Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 219
  • 738
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 769
Vesika,ако нямаш формички,слагаш сместа след като ги намазниш .В подписа ми има рецепти за солени мъфини.
Едни шоколадови къпкейкс със конячни сливи от днес  Hug

Последна редакция: нд, 01 ное 2009, 10:45 от nordina

# 451
  • Мнения: 310
Да попитам, мога ли да направя мъфини, като използвам само жълтъци?

# 452
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Вчера ненадейно ни поканиха на гости. За да не ходим с празни ръце направих от мъфините с ябълки. Толкова са вкусни, че успях да спася само един за снимка

# 453
  • София
  • Мнения: 2 374
Благодаря ви момичета за страхотните рецепти   Hug Записах си много от тях.
И да се похваля с първите ми мъфини  Grinning, най-лесните за мен - със сирене, но се изкуших и добавих и нарязани зелени маслини. На вкус станаха супееер!  Grinning
Но поспаднаха след като ги извадих от фурната, трябвало ли е като изключа фурната да ги оставя да постоят в нея?



П.С. Извадиха се много лесно от  тефлоновата форма. Мисля да купя още една, та като опека солените, след тях да опичам и сладки мъфини.
Нordina, diddi, ох, че са красивииии . Май следващите ми мъфини ще са с ябълки  Grinning

# 454
  • София
  • Мнения: 3 677
Ето и моите от преди малко
http://media.snimka.bg/4739/015732576.jpg
Много ледни Брауни без яйца с шоколадова заливка:
Продукти:1ч.ч. захар,5-6 л-ци олио,5-6 л-ци какао,200мл. кисело мляко+ 1л-чка сода,1 ванилия,1 1/2 ч.ч.брашно.Разбърква се хубаво и се пече на 180градуса- много бързо се изпичат
Заливка- 60гр. шоколад +60гр. масло се разтопяват на водна баня.12бр. стават от тези продукти
Много вкусни станаха,рецептата е от тук,мисля че беше нещо като "ефтин Фъч",но не помня автора Tired

Vesika- и аз ще си купя още една формичка/от утре в Кауфланд са на промоция 7,99лв. 12 бр. същите като моите и така ще правя повече ,че 12 не стигат само на мъжлето  Laughing
Да ви питам- само с олио тефлоновите може ли да се мажат,че на моите имаше нарисувано шише с олио -задраскано,но нали си не отбирам от немски  ooooh!
Аз си ги мажа с ъс смес от масло и брашно,която си държа в хладилника,но се чудя това с олиото дали съм га разбрала правилно...

Последна редакция: нд, 01 ное 2009, 20:18 от vnd

# 455
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
vnd, на моята формичка също пишеше да не се използва олио, за това когато не ползвам хартиени формички мажа с маргарин

# 456
  • София
  • Мнения: 3 677
vnd, на моята формичка също пишеше да не се използва олио, за това когато не ползвам хартиени формички мажа с маргарин
Благодаря ти Hug

# 457
  • Мнения: 1 122
И аз имам такава тавичка от Кауфланд. Първия път като пекох мъфини в нея не можах да ги извадя и ги гребахме с лъжица Laughing Намазах ги с олио и брашно, както правя и при кекса в тефлонова форма, но той ми се отлепва без проблем. Моля ви кажете при вас как е?

# 458
  • Мнения: 1 313
Здравейте Simple Smile
Имам въпрос относно хартиените формички за мъфини. Нормално ли е да ми стават влажни? Ползвах ги веднъж като ги редих в метални купички за крем карамел и станаха направо мокри. Сега пробвах само да наредя хартиените формички в голяма тава, но пак ги извадих влажни, въпреки че е по-добре, но пък си развалиха формата. Чудя се аз ли не правя нещо както трябва или е нормално.

# 459
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И аз имам такава тавичка от Кауфланд. Първия път като пекох мъфини в нея не можах да ги извадя и ги гребахме с лъжица Laughing Намазах ги с олио и брашно, както правя и при кекса в тефлонова форма, но той ми се отлепва без проблем. Моля ви кажете при вас как е?

И аз си взех моите форми от Кауфланд, но не ги мажа с олио и не ръся брашно като при кексовете - мажа ги лекичко с разтопено масло, изливам сместта, изпичам, изчаквам да изстинат и излизат лесно.Успех  bouquet!

# 460
  • Мнения: 1 777
Здравейте Simple Smile
Имам въпрос относно хартиените формички за мъфини. Нормално ли е да ми стават влажни? Ползвах ги веднъж като ги редих в метални купички за крем карамел и станаха направо мокри. Сега пробвах само да наредя хартиените формички в голяма тава, но пак ги извадих влажни, въпреки че е по-добре, но пък си развалиха формата. Чудя се аз ли не правя нещо както трябва или е нормално.
На мен не ми се е случвало такова нещо.
Когато ги извадя от фурната изчаквам малко(около 5 минути) и ги вадя от формата.

# 461
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Наскоро си купих силиконови формички и направо се пристрастих към правене на мъфини. Включвам се в темата и като начало, да покажа първите си опити: Шоколадови мъфини с ябълки, които правя вече 3 пъти (толкова ги харесаха в къщи) и последното производство от снощи - двуцветни мъфини с кокос.
  и
Шоколадови мъфини с ябълки                        Двуцветни мъфини с кокос

Тук открих толкова рецепти, че работа ще падне.  Hug И похапване.  Wink (а аз съм на диета и не съм ги опитвала все още, но и това ще стане).

# 462
  • Мнения: 521
Мами, дайте някаква интересна рецепта за солеми мъфинчета

# 463
  • Мнения: 1 798
Мами, дайте някаква интересна рецепта за солеми мъфинчета
tracy_t ,ето тези - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=369826.msg10182007#msg10182007

# 464
  • Мнения: 521
Delicate, много добре изглеждат, ама нещо май не мога да видя рецептичката. Имаш ли я случайно?

Общи условия

Активация на акаунт