДА СЪМ КРИСТЕН И ДА НОСЯ ГУМЕНКИ, А НЕ МОДНА ИКОНА!!!




Фен Арт:

Така биха изглеждали Едуард и Бела като „традиционни” вампири


Видео:

Още клипчета от концерта и backstage – ът на 100 monkeys

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 14:55 от veselinka

# 2
  • Мнения: 54
Аз, обаче, така и не рабрах Стефани. Нещо малко ми противоречи.
Твърди, че Бела се влюбва с Джейк само в Новолуние.
Впечатлението, което се получава от първото четене е нещо подобно.

Но Стефано обяснява: "First of all, let me say that I do believe in true love. But I also deeply believe in the complexity, variety, and downright insanity of love. A lucky person loves hundreds of people in their lives, all in different ways, family love, friendship love, romantic love, all in so many shades and depths. I don't think you lose your ability—or right—to have true love by loving more than one person."

"Първо, искам да кажа, че вярвам в истинската любов. Но също така дълбоко в себе си вярвам в сложността, разнообразната и чистата лудост на любовта. Човек с късмет може да обича много хора през живота си, всеки по различен начин - обич към семейството, приятелството и романтичната любов, като всяка любов си има своя форма и дълбочина. Не мисля, че губиш способността или правото да изпитваш истинската любов като обичаш повече от един човек."

След това заявява - "Next, Bella does not fall in love with Jacob in Eclipse. Bella falls in love with Jacob in New Moon. I think it's easy to understand why this fact doesn't occur to her. Bella has only fallen in love one time, and it was a very sudden, dramatic, sweep-you-off-your-feet, change-your-world, magical, passionate, all-consuming thing (see: Twilight). Can you blame her for not recognizing a much more subtle kind of falling-in-love?"

Второ, Бела не се влюбва в Джейкъб в Затъмнение. Бела се влюбва в него в Новолуние. Мисля че е лесно за разбиране защо тозифакт не й идва на ум. Бела се е влюбила само веднъж и е било внезапно, драмтично, подкосяващо колената, променящо света, вълшебно, чувствено, изгаряща от любов. (препратка към Здрач).  Moже ли да я вините, че не е разпознала толкова незначително влюбване?

И накрая изтърсва: "Does this love devaluate her love for Edward? Not for me. For me, it makes that perfect true love stronger. Bella has another option. She has a really good one. An option that's easier in many ways, that takes nothing—like her family, present or future—away from her. She would have love, and friendship, and family—an enviable human future. But she chooses Edward over all of this. This makes it real for me."

Тази любов намалява ли любовта към Едуард? Не и за мен. За мен тя прави истинската им любов по-силна. Бела има друг вариант. И то много хубав. Варинат, който е много лесен, който не й отнема семейството, не променя настоящето и бъдещето. тя може да има любов и приятелство, и семейство едновременно - завидно човешко бъдеще. Но избира Едуард въпреки всичко. Това за мен прави нещата истински.

Хайде сега ми обяснете? Първо казва, че има няколко вида любов! Ок.
После казва, че Бела се влюбва в Джейкъб, но по-слабо. Което подсилва любовта й към Едуард.
Накрая казва, че тя има шанс за щастливо бъдеще с Джейкъб, но избира Едуард. А само един въпрос по-нагоре казва:

"Did Jacob imprint on Bella?

No. And this is how you can be sure: in New Moon, after the first time Jacob becomes his wolf phase, he is mean to Bella. He won't tell her what is wrong. He says he can't see her anymore. If he'd imprinted on Bella in that moment (and it happens the first time you see the person after you've phased), he would have answered all her questions. Pretty much, he would have given her anything in the world she wanted. (When he's staring at her on the bottom of page 173 in Eclipse, he's trying to make himself imprint on her. But that's not something you can force.)"

Джейкъб белязва ли Бела?
НЕ. В Новолуние, след като той се трансформира става безразличен към Бела. Не иска да й каже какво става с него. Казва й,че не може повече да се виждат. Ако я беше белязал в този момент (това става първия път, когато видиш човека, след първата си трансформация), той щеше да отговори на всичките й въпроси. Най-малкото, щеше да й даде всичко на света, което тя поиска. (Когато я гледа, на стр. 173 в Затъмнение, се опитва да се импринтне върху нея. Но това не е нещо, коет може да се контролира.)

Как така Бела има шанс за щастливо завидно човешко бъдеще с него, след като не е човека, готов да й даде всичко на света.
Още по-малко, все някога той ще бележи, за да създаде поколение в името на племето.

# 3
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Ани, самата Стефани е отговорила на въпросите ти свързани с Джейк и Бела и защо и какво е целяла с влюбването на Бела в него. Примери се вече Wink

# 4
  • Мнения: 54
Ани, самата Стефани е отговорила на въпросите ти свързани с Джейк и Бела и защо и какво е целяла с влюбването на Бела в него. Примери се вече Wink
Не взимам впредвид неприязънта ми към него. Просто не мога да хвана мислите й за някои моменти.
Например, как ще ми отговориш на последното - Как така Бела има шанс за щастливо завидно човешко бъдеще с него, след като не е човека, готов да й даде всичко на света.
Още по-малко, все някога той ще бележи, за да създаде поколение в името на племето. Още повече, че той е алфата и се очаква да продължи генетично поколението, за да създаде новия алфа.

# 5
  • Мнения: 2 716
Е нали като се ражда бебето, става ясно, че то (още незаченато  Joy) е привличало Джейкъб.
Поне така го разбрах аз. Частта, която неимоверно и нелогично я дърпала към него, и която тя не могла да си обясни.... И след раждането на Ренесме (промяната й) вече нямало такова смущаващо привличане. И тогава разбрала, че той ще си остане неин приятел. А и той се успокоил. И така потекли медът и маслото  Joy

Запис  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 21
или както казва Едуард на Джейк в палатката... дори и той (Едуард) да се отдръпне и да остави Джейк да стане двойка с Бела, може един ден Джейк да импринтира на друга и да изостави Бела... и затова Едуард би се въртял наоколо, за да се събере с нея...

# 7
  • Мнения: 1 159
thgiliwTwilight Такааааа, сега ще карам под ред, че да видим до къде ще стигна.
За това, че има много видове любов съм с двете ръце "За". То е ясно, няма смисъл да се задълбава, поне според мен. Обичаш всеки по различен начин. До тук ОК.
Сега, че Бела се влюбва в Джейк в Новолуние, май не съм много съгласна. Там тя е толкова наранена, че той е спасителна жилетка. Това, че му е казала, че е един вид хубав, нищо не значи. Предполагам и с това сте съгласни. В Новолуние, Джейк по скоро беше клина, избиващ клина Едуард. Заместител, в търсене на онова щастие с Едуард. Но не й се получи. Едуард така лесно не се замества. Може да изпитва някакво увлечение по него, но за мен това не е любов, както казах търсене на спасение е.
Любовта й към Едуард не намалява. В един момент за Затълнение целува Джейк, вярно. НО това е все едно ако Джейк е шамандурата, Едуард е морето. Тъпо сравнение, знам, но само това ми идва на ум в момента. Любовта й към Едуард е необятна.
С Джейк наистина, може би щеше да има щастлив живот, но Едуард нетрябваше да съществува. С Джейк живота щеше да е просто живот като на другите. А този с Едуард е приказката, единствената и нереално красивата.  Това важи и ако Джейк не беше върколак. С белязването нямаше да има щастието. Щеше да бележи някоя друга, защото 100% никога не е белязвал Бела....и тя нямаше да е щастлива от факта.
Така че според мен щастие с Джейк може да изпита само ако Едуард не съществува и Джейк не е върколак. Друг вариант няма. При дадените обстоятелства Стефани да не ми казва, че Бела може да има щастлив живот с Джейк.

