Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 617
  • 738
  •   1
Отговори
# 255
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Здравейте, момичета!

Умопомрачителни сте!  ooooh!   bouquet

Ето последната ми питка от миналия уикенд. Добре, че поводът не беше по-важен, че щяхме да я втасаме. Докато посрещна гостите, ама просто за секунда и печката я лизна. Но вътре си беше таман.

# 256
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Венета, аз наистина оставам захласната, като видя какво количество си сплела, омесила, опекла................. за протокола, сега ако ми кажеш, че и на работа ходиш, съвсем ще се скрия някъде Laughing Страхотна си просто. Ама пък и друго се чудя, как пък го изяждате това количество? Колко гърла храниш? Laughing Laughing Laughing Браво на теб.

Krische, на работа не ходя, но съм в болнични, няма да изреждам какво ми има, че ще питаш как обичам житото и какви цветя са ми любимите. За хляба веднаж казах, че той само така изглежда голям. Най-голямото количество е 3 ч.ч брашно и от тях са всичките тези хлебчета и питчицата. Аз не съм много по снимките и затова ги правя набързо с GSM. Не са и качествени, пък за реална големина да не говорим. Иначе хляба е за съкровището, който си хапва добре, за дъщеря ми, а тя има две деца и мъж и още за майстора (наш приятел) винаги когато има нещо за ремонт или поправка той е насреща, че съкровището за тези неща никак го няма. Козунака, питката и половината от тортата по рецепта на Селма, заминаха днес при него. Така че откровено казано като меся забравям за болестите, пък и да наваксам за годините пропуснати в кухнята Wink

Ааааа Пепика, няма само аз да стоя до 02:00h, ти защо мислиш го написах още веднаж, и вие да ми правите компания при разглеждането Wink. Labrex, дай още някоя такава страничка Wink

Милето, питката ти е разкошна   bouquet  newsm10.

Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 23:27 от Venetta

# 257
  • Мнения: 22 867
Labrex, дай още някоя такава страничка Wink

Ето, пък после Пепика шъ ми вика подстрекателка и шъ мъ кара да превеждам. Grinning

Фокуси с тесто

Оформяне на тестени изделия

Оформяне на тесто - е тук вече няма да превеждам, щото и аз не разбирам, но пък картинките сами говорят. Просто кликате върху линковете.

Интересно оформяне на сладкиш

Украса на хляб

Кифлички и др.

# 258
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Labrex, merci    bouquet  love001  love001  love001   bouquet.

C превода все ще се справим някак, няма да те тормозим, освен за най-засуканите думички Wink

# 259
  • Мнения: 22 867
Labrex, merci    bouquet  love001  love001  love001   bouquet.

C превода все ще се справим някак, няма да те тормозим, освен за най-засуканите думички Wink

Ще превеждам, няма проблем, важното е мерак и резултат да има!  bouquet

# 260
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Лебрекс,

хиляди благодарности!  bouquet   bouquet  bouquet Тези линкове са безценни.

# 261
  • Мнения: 1 283
Малеее, ШЪ ВЪ УБИЯ И ДВЕТЕ!!! Преди два часа трябваше да съм на работа. Венетче и Лабри, за вас става въпрос.  Мъжът ми като ме види, че почвам да правя питка ме пита да не сме отворили вече ... hahahaсоциална кухня...... Joy Момичета, това е за вас ................. Миле, страхотна е питката.

# 262
  • Мнения: 22 867
Малеее, ШЪ ВЪ УБИЯ И ДВЕТЕ!!! Преди два часа трябваше да съм на работа. Венетче и Лабри, за вас става въпрос.  Мъжът ми като ме види, че почвам да правя питка ме пита да не сме отворили вече ... hahahaсоциална кухня...... Joy color]

Пепика, развесели ме от сутринта!   bouquet И какви са тия убивства в тая хубава темичка? Я меси там, пък мъжът ти нали и той ще хапва питка, доволен ши остани.  GrinningА работата да не е заек, че да ти избяга?!

Лебрекс,

хиляди благодарности!  bouquet   bouquet  bouquet Тези линкове са безценни.

Mileto, радвам се, че съм полезна, дано намерите хубави идейки в тях.

# 263
  • Мнения: 11 607
Вие ще видите ......като издействам бан за всички подобни теми.....Питки ще ми правите, че и на сплитане ще се учите, социални кухни ще отваряте, а после килограмите  - за тях какво ще кажете?

Момичета, сОпрете се, вие милост нямате ли? Подстрекателки и интригантки сте се събрали само в тази тема......

# 264
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Пепика, голям сладур си   love001. Мерси за цветята, много са красиви, че и ги обичам .
Между другото ме подсети за един виц, та не мога да не възкликна: "Брей Пепика хем ще ни убива, хем цветя ще ни носи!"  newsm62. А вица, който иска ще му пратя на лична, че не съм го къпала  Joy Joy Joy

Маме, не бой се за килограмите, ще тичаме след всяка питка  running running running. Пък и мъжете не са кучета, да си падат по кокали  smile3521, поне моето съкровище е такова алчно, пада си по вълча трева  smile3503.

И за да не е само спам, една питка която съм правила мноооого отдавна, но не ви я показах, че стана нещо грозна. Пък и Мама Цоцоланка като иска да ни издейства бан, поне да знаем защо, да сме показали и грозните, та да не ние мъчно newsm44  smile3521.

   

Последна редакция: чт, 22 окт 2009, 21:06 от Venetta

# 265
  • Мнения: 144
Браво на Лабрекс....благодаря, благодаря! Страхотни, безценни линкове!  bouquet
А за Селма и другите, които питаха-благодарение на неуморната Лабрекс ето ги въпросните възелчета:
http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=530

# 266
# 267
  • Мнения: 11 607
На мен вчера въобще не ми бе ден.......Ужасен! Реших да направя питка, малка, колкото за вечеря. Нали затова уж приватизирах малката тава на майка ми.....Всичко вървеше добре до момента, в който кладенеца  ми изигра отвратително лоша шега. Пропука се отвсякъде и като тръгна млякото из масата да ме гони - не мога да го събера. Мразя когато става така! И няма ви приказвам как съм се ядосвала и съм месила....То месене силно казано. Брашното ми бе повече, но докато събирах млякото се наложи още брашно да сложа, че се получи една отвратителна топка...Въобще - оле-мале....Добре,че бе за домашна консумация. На нищо не приличаше топката. А на всичкото отгоре бе само 1/2 кубче мая, а брашното повече....Нямах повече мая, въобще трагедия. И вместо в малката тава, питката я опекох в голямата.....

Та да ви питам - успокойте ме,че не само на мен ми се е пропукал кладенеца и как действате в такива ситуации? Само не ми казвайте,че сте нямали провали, защото ще се комплексирам.....

Мъж ми счупи питката докато аз се наканя да я снимам, не успях да я снимам цялата, ще покажа само това, което остана от нея. - Парче

А ето и един линк от Полин_а, пуснат в темата за машина за хляб, интересна е идеята, да видим кой от темата тук ще я направи пръв.....

Искам да похваля тази рецепта. Страхотен хляб стана. Снимах, но не мога да кача снимките от тъпия нет ooooh!.

# 268
  • Мнения: 7 416
 maqaami,Лабрекс,благодаря ви за линковете!  bouquet

# 269
  • Мнения: 1 122
Мама Цоцоланка   как ме разсмя само. Аз кладенче си правя само в тавичка и там си замесвам тестото. Чак когато го събера на топка го доомесвам или на масата или на плота. Парчето изглежда невероятно вкусно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт