Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 160
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 798
Ще ги пробвам,но аз ще им сложа ядки вместо стафиди Blush
Мерсии Ясминка!

# 376
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Ще ги пробвам,но аз ще им сложа ядки вместо стафиди Blush
Мерсии Ясминка!
Ми те вече няма да са пияни мъфинки Joy

# 377
  • Мнения: 1 798
Моите ще са трезвени мъфини Crazy
Аз пак ще сложа ром,но ще сменя само стафидите.

# 378
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Моите ще са трезвени мъфини Crazy
Аз пак ще сложа ром,но ще сменя само стафидите.

Е,добре тогава,късмет Hug

# 379
  • София
  • Мнения: 3 789
Днес следобяд правих от солените мъфини. Този път с пуешко филе и натурални маслини, кашкавал и сирене. Отгоре наръсих мак, сусам и ким. Станаха превъзходни. Яйцата бяха с много хубави жълтъци и станах едни жълтички, а не като предните...едни такива....изцъклени Mr. Green

# 380
  • Мнения: 1 461
Мъфини със спанак

# 381
  • Мнения: 2 561
Правя мъфини с готова смес.Слагам 500гр от нея,185гр.олио,185гр.вода.Понякога добавям шоколадови причици.Бъркам с миксера 5 мин,разсипвам в хартиени формички,пека на 180 градуса и винаги ми стават перфектни  bowuu

# 382
  • София
  • Мнения: 10 858
Днес следобяд правих от солените мъфини. Този път с пуешко филе и натурални маслини, кашкавал и сирене. Отгоре наръсих мак, сусам и ким. Станаха превъзходни. Яйцата бяха с много хубави жълтъци и станах едни жълтички, а не като предните...едни такива....изцъклени Mr. Green

Мишле хвърляй насам рецептата, че имам малко изостанали колбаси, тамън ще ги приложа  Heart Eyes

# 383
  • Мнения: 1 114
Записвам се и аз в темата.  Grinning
Запасила съм се със специална тавичка и хартийки. Дотук добре.... Laughing
Но имам няколко въпроса. реших да направя мъфини с течен шоколад. Гледах една рецепта, според  която за 9 броя се изисква 1 чаена чаша течен шоколад. Вижда ми се множко сякаш. Освен това аз си мислех, че шоколадът се шприцова /така ли се казва?/ след като се изпекат мъфините. Колко се пълнят формичките- наполовина или 1/3?

# 384
  • София
  • Мнения: 3 789
Днес следобяд правих от солените мъфини. Този път с пуешко филе и натурални маслини, кашкавал и сирене. Отгоре наръсих мак, сусам и ким. Станаха превъзходни. Яйцата бяха с много хубави жълтъци и станах едни жълтички, а не като предните...едни такива....изцъклени Mr. Green

Мишле хвърляй насам рецептата, че имам малко изостанали колбаси, тамън ще ги приложа  Heart Eyes
Виви, нищо особено, лека модификация на тестото за добруджанките Hug
При мен пропорциите са винаги на око, така че не мога да ти кажа точно количество.
Тестото: брашно, яйца, кисело мляко със сода, сол, олио, добавям и прясно мляко, седят ми някак по-леки и мекички. Разделям полученото тесто в 2 купи, в едната слагам сирене, в другата - с кашкавала. Иначе и в двете купи слагам колбас (шунка, кренвирш, филе, салам.....). При сиренето добавям шарена сол. Слагам маслини, може и топено сирене или пушен кашкавал. Отгоре наръсвам ким, сусам, мак......стават перфектни Hug Peace

# 385
  • София
  • Мнения: 10 858
о, екстра тогава - аз тях много си ги тача  Laughing
Мерсаж  Hug

# 386
  • София
  • Мнения: 2 896
Включвам се и аз с рецепта за мъфини

Портокалови мъфини с шоколад


Продукти:

4 яйца
300 гр захар
550 гр. брашно
1 бакпулвер
2 ванилии
200 гр.масло
сока (200 мл.) и кората от 2 портокала
1 натурален шоколад


Яйцата се разбъркват със захарта, към тях после се прибавя разтопеното масло, сока и кората от портокала.
Тази течна смес се прибавя към сухите - брашното с бакпулвера и ванилията.
Накрая пробавям и натрошения шоколад.
Пекат се 10-12 мин на 220 гр.

Дозата е двойна - от нея ми излязоха 24 средни и 24 мини-мъфина.

Последна редакция: сб, 28 ное 2009, 07:58 от Гуш

# 387
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Записвам се и аз в темата.  Grinning
Запасила съм се със специална тавичка и хартийки. Дотук добре.... Laughing
Но имам няколко въпроса. реших да направя мъфини с течен шоколад. Гледах една рецепта, според  която за 9 броя се изисква 1 чаена чаша течен шоколад. Вижда ми се множко сякаш. Освен това аз си мислех, че шоколадът се шприцова /така ли се казва?/ след като се изпекат мъфините. Колко се пълнят формичките- наполовина или 1/3?
Не знам каква рецепта си намерила и какво искаш да се получи. Ако целта ти е шоколадът да стои течен по средата на мъфина, определено трябва да шприцоваш след изпичането, иначе няма как. А формичките аз ги пълня наполовина, че и повече.

# 388
  • Мнения: 1 777
Колко се пълнят формичките- наполовина или 1/3?
2/3 се пълнят.

# 389
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аз пък ги пълня до горе Mr. Green и стават мнооого бухнали Crazy

Общи условия

Активация на акаунт