Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 613
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 708
Ще пробвам и ще кажа Laughing За маята мисълта ми беше, че няма да я слагам в млякото, нито да я чакам да шупне, а както си я слагам по принцип в машината, ама де да бях пояснила ooooh! Ама няма да е през седмицата май, че хич време не остава, а и с това ранно стъмване, просто ми е толкова депресиращо, че не е истина. Преди малко ревах, че не искам да ставам утре за работа и да излизам на студа, да ставам по тъмно и да се прибирам по тъмно........ абе луда работа депресарска Cry Cry Cry

# 376
  • Русе
  • Мнения: 611
Много красиви и вкусно изглеждащи творения пак  Hug  bouquet
nordina, много примамливи са ароматните обедни питки  Simple Smile
Нещичко от вчера:



# 377
  • Мнения: 8 929
Здравейте!

Не съм писала в тази тема до сега.
Вчера правих питка, която с майка ми правим от години, но исках да обясня как я правя в картинки на една приятелка, която има също машина за хляб, та снимах и качих снимки. Ето и вие да видите:


http://alinasi.wordpress.com/category/%D0%B2%D0%BA%D1%83%D1%81%D … 0%BF%D1%82%D0%B8/



Hug

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 19:01 от alina_si

# 378
  • Мнения: 1 394
Лабрекс, тия питки, продуктите де, не бих ли могла да ги изсипя в машината и да се поомесят и повтасат там, или не става според теб. Аз четох уж внимателно и може би ще експериментирам, но със суха мая и в машината, но реших да те питам да споделиш мисли. То не че аз ще се разубедя ако съм си наумила нещо, ама все пак Wink

Уф, аз като съм една консерва и си вярвам повече на ръцете отколкото на машинариите...ами нямам хлебопечка, меся на ръка, та кой знае какъв съвет не мога да дам. Погледнах в рецептата, не пише нищо за машина, ама какво ти пречи да пробваш, що да не стане. Тестото не трябва да е твърдо само. Опитай, все ще се получат хлебчета. А те по рецепта са дадени със суха мая.
Лабрекс,аз пък имам "хлебарка",правила съм в нея хлябове по рецепните от книжката към нея-стават наистина чудесни.Ама да ти кажа честно и аз и нямам вяра ни за питки,ни за каквото и да било друго.Не,че няма да ги направи,ами .....абе и аз не знам,ама по-си вярвам на ръцете!  Peace Hug
Ииии,момичета....страхотни питпки зърнах!Браво на всички!  Hug  bouquet

# 379
  • Мнения: 11 607
Да си ви кажа....Правила съм питки, т.е. тестото за питки в хлебопекарна - на мен лично ми се е получавало почти винаги. Ако е имало грешка то тя е била в мен, не в машината.....Особено при определени ситуации такова време ми е пестила хлебопекарната.......Сега на моменти плача за нея много.....Но.......да си призная - друго си е месенето на ръце, някак си като почувствам тестото, като почувствам консистенцията, като му поприказвам на брашното и тестото - след това някак си питките ми се получават малко по-истински....Не знам...може и да си внушавам....Но...ако питате мен - ако човек е уморен, мързи го, а му се хапва и пресен хляб - няма по-голям помощник от машинката, но ако поне малко има силици - месенето на ръце е супер!

# 380
  • Мнения: X
Аз в машината само хляб пека.Не съм я използвала още само за месене и втасване.Питките си ги меся на ръка.Май така повече ми харесва...   Mr. Green
И едни пухкави питки...


# 381
  • Варна
  • Мнения: 939
Мале, момичета пак големи красоти и страхотни вкусотии сте показали   bouquet
Нямаше ме у дома само две седмици, а вие сте творили ли творили и темата изпълвали  Hug
Е, аз също приготвях това, онова и зарадвах приятно майка си и баща си, че бяхме с децата при тях на гости. Но нещо не ми дойде муза да снимам творенията си, че и нета там хич го нямаше и нямаше как да ви се похваля. Wink
Но тепърва идват празници и хубави поводи, ще се отчитам по-често тогава и аз в темичата Peace

# 382
  • София
  • Мнения: 461
Да се разпиша и тук Wink
И да не е гол запис,ще покажа моята Медена Погача замесена в машината

# 383
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Докато разглеждам вкусотиите ви тук и там попрегорих питката, но все още става за хапване  smile3516.

Последна редакция: пн, 02 ное 2009, 18:30 от Venetta

# 384
  • София
  • Мнения: 1 139
Здравейте!

В тази темичка се включвам за първи път,но доста изчетох и разгледах за да избера каква питка да направя за прощапулника на детето.Спрях се на Болярска пита,според мен се получи добре.Трябваше само още малко да пека,но за другия път ще знам.Иначе на вкус е страхотна.Ето я и нея:

# 385
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, ще правя питка и ми трябва бърз отговор! За 2 кг. брашно колко прясна мая ми трябва според вас-1 или 2 броя. Имама от тази, която е по 42 грама кубчето?

# 386
  • Мнения: 22 867
Момичета, ще правя питка и ми трябва бърз отговор! За 2 кг. брашно колко прясна мая ми трябва според вас-1 или 2 броя. Имама от тази, която е по 42 грама кубчето?

Виж на нея дали не пише, имаше една, на която пишеше, че е за 2 кг брашно. Ако не пише нищо, сложи кубче и половина. Аз и на кг брашно съм слагала по кубче, става си.
Ходих да погледна в хладилника, 42 гр е, Yuva , за два кг брашно.

# 387
  • София
  • Мнения: 387
Лабрексче, благодаря ти за отговора. Не пишеше нищо на маята, така че ги сложих и двете. Мисля, че едно кубче е за един килограм. Марката е някаква Виво. Питката вече е готов! Ето я и нея:

[URL=http://www.radikal.ru]


Малко ми изпадаха тиквените семки и цветлетата ми се отлепиха, но нищо. Ако има някаква тънкост да не се отлепят, ще съм благодарна, ако я споделите!

Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 17:40 от Margafuci

# 388
  • София
  • Мнения: 461
 smile3501 smile3501 smile3501
Приказна е!!! Grinning

# 389
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Margafuci, чудесна питка  smile3501.

Общи условия

Активация на акаунт