Какво ще кажете за функциите на сушилнята

  • 3 554
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Обмислям варианта да си купим сушилня втора употреба. Изтеглих упътването за конкретния модел, но искам да попитам функциите, които има дали са достатъчно и дали са полезни?
Предполагам, че има копчета, които никой никога не ползва на уредите си, защото са безсмислени.
Мислите ли, че трябва да търся модел с други по-полезни и по-ефективни функции.
Ето какво имам аз:
Модел: Бош wtl 6101
Функции:
Бутон за чувствителни материи.
Автоматичен индикатор за влажността и продължителността на цикъла сушене.
Нормални програми по степен на сушене:
За синтетични материи със картинка закачалка – ютия, гардероб, слънце.
За памучни материи – ютия, гардероб, гардероб+, черно слънце.
и
Къси програми по време – 30 мин топло и 20 мин студено сушене.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Ами... зависи, не знам какво точно означават тези функици, но е добре да можеш да нагласяваш интензивността на сушене като температура (за памук, за синтетика, за вълна..) и продължителността като минути. От там нататък индикатора за влажността ти спира сушилнята даже и да си нагласила повече минути като достигне зададената влажност - примерно за гладене или за гардероб. Всяка фирма си кръщава функциите по различен начин....
Отложения старт е хубаво нещо, примерно го нагласяш да суши на нощна и си лягаш, или го нагласяш да си извадиш дрехите топли и неизмачкани на сутринта, зависи от теб.

# 2
  • Мнения: 9
И аз обмислям този вариат.Сподели дали си купи сушилнята и дали си доволна.Може да ми пишеш и на лични.

# 3
  • Мнения: 4 345
*Моята има бутон против свиване-много ама много важен за мен.Нищо не ми е развалила.
*Не знам дали е заложено автоматично,но вадя всичко /с изключение на юргански торби и големи покривки/ напулно изгладено.Не че те са смачкани ,но аз ги обичам с ръбчета.Искам да кажа че ризи,дънки блузи...всичко по закачалки и в гардероба.
*Има и значение колко ток харчи.Моята е клас В.
Аз си купих евтина нова горе долу на парите на скъпа втора употреба.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09041463

# 4
  • София
  • Мнения: 1 464
    Според мен, за добрите сушилни, не е необхидимо да има такъв бутон, просто не свиват дрехите при сушене и без него. Освен това зависи от материята на дрехите. Има дрехи, които не се препоръчва да се слагат в сушилня, тава е указано на техните етикети и ти решаваш дали да поемеш риска или не. Моята е AEG ELECTROLUX , ще погледна номера ако има нужда, тъй като не го помня. Суши и глади. Сериозно. Изключителна е, мога само да я хваля.

# 5
  • Мнения: 1 677
Функции:
Бутон за чувствителни материи.
Автоматичен индикатор за влажността и продължителността на цикъла сушене.
Нормални програми по степен на сушене:
За синтетични материи със картинка закачалка – ютия, гардероб, слънце.
За памучни материи – ютия, гардероб, гардероб+, черно слънце.
и
Къси програми по време – 30 мин топло и 20 мин студено сушене.

Според мен тези функции са напълно достатъчни.

# 6
  • Мнения: 353
нашата е клас В, до момента съм пробвала около 3 програми и съм супер доволна, дори се ядосвах че по-рано не сме си я взели, дрехите не са ми намачкани както бях чела, до момента не съм съсипала и нито една дреха, доволна съм страшно много Hug

# 7
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
това с намачкването го казват тези, които нямат Mr. Green, и аз им се връзвах дълго време.
моята също е втора употреба - 6-то чувство на уирлпуул. по-добра помощница за 300 лв не съм и сънувала.

# 8
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моята сушилня не е отделна, заедно с пералнята си е. Работи основно на два режима - за памучни материи и за фини материи. От там нататък можеш да си я нагласяш в два варианта - време за сушене (40, 60, 100 и 150 минути) или степен на изсушаване. Аз съм много доволна.
И съм и хванала цаката - ако не искам да са на хармоника дрехите, трябва да ги извадя още топлички, малко след като е приключила. Фалове съм нямала до сега!

Тая, която си си харесала ми звучи добре като функционалност.   Peace

# 9
  • Мнения: 9
Имам въпрос.трябва ли за температурата и за продължителността на времето за сушене да има отделни копчета или не е проблем това,което е зададено в програмата да върши същата работа.Аз също се насочвам към уред втора ръка. wild rabbit ще можеш ли да ми кажеш какъв модел е твоята и евентуално линк,за да я видя.

# 10
  • Мнения: 36
Мисля, че са достатъчно функциите, които си описала.
Моята сушилня има и опция за гладене, но още не съм я ползвала даже. Както са написали и преди мен, дрехите излизат мекички и гладки.
Бутона за време го ползвам често (т.е. останалите параметри ги слагам на автоматичен режим, а определям само времето за гладене).

Желая ти успех и късмет в избора, и да й се радваш, защото си е наистина удобство и облекчение!   bouquet

# 11
  • Мнения: 89
 Grinning
Взехме точно тази, Бош, и съм много доволна. Наистина тези функции са напълно достатъчни. Ползвам я вече втора седмица.

Все още не съм я оставяла да работи и ние да не сме в къщи, нищо, че е на дневна енергия. Все пак останалите уреди ги пускам нощем. Защото на една приятелка в барабана на сушилнята се беше забил 1 банел от сутиен, машината дала на късо и гръмнала. Добре, че не са се запалили.

Така че, дами - внимавайте.

Благодаря за всички мнения.

# 12
  • Мнения: 16
На колко минути пускате сушилнята ?И напълно сухо ли излизат или затоплени?

# 13
  • Мнения: 89
Raboti poveche ot chas - zavisi kolko sa vlajni drehite i kolko kg sa. Izlizat goresti.

# 14
  • Мнения: 16
Моята има от 20 до 120 мин.До сега съм   я позвала само само на 20 мин  излизат ми много леко влажни  и много топли .Вие след като изкарате дрехите направо ги прибирате в гардеробите ли или пак ги оставяте леко да изпръхнат?

Общи условия

Активация на акаунт