Twilight/"Здрач" : тема 40 (за романтични вампири и върколаци)

  • 34 572
  • 731
  •   1
Отговори

Анкета

Доволни ли сте от туитването на Роб?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • Мнения: 229
                              
                              
                                                
                                Наближава Новолуние! Готови ли сте за него?
                                                                  
                           [/center]



 Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" ще започне снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

Темата има следните  правила (приети след демократично, понякога бурно, обсъждане  Laughing)


Всички книги от сагата се обсъждат свободно- без предупреждения за спойлери. На новите фенове се препоръчва да прочетат първо всички книги. Решението в крайна сметка е Ваше, това е просто препоръка, но доста от нас са на мнение, че книгите страдат от недостатъци, текстът на места е доста тромав и ако се знае предварително какво се очаква, удоволствието от четенето се разваля.

Дискусията в темата се стреми да избягва циничен или вулгарен език и заяждания межу пишещите.

Ако ще се обсъжда деликатна тематика (от изрично сексуално естество, анатомия, физиология и т.н. ) мненията следва да се маркират в бяло, като преди това се пише, че следва текст в бяло. Маркирането става както от менюто  "Промени цвета" се избере например червено, но в скобите, ограждащи маркирания текст, на мястото на "red" се изписва "white". (няма готова опция за бяло, затова трябва да се изпише изрично)

Всеки ден за темата отговаря по един “дежурен”, които играе ролята на “редактор”- пуска бюлетин с новини и връзки, посреща новите членове и при нужда, напомня или разяснява правилата на общуване и писане в темата. Тъй като информацията за "Здрач" в интернета е всеобхватна и невинаги вярна, желателно е  “новите” фенове да не публикуват постове от рода на “Не знам дали е пускано преди, но намерих това…” или “Чухте ли, че еди-какво си..”, за да не се разводнява дискусията.

За всички - ако имате предложения и въпроси, винаги можете да пуснете лично съобщение към "редактора" за деня, включително с предложения за включване на "стар" материал в бюлетина (любими интервюта, снимки, видео, гифове и т.н.). Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.  

Ако желаете да станете ”редактор" или ако имате предложения към организацията на темата, можете да го заявите в пост в темата.

Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Дневните бюлетини и фен-материали от съфорумки в темата- включително фенфикшъни, писан от Christabel- можете да намерите на www.twifanzone.wordpress.com
Фенфикшъните на Womanitka и Miriel можете да намерите и тук http://twifun.wordpress.com/

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук



Седмичното дежурство на редакторките в темата е разделено както следва:

понеделник, вторник и сряда - Мона и Кристабел ( неясна конфигурация  Laughing  )
четвъртък и петък - Веселинка
събота и неделя - старо-ново

Имаме огромна молба ако попаднете на нещо интересно да го пращате на лични на редактора за деня, за да може да го включи в бюлетина   Hug



Предишни теми
Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"



Съобщение за феновете  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Тина на old_og_new@yahoo.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 08:35 от Christabel

# 1
  • Мнения: 2 897
Мммм аз се записвам тук... пък ще пиша в старата тена докато станат 50...

# 2
  • Мнения: 200
Кристабел благодаря за темата  Hug  bouquet

Ауууу доживях и Роб да туитне, макар и малко...мммммм много е хубаво!  Hug Е как ни "закова" с това пръв и последен туит  Confused Twisted Evil Да не се зарича много, много пък  Crossing Arms Tired

Цвети имаш невероятен нюх да пускаш убийствени снимки  Hug

Деничка радвам се да те видя пак тук   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 343
Дами трябва ми тематична снимка ама ме е срам да си поискам Simple Smile
Е какво пък Simple Smile Бела и Едуард на полянката ...

