Чииз торта с мус от виолетки

  • 26 065
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 505
Здравейте на всички,искам да ви покажа една страхотна чииз торта,и понеже не съм пускала скоро рецепти реших,че си заслужава да го направя с тази тортичка.Надявам се да ви хареса и да я направите и вие,бърза е и много вкусна,с дъх на виолетки.


Чииз торта с мус от виолетки
  продукти: 150гр.бонбонки виолетки;1 опаковка сирене филаделфия(или крема сирене);500гр.сметана за разбиване;5 листа желатин;125 мл.прясно мляко
за заливката: 150гр.вода;50гр.бонбонки виолетки;2 листа желатин
готов блат или бисквите стрити на прах със масло
   Ако ще се използва готов блат,то той трябва да се сиропира първо(сиропа пожелание,аз го сиропирах със 1с.л.ликьор от къпини с 2с.л.сок от портокал),а ако ще се прави платка от бисквите,те се стриват на прах и се замесват с масло на тесто,което се разстила на дъното на формата.
   Слагаме желатините в студена вода да набъбнат,счукваме виолетките до прах.Разбиваме сметаната и добавяме праха от виолетки.Загряваме млякото и добявяме желатина предварително втечнен на водна баня,като поизстине малко добавяме крем сиренето и разбиваме добре,след това добавяме сметаната и бъркаме до смесване на продуктите.Изсипваме върху блата.Слагаме в хладилника за няколко часа да стегне,а през това време приготвяме заливката.Слагаме желатина в студена вода да набъбне.Загряваме водата и добaвяме виолетките и бъркаме до пълното им стопяване,желатина го втечняваме на водна баня и го добавяме към водата с виолетки.Когато муса от виолетки е започнал да се желира,изсипваме заливката отгоре и оставяме още 2 часа в хладилника да се желира добре.






   *Тортата е с един страхотен дъх на виолетки,сутринта,след като престоя цяла нощ в хладилника като го отворих лъхна приятна миризма на виолетки и се понесе в цялата стая.
    Аз не използвах сметана за разбиване,а заквасена сметана,и направих половината смес за муса,че нямах достатъчно количество от продуктите.И не счуках виолетките на прах за муса,а ги разтворих в прясното мляко на котлона,както и при заливката.А сутринта хапнах и едно парче,ми то няма смисъл да казвам колко вкусно беше и дали ще остане за довечера да посрещне половинката.

източник: http://es.petitchef.com/recetas/tarta-mousse-de-caramelos-de-violetas-fid-229741

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Оха,записвам си я Grinning

# 2
  • Мнения: 1 798
Уникална Heart Eyes
Копвам си рецептата.

# 3
  • Мнения: 2 803
Как обичам виолетки. Някак в детството ме връщат. Ще си копирам рецептата. Благодаря!
  bouquet  chef

# 4
  • Мнения: 38
Стахотно изглежда, поздравления!
Имам един въпрос - Колко грама е сиренето филаделфия? Благодаря.

# 5
  • Мнения: 1 505
Имам един въпрос - Колко грама е сиренето филаделфия? Благодаря.
Ох,с този въпрос ме затрудни вече,не знам колко е в бг,аз имах 150 грама и го сложих цялото,лошото е,че хвърлих опаковката да видя колко е,но беше малко повече от половината пълна моята опаковка,да речем значи около 250 грама да е.Но дори и по-малко да се сложи или повече няма разлика.
И ви благодаря много за одобрението,много се надявам скоро да я видя и във ваше изпълнение.

# 6
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ее, страхотна торта, браво енаморада, и аз си записвам рецептата  bouquet

# 7
  • Мнения: 11
Обожавам виолетки! Представям си каква вкусотия е. при първа възможност ще я направя. Благодаря за страхотната рецепта!  bouquet

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Звучи доста интересно, само да ми остане време и ще го пробвам това чуденце.

# 9
  • Мнения: 207
Леле изглежда много вкусно .

# 10
  • Мнения: 1 505
   Много благодаря на всички ви за позитивните отговори.Няма да ме има няколко дни,зачезвам за малк на почивка,надявам се,всичко да е ясно по тортичката и като се прибера да отворя темата и тя да е пълна със снимки на вкусни тортички направени от вас.
   За всички вас
      bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 380
Аааа...какво изкушение! Shocked Само че от къде да взема бонбони виолетки?

# 12
  • Мнения: 1 505
 xenia, ние тук имаме бг мaгaзин,купих си ги от него,но пък от там където взех рецептата,доста момичета са ги направили,та и аз се чудех от къде и те са намерили виолетки в Испания,но явно някъде има,а може и да съм ги виждала и да не съм им обърнала внимание,кой знае.

# 13
  • Мнения: 4 380
Аз до нашия български така и не съм стигала за толкова години. Laughing

Ами я кажи с какво ги троши?

И какво е това синичкото за украса?

Цветовете са ти перфектни. В оригинала е много индигово.

# 14
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
http://wendygital.blogspot.com/2008/01/violet-flower-treats.html

Ха, от бг магазин, в Мадрид правят оригиналните виолетки Grinning, от 1915 год.
Ксения, и аз ще търся тук, ако не ще си поръчам от испания  Laughing ...
Хехе упдейт: има в кенди магазините. Току що звъннах в един точно до работата ми, утре ще отида да забърша малко. Е, не са виолетови захарни виолетки, а от типа на минтс, но с аромат виолетка  Grinning. Боята трябва да я добавяме отделно.
Ксения, виж дали имате магазини от веригата Sugar Mоuntаin наблизо, или друг магазин за бонбони  Peace ...

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 03:46 от eli_c

Общи условия

Активация на акаунт