Хайде мами от Бургас, да помогнем и през 2010 Година - 21

  • 29 792
  • 740
  •   1
Отговори
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Нова Тема, По-голям Късмет  Hug

АКТУАЛНО

- Първомартенски Благотворителен Базар /за 2ри път/, организирана под шапката на ДБМ Hug

Разчитаме на Майчетата от Форума - като основна движеща сила творци, продавачи и купувачи  Heart Eyes
Дати: 27-28.02. и 01.03.2010 /събота, неделя и понеделник/
Място: по-възможност поне на 2 места, надяваме се на ЦГЧ + в някой от комплексите или МОЛа [color]

Координатор: МЕРЕЛИН, помощници: madlena, Ками*, lucyl30



- Великденски Благотворителен Базар /за 3ти път/, организирана под шапката на ДБМ Hug

Разчитаме на Майчетата от Форума - като основна движеща сила творци, продавачи и купувачи  Heart Eyes
Дати: 27-28.03.2010 г. /уикенда преди Великден Grinning/
Място: предпочитано на пл.Тройката, пред Трията - Пусната молба до Кметството, очакваме резултат към края на Февруари  [color]

Координатор: МЕРЕЛИН, помощници: madlena, Ками*, lucyl30


Да разнообразим живота на децата в неравностойно положение, да направим живота им по цветен  Hug
Събраните средства от 2та базара ще помогнат за закупуването/осъществяването на:
* екскурзия/почивка на децата от Дом за деца с умствени увреждания „Св.Екатерина”    /от 5 до 23 год./ - с.Искра, общ.Карнобат
* екскурзия/почивка на децата от Социално Учебно Професионален Център за деца   /от 14 до 20 год./ с лека умствена изостаналост -    с.Бата, общ.Поморие
* /предстои допълнителна информация/ на децата от Помощно Училище в гр.Бургас



Предварително всички по-горе изброени Домове, бяха информирани, че средствата събрани от базара ще бъдат разделени поравно между тях. Същата информация бе споделена и с Кмета на Бургас – г-н Николов и с Районния Кмет – г-н Дубаров, към които се обърнахме от името на ДБМ за съдействие относно местата за базарите.

КАКВО НАПРАВИХМЕ ДОСЕГА?:Осъществени дарения през последните месеца, за всички останали - виж предишните Теми  Peace
- КОЛЕДЕН БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР /от името на ДБМ/ - за 2ри път в Бургас. Общо събраната сума около 2200 лв. предстои да бъде разпределена между ПУ"Отец Паисий" - гр.Бургас, СУПЦ - с.Бата, ДДУИ "Св.Екатерина" - с.Искра + Комплекс/Защитено жилище за хора с увреждания в гр.Бургас, к-с Славейков;
АКЦИЯ ТРЕСКА ЗА УЧИЛИЩЕ- за 2ри път в Бургас. Общо събраната сума от 640,60 лв./вкл. 150,60 лв. от г-жа Шуши събрани за Великденския базар/+ разнообразини учебни материали/пособия. Събраните учебни материали/пособия бяха разпределени под формата на дарения на четирите предварително обявени пред Общината  Институции/Домове /: ДДУИ - с.Искра, СУПЦ - с.Бата, ПУ - гр.Бургас
- ВЕЛИКДЕНСКИ БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР /от името на ДБМ/ - за 2ри път в Бургас. Общо събраната сума от 2550 лв. + сумата от Първомартенския базар /за 1ви път/ бяха разпределени под формата на дарения на трите предварително обявени пред Общината  Институции/Домове:  
За Помощно училище "Отец Пайсий" - гр.Бургас - мебели + теракот/гранитогрес за кабинета по готварство;
За Социално-учебно професионалния център за деца от 14 до 20 г. с лека степен на умствена изостаналост в село Бата, община Поморие - почивка на море за децата от Дома в поч.база - с.Атия, осъществена през м.Юли`2009 г.
За ДДУИ "Св.Екатерина" - с.Искра, общ.Карнобат /Дом за деца с умствена изостаналост/ - почивка на море за децата от Дома в х-л Калипсо, к.к.Слънчев бряг, осъществена през м.Август`2009 г.

- ПЪРВОМАРТЕНСКИ БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР /от името на ДБМ/ - за 1ви път в Бургас. Общо събраната сума от 1150 лв. разпределена под формата на дарения на трите Институции/Домове предварително обявени пред Общината  Peace За повече информация, виж Великденски Благотворителен Базар - за 2ри път в Бургас.
- КОЛЕДЕН БЛАГОТВОРИТЕЛЕН БАЗАР /от името на ДБМ/ - за 1ви път в Бургас. Общо събраната сума от 2518 лв. е разпределена под формата на дарения от необходими за трите Институции/Домове участвали в базара пособия/вещи  Peace
За Помощно училище "Отец Пайсий" - гр.Бургас - компютъри /подсигурени от ДБМ - София/, метална врата
За Социално-учебно професионалния център за деца от 14 до 20 г. с лека степен на умствена изостаналост в село Бата, община Поморие - пластмасови подноси за столовата /около 60 бр./, екскурзия Шумен-Преслав, Мадара
За ДДУИ "Св.Екатерина" - с.Искра, общ.Карнобат /Дом за деца с умствена изостаналост/ - цифров фотоапарат, DVD - 3 бр., мултифункционално устройство


Нашият сайт: http://sitekreator.bg/amelia/   -   в процес все още на дообработка  Peace

Снимков материал:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113320
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116593
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=126633
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=156812
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217131
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=341217&pid=10876219

1ви РД на малката ни благотворителна общност: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=222499
2ри РД на малката ни благотворителна общност: http://burgaski.snimka.bg/other/malkata-ni-blagotvoritelna-obsht … 2499.10876261.big


Обща сума в касата към Април : / като се завърне Люси ще допълня/
към 01.02.2010 г. 520 лв. + 30 Евро /в Ками* - 300 лв. + в нея се събират сумите от базарите и се превеждат/получават от ДБМ - София/


Информация за нуждите в някои от Домовете:

ДДУИ "Св.Екатерина" /Дом за деца с умствена изостаналост/ - с.Искра, възраст 5-23 години с умствена изостаналост, физически увреждания. Настанени деца към момента - 48, от тях 10 лежащоболни  Sad , 14 ходят на училище, а 4 на детска градина
Някои от ежедневните им нужди  :
- памперси
- евентуално чаршафи за еднократна употреба
- козметични средства: шампоани, сапуни, клечки за уши
- перилни препарати
- обувки, дори употребявани


СУПЦ /Социално учебно-професионален център/ - с.Бата, настанени 60 деца на възраст 14-20 години с лека степен на умствена изостаналост
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365
ПРИЕМАТ ВСЯКАКВИ ДАРЕНИЯ /към момента единствено откъм дрехи са подсигурени/, ВКЛЮЧИТЕЛНО ОБУВКИ ВТОРА УПОТРЕБА

ПУ "Отец Пайсий" /Помощно Училище/ - гр.Бургас, - деца на възраст от 7 до 18 год.
Децата от училището, в по-голяма степен имат постоянна нужда от дрехи и обувки. Втора употреба, запазени също са добре дошли  Hug

Списък на деца клиенти на екип "Превенция на изоставането"
Център за обществена подкрепа
/това е центъра зад Вардар/
Децата общо са 26:
/Списъка предстои да бъде актуализиран/

- 1 момиченце /близначе/, на възраст 1 г. и 2-3 мес.
- 1 момиченце на възраст 1г. и 6 м.
- 2 момиченца на възраст 1 год. и 9 мес.
- 2 момиченца на възраст 3 год.
- 1 момиченце на възраст 4 год.
- 1 момиченце на възраст 9 год.
- 1 момиче на възраст 12 год.
- 2 момичета на възраст - 13 год.
- 1 момиче на възраст 15 год


- 1 момченце /близначе/, на възраст 1 г. и 2-3 мес.
- 1 момченце на възраст 2 год.
- 2 момченца на възраст - 3 год.
- 1 момченце на възраст 3 год. и 2 мес.
- 1 момченце на възраст 4 год.
- 3 момченца на възраст 5 год.
- 1 момченце на възраст 6 год.
- 1 момченце на възраст 7 год.
- 1 момченце на възраст 9 год.
- 1 момче на възраст 10 год.
- 1 момче на възраст 12 год./color]

НЕОБХОДИМИ НЕЩА:
Дрехи според сезона, бельо, чехли, сандалки, шапки.
Спално бельо, пижами, калъфки за възглавници, възглавници.
Сервиз за хранене, прибори, чашки /сервиза и чашките по възможност пластмасови, че са по-устойчиви ... но и останалите не се изключват/.
4тири от децата /близнаците + момче на 9 год. и момиче на 12 год./ живеят с майка си /бг произход/ и са в крайно затруднено положение. Ще са благодарни на всякаква помощ и най-вече на храна  Praynig
Всяка направено директно в сградата на Комплекса дарение е желателно да бъде придружено с опис на дарените неща.
Свидетелство за дарение ще бъде издадено в края на всеки месец, включващо направените дарения през изминалия месец.



