Twilight/"Здрач" тема 27 (за млади вампири и върколаци)

  • 22 033
  • 431
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
                                                                

                                                Наближава Новолуние! Готови ли сте за него?

       Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с очаквана премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" ще започне снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински/официален, и кой - не.

Темата има следните  правила (приети след демократично, понякога бурно, обсъждане  Laughing)


Всички книги от сагата се обсъждат свободно- без предупреждения за спойлери. На новите фенове се препоръчва да прочетат първо всички книги. Решението в крайна сметка е Ваше, това е просто препоръка, но доста от нас са на мнение, че книгите страдат от недостатъци, текстът на места е доста тромав и ако се знае предварително какво се очаква, удоволствието от четенето се разваля.

Дискусията в темата се стреми да избягва циничен или вулгарен език и заяждания межу пишещите.

Ако ще се обсъжда деликатна тематика (от изрично сексуално естество, анатомия, физиология и т.н. ) мненията следва да се маркират в бяло, като преди това се пише, че следва текст в бяло. Маркирането става както от менюто  "Промени цвета" се избере например червено, но в скобите, ограждащи маркирания текст, на мястото на "red" се изписва "white". (няма готова опция за бяло, затова трябва да се изпише изрично)

Всеки ден за темата отговаря по един “дежурен”, които играе ролята на “редактор”- пуска бюлетин с новини и връзки, посреща новите членове и при нужда, напомня или разяснява правилата на общуване и писане в темата. Тъй като информацията за "Здрач" в интернета е всеобхватна и невинаги вярна, желателно е  “новите” фенове да не публикуват постове от рода на “Не знам дали е пускано преди, но намерих това…” или “Чухте ли, че еди-какво си..”, за да не се разводнява дискусията.

За всички - ако имате предложения и въпроси, винаги можете да пуснете лично съобщение към "редактора" за деня, включително с предложения за включване на "стар" материал в бюлетина (любими интервюта, снимки, видео, гифове и т.н.). Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.  

Ако желаете да станете ”редактор" или ако имате предложения към организацията на темата, можете да го заявите в пост в темата.

Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Дневните бюлетини и фен-материали от съфорумки в темата- включително фенфикшън, писан от WomanitKa- можете да намерите на www.twifanzone.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук

Предишни теми

  Тема 26 тук Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"

Съобщение за старите фенове Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на veselinka на staykovaveselina@gmail.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.
























# 1
  • Мнения: 1 775
Пу първа.
Аз да изклюкаря бързо, че трета глава от ФФ на Кристабел е готова и очаквайте скоро Кристабел да я качи в блога. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 343
Според мен е толкова настоятелен заради Едуард... незнам някак си ми идва, че ако не беше Едуард избраника на Бела нямаше толкова да се натиска да е с нея.

# 3
  • Мнения: 0
 И аз дойдох  Hug - заради безсмислените си надежди -ето защо се натиска толкова според мен - бедничкият Джейкъб  Laughing Но подкрепям и Уоми във твърдението , че и Едуард е фактор.

# 4
  • Мнения: 116
Аз все пак смятам, че много я обича. Истински... без да я ограничава, задушава  и т.н.
Джейкъб е наистина прекрасен. Казвам го без изобщо да се притеснявам от факта, че съм тийм Едуард. Да, Едуард е лошото момче - това, което е интересно, този с тайната... и т.н. Поне в началото, а Джейк е обикновеното момче. После вече Стефани го е развила. Но на мен си ми харесваше и преди да стане върколак. Точно защото с него Бела можеше да кара мотори, да прави щури неща, които 100 -годишният моралист Едуард нямаше да позволи. Точно заради това харесвам Новолуние толкова много. Защото единствено, когато историята разказва за Бела и Джейкъб, преди той да стане върколак, що-годе прилича на обикновена история, която би могла да се случи на всеки от нас. Някои споделиха на срещата, че са имали и Джейкъб и Едуард в живота си... Аз лично май винаги съм имала само Джейкъбовци и не съжалявам. И с риск да ме разстреляте  #2gunfire #2gunfire #2gunfire ще си призная
Ако аз бях на мястото на Бела, щях да стана гадже с Джейк  - още там при моторите. Дали напук към Едуард, дали защото съм си влюбчива, не знам... Но нямаше изобщо да чакам толкова много някакъв си мъж, бил той и вампир, да осъзнае какво иска. Щом ме е оставил, ще си плати за това.
Е, може би точно заради това и никога не съм имала Едуардовци, или поне не съм останала с тях. Явно съм такъв тип момиче.

# 5
  • Мнения: 17
Аз мисля че е заради Едуард, но също смятам, че е много млад и не мисли много, в смисъл подвластен е на хормоните си Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 343
Мале Бела извади пищовите  Joy Joy Joy
Бела и аз съм имала Джейкъбовци Simple Smile Но проблема е че щом се появи Едуард зарязах всички. Той си тръгна и дойде поредния Джейкъб. КОгато се върна познай с кой останах... Simple Smile Това казвам Джейк е замесник ... Винаги на 2-ро място.

# 7
  • Мнения: 0
Хоп и аз тук. Grinning А има ли някакво ограничение колко под теми може да има Joy защото както сме го подкарали

Аз мисля,че наистина факторът Едуард оказва влияние, ама все пак и си я обичка де. Иначе как ще тръгне да помага на най-големия си враг, ако не защото я обича. Истината е че винаги съм го приемала като най-добрият приятел, такъв какъвто винаги би искал да имаш до себе си. Е, че имаше няколко момента, в които ми идваше да взема бухалката    Grinning няма да крия.

А иначе мерси за пояснението за бялто как става.  Hug А тук ще има ли такива моменти Joy?

# 8
  • Мнения: 36
Аз съм съгласна с вас, че една от главните причини Джейкъб да е толкова настоятелен, е Едуард. Те просто са два различни свята, несъвместими един с друг. Враждата между видовете им съществува не от вчера... Но ако трябва да бъдем честни, аз гласувах за това, че до последно той се надява, че ще спечели Бела. Просто любовта му ми се вижда толкова чиста, истинска и човешка и някакси по детски наивна Heart Eyes Докато както казва Белла, Едуард е твърд моралист и много педантичен... Но обществена тайна е, че Едуардчо е перфектен и аз съм си твърдо Teem Edward hahaha

П.С. Макар, че и Джейкъб не е за изхвърляне...  Embarassed

# 9
  • Мнения: 17
Е, че имаше няколко момента, в които ми идваше да взема бухалката    Grinning няма да крия.

Хаха Лейди познато чувство  Joy Joy

П.С. навита съм за теми в бяло Sunglasses

# 10
  • Мнения: 116
Уоми, за някои Джейк е винаги на 2-ро място, но за други - той ще е мъжът. Това е хубавото - за всеки пътник, да има влак  Wink Така че въпрос на вкус и характер. Колкото и да харесвам Едуард като герой от книгата, в реалния живот никога не бих избрала него. Бих избрала Джейк и то без да се колебая дори.

# 11
  • Мнения: 1 343
Аз не Sad И искрено се надявам да не съм Джейкъб в женски род за някой.
Когато виждам колко отчаяно приятеля ми обича жена друга правя всичко възможно за да му помогна да я спечели или да я преодолее, но никога когато ме отрежат не продължавам да настоявам. Продължавам да бъда добър приятел и да страдам тихо.

# 12
  • Мнения: 116
Не, не казвам, че трябва да стоиш и да чакаш някой. Напротив, съгласна съм че трябва да превъзмогнеш, когато не те искат. Затова, когато Едуард каза на Бела, че не я иска повече, тя имаше право да го превъзмогне и да бъде с Джейк.
А когато казвам, че бих била с типа Джейк в живота, нямам предвид някой, който ми се влачи по петите. А имам предвид, че понякога е по-добре да имаш мъж, който и ти е приятел, отколкото някой, който уж много обичаш, но само ти носи проблеми и тревоги.

# 13
  • Мнения: 0
Аз честно да ви кажа не мисля, че между мъж и жена може да има чисто и искрено приятелство, въпреки че доскоро защитавах точно тази теза- но отскоро вече съм категорично убедена, че не е възможно.  Naughty Джейк не е приятел на Бела щото е добър човек - такъв е защото е влюбен в нея - това не е приятелство. Тя обаче не е влюбена в него - тя никога няма да поиска нещо повече, а на него само приятелството никога няма да му е достатъчно- това би била една измъчена връзка - докато накрая не се ръзделят - рано или късно. Докато Едуард е неизбежната любов - колкото и да ти пречи , самият той, колкото и проблеми да има, нещата просто ви теглят един към друг- не заради обстоятелствата , а въпреки тях . Ето това за мен е съдбоносна връзка  само тя има смисъл.
 newsm78 п.п. Сега като си прочетох писанията осъзнавам ,че цял живот ще си стоя сама. Laughing

Последна редакция: пн, 03 авг 2009, 21:03 от valka1979

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз пък мисля, че е сбор от всичко, за анкетата де.
Той си я беше харесал още при пристигането, но нали знаете срещу блещукащият няма шанс

Общи условия

Активация на акаунт