Да помогнем на Спаска Митрова

  • 2 502
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 403
Много от вас момичета ,сигурно знаят за съдбата на тази жена от медиите.Искам да ви предоставя разказа на един приятел -Милен Зафиров ,който вчера заедно с още няколко човека е посетил родителите и ... : " Вчера (3 август) четирима човека от ВМРО (аз, Сузи Петрова, Тошко Недков и Велина Димова) бяхме в Македония за да се срещнем с майката на Спаска. Видяхме се с нея първо в центъра на Гевгели, откъдето тръгнахме към дома й. По дирите й се влачеше полицейска кола... Домът на Спаска и нейните родители е голям, чист, спретнат и подреден. Имам се за твърд човек, но нещо ме стегна в гърлото когато влязох в стаята на Спаска, където на средата стоеше малка розова детска палатчица. Закопчана и празна... По лавиците стояха снимки на Спаска с малката Сузана. Такава снимка имаше и като тапет на компютъра й. На стената рамкиран портрет на Спаска в булчинска премяна. На масата до компютъра лежеше справочника „Къде да учим в България”...


Тормоза над Спаска е започнал кажи-речи веднага след брака й и продължил и след раждането на дъщеричката й. Съпругът й е бил вбесен от факта, че Спаска Митрова има българско потекло и е подала документи за българско гражданство. Майката на Спаска, Сузана Митрова е от Благоевград. В този български град те имат роднини, там Спаска е завършила семестриално. Не е отишла да се дипломира от страх, че щом излезе от Македония бившият й мъж ще й открадне детето. „Мръсна бугарко, ти това дете няма да го направиш бугарско като тебе” – това често е чувала Спаска Митрова след развода си от мъжа си, с когото между другото се запознават в България... Психическият и физически тормоз от страна на определящият се като сърбин „македонец”, както и мизерията, в която е принудена да живее заедно с него, принуждава Спаска да се върне при родителите си . „По само еден месец брачната заедница фактички се прекина и престана да постои од причини наведени во соодветните списи, најповеке поради секојдневни недолични префрлања за моето Бугарско потекло но и поради консумирање и дилање на дрога.” – пише Спаска. Тя подава молба за развод декември 2006г., но съдът и социалните служби отлагат с тромави процедури решението. Малката Сузана се ражда на 11 февруари 2007г., а бракът между Спаска и съпругът й Войслав е разтрогнат на 10 май, същата година. Бащата е осъден на издръжка, от която той не внася и денар до май 2008 година. Съдът отсъжда също Спаска да осигури достъп както и легло(!)на бившият си съпруг за срещи с детето в стаята, в която тя живее, в къщата на родителите си. Молбите на Спаска Митрова мястото на срещите на бившият й мъж с детето да бъде променено, на основание на това, че нейните родители не желаят да го приемат и търпят в собственият им дом, остават без уважение. Това в последствие се превръща в основен обвинителен предлог срещу нея и се тълкува и квалифицира „како кривично дело одземање малолетник по член 198 од КЗ на РМакедониjа”(!!!). По този обвинителен предлог, на 2 юли 2007г., Спаска е осъдена от Гевгелийския съд на 6 месеца условно с 1 година изпитателен срок! По второ обвинително дело от 15 ноември 2007г., със същите обвинения, Спаска Митрова е осъдена още веднъж(!), този път на 8 месеца условно с 2 години изпитателен срок! В същото време адвоката на Митрова успява да вземе решение от социалните служби на основание на решение на Върховния съд на Р Македония, което е с дата 21 ноември 2007г. и спред което, наистина, се променя мястото на организиране на срещите на бащата с детето. Те вече не трябва да стават в дома на родителите на Спаска, а в стаите на Междуградския Център за Социални Работи (МЦСР) в Гевгелия. Въпреки това двете предходящи присъди продължават да висят...



Даваме пак думата на Спаска: „Од почетокот на мај до кога јас редовно ја носев ќерката на видување во просториите на центарот, социјалните служби започнаа да ме враќаат со „објаснување„ ќе ја донесеш во петок ,ќе ја донесеш во среда , според новото решение”. Јас побарав тоа нов решение да ми се даде а тие најпрво ми одговараа „решение на тебе не ти треба, ние знаеме што треба и ти ќе не слушаш нас ние што ќе ти кажеме”. За да по извесно време почнат да кажуваат дека „решението ние ти го дадовме а ти не сакаш да го извршуваш”. Поради горното и писмено се обратив во врска со новнастанатата состојба, барав и им укажав дека е потребно да ми се даде новото решение за да лично се запознаам со содржината но тие до денес немаат ми го дадено”...


