Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 572
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 283
Здравейте момичета!
Заповядайте в новата СЕДМА тема!
Нека да има повече радостни поводи, за да присъства питката на нашата трапеза, което за нас българите е традиция.
  
              Пожелавам ви да усетите  аромата на прясно изпечената питка!










Болярска питка
Питка хризантема
Основно тесто за пити, питки, тутманици, бюреци, кремвиршки от Танита
Погача на Морена
Празнична пита за Никулден
Питка от Пепика
Питка Мимето
Питка от Момчешка мама
Питка "Милинка"
„Короната на готвачката” - Лабрекс
Питка Слънце
Погачата на Хриси от evak
БЪРКАНА ПИТА / БЕЗ МЕСЕНЕ
Питка Цвете от Пепика
Сладка питка от Селма
Вкусен домашен хляб от Лабрекс

Рецепти от тема N 2
Питка rallii
Фокача със сирене
Сватбарска пита - Пепика
Миткова пита- Пепика
Питка с шунка и кашкавал
Питка  "Слънце" - Джемма
Питка Добито
Питка Алекс
Житен клас

Рецепти от тема N 3
Питка "Мама Цоцоланка"
Пита"Роза"
Питка HappyPolly

Плетена пита на Пина
Солена корона на Котка
Хляб с домати и маслини на Umbra
Хляб в саксия - Asyalein
баница с мая на мама Цоцоланка
направа на розички първи вид
изработка на розички - 3 вида
Плетене на пити, козунаци, баници и др.тестени изделия
Сладък ароматен хляб
Как се прави вита баница - първи вариант
Как се прави вита баница - втори вариант
Сладка пита-прощъпулник - maria m
Радкината питка - еххо
Рогчета - Pina
Кашкавалки - Pina
Кифли с локум и Виенски кифли - Pina
Шарена питка - Мама Цоцоланка
Питка Маргаритка - Биляна
Шведско хлебче с крема сирене и копър - Labrex
Завъртяната пита на vens - Labrex
Питка Цвете - Краси.мира

Рецепти от тема N 7
Питка със сирене и сусам - nordina
Питка с майонеза - nordina
Питка с извара - nordina
Царевична питка със сирене  - nordina
Козунак на Venetta
Питка с кисело мляко на Селма
Цвете с рецепта на Labrex
" Матнакаш"- Labrex
Оформяне и фокуси с тесто - Labrex
Венец от кифлички - Селма с рецепта
Хлебчета за домашни хамбургери - Labrex
Оформяне на хлебчета - Labrex
Ароматни обедни питки - Nordina
Питка - стъпка по стъпка - alina si
фигурки от тесто- предоставено с любезното съдействие на Labrex
питка стъпка по стъпка и рецепта - Пепика

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 21:01 от Пепика

# 1
  • Мнения: 1 283
Питките ви са страхотни на всички. Поздравления!!!  bouquet Отдавна не съм влизала в темата, но вие ме изненадахте много, много приятно. Това е другата малка питка и голямата сега се пече  Hug след малко и снимки на готовата.


# 2
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Пепика, благодаря ти за труда.   bouquet

Това е една от любимите ми теми.
Дето се казва, пожелавам на всички нови творчески успехи!  Mr. Green
Нека темата ухае на вкусни, ароматни, меки питки!
Аз съвсем скоро ще се отчета отново!

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Пепикаbouquet.

Днес си купих суха мая. В голям пакет. Сега обаче я гледам, че не пише колко да се слага на 1 кг брашно.
Някой ако знае да ми отговори. Благодаря предварително!
Аз ползвам  ето тази марка мая.
Пакетчето е от 21гр. и е за  0,500кг. брашно. Значи за един килограм ще ти са необходими 42 гр. мая.

Ползвала съм и на Dr. Ötker, за мен няма разлика, но нека кажат специалистите.



21 гр суха мая за 500 гр брашно е страшно много(зависи много от това,което ще правиш),ако е прясна-да.За 500 гр най-много 2 чл или 7 гр(едно пакетче на Доктора).

# 4
  • Мнения: 2 199


И аз да се похваля  Laughing Правих пита за пръв път и стана много вкусна и на конци като козунак  Mr. Green  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 485
Пепика, благодаря за новата тема!
Отново ни радваш с хубавите си питки! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 387
И аз да покажа моята.

