Как наричате "пиленцето"

  • 10 904
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте мили мами  Hug

Отскоро си имаме малка пикличка вкъщи, но преди нея на бял свят дойде и един батко, който сега е на 2 г. и половина. И сега е впечатлен, че бебето няма пишка  Mr. Green

Та, въпросът ми е, вие как наричате "пиленцето" на момиченцата, защото не ми се иска да му казваме "пиленце".

 newsm78  newsm78  newsm78

# 1
  • Мнения: 6 320
Ето тема с 15 страници по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366344.0

# 2
  • Мнения: 183
Мерси за линка, супер се развеселих  Joy

# 3
  • Мнения: 226
Моята принцеска е едва на 3 мес.,но ти ме накара да се замисля сериозно. newsm78Когато бях малка майка ми казваше "Изми ли се от долу?"Понякога използваше думите"шунда" и..."кукумявка",,които и забранявах да използва.Вчерашно хлапе,ама си имах мнение.Предпочитах "оная работа" Wink
    За пред моето дете,обаче смятам да използвам други думи.Ама какви..?

# 4
  • Мнения: 2 090
Не наричам никак все още,не съм се и замисляла Thinking.Баткото беше много изненадан когато видя че сестричката му има ''малко дупе'' Crazy.Така го определи детето Laughing

olichkaa ,май не си разбрала за какво обръщение иде реч Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 3 820
Понеже и ние не успяхме да измислим нещо подходящо решихме да казваме дупе на всичко. Синът ми се учудваше понякога, че той си има и дупе и паца, а Ани не, но ние му казвахме, че Ани си няма паца, защото е момиче Laughing.

# 6
  • Мнения: 183
Аз понеже изчетох темичката от линка (междудругото има прекалено много излишно заяждане - все пак всеки сам си решава), много ми хареса за момченце - пишка, за момиченце - пишенце. И започнахме така да казваме.

Първоначално баткото не разбра разликата или му се причу пишленце и веднага протестира "аааа, няма папа" (той казва на пишка папа), а аз му обясних, че има, но понеже е момиченце и изглежда по-различно.
След това, вече не проявява интерес и спря да пита. Но почти на всяка смяна на памперса иска да гледа.

А пък моята майка си измислила думата "цони", и така си миехме цонитата доста време, докато един ден чух, че едно момиче се казва Цонка и направо онемях. После я попитах и тя ми каза, че сама си е измислила тази дума. Е, аз вече бях голяма, бях чувала вече и другите думи, но доста време си приемах за нормално тази мамина измишльотина.

# 7
  • Мнения: 3 402
Когато бях малка майка ми казваше "Изми ли се от долу
и моята майка така. според мен това е най- удачния вариант.

Цитат
Отскоро си имаме малка пикличка вкъщи
не е лошо да помислите и за друго обръщение към детето  Sick

# 8
  • Мнения: 491
При нас момченцата имат пишка (мн.ч. пишки), а момиченцата пиша (мн.ч. пиши). Така ми обясняваше мама като дете. Лично според мен това са много подходящи думи - сходни са и лесно се научават.

Помня, че като мъничка знаех, че пишката се нарича още и паца. До нас имаше пицария и нашите ме пращаха често за пици. Е много ми беше трудно - винаги бърках "пица" и "паца", и честичко поръчвах "една паца" Joy. И с други такива думички съм срещала объркване, ама да не се отплесвам сега в дълги писания Laughing, но "пиша" и "пишка" ми останаха фаворити, най-вече защото не предизвикват в мен никакви други асоциации освен свързани с пишкането Grinning.

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ние казваме "писе".

В Рибарица, където ни е вилата, казват "кукла". От това паднах!

# 10
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Майка ми използваше пеперудка. Синът ми си има пишка, а кака му - дуда.

# 11
  • Мнения: 1 128
И ние сме на дуда . Живот и здраве, ако някога имам момченце, то ще си има чура.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Синът ми си има пишка. Като порасне още малко ще стане пенис - но засега не ми идва отвътре... "Пиленце" също си има - жълто, мекичко, от Джъмбо, спи с него в леглото му. Също така обича картинки на пиленца... истински, живи пиленца - също.

# 13
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дуда. За племенничките ми използвахме "шони", което винаги много ме е развеселявало и понякога използвам и него.

# 14
  • Мнения: 22 414
А аз още не мога да измисля никаква адекватна дума, за да наричам интимните части на дъщеря ми когато малко порасне.

Бабите ми викаха, че това е "чоче", вероятно измислена от тях дума и аз така си бях свикнала да викам.

Общи условия

Активация на акаунт