И така, на 19 юни 2008г. срещу Спаска Митрова е внесен нов обвинителен акт за това, че не изпълнява нареждане на социалните служби. В монтиран процес на 10 юли 2008г. Гевгелийския съд осъжда Спаска по това обвинение на 3 месеца ефективно отнемане на свободата й. Съдът не се съобразява с факта, че такова решение, за чието неизпълнение осъждат Спаска Митрова, не съществува черно на бяло и никога не й е било връчвано...

Четвъртият обвинителен акт срещи Спаска Митрова е от 27 октомври 2008г. и е за това, че с обжалването си на горната присъда от 3 месеца затвор, Спаска е накърнила достойнството на съда, нанесла е морални щети и е унизила съдиите Иван Стаменов и Мая Почкова! По това обвинение Спаска е осъдена на 16 декември 2008г. на 10 месеца ефективна присъда и обезщетение (глоба) на съда в размер на 33 000 (тридесет и три хиляди!) ЕВРО!!!! Тази присъда е върната от Апелационния съд в Скопие за ново разглеждане, но забележете – не го прекратява!


Пети процес се води срещу Спаска от дата 28 август 2008г.! Делото е заведено от бащата за попечителство, отглеждане и възпитаване на детето. Социалните служби в Гевгели още при развода настояват детето да бъде присъдено на бащата, но в този процес се отказват от това намерение (поне за момента) заради факта, че бащата е зависим от наркотици и няма условия за отглеждане на детето – живее в една стая със сестра си и двамата си родители!

Шести и седми процес се водят срещу Спаска също от Гевгелийския съд (от тази година) за отнемане на детето от нея.

През това време, в рамките на бившият български парламент, народният представител от ВМРО Борис Ячев задава през февруари месец актуален въпрос на министър Ивайло Калфин по случая „Спаска Митрова”. Отговорът бил, че държавата не може да се намеси понеже Спаска все още нямала българско гражданство. Спаска Митрова придобива българското си гражданство през април тази година. Българската държава в лицето на екс-министъра Калфин пак не предприема нищо...

Пророчески се оказват заплахите на бившият съпруг на Спаска, че „тука е сръбско, не бугарско! съдът е наш; полицията е наша; службите са наши – ще ти взема детето, а теб ще вкарам в затвора!”. С решение от 8 юни 2009г. на Спаска Митрова й се нарежда да се яви на 14 юни 2009г. в затвора в Идризово, където да си излежи присъдата от 3 месеца затвор. Молбите на Спаска да бъде отложено с няколко месеца излежаването на присъдата, заради здравословни проблеми на малката Сузана, остават глас в пустиня. Миналият четвъртък през нощта с показна акция с двадесет(!) полицаи, Спаска насила е откъсната от детето си и изведена с белезници от дома си към затвора в Идризово! Детето е взето от социалните служби и до този момент нито Спаска, нито нейните родители имат някаква информация къде е то. Малката Сузана е с бронхиална астма, лекарствата й са останали в дома на майка й, а по лекарско предписание Спаска е трябвало да продължава да кърми дъщеричката си (въпреки, че тя вече е на две годинки) поне до септември месец, заради заслабналият имунитет на детето... Според родителите на Спаска, на младата майка е открит тумор на гърдата, който тя трябва да лекува...

След вкарването й в Идризово, информиран „доброжелател” е подшушнал на майката на момичето, че вероятно в затвора ще се опитат да я отровят. Може това да е просто психически натиск и терор, а може и не... Вследствие на уплахата от това, в първите три дена от заточението си Спаска не е пила вода и се е обезводнила напълно. Наложило се е лекарска намеса...

Това, което можахме да направим ние от ВМРО вчера, според нас не беше много. Според майката на Спаска, обаче това е повече от лъч надежда! Дадохме им куража да продължават да се борят и да не се предават. Подкрепихме ги като начало с немалка сума пари, а вече открихме и банкова сметка за набиране на още средства, които да послужат на Спаска за лечение, наемане на адвокати и пр. Заведохме вчера при родителите на Спаска Митрова и журналистите от „24 часа” Момчил Инджов и Йордан Симеонов. Бяхме днес при министъра на българите зад граница проф. Божидар Димитров, който обеща пълното си съдействие и ангажиране със случая... Ще търсим адвокати, правозащитни и неправителствени организации, политически лостове и механизми, протести и каквото още е необходимо докато не видим Спаска Митрова и малката Сузана живи и здрави в България!

На Спаска Митрова й се позволява всеки ден по 2 минути да се чува по телефона със своите родители. Когато са разговаряли в неделя, майката на момичето й казва, че очаква в следващите дни посещение от ВМРО и журналисти от България. Майката се е притеснила, че шума около случая и намесата на България в него може да доведе до още повече беди и лоши последствия за Спаска й я е попитала как да постъпи. Отговорът на Спаска Митрова бил: „Не се страхувай, майко, за мене. Посрещни ги, обясни им всичко, дай им всичко което поискат и им съдействай всячески! Искам всички тези престъпници – полиция, съд, социални служби да си получат заслуженото!”

Ще си го получат, Спаске, обещаваме ти! Ти само се дръж!..."...ВМРО е започнала и акция за набиране на средства, с които да се помогне на 23-годишната Спаска. За целта е открита банкова сметка в левове: IBAN: BG90FINV91501204068333 BIC: FINVBGSF; Първа инвестиционна банка АД, клон "Централни хали".

# 1
  • София
  • Мнения: 1 464
Надявах се да открия повече информация за жената и в нашия форум... ще следя и аз тук как ще се развие нейният случай. Направо е потресаващо това, което се случва с младата майка...

# 2
  • Мнения: 4
Здравейте!

Следя този форум от преди, но само като пасивен читател.
Включвам се тук сега, заради случая със Спаска Митрова.
Аз следя този случай още от първите публикации на в. Струма. Мисля, че беше през февруари или март т.г. Следя, чета и продължавам да се възмущават от това, което се случва.

Ето някои от по-интересните публикации по случая:

Майка-кърмачка, абсолвентка в ЮЗУ, с въоръжен конвой вкарана в затвора “Идризово” в Скопие
http://www.struma.com/obshtestvo/maika-kurmachka-absolventka-v-y … na-v-zatvora_783/

Събират подписи в защита на осъдената в Македония българка
http://news.ibox.bg/news/id_156296670

Българка лежи в македонски затвор
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=380533


МВнР иска съдействие от Македония за случая със Спаска Митрова
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=381305

Временно-управляващата посолството на Република Македония в София Дивна Тричковска бе поканена на разговор в МВнР по случая с осъдената българска гражданка Спаска Митрова
http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=com_content&task=view& … 36&Itemid=216

РАДКО: Митрова е осудена оти е Бугарка
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=112221

България най-после защити Спаска Митрова
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2345471

Бугарија со вербална нота до Македонија
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=112223

600 000 българи живеят в страх в Македония
http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&am … ;sql=MzAxNTszNA==

„На ќерка ми и велеа бугарска кучко“
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=112244

Сител: Случаят Спаска Митрова повдига много въпроси
http://www.focus-news.net/?id=n1235146

Божидар Димитров: Дипломатическият натиск върху македонските власти заради Спаска Митрова трябва да продължи  
http://www.focus-news.net/?id=n1235151

Драговест Горанов: Кабинетът ще декларира по-ясно защитата на българите в чужбина
http://www.focus-news.net/?id=n1235433

Случаят Спаска Митрова - коментари в македонските медии
http://www.focus-news.net/?id=n1235342

Божидар Димитров обеща операция на Спаска
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=196478

Съдийка вика по Спаска “бугарска кучка”и я плюе
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=195622

Бугарија и' се закани на Македонија поради затворената Митрова
http://utrinski.com.mk/?ItemID=A9FC11D6D48729499C0D6C43C92A2612

Препоръчвам ви да прочетете и коментарите в македедонската преса. От тях има както открито антибългаски, така и съвсем чисто човешки. Ето някои от тях в последната публикация:

Од: Благица
Датум: 06.08.2009 03:02:17
Како жена и мајка, можам да кажам само едно - срам да им е на луѓето од Центарот на социјални грижи и на судиите од Гевгелија кои во спрега со наркоман прават вакви злодела и неправди. Надлежните веднаш да ја ослободат жената, а детето да и се врати назад.


Од: Angel Dimov
Датум: 06.08.2009 06:47:39
Sramota! Da se zatvara mlada majka i da i se odzema deteto. Pa ova go nema ni vo Afrika. Prasanje na koe makedonskiot praven sistem treba da odgovori e kolku makedonki bile osudeni za ista rabota vo poslednive 20 godini. Koga ke ja vidime taa statistika, tokas ke stane jasno dali zenava e zatvorena zatoa sto e Bugarka ili e se voobicaeno od pravna gledna tocka. Krajno e vreme da prestana vakvi igri so pravniot sistem vo Makednija, oti site gubime.


Вторият коментар е много интересен и поставя много въпроси - дали Спаска е осъдена само защото е българка или това е обичайна практика за македонското правосъдие да затваря майки - кърмачки и то само заради битови спорове със съпрузите?
И в единия, и в другия случай се касае за нарушаване на човешките права.
Мен никой не може да ме убеди, че майка може да бъде осъдена на затвор, само защото не давала достъп на съпруга си до детето им. А обвиненията, че не осигурила легло на съпруга си в нейния собствен дом, са направо смехотворни. Дали в обвинителния акт няма нещо от сорта, че не му е осигурила и ракийка със салатка?!

Момичета, не знам какво мислите за този случай, но аз самата смятам, че международните правозащитни организации трябва да се заемат със случая.
Ако пък се окаже, че случаи като този са си най-обичайна практика за въпросната държава, това значи, че европейките институции трябва много сериозно да се ангажират с македонското правосъдие.

И един въпрос до Ani_Ani - доколкото съм запозната от публикациите във в. Струма, Спаска е успяла да завърши образованието си. Вярно ли е?

Поздрави до всички! Ще се радвам да чуя мнението ви!

# 3
  • Мнения: 403
Завършила е сeместриално английска филология. Не се е дипломирала , защото не е искала да напуска Македония от страх да не й вземат детето, а и заради делата, които са водени срещу нея

# 4
И тази държава иска да влиза в ЕС ???

Трябва да се предизвика вниманието на международни женски организации
 без да се набляга на политическите и етническите спорове между двете страни.
Има място и намесването и от някоя международна организация за защита на детото.
( детото на Спаска в момента е в неизвестност. Социалните служби в МК отричат
да е при тях).  Защото няма цивилизован съд който ще прати кърмеща майка в затвора
заради битов спор. Това е абсурд.

# 5
  • Мнения: 4
Завършила е сeместриално английска филология. Не се е дипломирала , защото не е искала да напуска Македония от страх да не й вземат детето, а и заради делата, които са водени срещу нея

Благодаря! Аз оснанах с впечатление, че когато са й дали българско гражданство (през април, мисля), тя е отишла да положи Държавните изпити. Така разбрах от тогавашната пунликация на в. Струма. Верояно съм се заблудила.

# 6
  • Мнения: 4
И тази държава иска да влиза в ЕС ???

Трябва да се предизвика вниманието на международни женски организации
 без да се набляга на политическите и етническите спорове между двете страни.
Има място и намесването и от някоя международна организация за защита на детото.
( детото на Спаска в момента е в неизвестност. Социалните служби в МК отричат
да е при тях).  Защото няма цивилизован съд който ще прати кърмеща майка в затвора
заради битов спор.
Това е абсурд.

Да, Зара. И аз това имам предвид - тази жена първо е МАЙКА, после е българка, сръбкиня, туркиня и каквато ще да е.

Между другото, има интересна реакция на евродепутата Евгени Кирилов:

Евгени Кирилов: Отношението към Спаска Митрова е показателно за отношението към човешките права
http://focus-news.net/?id=n1235691

Цитат
Отношението към Спаска Митрова е показателно за отношението към човешките права в Македония, смята Евгени Кирилов, евродепутат от Прогресивния алианс на социалистите и демократите. Пред Агенция “Фокус” Кирилов заяви, че ще направи всичко възможно още в началото на работата на новия Европейски парламент да запознае всички негови институции със случая на 25-годишната Спаска Митрова с двойно гражданство, която излежава присъда в македонски затвор.
„Смущаващото е, че в последните месеци може би управляващите в Скопие са се надявали, че покрай нашите избори и вътрешни политически промени, ще могат да отприщят вълна на подобно отношение. Имаме изключително негативен резултат по отношение на българските военни гробища, въпреки поетите ангажименти на най-високо равнище. Случаят със Спаска Митрова е нещо уникално. Смятам да запозная целия ЕП още в началото на неговата дейност с него. Не става дума - дали тя е малтретирана заради това, че е приела българско гражданство, а въпросът е, че се малтретира по такъв жесток начин майка на невръстно дете. Нашите съмнения като страна съседка и член на ЕС остават, че това е именно поради нейното второ българско гражданство. Европейските стандарти целенасочено и системно драстично се нарушават в този случай. Нека нашите македонски съседи да не си правят повече илюзии, че ние можем да правим повече компромиси с нарушаване на европейски стандарти”, заяви Кирилов.
По думите му - в случая със Спаска Митрова са нарушени елементарни човешки права, за които видимо системата в нашата съседка няма никакво вътрешно противодействие и всичко това се одобрява. Министерство на външните работи в Република България предприе нещо този път, защото досега спрямо хора, които имат второ българско гражданство се упражняваха какви ли не действия, нарушаващи техните права, и реално нямаше реакция от наша страна. „Слава Богу този път имаше реакция. Това трябва да стане системна политика на българското Външно министерство, защото ние като страна – член на ЕС не можем да допуснем неспазване на неговите стандарти. Нейното третиране така, както се описва, е нещо невероятно възмутително. Няма начин това да не получи оценката от страна на Европейския съюз. Ще направим всичко възможно това да достигне до институциите на Европейския съюз, защото то е показателно за отношението към човешките права в една страна, която претендира да започне преговори за членство в ЕС”, заяви Кирилов.
Македония е член на Съвета на Европа. Тук става дума за елементарни човешки права. Ако те не се спазват, Македония би трябвало да не членува дори в някои от тези институции. С подобни драстични нарушения на човешки права, страната само се отдалечава от членство в ЕС. Откровеното нарушаване на тези права означава, че управляващата прослойка в Македония като че ли въобще не се старае към членство в ЕС. Може би те са доволни, че в края на годината ще бъде премахнат визовият режим и смятат това за голям успех. Но, ако е така, това е в голям разрез с интересите на гражданите на Македония. Смятайки, че е достатъчно постижение, че ще отпаднат визите, те мислят, че всичко останало не е интересно. Но преговорите за ЕС продължават доста дълго време. Сегашните управляващи явно не са особено заинтересовани от членство. Аз съм изключително възмутен и ще се постарая това да достигне до всички възможни институции и до колегите ми от делегацията, която се оформя, за Македония. Кандидатствах да бъда член на тази делегация”, посочи Евгени Кирилов.
© 2009 Всички права запазени. Позоваването на Информационна агенция "Фокус" е задължително!

По мое мнение, ако Македония беше нормална държава, тогава македонски женски организации щяха да скочат срещу подобно съдебно решение.
Освен това ми е интересно дали няма други подобни такива случаи.

# 7
Ако някой знае адреси на  западни женски организации, организации по правата на човека може да изпрати това:

Spaska Mitrova  - Macedonia case of institutionalized abuse of women

Please investigate and respond accordingly.

A young woman is being held imprisoned in Idrizovo, one of the most severe and notoriously political prisons in the Former Yugoslav Republic of Macedonia. Her three months imprisonment sentence plus a fine of 32 000 (apprx. 100 average mothly salaries in that country) is government's response for her alleged denial to allow her divorced husband (of self proclaimed Serbian ethnicity) see their infant daughter and for failing to secure a bed and a shelter((???!!!) for the father-daughter get together. If such law (providing bed and shelter for the visiting parent) really exist in this backward country, it's only the lesser of the sad realities about the situation. Moreover, at the time of her arrest by a disproportionately large group of state police, fitted to handle a terrorist threat - a clear, unnecessary and intentionally intimidating demonstration of power, Spaska was still nursing the child. Accordin to her mother Suzana Mitrova, the infant child has a medical condition, which may only be worsen by child's forced separation from her mother. According to Suzana Mitrova, her imprisoned daughter Spaska refuses to take water in the prison from fear of being poisoned.

We, along with all of the relatives of Spaska believe, that this is an orchestrated attempt by the government of FYROM to punish Spaska for her voiced Bulgarian consciousness and to use her case as an example for others who dare express their ethnic Bulgarian feelings in public. This is a clear demonstration of the continuation of the relentless, decades-old persecution and oppression of anyone and anything Bulgarian by FYROM's government and by its subsidiaries and subdivisions - a practice rooted in its Yugoslav past.

Earlier, Spaska's normal life was obstructed on many occasions and in а variety of manner by FYROM's authorities.

Please take full action within your capacity to investigate the case, and eventually help Spaska be freed and reunited with her daughter.

Thank you!

# 8
  • Мнения: 1 765

По мое мнение, ако Македония беше нормална държава, тогава македонски женски организации щяха да скочат срещу подобно съдебно решение.
Освен това ми е интересно дали няма други подобни такива случаи.


В интернет много бързо излязоха 4 женски македонски организации:
Македонски организации

# 9


В интернет много бързо излязоха 4 женски македонски организации:
Македонски организации

Mакедонски организации много добре познават случая, но немогат и неискат да помагат.
Там не могат да се изказват опозиционни мнения.
Там няма опозиционни медии.
 Който не е съгласен с власта е предател и престъпник.
Само международни  организации могат да окажат някакъв ефект.
(Между другото състоянието и се е влошило и от внезапното спиране на кърменето,
а тя е с тумори и на двете гърди.)

# 10

По мое мнение, ако Македония беше нормална държава, тогава македонски женски организации щяха да скочат срещу подобно съдебно решение.
Освен това ми е интересно дали няма други подобни такива случаи.


В интернет много бързо излязоха 4 женски македонски организации:
Македонски организации

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте, всички приятели на българката Спаска Митрова. Нека не губим време, а да помогнем реално. Поздравявам тези, които вече са го направили. Ще направя необходимото за да бъда и аз един от тях. Като адвокат на българските медицински сестри в Либия, познавам много добре цената на закъснялата реакция на държавата и на обществото. Ако ще се помага,  нека бъде още днес. Ако имате координатите на семейството на Спаска, моля да ми го дадете, за да предложа помощ. Да направим така, че българин да зазвучи гордо!
адв.Владимир Шейтанов

# 12
  • Мнения: 403
Г-н Шейтанов ,ще попитам за адреса на Спаска хората които са ходили там и които ми разказаха за посещението при родителите и .Благодаря ви   bouquet

# 13
  • Мнения: 403
Във Фейсбук  македонците са направили група в която Спаска е обявена за Държавен изменник и се сипят обиди по нейн адрес и по адрес на родителите .Искат и нещо по лошо 
http://www.facebook.com/group.php?gid=111934271247&ref=mf

# 14
  • Мнения: 1
Коментарите в създадената група "Спаска Митрова -държавен предавник" са потресаващи. Позорно е, ако обществото на Македония поощрява подобно отношение, нетипично дори за крайно изостанали в културно развитие райони по света.

Във фейсбук е създадена група , която обръща внимание на детето на Спаска Митрова-малката Сузана. Тя е само на две годинки и страда от хронична бронхиална астма.След грубото разделяне на детето от майката, полицаите са го предали на социалните служби, а те от своя страна на бащата , известен в Гевгелия с пиянските и наркоманските си наклонности. Към момента единственото кратко посещение при детето беше направено от български представител от посолството ни в Македония, който съобщи, че момиченцето е в шок , но изглежда добре. В шок, но добре??! Никой до сега не е виждал детето , няма данни за оказван лекарски контрол с оглед здравословното му състояние, нито посещение от детски психолог. Рязкото прекратяване на кърменето, както и емоционалната травма се премълчава от всички. Това е едно безпомощно дете, насилствено откъснато от майка си.
Моля всички вас, настоящи и бъдещи майки, включете се в групат в подкрепа на момиченцето,както и с  всяка друга помощ, идеи и начини на съпричастност.

http://www.facebook.com/home.php?ref=logo#/group.php?gid=134705176016&ref=mf

Общи условия

Активация на акаунт