Twilight/"Здрач" : тема 35 (за вампири-вегетарианци и върколаци)

  • 17 899
  • 429
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 594
                                                     
 
                                             
                                Наближава Новолуние! Готови ли сте за него?
                                                                  
                          




 Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" ще започне снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

Темата има следните  правила (приети след демократично, понякога бурно, обсъждане  Laughing)


Всички книги от сагата се обсъждат свободно- без предупреждения за спойлери. На новите фенове се препоръчва да прочетат първо всички книги. Решението в крайна сметка е Ваше, това е просто препоръка, но доста от нас са на мнение, че книгите страдат от недостатъци, текстът на места е доста тромав и ако се знае предварително какво се очаква, удоволствието от четенето се разваля.

Дискусията в темата се стреми да избягва циничен или вулгарен език и заяждания межу пишещите.

Ако ще се обсъжда деликатна тематика (от изрично сексуално естество, анатомия, физиология и т.н. ) мненията следва да се маркират в бяло, като преди това се пише, че следва текст в бяло. Маркирането става както от менюто  "Промени цвета" се избере например червено, но в скобите, ограждащи маркирания текст, на мястото на "red" се изписва "white". (няма готова опция за бяло, затова трябва да се изпише изрично)

Всеки ден за темата отговаря по един “дежурен”, които играе ролята на “редактор”- пуска бюлетин с новини и връзки, посреща новите членове и при нужда, напомня или разяснява правилата на общуване и писане в темата. Тъй като информацията за "Здрач" в интернета е всеобхватна и невинаги вярна, желателно е  “новите” фенове да не публикуват постове от рода на “Не знам дали е пускано преди, но намерих това…” или “Чухте ли, че еди-какво си..”, за да не се разводнява дискусията.

За всички - ако имате предложения и въпроси, винаги можете да пуснете лично съобщение към "редактора" за деня, включително с предложения за включване на "стар" материал в бюлетина (любими интервюта, снимки, видео, гифове и т.н.). Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.  

Ако желаете да станете ”редактор" или ако имате предложения към организацията на темата, можете да го заявите в пост в темата.

Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Дневните бюлетини и фен-материали от съфорумки в темата- включително фенфикшъни, писани от WomanitKa и Christabel- можете да намерите на www.twifanzone.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук

Предишни теми
Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"



Съобщение за феновете  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Тина на old_og_new@yahoo.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

# 1
  • Мнения: 12
Първа   newsm44

Гласувах че няма занчение дали е гей , той пак си остава прекрасен !   Grinning

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Катрин  Hug
идеята за анкетата е страхотна  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 229
Мона, браво за темата Hug Heart Eyes
Гласувах с това :
Не ме интересува , че е гей ще гледам филмите му и ще слушам музиката му , защото ми харесва без значение какъв е !(ценя го като творец, не като мъж)

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Няма да познаете аз с каква опция гласувах  Joy

 Blush

П.П еййй тома неверни сте значи  Mr. Green  Докато не ви са дадат доказателства не вярвате  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3
Катрин, добра анкета. Гласувах с 2 позиция - все едно, пракрасен екземпляр е, красив, талантлив - поне така го виждаме ние от отбора.  Но все пак не искам да е гей, никак. Колкото и да е недостъпен за мен и да няма значение този аспект от живота му, това положение на нещата би ме натъжило. Такава загуба за жените би било!!!

# 6
  • Мнения: 21
ценя го като творец, не като мъж

A, Кристабел, сега почвам да те следя изкъсо дали някой път ще въздъхнеш на някоя снимка на Роб в темата или ще кажеш нещо, че е хубав- и ще ти лепна това ти твърдение за челото!  Laughing

Шегата настрана, аз гласувах с първа опция... колкото и да ми се иска да избера, че няма значение, не съм много сигурна... за Джордж Майкъл имаше значение, като излезе наяве (за сексапила му, де, иначе си е творец, няма спор, но изчезна тръпката)... както и с риск да започна някоя нова война в темата за любимци от сериали,  Laughing, също ми повлияха и слуховете за Уентуърт Милър... в клипа на Марая Кери бях поразена от мистиката и сексапила му, първите серии на Prison Break ги гледах заради него... и после като почнах да мяркам постовете при Перез Хилтън и другаде за ориентацията му (не че Перез е достоверен, но поне по тази част  е по-осведомен), и ми изчезна интереса,,, Съжалявам (кой го имаше на аватара, все забравям)
Та, така и за Роб.. не съм много сигурна как би ми се отразило....

# 7
  • Мнения: 5
Гласувах с втората опция. Винаги ще е прекрасен, а пък вече какво го влече ....... той си решава.  Поне Едуард не може да мине на  "другия тротоар" Laughing

# 8
  • Мнения: 116
Men me dopuskam samo za po pet minuti na kompa,no vse pak uspiah da glasuvam!!!
Kakavto i da e - prekrasen e!!!!!!!

# 9
  • Мнения: 21
  Поне Едуард не може да мине на  "другия тротоар" Laughing

 Joy Joy Joy За това не бях се замисляла

Но се сещам за онзи смешен преразказ на филма Здрач, дето Джесика обясняваше на Бела, че Едуард не ходи с никого,защото никое момиче не е достатъчно добро за него (He doesn't date anyone because no girl is good enough for him.) a Бела си мислеше какви ли не извинения/прикритие си измислят скритите гейовете (No girl is good enough for him? Man, the excuses closested homosexuals come up with these days...) Joy

# 10
  • София, България
  • Мнения: 5 594
ДНЕВЕН БЮЛЕТИН
изготвен от Мона Лиза



НОВИНИ




- Сканове на Premiere Magazine

( и след това превода им на аглийски език )




     


     





Преводът:










тук можете да отворите скановете в голям формат






- Без думи ...    Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes






- Певицата Sia Furler написа в twitter акаунта си следното:



Казва, че още не била гледала Здрач, но била слушала един път Робърт Патинсън да й пее и наистина можел да пее.


Ето и прекрасно клипче от легендарната вече фотосесия на Vanity Fair , озвучено с нейна песен.

Robert and Kristen Vanity Fair photo shoot







- Paul Wesley ( от Vampire Diaries) говори за приликата му с Роб

Vampire Diaries Paul Wesley talks about Robert Pattinson Comparisons





- US Weekly се представят добре напоследък с много много информация и плакати за Здрач-сагата:


   

   




източник






- Снимки на Taylor Lautner за Teen Vogue и клипче зад кулисите на фотосесията ( много готино)

   

   





и клипчето :

Taylor Lautner's Teen Vogue Cover Shoot backstage



източник






- В момента се снима сцена с Бела и Рене – в къщата на плажа във Флорида.

Перуката на Бела е толкова ужасна , че тази на Джейк бледнее! Да не говорим, че с нея прекрасно й личат килограмите и лицето й е като пълнолуние ( ми след новолуние ... )

   


източник






И накрая нещо за душата, написано от Кристабел

Жив е той, жив е! – Пародия. (Edward Cullen в „New Moon”)

# 11
  • UK
  • Мнения: 3 959
Няма опция за мен, тази с "и без това не го харесвам" ми е твърде отрицателна, не ме интересува дали е гей, нещо от тоя тип, просто не ме интересува самия Роб, но нямам никакво отрицателно отношение към него. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 10 008
Не бих повярвала, ако сам не се обяви за такъв.
За Wentworth Miller не вярвам, дори сам да го беше обявил официално, пак нямаше да повярвам. Mr. Green Това би била голяма загуба.

# 13
  • Мнения: 34
Може ли да добавим още една опция? - и аз ще стана Гей  Wink
Леле, май прогнозите ни, че Кристен ще влезе във форма нещо не се сбъдват.Ще имаме една тръткава Бела, май. Отиде му на Едуард кръста, ей......

 

# 14
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Не мога да ги разбера тези снимки  Mr. Green
всеки път като рефрешна страницата , различни снимки ми се губят  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт