Турски сериали по българската телевизия

  • 37 603
  • 548
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте всички! Stop Stop

Интересно ми  как отчитате факта, че по българската телевизия, в последно време е пълно с турски сериали. PeaceТова дразни ли ви? В България да се отдава такава почит на турското кино. Simple Smile
Или напротив турските сериали ви забавляват и са едни от предпочитаните за вас! newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • София-Банкя
  • Мнения: 2
Защо да се дразним? Това са само филми. Много по добри са от латиносапунките, няма натрапничав ислям, а 1001 нощи е прекрасен.

# 2
  • Мнения: 5
 Ако имаше български филми така добре направени, с добра актьорска игра - с удоволствие бих отдала почит и на тях. Но уви!
Според мен се преекспонира произхода на филмите. Дали щеше да има такива теми, ако филмите бяха руски, унгарски или каквито и да било други? Със същия успех можем да попитаме - дразни ли ви това, че в България се отдава такава почит на американското кино. Че то на която и кабеларка да превключиш все американски филм (нищо против американското кино  Peace )
 На въпроса - не ме дразни щом са добри, каквито и да са по произход.

# 3
  • Мнения: 3 621
Ако имаше български филми така добре направени, с добра актьорска игра - с удоволствие бих отдала почит и на тях. Но уви!........
........... На въпроса - не ме дразни щом са добри, каквито и да са. .........
Личното ми мнение е, че турските сериали са в пъти по-добри не само от българските /за наше съжаление/, но и от латиноамериканските.

# 4
  • Мнения: 529
Гледам някой сериали и ми харесват,но наистина са прекалено много ,цял ден ги въртят един свърши-друг почне.

# 5
  • Мнения: 343
Не са им лоши сериалчетата Peace а и се дават през деня когато хората са на работа Изключение прави само Перла но аз тогава гледам Нова Peace

# 6
  • Мнения: 15
Дразнеха ме ,но вече им свикнах.

Иначе се излъчват ,защото струват по -евтино.И сигурно много се харесват и на масата ориенталци ,живеещи в България.

# 7
  • Мнения: 51
До сега не бях гледала турски сериал, но в момента следя 2 такива.Преди бях чувала, че филмите са им доста "тежки".Приятно съм изненадана от филмите, които се показват у нас и мисля, че няма нищо лошо да сменим латиноамериканските сапунки с наши балкански. Peace

# 8
  • Мнения: 1 666
А мен пък ме дразнят!
Съвсем откровено смятам, че телевизиите просто се оляха. То бива, то може, ама по всяко време на деня да те облъчват с разни Мехмедовци .... което и копче на дистанционното да натиснеш, все едно и също върви.
Казват, а и вчера в някой вестник го четох, "драгият зрител" предпочитал да разпознае себе си в лицата и съдбите от екрана, затова турските сериали се радвали на небивал успех. Е, аз лично пък не ща да разпознавам себе си или комшийката. Предпочитам поне "сериално" да се пренеса в малко по-друг свят. Изключение правя за "Забранена любов", но там има и доза гледане от патриотизъм  Wink.

# 9
  • София
  • Мнения: 265
Ни най малко не ме дразнят, ако се чатнат телевизиите, че корейците също правят невероятно силни сериали, и то по много, и с тях ще ни залеят. Зависи и от цената разбира се. Турците си правят сериали, добри при това, защо пък да не ги гледаме, аз даже се радвам, че малко разнообразие вкараха медиите. 1001 нощи е голямо попадение, сега май Аси му е достоен конкурент. И другите не са лоши, но са малко повече към сапунките бият. За разлика от нашият жалък опит да направим сериал, просто турците са класи над това, което ние показваме. Да не говоря за корейците пък колко са добри. Аз деля сериалите на такива, които стават, и такива, които не, затова за мен няма никакво значение от коя държава е сериала. Никакво. Ако българите/гърците/сърбите...и пр. направят нещо стойностно, ще гледам с интерес.

# 10
  • Мнения: 12 648
Всичко прекалено ме дразни.  Имам чувството, че само това върви от сутрин до вечер.

# 11
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Гледам само тези, които са ме впечатлили, други заради липсата на време ги гледам от нета.

Смущаващо е за тези, които имат предрасъдъци. Защо не намерих такава тема, като от сутрин до вечер и по трите се въртяха венецуелски сериали....в 9-10, в 14, в 16 и така беше близо 7-8 години.
Ех, сега са ги сменили с турски, какво толкова...но явно това се забелязва и дразни някои хора.

# 12
  • Мнения: 1 726
Много уважавам турското кино, но съм против това облъчване отвсякъде с "мехмедовци". Ако беше един - може, но това е ненормално. Все едно в щатите да пуснат афганистански сериал...

# 13
  • Мнения: 15
Както  във всичко  ,не си знаем мярката.Турси сериали един върху друг.Явно искат да ни убеждават ,че промяната  в нашата съседка е настъпила и са готови за  ЕС.
Много се съмнявам.Масова ли е тази промяна или само в определени кръгове?

Дали са   харесвани?Прекалили се,вече се питаш,дали  няма друга цел?
Или  са предложени  на по-ниска цена и НОВА,БТВ  побързаха да се нагушкат.

Руски,американски ,бразилски ,турски все не улучваме  мярката.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 435
  Харесват ми. На латиноамерикански никога не съм ревала, на тези - на всяка серия.Мога да ви кажа, че по принцип не обичам много турците, заради турчина с който дъщерята живее, но филмите ми харесват.А защо никой не казва нищо за гръцката боза Блясък, дето се влачи от години по Нова ТВ?Стана втори Дързост и красота, а колко пъти сменят артистите и ги пускат в нови роли.5-6 души играят всички роли.Аз не съм гледала нито една серия, но майка ми много обича да ми разказва какво става.

Защо всеки влага политика в това? Просто по някаква случайност купиха един филм, хареса се много, видя се,че има интерес към тези филми и купиха още.

А темата ти е сигурно 5-та или 6-та на тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт