Koшнички

  • 10 862
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 126
Преди няколко дни майка ми изрови от архивите метални къдрави формички и аз реших да ги изпробвам за направата на онези невероятни кошнички които се правеха едно време масово по поводи.Винаги съм си мислела че това е супер дълъг и мъчителен процес Mr. Green Оказа се много бързо и резултатно.
Използвах рецептата от тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320932.0

Директно и цитата с рецептата да постна за улеснение:
Здравейте, радвам се че са Ви харесали кошничките защото вложих доста усилия за направата им.Пускам рецептата по която ги приготвих.

Кошнички

За тестото:
-2ч.ч брашно/и малко повече/
-1пакетче масло
-1/2 ч.ч.пудра захар
-1 яйце
-1 ванилия

Омесва се брашното и маслото да стане на трохи.Прибавят се пудрата захар, яйцето, ванилията.Омесва се хубаво тестото.След това се взима от тестото по едно топче колкото орех и се оформят в специални къдрави формички.Изпичат се в умерена фурна на 180-200градуса около 15-20мин.Пълнят се със следния млечно-маслен крем:

Крем
-1/2л. прясно мляко
-2 яйца
-1/2ч.ч.захар
-5сл.брашно
-парченце масло
-1 ванилия

Сле като се напълнят се изчакват да истинат и по желание де декорират отгоре с маслен крем оцветен по желание.
Поръсват се с цветни или шоколадови пръчици.
Престояват около 12ч. за да омекнат

От една доза ми излязохо 58 броя

Бон Апети!!!

Моят крем беше по друга рецепта,мисля че с какъвто ви харесва би станало супер Grinning

А ето ги и моите готови кошнички:


Малко непрофесионално изглеждат Blush,но мисля че като потренирам още малко ще се поправя.

Ако някой има желание нека пробва,наистина стават много бързо и лесно Peace

Сетих се и да предложа нещо,ако тази тема има успех Blush
Давайте идеи какви други неща могат да се правят в тези метални къдрави формички,мисля че за някакви тарталети се говореше в някоя от темите,но за мен това е непонятен термин Embarassed Също и за солен вариант на кошничките Thinking

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 20:21 от Дес

# 1
  • София
  • Мнения: 210
Дес, чудесни са кошничките!  Peace  Като им боднеш плодове отгоре-ей ги на-готови тарталети. (Макар че при тарталетите плодовете ги обливат с някакво желе, явно за да не се развалят)
А съм яла и солени кошничи, но изобщо не помня пълнежа какъв точно беше. Нещо на основата на сирене, но дотук.  Sad

# 2
  • Мнения: 62
 Peaceкошничките изглеждат страхотно,но нямам формички аз често правя фуниики

# 3
  • Мнения: 262
Нещо на основата на сирене, но дотук.  Sad

Яйца и сирене е единият пълнеж . Другият е орехи с канела , захар и белтък за спойка.

С това ги пълнеше майка ми  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 210
The Sunrise, а когато плънката е солена дали е друго тестото за кошничките, защото гледам, че има половин чаша захар?  newsm78
(Ще взема да свия формичките от мама, ако не са хванали ръжда от дългите години висене в килера  Wink )

# 5
  • Мнения: 262
Предполагам , че е правела обикновено маслено тесто , което е без захар , понеже правеше едновременно и солените и сладките.

http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.3768.html тук в последния пост е обяснено как се прави масленото тесто , което е същото като в тази рецепта , но е без захар.

# 6
  • Мнения: 2 126
(Ще взема да свия формичките от мама, ако не са хванали ръжда от дългите години висене в килера  Wink )
Ako са като нашите бъди сигурна че са си непокътнати.Аз направо се удивих като ги видях.Плика беше хванал прах а те вътре едни белички чистички,а сигурно са на над 30г Shocked

А тези със солената плънка дали заедно с плънката се пекат Thinking

# 7
# 8
  • Мнения: 937
Ох да и аз имам някъде такива кошнички колко много ги ползвах едно време...да аз ги правя със яйце  и сирене и се пекат заедно...застила се тестото по стените на формичката вътре се сипва от сместта и се пекат до готовност - страхотни са.
Благодаря че ме подсети!

# 9
  • Мнения: 2 126
Мисля че по тази рецепта с която правих сладките ще станат и солените,само ще махна захарта и ванилията Peace

Виждала съм едни такива сладки печени в подобни формички,но като миниатюрни кексчета и отгоре орех.Не се пълнят с нищо,просто са си мекички като кекс
Дали с някоя от рецептите за мъфини ще стане тая играчка?
Ще взема да пробвам с рецептата на рени55,че ми е мерак да видя какво ще излезе Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 219
Като бях малка обожавах да ги правим с майка ми- в соления вариант, тя ми даваше малка лъжичка да слагам плънката Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 983
Здравейте,
от Македония ми донесоха самите кошнички, изпечени, само трябва да се напълнят с някакъв пълнеж и да се допекат.
Аз лично ги правя с белтък, орехи, канела и захар. Като ги изпека, ги ръся с пудра захар.

# 12
  • Мнения: 27 524
Кошничките принципно са солени. Ето ги моите  Simple Smile

Малко пакетче масло (около 80гр)
4 с.л. прясно мляко
1/2 ч.л. сода
1/2 ч.л. сол
250гр брашно

За плънката - 3 яйца и 300гр натрошено сирене

В съд се прибавя към млякото солта, содата и стопеното масло. Постепенно добавяте брашното до получаване на меко тесто. Облепвате отвътре металните (ако имате) формички, ако не - става в хартиени, сплесквате топчето на ръка и после постилате вътре. Пълните с плънката. Най-вкусни стават и с ким, който обича, аз нямах и определено липсва. Слагате по 3-4 зрънца отгоре, преди печенето. Печете в предварително загрята фурна на 180-200 за вентилатор и 220 за обикновена. Като поизстинат ги вадите и това е  Simple Smile



# 13
  • Мнения: 1 983
Кошничките принципно са солени. Ето ги моите  Simple Smile

........................................................

Блонди,
а плънката за колко бройки е?

Последна редакция: нд, 09 авг 2009, 09:01 от Oliana Kaapana

# 14
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Ей, благодаря на авторката. Върна ме в детството! Днес ги направих. Станаха супер!

Общи условия

Активация на акаунт