Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 573
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 283
Питката ти е супер, недей да скромничиш, ако имаш снимка на суровата питка, покажи и нея и кажи оформянето. Ей такива питки харесвам, бухнали, наперени, а за другата недей да съжаляваш, друг път   bouquet

# 346
  • Мнения: 1 394
И на мен ми хареса питката с прецъфтялото цвете-страхотна е-какво не и харесваш?Много е сладурска и нестандартна,като идея въобще.Супер е!  bouquet

# 347
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
maqaami,  питката ти е супер  newsm10, много ми хареса, разкошна е  smile3501 smile3501 smile3501. Тортата ти също е супер    bouquet не се отказвай, виж ме мен на кои години започвам, и колко пъти съм пълнила коша за боклук, но пак продължавам, ще правим като децата, падаме и ставаме и пак напред  smile3540, никакво отказване, че за мен няма време да отлагам  smile3503.

adeniiiis, аз пак искам да попитам за тиквичките, как успя да ги направиш толкова еднакви  newsm78, като от калъп излезнали. Аз къде ще натисна по силно, къде по слабо, така еднакво да направя вдлъбнатините, няма да мога. Направо ти се чудя как успя  #Crazy, а и линиите са разстояние  с точност до милиметър. Ей това колкото и да го упражнявам, няма да го постигна. Мериш ли нещо и как ги правиш толкова еднакви, кажи каква е тайната на тези красоти и аз като dodyniki се чудя за белотата им, защото и аз вчера правих фигурки, изрязани с формичка, ама като се изпекоха пак малко се разкривиха и така или иначе понеже бяха от тесто, почти не се виждат на снимката, а твоите като от камък не са мръднали. Я кажи да няма някаква скрита тайна и не искаш да ни я кажеш  smile3503.

# 348
  • Мнения: 144
БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА, КАКТО ВИНАГИ СТЕ МИ ОПОРА!  bouquet
А сутринта направо ми се плачеше, тортата се разпада в ръцете ми, чудя се как да я намажа, тестото като пластелин за нищо не става, ама упорито го точа и го оформям...и сега си я ръфкаме с моя мъж полека-тази питка клета, че за пред хора не става!
А питката нямах време да снимам докато втаса, че задачите много, но ще покажа цветовете всъщност от къде са-благодарение на Лабрекс!
http://www.-spam289-/forum/60-1316-1
Вижте постовете на Багира...чудесни идеи, които се вписват идеално в питките!
В средата едно по-завъртяно възелче от същият форум по-нагоре и отстрани го увих като козунак!
А обема се получи, защото бях изцапала и двете малки тавички и я пекох в желязна купа...ето ти онази фраза от ефект дефект!
Благодаря за хубавите думи! Heart Eyes

# 349
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, а моята питка от вчера, като я извадих я намазах с масло и днес фигурките не хрупат така и са мекички като самата питка, а вчера като беше още топла, леле направо си хрупаха, като чипс.

# 350
  • Мнения: 251
dodyniki  страхотна питка сърце много ме впечатли Hug Hug Hug
Пепика  smile3501за питката за Димитров ден
Отдавна не се бях включвала в темата
Поздравления на всички wavey

# 351
# 352
  • Мнения: 251
Селма още утре ще се възползвам от рецептатаче тази вечер сме на тиквеник Blush

# 353
  • Мнения: 503
Селма , чудна питка.   bouquet  Simple Smile

# 354
  • Мнения: 1 394
Селма...Великолепие!  HugТолкова вкусна изглеждааааааа.... Crazy....и както съм гладна точно сегааааа...
Би ли ми пратила едно парче?  Crazy Heart Eyes

# 355
  • Мнения: 1 163
Селма страшна питка потекоха ми лигите. Ама съм на диета ужас , отварям и виждам голямо изкушение.

# 356
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, питката на Селма и питката-сърце на dodyniki се конфискуват. От мен два хляба, но те не се конфискуват  smile3503.



# 357
  • Мнения: 1 163
Venetta милост нямате към диетуващите.

# 358
  • Мнения: 22 867


Хлебчета за домашни хамбургери

Хареса ми тестото, самите питки си останаха много меки и пухкави.

0,5 ч.ч. прясно мляко
0,5 ч.ч. вода
1 ч.л. суха мая (аз използвах жива)
1 яйце
3 с.л. олио
1 ч.л. захар
0,5 ч.л. сол
2,5 ч.ч. брашно (на мен ми отиде повече)
сусам
1 яйце за намазване

Млякото и водата се затоплят, в тях се разтваря маята и захарта, оставят се 5 мин. Добавят се олиото, солта и яйцето, разбърква се сместа и като сипвате брашното, замесвате меко тесто. Слагате в съд, намазан с олио, покривате отгоре и оставяте на топло да втаса.
Втасалото тесто се слага на намаслена повърхност и се оформя с намаслени ръце, брашно не е нужно. Разделя се на 8 части, оформя се на топки. Топките се слагат в тава, застлана с намаслена хартия и се оставят да втасат още 10-15 мин. Намазват се с жълтък, ръсаят се със сусам и се пекат на 180-200 град в предварително загрята фурна. Слагате да се пекат, когато фурната е загряла някъде към 100 град. Пекат се до златист цвят. Бързо стават готови, в моята фурна за 15 мин. Като се извадят, се завиват с чиста кърпа.

Рецептата е руска пак, има и за кюфтетата, в крайна сметка трябва да се получи това нещо.


# 359
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ох Labrex невероятни питки  smile3501. Днес само вкусотии навсякъде  smile3521.

Общи условия

Активация на акаунт