? за Mundisal-гел при никнене на зъбки

  • 23 882
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте,

Искам да попитам ползвали ли сте този гел при болезнено никнене на зъбки и има ли ефект? Как точно го ползвате, тъй като не разполагам с превод на български? Благодаря предварително за мненията

# 1
  • Мнения: 9 429
Според моето виждане не е много ефикасен!
Слагаш количество от гела върху пръста си и мажеш венеца.

Мажа с Дентинокс и нямам забележки към него до момента!

# 2
  • Мнения: 4 615
Повечето мнения са, че гелчетата за зъбки са като капките против колики. По-скоро за успокоение на родителите. На нас ни казаха, че гела удебелява лигавицата и прави прорязването на зъбчето по-трудно.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 745
Мнения от форума. Използвайте търсачката -


Аз давам хомеопатични- NUX VOMIKA 9ch и CALCAREA PHOSPHORICA 9 ch. И мажа с едно гелче Mundisal, но  БГ не знам дали го има. На мен ми го пращат от Гърция. Тое много хубаво и за афти, минават много бързо
здравейте мами, моето бебче е на 8 месеца и все още няма зъбче. Последно време е много крива непрекъснато крещи слага всичко в устата, буди се нощем  Sad та се чудя и се мая дали  това са признаци за никнене на зъбки, в същото времи педито ми каза да не чакаме скоро зъбче венеца й не бил подут. Купих един мехлем за мазане на венците той е гръцки   MUNDISAL  някой от вас ползвал ли го е? Какво давахте на децата си за да ги успокоите Rolling Eyes
Цитат
Напъпили са ни горните зъби и здраво зор-мажа с едно гръцко кремче- Mundisal.Струва ми се доста по-добро от разните наши подобни.Още нещо щях да казвам.....
Цитат
Иначе я мажа с едно гръцко гелче - най-ефективното средство (с баткото изкупихме аптеките и нищо не действаше  Sad) Казва се MUNDISAL.
Цитат
За венците  - има едно гръцко лекарство, което мирише на мастика (гелче), препоръчаха ми го други майки с вече големи деца и казаха, че то им е помагало най-много, казва се Mundisal. Но го има само в Гърция, ако имате на кой да поръчате. Не е скъпо. Иначе Калгела е с лидокаин и съответно много успокоява.
Има едно гръцко, което е страхотно, казва се Mundisal. Но го има само в Гърция. АКо има кой да Ви го донесе от там е добро, няма да съжалявате.

И на мен една позната ми каза за него че е било много добро но за съжаление няма тук от къде до го намериш Tired
Цитат
а когато е навън или през ноща е мажа с Mundisal gel.Струва около 90-100 крони но е много добър.
а за венеца ползвам   бейбидрийм и едно ,което ми донесоха и за което не знам да го има тук в България-mundisal.специално това мехлемче на нас много ни помага страшно доволна съм!

# 4
  • София / Перник
  • Мнения: 584
На Алекс също започнаха да му никнат зъбчетата и прочетох много хубави мнения за това гелче. Може ли да ми кажете някаква ориентировъчна цена? Когато търсих с търсачката ми излезе 90-100 крони, но нали гръцката валута е драхма (и евро)?  Thinking

# 5
  • Мнения: 397
Аз съм много доволна от Mundisal-a, навремето мажех баткото, сега и дребната...
Използвала съм и др. гелчета, но от този гръцкия най-имаше ефект - аз го мажа на бибероната и с нея разтърквам венците.

Може ли да ми кажете някаква ориентировъчна цена? Когато търсих с търсачката ми излезе 90-100 крони, но нали гръцката валута е драхма (и евро)?  Thinking
Последно ми го донесоха от Гърция за евро и половина/тубичката.

# 6
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Последно ми го донесоха от Гърция за евро и половина/тубичката.
bibi-t, много благодаря за информацията!  Hug

# 7
  • Мнения: 2 522
На синът ми Мундисала въобще не помогна. Същият ефект /обезболяване за около половин час/ се постигаше и с Дентинокс.
За сега са се кротнали временно последните кътници, но скоро ще си поръчам ето това
http://www.chemistdirect.co.uk/anbesol-teething-gel_1_3353.html, да го опитам и него.

# 8
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Мазала съм два-три пъти с Дентинокс, ефект нямаше и въобще изоставих геловете.

# 9
  • Мнения: 2
ние ползваме Мундисал гел вече от 3 месеца и сме много доволни. Още при появата на първото зъбче го почнахме малкия да го мажем и за сега няма никакви проблеми. Ако някой иска да мундисал може да му дадем защото имаме 4 бройки.

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 16:40 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт