Страшни истории и градски легенди

  • 294 798
  • 639
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 788
Я, каква симпатична тема!
Много по-интересна, за мен, отколкото доста теми в клюкарника...
Сещам се за детството си така и ми е някак си мило Simple Smile
Харесва ми момичето, което, макар и на 14, пише грамотно и има много последователна мисъл.
(Интересно, уж повечето от вас са родители, а така нападате едно момиче, което е на възрастта на децата ви...)

Относно историите - много знаех, но сега като че ли са ми изтрити от главата с годините Simple Smile
Ако се сетя нещо - ще напиша Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 585
Хърбърт Уелс "Невидимият човек". И аз препоръчвам книгата, не филма.

# 17
  • Мнения: 81
Хърбърт Уелс "Невидимият човек". И аз препоръчвам книгата, не филма.
Подкрепям. Наистина е добра.

# 18
  • Мнения: 830
Още се сещам за историите с Дама пика, как я викахме над чаша с вода и обърната карта от тестето,  и усещането сякаш правехме нещо свръх естествено   Crazy И после вечерта страааааааааах няма заспиване  Laughing Laughing Laughing
В по-късен етап е нужно просто да си пусна някой страшен филм за да постигна ефекта с нощният страх  Laughing

Страшни истории и градски легенди отдавна съм спряла да слушам и разказвам, влияят ми зле на психиката  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 11
И аз ще ви разкажа една история, не е страшна, просто отговаря на поговорката "Не прави на другите това, което не искаш на теб да ти се случи!" или "Каквото правиш на себе си го правиш!":
Историята е по действителен случай, случи се преди около 10 год. в моето село.
Един мъж на околко 55-60год. (зъл) си имал едно старо куче. Един ден решил, че вече не му трябва и дошъл тук при нашата къща заедно с кучето (имам един съсед, който обожава да убива животни) та съседа ми да го застреля. Той направил това, което възрастния поискал от него и застерлял кучето, но само 1 път. То не умряло. Но злия стопанин го хванал за един от задните крака и го влиачил до най-близкия боклук, който се намира поне на 2 км от селото. И го оставил там полуживо-полумъртво.
След 2-3 години нашия зъл човек отива на работа в гората с коня. Качил се на него, обаче конят се е уплашил от нещо и почнал да бяга на долу по гората със все сила. Старият мъж паднал от гърба му, обаче единият му крак се е закачил за седлото и конят го е влачил след себе си с километри... Когато го намериха беше обезобразен и целият в кръв... Умира точно така както кучето...

# 20
  • Мнения: 3 890
Историите на авторката според мен са си просто "плашенки". Дето някои от вас тук споменаха - я за разказване пред блока долу, я за когато се ходи на летен лагер. Лошо няма. Всички сме минали през тези периоди.

Ако момичето е на 14 години... удивлява ме не толкова правопис и мисъл (моята племенница е на същата възраст и притежава правопис класи над моя, което не е много и трудно де  Embarassed , за мой срам), колкото това, че 14 е вече малко късничко  да си заинтригуван от подобни неща. Предвид колко по-различен темп на живот имат сега децата. Но явно е индивидуално.

Някой спомена Кинг с "То" и аз тук, като отдавнашен почитател, да споделя - много ми харесват неговите истории, защото някак "оголва" страха. Има един такъв момент, че ако не можеш да разкажеш за страха, не можеш и да го преодолееш. Отдавна вече не се плаша от Кинг. Искам да ми е така както навремето ми беше при първия прочит на негов роман. Но не става. Сега го чета за удоволствие.

За протокола: страхувам се от тъмното, от мъртъвци и от необичайни шумове. Embarassed. Относно второто... знам че е глупаво. Дори някога майка, която беше хирургична сестра, ми казваше: "Мъртвите са тихи, нищо лошо не ти правят. Страхувай се от живите". Не и повярвах тогава, не вярвам и сега.

# 21
  • Мнения: 984
С една приятелка сме викали духове в апартамента на дядо й, който беше починал преди година. С нас имаше още двама души. На два листа А4, залепени един за друг се изписва азбуката като циферблат на часовник и цифрите от 1 до 9. Трябва да е осветено само от свещ. По ръцете не бива да има никакви украшения. Взема се капачка от бира или друга лека метална капачка. После де изброяват имената на присъстващите и се казва името на духа, с който желаем среща. Ние извикахме духа на дядото на приятелката ми. Капачката взе да се движи /сигурно ще ви стане смешно, но аз все пак бях на 21 години тогава, а не дете и не ме беше страх, т.е. виждах, че капачката се движи/, като от едната страна над капачката беше моят показалец, а от другата на друг човек. И в този момент взе да влиза ветрец откъм входната врата на апартамента. После се чу нещо като скръцване, а свеща почти угасна. Simple Smile Накрая приятелката ми скочи и светна лампите - прозорецът в стаята се беше открехнал.
Разбира се това го отдадохме на тривиална причина: апартаментът е на първия етаж от стара софийска кооперация и при отваряне на входската врата винаги става течение при неуплътнените входни апартаментски врати. Но капачката до ден днешен не мога да си я обясня. Изписа с колебания "сам" и "1".

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 10:55 от Мишона

# 22
  • Мнения: 3 890
Ама, хора, таковата... нали все пак не е срамно да се страхуваш от разни работи такива по-детински на пръв поглед?  newsm78. Аз съм като авторката.  Embarassed Само дето по-други истории ме плашат  Embarassed

# 23
  • Мнения: 9 903
Само не разбрах как майката на убитото дете е разбрала, че по телефона са се обаждали три пъти на дъщеря и ,че червените ботушки идват?

не е разбирала. Историята не е разказана от майката Simple Smile авторът е също тъй загадъчно неизвестен Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 717
Аз ще ви разкажа една истинска история, случила се преди около 20г в семейство на наши роднини във Вълчедръм.

Живеели си кротко и щастливо мъж и жена, в дома на старците(идилия като от стар бг роман). Невестата била бременна, но въздебела и криела своята бременност от всички - тук са включени дори мъжа й и дъртите. Не знам защо я е криела, защото след това, което е извършила никога вече не се е върнала в къщата, но казват, че видимо била наред, явно нещо дълбоко душевно си е разбишкала.
Та, тази лелка, една зимна вечер излиза да пишка в селския кенеф, на края на двора, дето никой не я чува. Ражда сама детето, сама прерязва пъпната връв и го... хвърля във вунящата дупка, с надежда, че ще се удави и ще прикрие следите. След това се изнизва, само по якето, което имала на гърба си...
Свекъра изпил няколко ракии, допикало му се на човека и решава, да й даде зор, щото много време било минало, па булката не освобождава вецето. Отива и... едва не получил удар. Извадил бебенцето с кофата, с която вадил вода от кладенеца. Живо и здраво момченце, плувало и оцеляло при минусите навън.
Тук следват много години в съдебни процедури и забрана на жената да се доближава до дома и вижда детето, което вече е голям мъж, опора на татко си.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 789
брррррррррр! Хвана ме шубето! ooooh! Tired
Ама хем боли, хем сърби....хем ме е страх....хем чета Mr. Green

# 26
  • Провинция
  • Мнения: 509
Аз ще ви разкажа една истинска история, случила се преди около 20г в семейство на наши роднини във Вълчедръм.

Живеели си кротко и щастливо мъж и жена, в дома на старците(идилия като от стар бг роман). Невестата била бременна, но въздебела и криела своята бременност от всички - тук са включени дори мъжа й и дъртите. Не знам защо я е криела, защото след това, което е извършила никога вече не се е върнала в къщата, но казват, че видимо била наред, явно нещо дълбоко душевно си е разбишкала.
Та, тази лелка, една зимна вечер излиза да пишка в селския кенеф, на края на двора, дето никой не я чува. Ражда сама детето, сама прерязва пъпната връв и го... хвърля във вунящата дупка, с надежда, че ще се удави и ще прикрие следите. След това се изнизва, само по якето, което имала на гърба си...
Свекъра изпил няколко ракии, допикало му се на човека и решава, да й даде зор, щото много време било минало, па булката не освобождава вецето. Отива и... едва не получил удар. Извадил бебенцето с кофата, с която вадил вода от кладенеца. Живо и здраво момченце, плувало и оцеляло при минусите навън.
Тук следват много години в съдебни процедури и забрана на жената да се доближава до дома и вижда детето, което вече е голям мъж, опора на татко си.



Напомня ми за онези случай даваха преди време по новините един заклал друг и го хвърлил в външната тоалетна...Имаше някакви такива случай,но са ми мътни,че ми беше гадно да слушам за тях и да следя подробностите.



А относно споровете за авторката-какво значение има на колко години е и с какво се занимава-дали я тресат хормони или си пада малко по страхотий и подобни неща?Мисля,че всеки има право да пише и да отваря теми.Като гледам на места се заформят "спорове",за "тъпата" тема.Ами  на който му е тъпа да я подминава,бе!Да не си държи мнението за себе си или да каже каквото има и да не влиза тук.Извинявам се за грубия изказ,но чесно казано тук има една камара тийнове,които търсят и дават съвети.Не подценявайте възрастта на децата,зашото понякога те излизат много по-мъдри.А относно темата-ми нека си пише авторката,на тези които им е интересно нека се включат и те.Аз лично следя с интерес.

# 27
  • Мнения: 4 916
Аз ще ви разкажа една истинска история, случила се преди около 20г в семейство на наши роднини във Вълчедръм.

Живеели си кротко и щастливо мъж и жена, в дома на старците(идилия като от стар бг роман). Невестата била бременна, но въздебела и криела своята бременност от всички - тук са включени дори мъжа й и дъртите. Не знам защо я е криела, защото след това, което е извършила никога вече не се е върнала в къщата, но казват, че видимо била наред, явно нещо дълбоко душевно си е разбишкала.
Та, тази лелка, една зимна вечер излиза да пишка в селския кенеф, на края на двора, дето никой не я чува. Ражда сама детето, сама прерязва пъпната връв и го... хвърля във вунящата дупка, с надежда, че ще се удави и ще прикрие следите. След това се изнизва, само по якето, което имала на гърба си...
Свекъра изпил няколко ракии, допикало му се на човека и решава, да й даде зор, щото много време било минало, па булката не освобождава вецето. Отива и... едва не получил удар. Извадил бебенцето с кофата, с която вадил вода от кладенеца. Живо и здраво момченце, плувало и оцеляло при минусите навън.
Тук следват много години в съдебни процедури и забрана на жената да се доближава до дома и вижда детето, което вече е голям мъж, опора на татко си.



Такива истории се появяват регулярно в сводките на МВР - обикновено майката рано или късно стига до спешното заради кръвоизливите, а там веднага виждат, че става въпрос за раждане... и така стигат до външната тоалетна. Ама за живо бебе досега не съм чела.
Иначе историята наистина я слагам в графата "легенди" поради причината, че досега не съм виждала дупка на кенеф, в която да може да влезе кофа. Може и да има такива, ама аз не съм виждала, та така...
Иначе аз се сещам за една такава "легенда", която навремето беше еквивалента на сегашните форумни теми "АЕЦ гръмнал, май?" - много е гадна и обидна за един цял етнос в страната, та няма да я описвам. Ще кажа само, че от 25 г. насам не смея на се пусна по водна пързалка или ролба.

# 28
  • Мнения: 1
По темата:
Сещам се за една история, в която се разказва, защо Дама Пика станала лоша? [честно казано ми изглежда голяма измислица]
Дама Пика, Дама Купа, Дама Каро и Дама Спатия били много добри и били считани за пазителки. Хората решили да им се отблагодарят и им построили голям дворец със чудна градина. В нея имало всякакви дървета и цветя: борове, рози, шипкори храсти, букове.. Един ден 4те Дами решили да си подават топка в двора. Излязли те, а хората се събрали да ги гледат през оградата. / Joy/ Както играели, една от Дамите подхвърлила топкото по-силно и тя паднала в шипковите храсти. Дама Пика отишла да я вземе, но се препънала и паднала в шипковите храсти. Цялото и лице се изподрало, а дрехите и се съсипали. Вместо да и помогнат, Дамите и се присмяли. Хората също. Така Дама Пика решила да стане зла и да си отмъщава на всеки човек, за своето унижение.

Ако не ви хреса, ще разбера.  Flushed


Искам да добавя нещо.
Възрастните не разбират нищо, освен себе си, а децата понякога успяват да им обяснят.    Малкият принц.

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Разчистих, моля да не ми отваряте работа излишно.
Мерси, Вълк.

Общи условия

Активация на акаунт