# 7
  • Мнения: 184
Охо!Честита нова темичка!Момичета да ви попитам има 2 пакетчета мая,но не е суха.От тази на кубчета.Та пише,че е годна до 8 септември.Вече сме 9-ти.Дали се  е развалила?Мога ли да  я ползвам.Имам също така от сухата,но не  знам как да я разтворя EmbarassedПробвах веднъж,но не стана.Не знам защо.На опаковката пише да се изсипе наведнъж в хладка вода без да се разбърква и да се изчака 30 мин.да се разтвори и узрее сама.А после как се ползва не знам.А направих както пишеше ,но след 30 мин.въобще не беше се разтворила.Изчаках още,но положението си беше едно и също! Sad

# 8
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
kati4ka, според мен можеш да ползваш кубчето прясна мая. Но да е днес, утре, дет се вика. Нали е седяло кубчето в хладилник?

Маята на прах аз не изчаквам. Изсипвам във водата или млякото и само разбърквам и после бум в тестото. Втасва си в тестото.

# 9
  • Мнения: 184
Mileto,blagodarq!Sajalqvam,nqmam kirilica!

# 10
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Пепика,  bouquet.

Днес си купих суха мая. В голям пакет. Сега обаче я гледам, че не пише колко да се слага на 1 кг брашно.
Някой ако знае да ми отговори. Благодаря предварително!
Аз ползвам ето тази марка мая.
Пакетчето е от 21гр. и е за  0,500кг. брашно. Значи за един килограм ще ти са необходими 42 гр. мая.

Ползвала съм и на Dr. Ötker, за мен няма разлика, но нека кажат специалистите.



21 гр суха мая за 500 гр брашно е страшно много(зависи много от това,което ще правиш),ако е прясна-да.За 500 гр най-много 2 чл или 7 гр(едно пакетче на Доктора).

21 гр суха мая за 500 гр брашно е страшно много(зависи много от това,което ще правиш),ако е прясна-да.За 500 гр най-много 2 чл или 7 гр(едно пакетче на Доктора).
[/quote]

max-mama  Hug, благодаря за бързата намеса, едва сега разгледах по добре и забелязах, че на всеки пакет пише, че три пакета са 21гр. А ти сигурно знаеш, че те са три прикачени заедно. Аз съм видяла само грамажа и не съм обърнала внимание на дребния шрифт. Добре е че никога не съм правила по-голямо количество тесто, каква ли щях да я свърша. Но тъкмо сега и аз  ще знам. Така е когато човек от скоро се занимава с месене. и т.н.

pepa_ilkova, съжалявам   bouquet! Надявам се че не си замесила погрешно тестото по моя вина.

Пепика, благодаря за темичката, много я обичам. Питките ти са както винаги невероятни, истинско произведение на изкуството.

 Fior, Margafuci, Суха Мащерка, не мога да се нагледам на питките ви.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 01:31 от Venetta

# 11
# 12
  • Мнения: 400
Браво момичета! Страхотни неща сте показали.
Сигурно е писано и преди, за което се извинявам, но моля да ми кажете диаметъра на тавите, в които печете /за нормална доза става въпрос/?

# 13
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Шеки, можеш да печеш във всичко, дори в кръгла йена. Зависи каква височина или широчина гониш.

Аз имам една тава с диаметър над 30. Така питката става по-широка, но не толкова висока.

# 14
  • Мнения: X
Пепика ,     bouquet    за новата тема!

Охо!Честита нова темичка!Момичета да ви попитам има 2 пакетчета мая,но не е суха.От тази на кубчета.Та пише,че е годна до 8 септември.Вече сме 9-ти.Дали се  е развалила?Мога ли да  я ползвам.Имам също така от сухата,но не  знам как да я разтворя EmbarassedПробвах веднъж,но не стана.Не знам защо.На опаковката пише да се изсипе наведнъж в хладка вода без да се разбърква и да се изчака 30 мин.да се разтвори и узрее сама.А после как се ползва не знам.А направих както пишеше ,но след 30 мин.въобще не беше се разтворила.Изчаках още,но положението си беше едно и също! Sad
Можеш да я ползваш още два-три дена.Пак втасва тестото...
А сухата мая аз слагам направо в брашното.Не я разтварям във течност.
nordina , страхотни питки!  Peace   Отивам да видя коя рецепта нямам и да записвам.

Общи условия

Активация на акаунт