Имаме готовност да помогнем и на някои майчета с новородени, в беда  Hug


Предишни теми:
Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 20,
Хей, яйчице, нарисувах ти лице,усмивката ти ще е дар, за Бургаския базар /18/,  19
Хванали сме конци - бели и червени, в Бургас за Базар сме устремени /17/,
Бургаски майчета добрички, за Коледен базар се стягат всички /16/,
Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 15,14, 13
Бургаски майчета добрички за Великденски базар се стягат всички 12 ,11 , 10
Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 9 , 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1


Майчета /бъдещи и настоящи/ - Вие сте на ход  Hug

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 13:16 от lucyl30

# 1
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
И само да сте ми изкоментирали часа на писане  Twisted Evil Mr. Green
По важното е, че музата ми намина  Crazy
Ками* -   Hug за предишната тема  Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 675
Момичета, аз не можах да мина, но предполагам може да се свържа с някоя от вас. Имам тел. на Ками, само не знам как е най-удобно, защото искам да дам парички. Тази година не успях да се организирам да купя тетрадки и т.н. Говорите за Марса, за къде точно става въпрос? Ако е по-удобно, ще се постарая да купя помагала.
На 17 занесох в ОУ "Св. княз Борис I" разпечатан плаката в А4 в няколко копия и го дадох на госпожата на Анастасийка. Тя похвали инициативата и каза, че ще разпростарани информацията. Наистина догодина ще е добре да има повече инфо в училищата в Бс. Трябва да помислим, живот и здраве.

Ще има ли неща за Дома в Искра? Ако не са много обемни и могат да се носят, защото съм без кола, ще се ангажирам да им ги предам. В момента работя за Община Карнобат и съм в Дирекция "СУУЗ" при Ангелов. Не съм всеки ден на работа, но най-вероятно другата седмица ще ходя.

Сърдечни поздрави на всички вас  Hug

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 13:00 от bissera

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
да не ви загубя

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 338
И аз открих една нова Шел-ска раница из вкъщи. Мисля, че ще влезе в употреба, но и аз незнам на кого и как да я дам, освен да изтормозя пак Ками  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 527
Само да кажа, че има 70 лв в мен. Ками, скоро няма ли да си купуваш питка? Mr. Green
anita_bs, ти не си ли в центъра?

# 6
  • Мнения: 738
Хайде цоп и от мен, за да ви държа под око!!! Hug

# 7
  • Мнения: 497
Съжалявам, че и аз не успях да се включа в деня на акцията.  Embarassed Добре , че вие както винаги сте се справили перфектно.  Hug
На всички болнички да оздравяват бързо .

# 8
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Още вчера изтормозих Ася с един смс  Mr. Green .... но  тя се оказа далечко от Бургас, така че от нея може да очакваме включване след 22/23ти  Wink

bissera -  сладкарски цех/сладкарница Марса, за който става въпрос се намира зад църквата Кирил и Методий, до офиса на ПИБ .... слиза се по едни стълбички надолу  Peace ... Не мисля, че би го пропуснала  Wink
Пращам ти на ЛС - мобилния ми  Peace, ако Ками няма да бъде на линия когато я потърсиш  Wink .... Другият вариант е, в случай, че решиш да дадеш парички да се свържеш с някоя друга мама от Благотворителната, която познаваш  Peace
Идеята с училищата, определено си заслужава да се обмисли за догодина  Peace  
Относно Искра, всъщност към момента Дома е преместен временно в с.Крумово градище, тъй като в Искра сградата е в ремонт. Имат нужда от следните учебни материали : тетрадки м.формат 60/80 листа,  химикали, фулмастери, цветни моливи, блокове/скицници за рисуване.
Тепърва освен събраните материали, сигурно ще се наложи да закупим и някои допълнително от събраните парички  Peace
  bouquet за предложението за "превоз" - може и да се възползваме  Hug, въпреки че ме съмнява, че няма да са чак толкова лекички  Thinking


anita_bs - най-лесно донеси раницата в Марса /виж по-горе обяснението ми до бисера/  Peace


попи - я кажи за какви питки става дума  Whistling


Не затормозявайте прекалено Ками  Mr. Green, тя би трябвало да е вече на вълна стягане на куфари  Sunglasses


Забравих  ooooh!, вчера след Акцията минах през едно от магазинчетата за шивашки материали и резултата:
- шивашки ножици от 3-4 лева нагоре, като при препоръчаха за оптимален вариант среден размер ножица, немска на цена 8 лв.
- кривки, големи - 10 лв., малки - 4,50 лв. По всяка вероятност големи ще ни трябват  Thinking, нали паралелката е шивашка  newsm78
Накратко издирване Склада за шивашки материали, за да получим най-Оптималните цени  Sunglasses

# 9
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Люси, пусни ми на ЛС подробно какви са нужните неща, тук има доста складове, в които продават материали за шивашката промишленост, ще използвам и шивашки фирми за съдействие, на тях може да дават някакви отстъпки. Пиши ми и цените при вас какви са. Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 338
Знам го Марса и ми е близо. Кога ще е най-удобно да я донеса?  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 738
Момичета, днес минах през Мола и взех скромните 20бр. тетрадки малък формат с тесни и широки редове (май бяха) и цветния картон, който имам у дома!!! BlushЗнам, че това е много нищожно, но за в момента нямам повече възможност!Ако все пак има нужда и от нещо друго-казвайте!!!Ще гледам тези дни да ги отнеса до "Марса"!!!!  bouquet

# 12
  • Мнения: 723



Не затормозявайте прекалено Ками  Mr. Green, тя би трябвало да е вече на вълна стягане на куфари  Sunglasses



пак ли ще ходи някъде,мани,мани ooooh!-то не беше хойкане таз година,не беше чудо Wink
Люси,ще те помоля дя напишеш от какво колко бройки са нужни,
да си направя сметка Winkи да купя каквото мога или пък да дам парички на някого ,който е по-подробно запознат с цените
Плийз, знам,че е нахално,ама пусти бременен мозък не помни,ако някъде си писала вече.............. Blush

# 13
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
ФЕЙщица - Както винаги си  Heart Eyes вместо ЛС, виж по-долу списъка даден на maimp, и по точно този за Бата  Peace
Относно цените виж края на предишния ми пост  Peace, но все пак тук ако въобще има някакви складове за материали, все още не сме проверявали  Rolling Eyes


anita_bs - всеки ден без събота е удобно, межде 8 и 19 ч. Директно питаш жената в Марса къде да оставиш учебните материали за Акцията  Peace


goguna - капка по капка, вир  Hug Въобще не се притеснявай, ти достатъчно много се включваш  Hug Всеки има различни възможности, дай боже по-добри времена Peace


maimp - а не издавам на отсъстващите от сбирки, къде ще хойка  Whistling
Хайде сега извинение, бременния мозък не помнел  Mr. Green, но ще се смилим над него  Hug .... ето минималните индикации за видовете пособия и количества от две от Институциите, за останалите 2 /ПУ и КСУДС/ - на всякаква помощ ще се зарадват, т.е. всякакви видове помагала/пособия от 1ви до 12ти клас ще са им от помощ  Hug

1. ДДУИ - с.Искра:  Тази година от 37 деца в Дома, 28 ще ходят на училище   По този повод имат нужда от:
* тетрадки, м.формат, 60/80 листа
* химикали
* фулмастери
* цветни моливи
* блокове/скицници за рисуване

2. СУПЦ - с. Бата: Имат най-спешна нужда от /но и останали не биха отказали  Peace/:
* тетрадки, голям формат, както на квадратчета, така и на редове
* скицници/блокове за рисуване
* черни моливи
* линии
* тетрадки за техническо чертане, поне 10 бр. Миналата година се опитах да им намеря, но нещо неуспешно 
* шивашки кривки, поне 10 бр.
* шивашки ножици, поне 10 бр.

* няколко листа кадастрон /може бял, може и цветен/

# 14
  • Мнения: 723
Благодаря,много си мила-както винаги Heart Eyes

Последна редакция: пн, 21 сеп 2009, 00:49 от maimp

Общи условия

Активация на акаунт