# 8
  • Мнения: 1 343
Белязването на Ренесме Simple Smile
Да го кажем така Simple Smile Всяко малко същество носи част от душата , кръвта, вижданията, чертите на родителите си.
Една част от Бела онази част която е Бела на Джейкъб е държана извън сцената някъде на тъмно и не й бива позволявано да излиза да се показва да напомня за себе си. Приемам, че тази част е отишла в Ренесме ... И хоп бум троп ето го и Хепи Енда Simple Smile

# 9
  • Мнения: 54
Мише, всичко, което казваш е вярно и съм съгласна, даже сравнението ти с шамандурата и морето много ми допада.
Само, че Стефани хем се е увлякла с влюбването, хем нещо си противоречи ...   А стова съм най-съгласна:
"Там тя е толкова наранена, че той е спасителна жилетка ... Заместител, в търсене на онова щастие с Едуард. Но не й се получи. Едуард така лесно не се замества. " Т.е. за Бела не беше влюбване, беше насилствено търсене на щастието, както Джейкъб почти с мъка се опитваше да бележи Бела и Лизи.
Но в Джейк намери истинското приятелство както твърдя все още. А и привличането между двамата за мен стои в основата на това,, че от Бела зависи бъдещето на Джекъб. Т.е. тя да го дари с Неси.

# 10
  • Мнения: 354
Аз да не ви изгубя  Mr. Green
За анкетата - имам само темички на телефона + аудиокнигите ( но те май не се водят визуален материал )

Обсъждали сте американското общество - аз мисля, че всичко това се отнася и за българското - работа до припадък, детето на детска градина, вечерта на телевизора, щото мама/тати имат работа - синтезирано: "яж и мълчи". Това е болест на цялото общество, не само на американското и ако кажем, че на тях им промиват мозъците, на нас какво не ни е наред тогава? За мен липсата на добрите стари ценности, загърбването на морала, опошляването на всичко води именно до това и понякога не ми се иска да виждам разрухата на обществото, която неминуемо ще се случи ако продължаваме така  Flutter

Но много минорна тема подхванах. Изгонете ме, че имам да чистя  Laughing

# 11
  • Мнения: 6
Запис в новата тема (:
Тъкмо мислех как да обесня гледната си точка относно Неси/Джейк и тя Уоми го каза. Частта от Бела, която обича Джейк се е прехвърлила в дъщеря й.
Някой от вас беше казал, че ако Бела беше останала с Джейк, той рано или късно щял да бележи...но как ще стане това след като Неси е неговата половинка?! Ако Джейк беше с Бела не мисля, че щеше да бележи друга...той толкова се бореше - все ще да е имало защо.
И пак стигаме до позицията "Бела на Джекъб и Бела на Едуард"...

По анкетата....висша форма на пристрастяване - имам си чашка + снимки...какво повече да кажа Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 343
Това с белязването аз го разбирам като талант да откриеш сродната си душа от пръв поглед.
Поглеждаш очите й и хоп край светоусещането ти мирогледа ти се променя.
Бела ако не го приемаш  като анатомия или като акт свързан с външноста ще е даже сладурско.
Извинавам се , че намесвам друга поредица, но в "колелото на времето" героите когато се прераждат могат да се намерят ако ще и накрая на света да са. От един поглед разбират, че душите им са свързани и съдбите.
Просто за мен белязването не е като "Теб ще чукам след време" / извинявам се за израза/
А е по скоро като " Ти си живота ми от сега нататък дори да избереш друг аз ще съм тук и ще чакам да си промениш решението"
И ми е много сладък разговора с Куил " Защо не се виждаш с други момичета Клер едва ли ще има нещо против" и отговора " Не ги виждам Джейк . Не виждам лицата им!"

# 13
  • Мнения: 1 343
Някой от вас беше казал, че ако Бела беше останала с Джейк, той рано или късно щял да бележи...но как ще стане това след като Неси е неговата половинка?! Ако Джейк беше с Бела не мисля, че щеше да бележи друга...той толкова се бореше - все ще да е имало защо.

Хехех ами дъщеря им щеше да е половинката на Едуард след години и така Simple Smile Все някоя част ще напусне Бела по един или друг начин.  Joy

# 14
  • Мнения: 1 159
 Laughing Laughing Laughing Завъртяхме се в омагьосан кръг.
Да тя намери истинско приятелство в Джейк.
Да тя неможе да е щастлива с него.
Да тя трябва да е с Едуард за да се роди Ренесме и Джейк да е истински щастлив.
И ако беше останала с Джейк и нямаше Ренесме, какво щеше да стане с белязването  newsm78 newsm78 newsm78 Тука е задънената улица.

Общи условия

Активация на акаунт