# 4
  • Мнения: 264
Уоми, само с тези мога да помогна - 1 2 3 4

# 5
  • Мнения: 1 343
О добре добре добре
че даже трябват ми и две.
Благодаря ти от сърце Simple Smile
Някой друг ако предлага
моля тука да ги слага
аз сама ще избера
коя от тях да извлека ! Blush Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 3
 Много доволна, можеше Роб да е ма-а-а-алко по-изчерпателен. Но е сладък жест да туитне. Искам да вярвам, че точно той е набрал думите и точките.  Grinning  Дано не се подплаши от реакцията на феновете и да се включи по някое време отново. Ама пък как звучи "първи и последен"  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 343
Можеше да попише още малко Simple Smile

# 8
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 440
Аз мисля, че определено не е писал той Wink

# 9
  • Мнения: 2 897
Аз мисля, че определено не е писал той Wink

Според ме нго е диктувал на Питър Mr. Green

# 10
  • Мнения: 21
ДНЕВЕН БЮЛЕТИН

-Rоб за първи и последен път на Twitter- през ъкаунта на Питър. Повече тук, а тази хубава снимка с двамата е от тук


Тиутър-съобщението в частта му от Роб, гласи в свободен превод „Здравейте, това е Роб..пиша за първи и последен път, баща ми ме накара”



- И като сме все още на тема Роб и Туитър-профили... знаете ли колко „фалшиви” Робовци има там?


Взето от тук



- Из блогосферата започна да обикаля нова снимка от Новолуние, която май е тръгнала от   испаноезичната официална станица на Новолуние (с много интересен дизайн, между другото, заслужава си да се разгледа)




- Нов календар-мърчандайз. По-големи снимки тук.





- Нови-стари материали с каста
                - Роб в Италия (me like…) тук.


                

-   Видео и снимки с Роб в Токио тук

             

-   Harry Potter, anyone??  От тук

           

        -Aшли като фотомодел много, много отдавна (не прилича ли малко на българката, дето играе във „Вампирски дневници”?)

         



- Нови папарашки снимки с Келън, докато тренира във фитнес зала -
тук




-Две интервюта с Рейчъл/Рашел тук и още едно тук




- Неофициален гид на Здрач. Източник чрез източник




- Препоръчвам! Десете реплики за сваляне на д-р Кълън тук  (Най- много ми хареса номер 7. The name is Cullen. Dr. Carlisle Cullen, but I like to be known as Dr. Love.Simple Smile) )




- Още outtakes от фотосесията на Кристен и Тейлър за EW





- Видео интервю с Тейлър от VMA



-Видео-интервю с Били Бърк, от Playboy Mansion (не е шега)  тук
 


- На този фенблог намерих препоръки за ФФ на английски ( аз лично мисля да хвърля око на този  и този, звучат обещаващо..)


- Нещо смешно (за напредналите по английски)


- Готови ли сте за Halloween? Можете да си  облечете като Алис




-Безинтересно (и повърхностно) интервю с Еди Гатеги тук

- Поредната манипулирана снимка на Робстен на поредната жълта корица. Ако ви се чете съдържанието, има го тук

 

# 11
  • Мнения: 229
Старо- ново, много рано Peace, както винаги Sunglasses
Добре де, а тези които по принцип си ходят така облечени( като Алис на снимката) Embarassed Whistling
Не мога да разбера какво му е толкова хелоуинското Confused

# 12
  • Мнения: 1 154
WomanitKa намерих няколко, дано да ти свършат работа.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6

Сега за добро утро на всички няколко снимчици от мен, които категорично доказват, че Роб е прекрасен .

А това е за добро утро Тийм Джейкъб .

П.С. Благодаря за бюлетина. Страхотен както винаги.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 12:53 от mi6eto_

# 13
  • Мнения: 6
Здравейтееее!/ или е по-удачно да кажа, че Роб е прекрасен!/
Имаме си юбилейна тема 40 Mr. Green

В анкетата съм за 3-та и 4-та опция Peace

Тина, мерси за бюлетина Hug
От календара на Новолуние пак забелязвам джейкъбски опит за целувка иии вече съм почти убедена, че във втория филм ще има такава...пф *мрън*


Снимките на италиански Роб -  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes + Роб на точки Mr. Green = идеално. Вчера много се пласираха из нетпространството.


# 14
  • Мнения: 3
 Аз сега писах в старата тема  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт