Сок от червено цвекло

  • 49 012
  • 36
  •   1
Отговори
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Потърсих теми за това, но не намерих точно нещото, което ме интересува. Попаднах на много хубава рецепта, особено за деца, за повишаване на имунната система, против анемия и за всеобщо укрепване на организма. Тя е следната - смесват се сок от червено цвекло, сок от лимони и сок от ябълки и моркови. Обърква се хубаво и се пие по няколко пъти дневно.
Но за червеното цвекло знам, че може да предизвика силна очистителна реакция, която се изразява в прилошаване, повръщане и разстройство. Затова искам да питам, ако някоя мама е правила нещо подобно, дали знае разрежда ли се с вода този сок, в какво количество и т.н. Може би се преварява, но тогава губи част от лечебните си свойства. Моля за съвет, защото не знам как да го приготвям, за да го давам на децата си.

# 1
  • Мнения: 1 708
Но за червеното цвекло знам, че може да предизвика силна очистителна реакция, която се изразява в прилошаване, повръщане и разстройство.
Точно така. Аз получавам силно замайване 15-20 мин. след като съм го пила, въпреки че го смесвах със сок от моркови. Количеството на сока от цвекло беше не повече от 30-40 мл., а на сока от моркови около 250 мл. Знам също, че сока от цвекло се оставя да престои известно време /мисля около час/ и след това се пие, за да се изпарят определени вредни съставки от него. Пробвай първо с чаена лъжичка смесена с друг сок, но изчакай и други мнения. Аз нямам деца и не знам как ще подейства на твоите, но аз всеки път получавах това замайване, та какво остава за мъниците.

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Благодаря, Palia. Ще изчакам още някое мнение и после ще го направя и ще го дам разреден с вода.

# 3
  • Мнения: 4 414
Aз съм си правила точно такъв сок: от червено цвекло, сок от лимони и сок от ябълки и моркови. Не съм получавала никакви странични ефекти. Вкъщи са го пили и мъжът ми и щерката - нямали са оплаквания.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
agneshka, а колко е голямо детенцето ти? Моля те да ми кажеш в какви пропорции си го правила.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Ние също доста често в къщи пием сок от червено цвекло и ябълки или само от червено цвекло - сутрин на гладно. Чувала съм, че дозата за възрастен човек е парчето цвекло, от което се цеди сока да е с големината на кибритена кутийка. Но ние почти винаги превишаваме и не съм забелязвала странични ефекти, с изключение на леко киселия вкус, който остава в гърлото за 2-3 часа (това става, само ако пием чист сок от цвекло, без да е комбиниран с друг).

# 6
  • София
  • Мнения: 606
Аз когато бях бремена с този сок си оправих хемоглобина. Пиех по няколко на ден и за 5 дена резултатите ми бяха супер. Не съм го разреждала и не съм имала странични реакции. Давала съм на сина ми, не му се отразява зле, но не му е толкова вкусен, колкото други сокчета.

# 7
  • Мнения: 3 695
Аз когато бях бремена с този сок си оправих хемоглобина. Пиех по няколко на ден и за 5 дена резултатите ми бяха супер. Не съм го разреждала и не съм имала странични реакции. Давала съм на сина ми, не му се отразява зле, но не му е толкова вкусен, колкото други сокчета.
Чудесно! И аз мисля да опитам.  Peace
А потъмнява ли урината от пиенето на сок от червено цвекло?

# 8
  • София
  • Мнения: 606
А потъмнява ли урината от пиенето на сок от червено цвекло?

При мен нямаше такъв проблем, нормална си ми беше.

# 9
  • Мнения: 3 695
Мерси за отговора.   bouquet
Чичко Гугъл каза обаче, че може да се оцвети даже в червено.  Simple Smile
"Керемидено червено, дори и по-тъмно оцветяване се получава при ядене на цвекло или цветно зеле.. Някои хора много обичат червено цвекло на салата, знаят тази негова особеност и не се плашат"

"Забележка : червеното цвекло може да направи урината червена"

# 10
  • Мнения: 1 708
Да, при мен така се получи и първия път малко се стреснах. После се сетих, че е от цвеклото.  Grinning

# 11
  • Мнения: 3 695
Да, при мен така се получи и първия път малко се стреснах. После се сетих, че е от цвеклото.  Grinning
И детето пи от сока снощи, дано да не са се ошашкали в детската градина.  Laughing Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 4 414
agneshka, а колко е голямо детенцето ти? Моля те да ми кажеш в какви пропорции си го правила.
щерката беше на 4, когато го опита за пръв път. не и се хареса много:)
пропорция аз не спазвам, правя го както ми дойде. гледам цвеклото да не е най-много, защото иначе ми бие леко на пръст на вкус.

да, урината може да се оцвети в червено. при детето се е случвало.

# 13
  • Мнения: 5 140
подсетихте ме тук с темата за червеното цвекло, купих си и си го правя с морков, искам да си повиша имунната с-ма. Ще подейства нали?

# 14
  • Мнения: 19 314
Аz сьм правила zа дьщеря ми сок от цвекло с морков или с  ябьлка. Не е имало страни4ни ефекти, освен 4е на следващия ден акото е оцветено. Слагам цвекло на око, може би 10% от останалия сок. Не давам всеки ден оба4е, а когато се сетя или по/скоро когато е болна. Купувам само био zаради нитратите.
Не раzбрах zащо сокьт трябва да престоява?

Последна редакция: сб, 22 авг 2009, 10:31 от В_и_В_и

Общи условия

Активация на акаунт