Литература от автори - детски психолози?

  • 3 498
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 335
Някой може ли да ми препоръча заглавия на хубави книжки за развитието на хлапетата, написани от детски психолози?
Повече май ме интересуват такива за привързаното родителство..
Най, най-добре би било ако книжките са на български. Не че не мога и на английски, ама се хващам че повече внимавам да си превеждам и изпускам от същината на текста Simple Smile

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 17:20 от Stelfy

# 1
  • Мнения: 9 467
Веднага, и то ти го препоръчвам с две ръце Peace:




"..Д-р Фицхю Додсън (1923--1993) -- световноизвестен американски психолог, преподавател и писател започва кариерата си като свещеник, преди да се отдаде изцяло и до края на живота си на децата, тяхното отглеждане, възпитание и лечение. Баща на три деца, практикуващ детски психиатър, собственик и ръководител на детско училище в Калифорния, член на повече от десет научни асоциации, той популяризира огромния си опит в книги като “Изкуството да бъдеш родител”, “Изкуството да бъдеш баща”, “Всичко зависи от първите шест години”, “Как да приучим децата си към дисциплина”, “Да обичаме, без да позволяваме всичко” и много други, издавани в милионни тиражи по света и станали настолни на поколения родители.

Трябва ли да оставим детето да плаче?
Можем ли да го напляскаме?
Как да се справим с истеричните му кризи?
По какъв начин да развием въображението и интелигентността му?
С какви средства да му помогнем да стане щастлив и отговорен индивид?

Тези въпроси и още много други намират отговор в “Изкуството да бъдеш родител” -- истинско практическо ръководство за отглеждане и възпитание на децата и най-известна книга на д-р Фицхю Додсън, превърнала се за съвременните родители в това, което беше д-р Спок за родителите от петдесетте години на миналия век.
Проследявайки развитието на детето от раждането му до края на петата година, д-р Додсън дава на читателя многобройни съвети, произтичащи от постиженията на науката и от придобитите знания за психологията на детето, както и от обикновения здрав разум, като наред с това заявява:
Любовта на майката към детето й е по-важна от всяка научна документация. Любовта на майката към детето й е по-важна от всичкия здрав разум, който би могла да прояви, докато го отглежда. Вслушвайте се в гласа на сърцето! Някой ден може да се поколебаете пред поставен от детето ви проблем. Тогава науката и здравият разум ще ви подскажат едно, а сърцето ви - друго. Вярвайте на сърцето си!"

# 2
  • Мнения: 857
И мен ме интерсува затова се записавам да следя темата Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 789
Книгите на Улрих Дикмайер - "Нашето дете".Книгите са 6 броя - съответно "Нашето дете от 1 ден до 1 година","Нашето дете от 1 до 2 години"....и т.н до 6 годинки.

# 4
  • Мнения: 30
Книгата на Додсън "Изкуството да бъдеш родител" Peace може да дръпнеш и от Виртуална библиотека Спиралата

# 5
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Книгата на Додсън "Изкуството да бъдеш родител" Peace може да дръпнеш и от Виртуална библиотека Спиралата
И ще останеш доволна. Лично на мен ми помогна за много неща и най-вече ти дава идеи, не ти казва направи това и това.   

# 6
  • Мнения: 275
Бих препоръчала още две :

http://www.book-bg.com/details.php?id=26701

и изобщо цялата поредица.

А също и :
http://www.book-bg.com/details.php?id=26972

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Додсън наистина и ан мен мн ми допада.

# 9
  • Мнения: 106
Фицхю Додсън и на мен много ми харесва и ми е помогнал много с идеите си в доста ситуаций.  yes

# 10
  • Мнения: 1 269
още един глас за додсьн. пьрво прочетох `как да приучим децата си кьм дисциплина`, хареса ми и сега чета `изкуството да бьдеш родител`.
купих две книги на иржина прекоп- `малкият тиранин` и `ськровищата в нашите деца`, но додсьн ми допада повече  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 335
Много гласове за Додсън?
А аз защо съм останала с впечатлението, че май той беше дето обяснява как децата трябва да бъдат налагани с пръчка при неподчинение!?
Щото ако ми е вярна паметта значи не е каквото търся no
Затова и писах, че повече се интересувам от литература за привързаното родителство Heart Eyes
Разбира се, ще погледна в "Спиралата" след толкова препоръки - чунким да си сверя часовника! Wink
Кристофер, особено ми допада на пръв поглед на Паола Сантагостино книгата (поне така по описание и заглавие) - ще я потърся!

Благодаря на включилите се до момента!! Hug

# 12
  • Мнения: 1 269
в грешка си! боят не се препорьчва от додсьн.

# 13
  • Мнения: 9 467
Много гласове за Додсън?
А аз защо съм останала с впечатлението, че май той беше дето обяснява как децата трябва да бъдат налагани с пръчка при неподчинение!?
Щото ако ми е вярна паметта значи не е каквото търся no
Затова и писах, че повече се интересувам от литература за привързаното родителство Heart Eyes
Разбира се, ще погледна в "Спиралата" след толкова препоръки - чунким да си сверя часовника! Wink
Кристофер, особено ми допада на пръв поглед на Паола Сантагостино книгата (поне така по описание и заглавие) - ще я потърся!

Благодаря на включилите се до момента!! Hug


Аааа в голяма заблуда си! Naughty
Точно обратните методи обяснява той-защо не е добре с лошото, с "недей" и "неправи това и онова"..просто как да възпитаваме децата си, без да усетят налагане от наша страна, и те самите да искат да се държат добре Wink
Но е мн трудно да се обясни с 2 изречения-трябва да се прочете Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 335
А-а добре, добре тогава Grinning Ще я видя тази работа! Peace

Общи условия

Активация на акаунт